sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Moudráky...
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26, 27  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Franchise
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 24 Aug 2008
Posts: 8381

PostPosted: Sun 15.5.2011 10:25    Post subject: Reply with quote

No mně právě ty osmičky křivily ostatní zuby, musela jsem na to jít Confused . Ale bylo podstatně lepší vytrhávání horních už trochu povyrostlých, než když mi je dole vysekávaly od kosti (ještě nevyrostlé).
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26578

PostPosted: Sun 15.5.2011 10:39    Post subject: Reply with quote

No ja mam prave taky dole, uz vyrostly zuby, ktery jsou schovany pod dasnema, protoze rostou kolmo do tech dalsich zubu Dogeyes Oni ty zakroky stejne pres leto nedelaji, takze podzim bude muj no Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
indulona
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7319
Location: Malé velké město

PostPosted: Sun 15.5.2011 10:41    Post subject: Reply with quote

Já mám ty dolní osmy také uložené našikmo, takže by mi teoreticky jednou rostly kolmo do zubů a křivily je. Jednu žu mám z půlky vyrostlou, tu druhou ještě ne. Ale ty dolní mi žádné problémy nedělají, spíš jedna nahoře, která je ale prý zcela ok Confused
Já se tomu ale bráním zuby nehty. Mám otřesný zážitek jen z trhání čtyřek, natož ze sekání osmiček, fuj.
Back to top
View user's profile Send private message  
mariposa
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 8306
Location: u něho...

PostPosted: Sun 15.5.2011 11:04    Post subject: Reply with quote

No to nemám radost, co jsem si přečetla. Já už je mám tak napůl i víc venku všechny, vždycky chvilku rostou, pak přestanou a tak pořád dokola. Ale já mám hrozně malou čelist a mám pocit, že se mi tam tak uplně dobře nevlezou a lehce se mi začíná předsouvat levá jednička. Bojím bojím, musím si zajít Bojik
_________________
věřím
Back to top
View user's profile Send private message  
Dreamgirl
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 14 Feb 2008
Posts: 2411
Location: In my dream :))

PostPosted: Sun 15.5.2011 11:25    Post subject: Reply with quote

indulona wrote:
Já mám ty dolní osmy také uložené našikmo, takže by mi teoreticky jednou rostly kolmo do zubů a křivily je. Jednu žu mám z půlky vyrostlou, tu druhou ještě ne. Ale ty dolní mi žádné problémy nedělají, spíš jedna nahoře, která je ale prý zcela ok Confused
Já se tomu ale bráním zuby nehty. Mám otřesný zážitek jen z trhání čtyřek, natož ze sekání osmiček, fuj.

Indul měla jsem přesně to samé co ty.. osmičky nakřivo, že by rostly do ostatních zubů. Zubařka mi doporučila, že by bylo opravdu lepší je vytrhnout. Tak jsem před měsícem/dvěma byla na zákroku. Dalo se to přežít, ale další dva dny hrůza, jíst (kousat) jsem mohla až tak po 7/8 dnech.
K tomu kloktání, opravdu by se to nemělo, protože ta krevní sraženina je pro zacelení důležitá. Má se to kloktat kysličníkem nebo listerinem, ale jen tak zlehka..
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Sun 15.5.2011 11:43    Post subject: Reply with quote

Já mám Tantum verde, není to vůbec agresivní a a myslím, že to pomáhá i hojení. Hlavně se to nesmí dělat moc přehnaně, spíš jen tak převalovat v puse, aby se to lehce čistilo, ale aby právě zas nezačala týct krev. Teď mám spíš pocit obnažené stoličky a po náročném ohledání kráter v puse jako hrom, ale už mi aspoň není blbě a i ta bolest je snesitelná, včerejšek jsem prakticky proválela v posteli, dneska od rána angažovaně peru a uklízím a snad ok.

Jinak ve srovnání s příběhy mých známých jsem zatím docela lucker, protože mi to nepřijde TAK hrozný a myslím, že zítra půjdu normálně do práce.

A rozhodně lepší než ta bolest před vytržením, to bych fakt pár let v kuse nezvládla.

Vůbec si neumím představit, jaká bolest a trápení musely se zubama být tak před sto lety Bojik
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19599

PostPosted: Sun 15.5.2011 11:50    Post subject: Reply with quote

Trhání zubů je hrozně individuální. Já i chlap jsme byli na trhání osmiček "z kosti" a mně se jedna strana hojila dobře, druhá hůře, ale měla jsem tváře jak sysel a pod okem modřinu Smile Chlap vypadal po dvou dnech v pohodě.

Co se týká zánětu, tak jsem hrozně ráda, že mi zubař nasadil hned ATB, ikdyž obvykle se jim chci spíš vyhnout, protože vím, že takový zánět je mnohem horší než samotné trhání a pak už nepomůžou ani injekce. Takže kromě krevní sraženiny, která se mi udělala na jedné straně v lícním svalu (nebo tak nějak) to bylo v pohodě.
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Mon 16.5.2011 6:43    Post subject: Reply with quote

Hm, tak prý typický průběh, první dva dny relativně ok, včera se odhalilo lůžko/kost...whatever, takže teĎ přijdou drény, čištění a hlavně ta bolest, já už si přijdu vyloženě směšně, jak pořád všude brečím...

Aspoň, že začíná zabírat to anestetitkum, ochic Crying or Very sad
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26578

PostPosted: Mon 16.5.2011 8:13    Post subject: Reply with quote

Cant, soucitim, je to hrozna bolest Sad Snad to bude brzo lepsi, drz se!
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Mon 16.5.2011 8:19    Post subject: Reply with quote

Děkuju Terinas, teď už je to o moc lepší, akorát se bojím reakcí v práci.

Nikdo tam s tím z vedení zkušenosti nemá, když jsem ve čtvrtek skoro brečící šéfovi říkala, že si těžko s nima objednám něco k jídlu, protože mi nejspíš roste osma a fakt to bolí, tak se mi vysmál, ať nedělám chudinku, že jemu rostou osmičky už 4 roky a jí úplně v pohodě Rolling Eyes Moje šéfová mi zas píše, co to mám "pořád" s těma zubama, přitom jsem zameškala zatím jen dva pracovní dny Mad , ani nemám nárok na nemocenskou, tak wtf Mad
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11463

PostPosted: Sat 8.12.2012 13:13    Post subject: Reply with quote

prosím vás, jak dlouho ta osmička tak roste? vůbec nedokážu odhadnout, jestli bych si to měla nechat zkontrolovat co nejdřív, nebo je plánování zubaře za dva týdny ok.
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Sat 8.12.2012 14:20    Post subject: Reply with quote

mě roste už několik roků, vždycky pár dní, pak je čtvrt roků klid a zase pár dní mě pobolívá dáseň atd. Ale záleží na každém.
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8458
Location: AT HOME

PostPosted: Sat 8.12.2012 15:26    Post subject: Reply with quote

ja to mam stejne, horni rostly tak 3 roky, spodni jeste porad rostou, vzdycky chvilku to roste a pak nic.....
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11463

PostPosted: Sat 8.12.2012 16:00    Post subject: Reply with quote

jj, to mně taky, ale teď myslím takovou tu akutní fázi, kdy máte v dásni díru, tak za jak dlouho se dostane ven?
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Sat 8.12.2012 19:56    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by Alshwarya on Fri 26.1.2018 9:20; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26, 27  Next
Page 24 of 27

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms