sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Gentleman
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29922

PostPosted: Sun 18.2.2007 12:29    Post subject: Reply with quote

A kdyby ten host řekl, že to víno za 4500 nechce, protože mu nechutná, tak co byste dělali?
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucie
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1868

PostPosted: Sun 18.2.2007 12:29    Post subject: Re: Gentleman Reply with quote

sun Topic wrote:

ale on je inak strasny grazel. Rolling Eyes Laughing


přesně...
_________________
Jak říká Jirka, "Lucinka ma vzdycky pravdu a vic nez pravdu. I kdyz vim, ze pravdu mam ja, ale ona ma vetsi pravdu"
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Sun 18.2.2007 12:47    Post subject: Reply with quote

Ja si na nejake extra "gentlemanstvo" nepotrpim, keby mi priatel podal ruku pri vystupovani z busu, to uz mi je skor smiesne, taktiez nevyzadujem, aby mi otvaral dvere na aute, ale naopak otvorenie dveri pri vstupe do restiky napr. a to, ze muz ide 1., ak je zena zadana, to je pre mna samozrejmost.
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9785

PostPosted: Sun 18.2.2007 12:48    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
A kdyby ten host řekl, že to víno za 4500 nechce, protože mu nechutná, tak co byste dělali?

Já bych ho vypil v kuchyni a nechal mu ho na účtu, snad měl vědět jak chutná Château Tetrapak 2007.
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Sun 18.2.2007 13:07    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
A kdyby ten host řekl, že to víno za 4500 nechce, protože mu nechutná, tak co byste dělali?
tak to netusim prt sa to este nikdy nestalo Laughing
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
Zenoa
25.9.2002


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1333
Location: ...in crazy town...

PostPosted: Sun 18.2.2007 13:09    Post subject: Reply with quote

Lucie wrote:
tak já už si ani tu bundu sama nevezmu, a z auta taky nevystoupím. Vždycky počkam až to udělá on.

To jsem vždycky přemýšlela, co když to tomu chlapovi nedojde? To tam budu sedět až do soudnýho dne? Laughing
_________________
" ‘Cause what we are is victims of fun, come on, come on, the fun has just begun! "
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19604

PostPosted: Sun 18.2.2007 13:12    Post subject: Reply with quote

Lenore - nevím jestli jsi četla můj příspěvek Smile možná jsi ho přeskočila záměrně, ale víno v restauraci ochutná jen somelier (čísník speciální na víno) a pokud tam somelier není, tak naleje trochu hostovi a ten si ochutná sám.
A pokud jsem někde napsala, že ho může vrátit, tak jsem samozřejmně nemyslela, že ho může vrátit z důvodu, že mu víno nechutná a chce jiné.
Back to top
View user's profile Send private message  
Berus
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1650

PostPosted: Sun 18.2.2007 13:13    Post subject: Reply with quote

Kabát si oblékám sama a z auta taky vystupuju bez cizí pomoci, ale potrpím si na to, že muž vchází první do hospody/restaurace, a můj přítel naštěstí taky. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14088

PostPosted: Sun 18.2.2007 13:34    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
A v těch normálních, kde si nehrajou na lepší, prostě to víno dostaneš a nazdar. Kdyby bylo zkažený, tak ti ho snad vymění. A efekt to má stejný i bez té debilní akce.


já ti dám debilní. mně to náhodou přijde bezva a líbí se mi, když přítel ochutnává. mám to radši, než když nám někdo hodí na stůl flašku a čau. prostě to na mě působí, že nám nehodili na stůl nějakej šmuk a nevzali nohy na ramena. takhle když to ten šmuk bude, tak to můžem číšníkovi vylít do ksichtu, až se zeptá, jestli je dobré. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucie
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1868

PostPosted: Sun 18.2.2007 14:31    Post subject: Reply with quote

Zenoae=" wrote:
To jsem vždycky přemýšlela, co když to tomu chlapovi nedojde? To tam budu sedět až do soudnýho dne? Laughing


Tak to musíš vědět, jestli to ten tvůj udělá nebo ne. Počkáš chvíli a když nic, tak si o něm pomyslíš svý a vystoupíš nebo se oblíkneš... Ale je jasný, že v dnešní době se už tak moc kluků nechová.
_________________
Jak říká Jirka, "Lucinka ma vzdycky pravdu a vic nez pravdu. I kdyz vim, ze pravdu mam ja, ale ona ma vetsi pravdu"
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29922

PostPosted: Sun 18.2.2007 17:37    Post subject: Reply with quote

Byzzy, já jsem to četla a vím jak to je, do restaurací chodím často, občas i do těch "luxusních". To co jsem psala, byla reakce na bublinku, ale především na to, že mi to přijde debilní.
Nevím už, jak to vysvětlit.
Jestli je víno zkažený nebo ne pozná snad každý, na to nemusí být speciální číšník. Tak proč to nechávat ochutnat hostovi a dělat z toho nějakou ceremonii.

Právě, že se to nikdy nestane, že by host vrátil víno jen tak. Takže nechápu proč to ochutnávání? K čemu, když je to úplně na nic? Proto mi to přijde trapný. Chápu, že ti číšník přijde ukázat láhev, že je to opravdu to, co si objednáš, otevře, ochutná jestli není zkažený, nalije. Všechno ostatní je pro mě zbytečná komedie.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9785

PostPosted: Sun 18.2.2007 18:04    Post subject: Reply with quote

Já jsem si třeba u jedné flašky moc jistý nebyl. Bylo v něm cosi co mi přišlo jako možný projev druhotného kvašení. Přišlo nám divné, a tak jsme se nějakou dobu věnovali něčemu jinému, a když jsem se k němu posléze vrátil, ta věc na už nebyla a já si na něm docela pochutnal.

A teď nevím jestli prostě jen potřebovalo být chvíli otevřené, nebo jestli už jsem se opil a moje touha si ho užít nepřebila jeho skutečnou chuť.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29922

PostPosted: Sun 18.2.2007 18:09    Post subject: Reply with quote

Já nevim, zkažený víno jsem měla dvakrát a bylo to fakt tak hnusný, že jsem to poznala i já, coby ignorant Laughing

Každopádně to stále nevysvětluje rituál ochutnávání. Ale koukám, že už s tím tady působím jako maniak a je to lehce OT. Prostě už jste asi všichni pochopili, že to nemám ráda Mr. Green
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucie
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1868

PostPosted: Sun 18.2.2007 20:09    Post subject: Reply with quote

To ochutnáváni mi až tak nevadí, i když mi to připadá trochu legrační. Spíš nemam ráda, když si řekneš o sýr nebo pepř a on ti to ten čišník začne strouhat do talíře... ani to mezitim nemůžeš ochutnat, zamíchat, dát si neslušně moc... nebo asi můžeš, ale je mi to takový divný..
_________________
Jak říká Jirka, "Lucinka ma vzdycky pravdu a vic nez pravdu. I kdyz vim, ze pravdu mam ja, ale ona ma vetsi pravdu"


Last edited by Lucie on Sun 18.2.2007 20:53; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Infinita.tristeza
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1533
Location: Praha

PostPosted: Sun 18.2.2007 20:29    Post subject: Reply with quote

Ne že bych si na to vyloženě potrpěla, ale to vcházení do restaurace jako první, to mi vyhovuje Smile Je to první kluk co to dělá sám od sebe..
A co ještě dělá, že nejdřív otevře zámek u auta u mý strany a pak teprve u svý (teda já mu většinou vytáhnu čudlík na oplátku) Laughing Je to hezkej zvyk. Někdy i čeká, než vlezu do auta a zabouchne.
A jednou mi je i otevřel, na to si nepotrpím, ale zastavil půlkou auta v kopci a já se vůbec nebyla schopná dostat sama ven Laughing
_________________
Milovat a udržet je nejlepší; milovat a ztratit je druhá nejlepší možnost.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 3 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms