sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Proc lide zustavaji ve vztahu, ve kterem nejsou stastni?
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sat 3.3.2007 15:05    Post subject: Proc lide zustavaji ve vztahu, ve kterem nejsou stastni? Reply with quote

K zalozeni tematu me privedlo tema "Odlouceni" a diskuse, ktera se tam v souvislosti se vztahem Laly rozvinula.
Otazka v nadpisu je jasna. Mate i vy osobni zkusenost? Setrvavali jste ve vztahu, ktery vam dlouhodobe neprinasel zadne uspokojeni? Co vas k tomu vedlo?

Myslim, ze castym duvodem je zvyk, neochota ke zmene, dale strach ze samoty, strach, ze uz nepotkam nekoho jineho. Pro me jsou tyto duvody nepochopitelne - zejmena strach ze samoty. Protoze ja bych se citila mnohem vic osamocena ve vztahu, v nemz by chybela laska, vrelost, neha,...
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8195

PostPosted: Sat 3.3.2007 15:09    Post subject: Re: Proc lide zustavaji ve vztahu, ve kterem nejsou stastni? Reply with quote

treba i proto, ze jsou porad jeste zamilovani?
Back to top
View user's profile Send private message  
Johanka
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1264
Location: z Arku

PostPosted: Sat 3.3.2007 15:15    Post subject: Reply with quote

Cool
_________________
27.10.2010 - Těhotenská poradna
23.11.2010 - TP



Last edited by Johanka on Sun 25.3.2007 19:43; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sat 3.3.2007 15:15    Post subject: Reply with quote

I to muze byt samozrejme duvod. Ono to bude "pripad od pripadu".
Nekdy me to proste jen hodne zarazi. Moje spoluzacka se svym pritelem (ted uz ex) zustavala jenom proto, ze se bala, ze uz nikoho jineho nepotka. O zamilovanosti nemohla byt rec. Asi dost dobre nechapu, co se v takovych lidech odehrava. Kdybych byla ve stejne situaci, asi bych spis premyslela tak, ze radsi budu riskovat, nez "promarnit" cely zivot. Kazdy je jiny, o tom zadna...ale pripada mi to zvlastni.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Sat 3.3.2007 15:23    Post subject: Reply with quote

odmazano na prani. --che
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Sat 3.3.2007 15:24    Post subject: Reply with quote

Tu otázku si tady taky občas kladu... Confused

Mám-li mluvit z vlastní zkušenosti, u bývalého mi trvalo skoro rok, než jsem si uvědomila, že už s ním nejsem šťastná. Celkově jsme spolu byli roky 4, a za tu dobu jsme zažili lepší i horší období... No a já furt čekala, kdy se to přehoupne do té dobré fáze Smile Nepřehouplo. Nerozešla jsem se s ním dřív hlavně proto, že jsem ho měla opravdu ráda a taky proto, že jsem věřila, že má pořád on rád mě. A potom, byli jsme spolu docela dlouho a zažili toho spolu hodně, to se pak těžko rozchází Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Nicky...
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6943
Location: FUČ

PostPosted: Sat 3.3.2007 15:25    Post subject: Reply with quote

Taky si myslím, že ti lidi se bojí toho, že už nepotkají nikoho, s kým jim bude stejně nebo ještě líp než se současným partnerem. Bojí se riskovat a doufají, že problémy, které teď ve vztahu mají, se nějak vyřeší. Často velkou roli hraje pohodlnost nebo slabá vůle.

A někteří lidi prostě nechtějí/nedokážou být sami. Bývalá spolužačka jde snad už od patnácti let ze vztahu do vztahu, prostě nechce být sama. I když jí nějaký vztah nefungoval, tak v něm vydržela a čekala, dokud nepotká někoho jiného, "otestovala" ho a pak se se současným rozešla. Což mi přijde dost nefér vůči tomu partnerovi. Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Sat 3.3.2007 15:30    Post subject: Reply with quote

Nicky... wrote:
Bývalá spolužačka jde snad už od patnácti let ze vztahu do vztahu, prostě nechce být sama. I když jí nějaký vztah nefungoval, tak v něm vydržela a čekala, dokud nepotká někoho jiného, "otestovala" ho a pak se se současným rozešla. Což mi přijde dost nefér vůči tomu partnerovi. Confused


Bohužel mám pocit, že tohle není vůbec ojedinělé Confused U holek obzvlášť.
Taky mi to nepřijde fér.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29923

PostPosted: Sat 3.3.2007 15:36    Post subject: Reply with quote

Podle mě to je buď zbabělost a lítost, případně neochota přiznat si, že ten vztah nikam nevede.

S bývalým jsem docela dlouho byla, přestože jsem věděla, že ten vztah musí skončit. Prostě jsem byla neuvěřitelně zbabělá a "nechtěla jsem mu ublížit", přestože mi bylo jasný, že tím odkládáním mu ubližuju daleko víc Confused

A s tím současným mám kolikrát krizi, kdy si říkám, že je to stejně naprd vztah, když on bude celý život trávit v práci a lítat po světě. Ale miluju ho, takže se přes to snažím přenést.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Nicky...
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6943
Location: FUČ

PostPosted: Sat 3.3.2007 15:52    Post subject: Reply with quote

No a pak taky už zmíněná lítost a citové vydirání. Tak to měl kamarád, jenže ta jeho přítelkyně byla fakt psychopat. Pořád se rozcházeli a scházeli, když spolu zrovna nebyli, tak ta holka ho bombardovala milionem esemesek, navíc měla dost výrazné sklony ke schizofrenii. Vlastně vůbec nechápu, jak spolu mohli být tak dlouho.
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Sat 3.3.2007 16:01    Post subject: Reply with quote

Když já si říkala, že v každém vztahu dřív nebo později přijde krize, a že bych byla blbá, kdybych jenom kvůli tomu svého kluka opustila. A že najít někoho, kdo mi opravdu sedne, není vůbec snadné. Že v každém vztahu se lidi ohledí... Jenom jsem si nějak neuvědomovala, že tohle všechno by mělo mít nějakou hranici Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29923

PostPosted: Sat 3.3.2007 16:02    Post subject: Reply with quote

No ale každej tu hranici asi má někde jinde. Nebo myslíš, že existuje nějaká objektivní?
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Sat 3.3.2007 16:07    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
No ale každej tu hranici asi má někde jinde. Nebo myslíš, že existuje nějaká objektivní?


No jasně, každý to má jinak Wink O tom žádná.
Ta hranice se navíc často těžko hledá, když je člověk uvnitř vztahu. Má sklony být benevolentnější, nedělat unáhlená rozhodnutí. Člověku se to často nechce řešit, doufá, že se to vyřeší tak nějak samo.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lala
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 446

PostPosted: Sat 3.3.2007 16:26    Post subject: Reply with quote

Tak u mě je to asi to, když se pořádně zamyslím, že není nikdo v mém okolí kdo by mě zajímal, přitahoval. Strach v tom taky se zvykem hrají dost velkou roli. Vím, že nejsem šťastná, že mám úplně jiné priority ve vztahu a taky požadavky. Navíc přítel má tu schopnost se během jednoho dne změnit v milujícího, pozorného broučka z ignoranta a kluka co má rás společnost kámošů..
_________________
*Jen proto, že tě někdo nemiluje tak, jak bys chtěl, neznamená, že tě nemiluje jak nejvíc umí.*
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29923

PostPosted: Sat 3.3.2007 16:28    Post subject: Reply with quote

mexxie wrote:
Člověku se to často nechce řešit, doufá, že se to vyřeší tak nějak samo.


No přesně. Ale "ono" se to nevyřeší.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms