sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
na školu do zahraničí
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sun 25.2.2007 20:43    Post subject: Reply with quote

Shannon wrote:
sun - a zkusíš to?


urcite. je to moj sen. cestovat... Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
E_w_e
ALLinALL,you´re just another brick in theWALL


Joined: 27 Jan 2007
Posts: 9287

PostPosted: Mon 26.2.2007 17:18    Post subject: Reply with quote

já bych chtěla jet na rok do Francie (první půlrok jen na studium francouštiny a druhý půlrok na střední školu). Probírali jsme to s našima a ti souhlasí. Akorát je tahle varianta dost drahá teda...ale vzhledem k tomu, že se fráninu neučím dlouho, bylo by to takhle asi nejlepší... ted jen at to vyjde... Wink
_________________
I smile when I’m angry
I cheat and I lie...
I do what I have to do
To get by...
But I know what is wrong,
And I know what is right...
And I’d die for the truth
In My Secret Life...
Back to top
View user's profile Send private message  
qe
kytky 1, meta: 100
kytky 1, meta: 100


Joined: 21 Feb 2007
Posts: 87

PostPosted: Sat 3.3.2007 11:01    Post subject: Reply with quote

Pro vsechny, co vahaji, urcite jedte! Je to uzasna zkusenost! Byla jsem pres Erasma i pres DAAD a muzu jen doporucit!
Nejde jen o zdokonaleni se v jazyce, ale celkove o osamostatneni a nasledne zvyseni sebevedomi Wink
Ale zase na druhou stranu..kamaradka je treba strasne vazana na rodinu a vecne trcela na mejlu a skuhrala, jak chce domu, jak ji to vsechno stve atd. Takze je dobre si rozvazit, co vam to da a co treba sebere. U mne z 99% prevazily pozitiva.
_________________
Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8188

PostPosted: Sat 3.3.2007 11:14    Post subject: Reply with quote

tak ja uz jsem na to stara Laughing
zahranicni zkusenost je dobra, ale kdyz nad tim tak premyslim, tak bych asi svoje dite na stredni na rok pryc neposilala (a ani ja jsem v te dobe nebyla zrala na to byt rok pryc), taky to stoji dost penez (a kdyz ma rodina vic deti, mela by to preci spravedlive doprat kazdemu diteti ....) a navic ve vetsine pripadu to prodlouzi stredoskolske studium, a pak taky usa nemam rada a neposlala bych tam dite v dobe, kdy se nejvic formuje a je nejvic ovlivnitelne Rolling Eyes
ale na vs v ramci stipendijniho programu rozhodne radim nevahejte a jdete do toho (tady se uz da mluvit o osamostatneni, protoze si to student zarizuje sam od zacatku az do konce Wink )
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sat 3.3.2007 11:20    Post subject: Reply with quote

Laughing
ja uz jsem na to taky stara Very Happy
presne - na stredni bych nikam nejela ani dite neposlala, na VS to uz je jina, tam si myslim ze rozhodne erasmus a podobne muzou byt super zkusenost
Back to top
View user's profile Send private message  
sl.megi
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Sat 3.3.2007 11:23    Post subject: Reply with quote

No já uvažuju o Slovensku, sice Slovensko nepovažuju moc za zahraničí, ale i tak je to jiná země. Jinak někam do USA nebo po Evropě mě to moc neláká. Z finančního hlediska i z toho, že mám tady spoustu kamarádů a asi by se mi hodně stýskalo. I když neířkám, že to musí být výborná zkušenost..
_________________
Zmáknu to!
Back to top
View user's profile Send private message  
E_w_e
ALLinALL,you´re just another brick in theWALL


Joined: 27 Jan 2007
Posts: 9287

PostPosted: Sat 3.3.2007 11:25    Post subject: Reply with quote

[quote="zuza"]tak ja uz jsem na to stara Laughing
zahranicni zkusenost je dobra, ale kdyz nad tim tak premyslim, tak bych asi svoje dite na stredni na rok pryc neposilala (a ani ja jsem v te dobe nebyla zrala na to byt rok pryc), taky to stoji dost penez (a kdyz ma rodina vic deti, mela by to preci spravedlive doprat kazdemu diteti ....) a navic ve vetsine pripadu to prodlouzi stredoskolske studium, a pak taky usa nemam rada a neposlala bych tam dite v dobe, kdy se nejvic formuje a je nejvic ovlivnitelne Rolling Eyes
/quote]

myslím, že ta "zralost" je hodně individuální...
nechápu, jestli ty peníze dáváš jako argument pro ne... to je přece záležitost rodičů, co chtějí a co nechtějí sponzorovat... a to, že by to měli dopřát každému dítěti... proč ? ostatní děti o to vůbec nemusí stát,např. můj bratr...
ale jinak s USA souhlasím,na rok bych tam rozhodně nejela a ani bych tam nikoho neposílala....
_________________
I smile when I’m angry
I cheat and I lie...
I do what I have to do
To get by...
But I know what is wrong,
And I know what is right...
And I’d die for the truth
In My Secret Life...
Back to top
View user's profile Send private message  
qe
kytky 1, meta: 100
kytky 1, meta: 100


Joined: 21 Feb 2007
Posts: 87

PostPosted: Sat 3.3.2007 12:29    Post subject: Reply with quote

Penize bych jako argument pro NE taky nedavala. Je fakt, ze rok v USA na high school vyjde pekne draho, ale pokud uz jste na VS a mate to stesti, ze dostanete nejake stipendium, tak ta financni zatez neni nijak velka a da se to zvladnout.
A studium/dlouhodobejsi pobyt v zahranici je opravdu neco, co vas strasne moc obohati..
A stary neni clovek nikdy..treba kamoska mela na letni skole v Nancy pani, ktere je uz 60 a porad se zdokonaluje ve francouzstine, ikdyz uz je to starenka.
Ale tak duvodu, proc neco zavrhnout se vzdycky najde spousta Wink
_________________
Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28435

PostPosted: Sat 3.3.2007 12:44    Post subject: Reply with quote

ja taky myslim,ze studium v zahranici je naprosto skvela prilezitost,jak se tak celkove obohatit,zlepsit jazyk,naucit se spoustu veci a v neposledni rade ziskat nove kamarady...
ja uz se na erasma tesim,pristi rok touhle dobou bych uz mela byt v portugalsku...ale na druhou stranu to bude tezky uz kvuli priteli,ale zase ze bych kvuli nemu na erasma nejela,tak to teda ne Twisted Evil a hlavne by mi asi ani nasi neodpustili,ze bych nikam nejela, protoze oni jsou pro to,abych urcite jela...segra byla taky, byla i na stredni,kdyz ziskala stipko do anglie a myslim,ze je to hodne dobra vec...uz jenom do CV si dat ty jeji skoly,co studovala Laughing
co se tyce financni otazky...no tak stipka se rok od roku snizujou,coz me dost stve (nase koordinatorka erasmu nam povidala,ze do portugalska byvaly stipka 450eur mesicne,dneska je to neco pres 300 Shocked Confused ),takze je to treba vyuzit,dokud ty penize jeste davaj Laughing

jenom co me fakt nastvalo,ze pokud chce student UK jet na erasma,tak si musi zridit ucet u Komercni banky,protoze nikam jinam se mu to stipko posilat nebude Confused Rolling Eyes
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Sat 3.3.2007 13:44    Post subject: Reply with quote

tak jedna holka z meho byvaleho gymplu se ted dostala na Cambridge..docela narez Shocked hlavne to rocni skolne.... Confused
_________________
Pokud je láska nesmrtelná,potom pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy mého života,když pro nic jiné,tak pro to moře lásky,které nás spojovalo.... Love
Back to top
View user's profile Send private message  
English_rose
*rozplývajíc se*


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 4061

PostPosted: Sat 3.3.2007 18:47    Post subject: Reply with quote

Mně to přide jako dobrý nápad, sama bych někde v zahraničí moc ráda studovala. Letos jsem se přihlásila na výběrové řízení ke studiu na jedné z United world colleges.
Jsou to mezinárodní školy po celém světe, studium trvá dva roky a je zakončeno mezinárodně uznávanou IB.
Dostala jsem se mezi 60 postupujících do druhého kola, tento měsíc jedu do Prahy na testy a pohovory, ale moc nadějně to nevidím, protože pro celou Českou republiku jsou tam tuším 3 místa. Confused Ale za zkoušku nic nedám...kdyžtak to bude aspoň zkušenost. Smile
_________________
They cannot scare me with their empty spaces
Between stars - on stars where no human race is.
I have it in me so much nearer home
To scare myself with my own desert places.

Back to top
View user's profile Send private message  
Mandoska
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 520
Location: Czecho/Slovakia

PostPosted: Sat 3.3.2007 18:57    Post subject: Reply with quote

English Rose: to by bylo super, kdyby te vzali, protoze ja mozna taky budu delat IB, tak bychom si pak mohli navzajem sdelovat zazitky Laughing A to nevis na jakou presne skolu by ses dostala? nekam do zahranici? A ty chces studovat vysku v zahranici?

(promin za tolik otazek, ale ja se ted porad rozhoduju, jestli delat IB nebo se na to vykaslat a vratit se na gympl).
Back to top
View user's profile Send private message  
terka.23.k
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3853

PostPosted: Sat 3.3.2007 19:49    Post subject: Reply with quote

Pokud by byla moznost, tak bych na gymplu rada jela studovat treba nekam do Anglie....a vysku bych chtela v USA (sice nevim, jestli tam jsou skoly tak uplne kvalitni, ale zkusila bych to rada), jeste mit penize Laughing me by vyhovovaly tak dve vysoke skoly v CR a jedna v USA, ale to zas nevim, kterou bych si vybrala
_________________
hledám ticho co zastavím za chodu
za chodu ticha hledám svobodu
Back to top
View user's profile Send private message  
English_rose
*rozplývajíc se*


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 4061

PostPosted: Sat 3.3.2007 20:48    Post subject: Reply with quote

Mandoska Arrow Je to střední Wink . A nevím, kam bych se dostala - seřadila jsem do přihlášky možnosti, podle toho, kam bych nejvíc chtěla a někde jsem napsala (např. Bosna nebo Honk kong), že tam nee.
Takže možnosti jsou : Velká Británie, Norsko, Itálie, Kanada, USA.
Jo, taky si myslím, že by bylo super se tam dostat. Laughing
_________________
They cannot scare me with their empty spaces
Between stars - on stars where no human race is.
I have it in me so much nearer home
To scare myself with my own desert places.

Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Sat 3.3.2007 21:01    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Tornado_Lou on Fri 31.8.2007 7:54; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms