sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
jazykové zkoušky (má FCE nejakou váhu?)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kess
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6822

PostPosted: Fri 16.2.2007 17:29    Post subject: Reply with quote

max - ja vim, ze to zni blbe, ale kdybych se NAHODOU (prosim, at se to nestane!) nedostala na VS a musela shanet praci uz ted Rolling Eyes , tak to CAE by asi z hlediska "kariery" nejake asistentky nebo tak lepsi..

no me jde hodne o ty penize, radsi dam na jistotu a budu mit FCE (a maminka radost ze jsem si udelala zkousku) nez nic a penize nekde...zvlast kdyz nejsou moje Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Fri 16.2.2007 17:33    Post subject: Reply with quote

kess, ne, jediny co mam z VS je statnice z aj a fj a vic nic. I kdyz jeden predmet se dal zapsat neco jako Priprava na FCE nebo tak, ale ja to nemela. Na jazykovce jsem ucila jen s fce. Vtipne je, ze kdyz jedna prof. z VS jela do lazni, suplovaly jsme za ni jeji kurzy my z filol. oboru. Byl to teda jen nejakej nizsi Headway, ale i tak Laughing Schovala jsem si vypis z banky, kde mam u prevodu penez napsano Zastup-vypomoc univerzite Smile
a to taky jen s fce. Proc to pisu - ptz mi pripada, ze kolikrat je osobni doporuceni dulezitejsi nez nejakej papir Confused Jenze kde ty lidi brat, kteri budou v tu spravnou dobu na spravnem miste doporucovat Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Fri 16.2.2007 18:24    Post subject: Reply with quote

Choco Arrow Pitman se skládají z písemné a mluvené části a člověk si může udělat buď obě a dostat 2 certifikáty nebo třeba jen jednu když chce. A taky si může v každé části vybrat úroveň na kterou se cítí.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kess
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6822

PostPosted: Fri 16.2.2007 18:26    Post subject: Reply with quote

choco - no nam nase ucitelky rikaly, ze statnice tak odpovidaji CAE? myslis, ze to je pravda? loth me jednou docela zlakala k tomu, ze bych tu jazykovku taky zkusila, ale ted vidim, ze to spis bylo tema statnicema nez FCE Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Fri 16.2.2007 19:01    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 10:06; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Berus
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1650

PostPosted: Fri 16.2.2007 19:37    Post subject: Reply with quote

Já se teď v červnu chystám na CAE.. Je tedy pravda, že si budu muset pár věcí zopakovat, protože doby, kdy jsem mluvila téměř plynně anglicky, jsou už pár týdnů zpátky. Embarassed Taky nevím, jestli na to mám, ale spíš proto, že se trochu podceňuju. Když jsem ve čtvrťáku chodila na přípravku FCE, tak jsem rozřazovací test na první hodině (asi 4 A4) měla hotový za 5 minut místo asi 30ti a učitelka ze mě byla docela na větvi. Takže si myslím, že to CAE bych dát mohla.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kess
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6822

PostPosted: Fri 16.2.2007 20:32    Post subject: Reply with quote

berus - ty musis ale rychle cist Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Fri 16.2.2007 23:05    Post subject: Reply with quote

Já teď řeším to samé Smile
Chodím do přípravného kurzu na CAE, ale myslím (ne, vím), že na to nemám.
Přijde mi, že mezi FCE a CAE je sakra velký rozdíl. Slovní zásoba, gramatika, porozumění, prostě všechno.
Teď nevím, jestli prubnout pro začátek FCE a mít nějaký diplom (což se mi nejspíš bude hodit při hledání práce), nebo si půl roku, rok počkat a pořádně se naučit na CAE Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Berus
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1650

PostPosted: Fri 16.2.2007 23:06    Post subject: Reply with quote

Moje sestra má FCE i CAE a tvrdí, že zase takový rozdíl to nebyl.. kromě slovní zásoby teda, ale s tou snad problém nemám. Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Fri 16.2.2007 23:23    Post subject: Reply with quote

Berus wrote:
Moje sestra má FCE i CAE a tvrdí, že zase takový rozdíl to nebyl.. kromě slovní zásoby teda, ale s tou snad problém nemám. Razz


Mně to fakt přijde o dost těžší Confused Frázové slovesa, idiomy, i některé gramatické jevy, u kterých jsem si myslela, že mám zmáknuté (např. if clauses). Nemluvě o porozumění, už nestačí jenom slyšet, co se říká, a nějak to zapsat, ale člověk tomu musí rozumět a nějak to vyhodnotit, zařadit.

No jo, musím se ještě móc móc učit Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17709
Location: VePř

PostPosted: Sat 17.2.2007 8:46    Post subject: Reply with quote

jako jo, poslech je slozitejsi. clovek nad tim musi jeste stacit premyslet a strasne zalezi, jaky poslech chytnes. bohuzel je problem, ze nekdy clovek zase premysli az moc, protoze si rekne, ze takhle jednoduchy to prece byt nemuze.. a prekombinuje. teda aspon ja Laughing
a mne dela nejvetsi problem writing, pravdepodobne nedodrzuju nejake jejich styly, protoze jsem z toho clanku a tak mela fakt dobry popis, kdyz jsem to odevzdavala (advanced gramatika, obraty, mela jsem tam prislovi a celkove mi to proste prislo dobry) a nakonec ten writing teda vubec dobre nedopadl, vlastne dopadl hodne spatne. Laughing Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Sat 17.2.2007 10:29    Post subject: Reply with quote

Kess wrote:
choco - no nam nase ucitelky rikaly, ze statnice tak odpovidaji CAE? myslis, ze to je pravda?


ups, to nevim, takhle me nikdy nenapadlo to srovnavat. Asi ptz na kazdym po mne chteli uplne neco jinyho. Statnice - realie, stylistika, spis teoreticke znalosti x CAE - gramatika, writing, reading, vzdyt vis...Ale asi mozna jo, ptz aby me k tem statnicim pustili, musela jsem mit x zkousek, ktere by te urovni i mozna odpovidaly (treba ta gramatika).

jako tohle tema mi byl cert dluznej Vzteklik ( Laughing ), uz jsem tak byla vnitrne ukolibana, ze nejakou dobu pockam a ted tu vyrukuje mery s cpe a ja nemyslim na nic jinyho Bicovnik

ed: Mery, mas na flo-joe account, nebo tam chodis jen tak?


Last edited by Chocolate on Sat 17.2.2007 10:38; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8188

PostPosted: Sat 17.2.2007 10:35    Post subject: Reply with quote

pam wrote:
tady je prehled, a mely by tu byt i zkusebni testy Arrow http://www.english-online.cz/certifikaty-prehled.php
na tehlech strankach pisou, ze FCE je zkouska ESOl
to je jako to same jako zkouzka ESOL 1?
ja se setkala s delenim ESOL ENTRY 1-3, ESOL 1-2
ja chodila na kurzy intermediate a mohla jsem si udelat ESOL 1, kdybych tam vydrzela dyl, ale musela jsem se vratit do cech...
tak se mi nechce verit ze by to bylo to same jako FCE, protoze ja a anglictina to je jedna velka pohroma Laughing , a pritom ty zkusebni testy co jsem tam delala byly uplne v pohode, hlavne reading mi sel, protoze jsem v jednom kuse cetla anglickej bulvar, coz mi prijde pro lidi, kteri az tak neumi jako nejlepsi cesta, protoze je tam pouzivana preci jen trochu primitivnejsi anglictina, nez v knizkach
(jestli by me vyrazili tak urcite z poslechu Rolling Eyes Confused Crying or Very sad )
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17709
Location: VePř

PostPosted: Sat 17.2.2007 10:58    Post subject: Reply with quote

choc - ja nad tim cpe uvazuju od lete a jedine, co jsem udelala, bylo, ze jsem si poridila cpe objective a udelala asi pet lekci Laughing
na flo-joe se porizuje account?! asi tam chodim jen tak Laughing

co ja vim, tak mi rikal pred dvema lety kamarad, ze statnice jsou na urovni fce, ale nevim, odkud to mel on.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Sat 17.2.2007 11:20    Post subject: Reply with quote

mery - no ja to vcera podrobne zkoumala a asi kdyz chces, aby ti posilali nejaky testy - treba tady http://www.flo-joe.co.uk/cpe/students/wordbank/index.htm tak musis byt member
hm, asi vyhozeny prachy
ale nejakou pripravu by to asi tentokrat chtelo Confused

jinak asi debilni otazka, ptz ja tu stranku moc neznam, ale ty modelovy testy, co tam jsou, tak jsou porad stejne, nebo je treba po nejake dobe meni? Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next
Page 3 of 13

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms