sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
PRÁVA Plzeň x Praha
Goto page 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Tue 20.2.2007 8:40    Post subject: PRÁVA Plzeň x Praha Reply with quote

Ahoj,
dávám si přihlášku na práva do Brna, tam jsem rozhodnutá už hodně dlouho, ale kamarádi mě teď "nahlodali", abych to zkusila i jinam, když tak moc chci na práva, jenomže nevím, jestli mám zkusit Prahu, nebo spíš Plzeň. Z Plzně neznám nikoho, ani nevím, jak vypadajá testy, prostě nic, no a do Prahy jsem byla rozhodnutá, že to ani nebudu zkoušet, ale kamarád co se loni dostal na všechny školy mi řekl, že Praha byla nejjednodušší.
Tak se chci zeptat, jestli tu někdo je, kdo dělal přijímačky, nebo na některé studuje, jestli by mi třeba nepomohl s rozhodováním Smile (plus neporadil, jak se mám na přijímačky co možná nejlépe připravit - nemyslím do Brna, ale do Plzně nebo do té Prahy)

Díky moc Smile
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Tue 20.2.2007 8:50    Post subject: Reply with quote

Jéje, a proč si nedáš přihlášku i do Prahy a do PlzněSmile ?
Dyť za zkoušku nic, ne? Třeba to vyjde Wink
Co jsem tak slyšela, tak to Brno je s novýma přijímačkama docela masakr, jestli chceš opravdu na práva, nespoléhala bych se jenom na MU.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Tue 20.2.2007 9:01    Post subject: Reply with quote

Jak to myslíš, že masakr? Já myslela, že se jen změnily testy v tom, že u každý "sekce" asi 2-3 otázky ubrali, jinak nic.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Tue 20.2.2007 9:12    Post subject: Reply with quote

No prej musíš mít super výsledek, 90 bodů ze 100 už je málo.
Dokonce jsem slyšela, že někoho nevzali už s 97 Shocked Tomu se ale zdráhám uvěřit Confused
Rozhodně bych si ale dala přihlášku i na jiné právnické fakulty. Nesedne ti test, pomrvíš jednu otázku a co potom?

S příjimačkama ti neporadím, ale můj spolužák z gymplu teď přestoupil z Prahy do Plzně a říká, že ty plzeňské práva jsou mnohem lehčí. Taky se říká, že se ty plzeňské dají zaplatit Confused
Ale tak to je takové jedna paní povídala, holky, co tam studujou, budou určitě vědět víc než já.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Tue 20.2.2007 9:15    Post subject: Reply with quote

Mexx, mě nevzali a měla jsem přes 90. A vzali lidi s percentilem minimálně 97, 98
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Tue 20.2.2007 9:20    Post subject: Reply with quote

mexxie, spolužák loni dělal (studuje v brně) a prý moc dobrý výsledek neměl a byl jeden z prvních, tak nevím no, já si do toho brna věřím právě nejvíc, jelikož mi tyhle testy sedí, ted jsem si ještě objednala nějaké učebnice s testama tak snad mi to k něčemu bude.

O tom že se dá Plzeň zaplatit jsem taky slyšela, můj spolužák se s tím neustále chlubí (rodiče mu to zaplatili) Confused
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Tue 20.2.2007 9:21    Post subject: Reply with quote

rokkan, ty taky studuješ práva v brně? to jsem vůbec nevěděla
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Tue 20.2.2007 9:41    Post subject: Reply with quote

Suny wrote:
mexxie, spolužák loni dělal (studuje v brně) a prý moc dobrý výsledek neměl a byl jeden z prvních,


Tohle se mi vůbec nezdá. Nebo možná každá myslíme něco trochu jinýho. Pokud vím, tak se přijímá na základě percentilu - na základě počtu lidí, která jsi v testu předstihla. Fakulta není nafukovací a na obor právo a právní věda přijmou dejme tomu 500 lidí. Hlásí se ale dejme tomu 10 000 uchazečů. Takže musíš být lepší než 9 500 tisíce lidí. A to je sakra těžký. V roce 2003 (tuším), kdy MU s tímhle typem testu začínala, to ještě ško. To stačilo mít 57 bodů (tuším že z 80), ale pak...Já se hlásila 2krát. Nejdřív jsem ten test vážně podělala (ten kde stačilo 57 bodů), nebyl nejhorší, ale překvapil mě. vypadal úplně jinak než SCIO! A za rok, to už se přijímalo podle percentilu, byl SCIU docela podobný, ale neměla jsem percentil dostatečně vysoký, takže mě nevzali. Pak jsem se na to už vybodla.

Kdybych ted chtěla na práva tak zkusím všechny jiný fakulty a věřím, že se tam dostanu mnohem snáz než na MU.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nells
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2205

PostPosted: Tue 20.2.2007 9:54    Post subject: Reply with quote

jo, Rokkan, to mas pravdu. JE to drsne. Taky jsem ten test delala (pred dvema lety). Dokonce jsem jezdila i na pripravny kurz, ktery poradala samotna MU a testy vypadaly naprosto jinak
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Tue 20.2.2007 10:04    Post subject: Reply with quote

Nells wrote:
jo, Rokkan, to mas pravdu. JE to drsne. Taky jsem ten test delala (pred dvema lety). Dokonce jsem jezdila i na pripravny kurz, ktery poradala samotna MU a testy vypadaly naprosto jinak


Tak to jsme chodily na stejný kurz! Vyhozený peníze!
Back to top
View user's profile Send private message  
Nells
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2205

PostPosted: Tue 20.2.2007 10:11    Post subject: Reply with quote

Rokkan - fakt? Laughing
ty jo... bývalo to vždycky jednou za týden, co? A na matiku tam byla taková kráva, co vůbec nevěděla Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Tue 20.2.2007 10:17    Post subject: Reply with quote

Rokkan: záleží asi na tom, jaký testy ti vyhovují. Pro mě ty SCIO jsou naprosto nejpřijatelnější, už i na gymplu jsme je měli (jako jednu část) a nakonec jsem byla 1., kdežto ty testy, kde je třeba víc jak jedna správná odpověď, to je pro mě mor.

a s tím kamarádem jsem to myslela tak, že on prý zas nějak moc bodů neměl, ale měl nakonec vysoký ten percentil a to se skoro nepřipravoval - byl párkrát na kurzu ale jinak nic, i když, on je chytrej hodně no, ale pořád mi říká, at se uklidním, že to zdaleka nebylo tak hrozný, jak z toho dělají, že prý když vidí jeho spolužáky, že absolutně nechápe, jak se tam mohli dostat, ono je to asi hodně i o štěstí.

A jinak 500 lidí určitě neberou, loni brali 1200, letos nám dávali ve škole takový brožurky, kde byl počet přijatých, úspěšnost atd, z loňských roků.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Tue 20.2.2007 10:19    Post subject: Reply with quote

Nells, na matiku? Shocked myslíš tu numerologii, doufám Smile

Kamarádky co se tam hlásí taky (ale na přírodovědnou) na ty kurzy chodily taky a nadšený z toho nebyly. Já si objednala ty doporučené učebnice, kde je vše i vysvětlený a přijde mi to skvělý, je to tak super vysvětlený, vzorový příklady, pak testy atd.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Nells
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2205

PostPosted: Tue 20.2.2007 10:21    Post subject: Reply with quote

Suny wrote:
Nells, na matiku? Shocked myslíš tu numerologii, doufám Smile

jj Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Tue 20.2.2007 11:42    Post subject: Reply with quote

Suny wrote:
A jinak 500 lidí určitě neberou, loni brali 1200, letos nám dávali ve škole takový brožurky, kde byl počet přijatých, úspěšnost atd, z loňských roků.


1200 jo Shocked Ale to i s CŽV a bakalářema, ne?
Fakulta není nafukovací a už teď je ve studovně a v počítačových učebnách přecpáno Confused
Nás teda brali 500, s odvoláním to mohlo být 510 lidí a pochybuju, že by to číslo tak razantně zvedli. Na 1200 studentů magisterského programu ta škola nemá kapacitu.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
Page 1 of 13

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms