sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Chuť do učení
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Fri 28.9.2007 12:18    Post subject: Reply with quote

no mě je jasné, že si to po pár měsících už nebudu pamatovat, na druhou stranu vzpomínám si, jakjsem se asi před šestilety poctivě nadrtila ranou renesanci v itálii, apamatuju si hodně z toho dodnes. Takže smysl to určitě mít bude, i když se za těch pár měsíců leccos vypaří.

učit se 12/7 bych asi nezvládla, já se učím do té doby, než na mě přijde ospalost, a pak jdu prostě spát, zkouška nezkouška .ty, co se drtí až do rána, nechápu. já si radši přiznám, že jsem to nezvládla a jdu na zkoušku na blint, než se to drtit..ale je možný, že teď zas budu mít větší motivaci:)
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Fri 28.9.2007 15:24    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 10:09; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
LADY SNOWBLOOD
kytky 1, meta: 200
kytky 1, meta: 200


Joined: 25 Aug 2007
Posts: 193

PostPosted: Fri 28.9.2007 16:10    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:
jak dlouho před státnicemi jste se začli učit?
a v jakých intervalech?
já tápu, nevím kolik tomu dát času aby to bylo akorát..


Na státnice jsem se učila měsíc. Teď už mi to přijde neskutečné, chuť do učení mám momentálně nulovou.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Fri 28.9.2007 18:49    Post subject: Reply with quote

Zatím se ani učit nemusím, akorát si musím překládat nějaký texty a cvičení, takže nic hrozného a stejně se k tomu nemůžu dokopat Confused Radši dělám cokoliv jiného, flákám se na aortě nebo spím místo toho abych konečně dělala něco užitečného. Jestli se okamžitě neproberu tak fakt nevím Crying or Very sad Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Nefertite
kytky 6, meta: 10250
kytky 6, meta: 10250


Joined: 10 Sep 2007
Posts: 10074

PostPosted: Fri 28.9.2007 18:50    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Nefertite on Wed 25.2.2009 23:38; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Fri 28.9.2007 23:00    Post subject: Reply with quote

chuť do učení je u mě celoročně konstantní.... konstanta = 0 Nevinnik
A je jedno, jaký předmět to je... i když mě ten předmět třeba baví, tak učit se ho, mně prostě stejně nebaví...
nejhorší je, že se fakt moc (=skoro vůbec Embarassed ) neučím Embarassed teda jako říkám, jak se učím, ale stejně jsem na boardu a učím se třeba 10 minut... no, sama nechápu, jak to pak vždycky udělám Embarassed Laughing Snad to půjde i teď... ty dva roky to už musím vydržet, to už by byla škoda..
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Fri 28.9.2007 23:03    Post subject: Reply with quote

ještě mě zajmá, jak si rozkládáte učení na jednotlivé obory u státnic (ebo i v normálně zkouškovém)...někdo má 4 předměty, někdo tři... já budu mít zatím dva co se prolínají - pedagogiku a psychologii, takže se budu třeba večer učit jednu otázku z toho a jednu z onoho. ale co vy co máte třeba čtyři předměty a tak? to já když se učím na víc věcí najednou (nebo i dělám víc věcí najednou) je mi z toho hrozně nepříjemně, protože jsem taková roztěkaná a když se učím jeden předmět, myslím na to jak se teď neučím ty ostatní dva a že je toho moc atd... Rolling Eyes Dementnik
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.


Last edited by Shrew on Fri 28.9.2007 23:41; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Mari
addicted..
kytky 8, meta: 21650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 21227
Location: in my own time

PostPosted: Fri 28.9.2007 23:04    Post subject: Reply with quote

chuť do učení u mě klesá s postupujícím školním rokem, v červnu už jsem na tom hodně špatně Laughing
_________________
♪♪♪
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Fri 28.9.2007 23:14    Post subject: Reply with quote

na dva předměty zároveň se učím nerada (a většinou se spíš snažím, aby k tomu vůbec nedošlo... když už není zbytí a fakt musím, tak se naučím jeden den jeden, druhý den druhý a třetí den zopakuju oba). Státnice to mi ale přišlo, že ačkoliv to byly tři předměty, tak to spolu nějak souviselo... tak jsem se učila prostě napřed to, pak když mě to přestalo bavit, tak jsem přešla na jinej předmět... no, pak to stejně skončilo nakonec tím, že jsem po 10ti minutách usla... to je zas můj problém. Můžu být vyspalá sebevíc, ale pokud se mám učit, tak dokážu spát non-stop. Prostě mě to tak nudí, že u toho po pár minutách usnu... takže se 10 minut učím, pak na hodinu a půl usnu, pak se vzbudím, "kouknu" na board, což se prodlouží třeba na několik hodin, pak se jdu učit, za 5 minut spím.. a tak se to opakoje dokola... V prváku, v druháku jsem se učila dost poctivě, ale popravdě ve třeťáku už jsem často dost věcí zrovna moc neuměla Embarassed ale kupodivu jsem dostávala z věcí, který jsem neuměla i jedničky Smile Asi zapůsobil vždycky můj pohled ala vyjukané tele Laughing
Ale popravdě... já na známky nehraju... mně jde jen o to to vždycky udělat. Když dostanu jedničku, je to jen takový bonus, ale rozhodně se za nima neženu. Většinou mívám dvojky, ale i pár trojek jsem už dostala. Jediné, co chci, je to udělat vždy napoprvé (abych se to už pak nemusela "učit" Laughing )
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sat 29.9.2007 8:33    Post subject: Reply with quote

Shrew, já už vlastně ani nevím Smile Já se učila tři státnicový okruhy najednou, ale mě to snad i vyhovuje, ptž to aspoň není stereotyp Smile (+ potom jsem dělala přípravu k obhajobě). Mám dojem, že jsem to dělala tak, že jsem se třeba dva dny učila jeden předmět, pak zase další a tak dál. Takhle jsem to točila. Jednak proto, aby to nebyl stereotyp a taky proto, že kdybych začala jedním předmětem, tak ten bych si těsně před státnicemi pamatovala mnohem míň než ty další.

Jinak pokud máš jen dva předměty, s klidem bych začala měsíc před státnicemi a i tak budeš mít luxusně času (samozřejmě taky záleží na množství učiva, to zase jo).
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sat 29.9.2007 10:44    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 10:09; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29884

PostPosted: Sat 29.9.2007 10:55    Post subject: Reply with quote

Ono hlavně opravdu funguje to, že čím víc je člověk v pohodě, tím víc se toho naučí. Na tom principu jsou založený různý ty bullshity, že se máš učit v hypnóze a podobně... tomu zase nevěřím, ale relaxace určitě pomůže, jakmile se totiž člověk stresuje, že to nestíhá, tak se nedokáže soustředit a moc se nenaučí.
Když se výjimečně teda jdu učit, tak si udělám pohodu, v létě si zajdu do klidného parku pod strom, v zimě zalezu pod peřinu... a beru to jako zábavu, ne něco, na com záleží můj život. No a taky jsem zatím všechny zkoušky udělala, přestože aktivní učení je u mě opravdu neobvyklý jev Mr. Green
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sat 29.9.2007 12:15    Post subject: Reply with quote

Lenore, a ty tento rok končíš nebo jak to vlastně máš?

Co se týče učení se v pohodě...jem teď přemýšlela, co je u mě nejefektivnější a vlastně ani nevím. Je fakt, že když už mám hodně velkej stres, někdy mě to paralyzuje. Na druhou stranu jsem schopná se poslední den před zkouškou toho naučit asi nejvíc - poslední předstátnicovej den jsem se učila nonstop...měla jsem fakt minimální přestávky. Tak nevím...asi jak kdy, no.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sat 29.9.2007 13:09    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 10:09; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Sat 29.9.2007 13:19    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Mon 22.6.2009 19:59; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 4 of 8

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms