sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Chuť do učení
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Sat 29.9.2007 14:42    Post subject: Reply with quote

ja mam taky radsi soustavne uceni, zadne pet mesicu predem, protoze to se mi mnohem pomaleji spojuji souvislosti. Kdyz nad tim sedim v kuse, jde mi to do hlavy mnohem lip, protoze mam vsechno v te hlave a spousta veci je mi jakoby jasnejsich.

Sice treba na testy nebo pripravu na cviko se ucim i rada, aspon neco a nemam to narazove, ale stejne se nejvic veci naucim tak mesic-14dni pred zk.

Ale zas kdyz je ten stres hodne velkej, je to spis na skodu - pak brecim Rolling Eyes , boli me hlava a nic se nenaucim.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sat 29.9.2007 17:59    Post subject: Reply with quote

já jsem si řekla, že se letos už opravdu! OPRAVDUUUU!!! budu učit průběžně Very Happy

Ale to si říkám každoročně a vydrží mi to tak týden...
Ale letos by mohla být motivace ta soutěž. Potřebuju se připravovat a nebudu mít pak tolik čas na učení, když budu chtít zvládat všechno..kdežto teď v objemu mám času docela hodně Very Happy
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sat 29.9.2007 18:09    Post subject: Reply with quote

Já si to taky říkám, ale stejně se vždycky učím, až když už fakt musím. Tak uvidíme, jak to dopadne tentokrát. Já vlastně na jednu stranu toužím bejt vzdělaná (takže mě zdaleka nemotivuje jen touha udělat zkoušku,...); líbí se mi, když se člověk v něčem fakt vyzná a má svůj obor prostě v malíku. Jenomže lenost je nekonečná a jsou prostě věci, který mě zajímají víc, no. Ale štve mě to.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sat 29.9.2007 18:27    Post subject: Reply with quote

jj, já bych taky chtěla být chytrá (i když titul chci taky!)... zatím to jen předstírám, tak aspoň herečka jsem dobrá Laughing
Když mě baví se vzdělávat jen v tom, co nemusím a co mě baví...hlavně se to vůbec neučím, ale pamatuju si to sama a pořád o tom čtu a tak... ale když něco MUSÍM, tak to je průser. To mě to nebaví už prostě automaticky z principu.
Vyznám se jen v tom fitnessu a to taky rozhodně se mám stále co učit. Ale jinak vůbec v ničem Confused

ed: krom toho mi příjde, že na naší školu vůbec nepatřím. Teda jako ne, že by mě to nebavilo. Já mám ekonomii strašně ráda a baví mě grafy a tak Twisted Evil , ale spíš těma lidma... k nám chodí samí šamponi a takový slečinky.. no připadám si tam často, že tam nemám co dělat... já vůbec taová nejsem. Je mi jedno, že neladím od hlavy k patě a že jdu na přednášku ve volnejch džínech a teniskách... ale mezi těma vyfintěnejma slečinkama s klapacíma botama na podpatku a navoněnejma slaďouškama si připadám divně...
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 29.9.2007 20:17    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Ono hlavně opravdu funguje to, že čím víc je člověk v pohodě, tím víc se toho naučí. Na tom principu jsou založený různý ty bullshity, že se máš učit v hypnóze a podobně... tomu zase nevěřím, ale relaxace určitě pomůže, jakmile se totiž člověk stresuje, že to nestíhá, tak se nedokáže soustředit a moc se nenaučí.
Když se výjimečně teda jdu učit, tak si udělám pohodu, v létě si zajdu do klidného parku pod strom, v zimě zalezu pod peřinu... a beru to jako zábavu, ne něco, na com záleží můj život. No a taky jsem zatím všechny zkoušky udělala, přestože aktivní učení je u mě opravdu neobvyklý jev Mr. Green


Lenore, tohle máme stejně. já se ve stresu možná naučím, ale za ten stres mi to nestojí, chci mít jistotu, že v pohodě umím od každého něco okecat, a podle těch postupných jistot se učím..taky se snažím většinou v pohodě, když mám čas, udělám si z toho rituál, nandám si do postele knížky, dobrý jídlo aby měl mozek živiny Laughing a jedu..ale u mě jě blbý, že to dlouho nevyddržím, musím si dělat přestávky..ale prostě věřím tomu, že i tak je to efektivnější mít přestávky, žrát a učit se pomalu, než učit se ve stresu a rychle...na stres je vždycky času dost. Já jsem den před maturitou jela s kámoškou na výlet do Prahy, a ještě jsme potom šly do parku..no přišla jsem domů večer, rno jsem brzy vstala, přečetla si nějaké otázky a pak si vytáhla zrovna to co jsem si ráno četla v autobuse Laughing
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 29.9.2007 20:26    Post subject: Reply with quote

Já jsem se v životě nestresovala. Nikdy (snad jen 2x před maturou) jsem se neučila v noci, to radši ten zbytek už jen projedu a jdu spát ať jsem vyspaná pokud mám na druhý den nějaký test nebo zkoušení.
Ale to bylo dřív, obávám se, že na VŠ to tak v klídku nebude a i na blbou zkoušku budu muset šrotit od rána do noci Crying or Very sad
A hlavně mám problém s tím, že i když se něco nadrtím na jedničku tak za týden to nevím. Třeba z matury si teď nepamatuju snad nic, kromě literatury, která mě ale baví a zajímám se o ni i když nemusím.
Máte to taky někdo takhle? Bohužel na to asi žádná pomoc neexistuje, někdo si pamatuje i po delší době všechno a někdo nic Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 29.9.2007 20:57    Post subject: Reply with quote

exi, já si pamatuju jak co..ale u mě to není ani tak baví/nebaví ale věřím/nevěřím. prostě existují předměty, které jsou podle mého úplné voloviny, které jsou k ničemu a já s těmi teoriemi prostě nesouhlasím. to je pak problém si to zapamatovat,když na to člověk fakuje. naopak třeba matika mi nkdy na zš nešla, ale uznávala jsem ji jako vědu důležitou a nezpochybnitelnou, takže jsem se snažila. naopak různé blbosti, které bych měla zvládnuté normálně za půl hoďky se v životě nenqaučím, pže mi podvědomí říká "je to pí*ovina..."
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 1.3.2008 9:48    Post subject: Reply with quote

Teda, já mám stres že nemám žádný stres...


a dva měsíce už konečně začít s těmi státnicemi... Embarassed

když na to není prostě čas, když denně přijdu v osm večer Brecik Brecik Brecik Brecik Brecik Brecik Brecik

jak to jako mám udělat? no tak holt víkendy..tak já jdu na to...první 3 otázky z pedagogiky:(((

ach jo, to jsem tomu zase dala. prej že se budu učit v předstihu. Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Sun 6.4.2008 14:34    Post subject: Reply with quote

Ja ted vazne uvazuju, ze se skolou seknu.
Chybi mi 2 zk, prosvihla jsem nejaky terminy, nemam zadani na prace, co se maji odevzdat, nemam cas na dodelavani a nemam ani nejmensi motivaci. Embarassed
Ale stejne me to strasne stve, protoze jsme se strasne chtela do skoly vratit... ach jo.
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Sun 6.4.2008 14:42    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Sat 27.6.2009 17:17; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Sun 6.4.2008 16:40    Post subject: Reply with quote

pam wrote:
Court a nešlo by to ještě vyřešit? Zajít za učitelama a požádat je o zadání práce, omluvit se a ukecat to? To je strašná škoda přestávat Sad


Jasne ze slo. Ja jsem toho objektivne zas az tak moc neprosvihla... akorat, ze na tu skolu stejne nemam cas... a jsem proste lina
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Sun 6.4.2008 17:02    Post subject: Reply with quote

No tak jo, zrovna jsem teda jednomu uciteli napsala, at mi promine zneskani terminu a ze mu odvzdam tu praci a tak ... no tak uvidime. Ale moc tomu stejne nedavam Laughing
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Sun 6.4.2008 17:05    Post subject: Reply with quote

court, to zvladnes a myslim, ze v pohode. jen ta lenost no

horsi je to se mnou Laughing Rolling Eyes
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Sun 6.4.2008 17:07    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.


Last edited by Court on Sun 8.6.2008 20:38; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Sun 6.4.2008 17:10    Post subject: Reply with quote

taky mi to trvalo Embarassed Mr. Green
nejak jsem to vlastne udelala jen diky priteli, hodne me to doucoval (chudak, fakt si to se mnou uzil)
ale vy to mate lehci Wink teda aspon co tak slysim. uvidis, ze se pres to prekouses

no mne zbyva posledni dva tydny do konce skoly Sad a chybi mi toho moc, nestiham. asi to ted neklapne Sad
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 5 of 8

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms