sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
jazykové zkoušky (má FCE nejakou váhu?)
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17709
Location: VePř

PostPosted: Fri 16.2.2007 15:59    Post subject: Reply with quote

Exi, rekla bych, ze PET je ti vicemene uplne k nicemu, spis vyhozene penize; vsude, kde jsem se zatim setkala s tim, ze jsem "uplatnovala" certifikaty, tak berou FCE jako nejnizsi moznou moznost.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Fri 16.2.2007 16:06    Post subject: Reply with quote

Mery, to je asi pravda, ale já z té angličtiny stejně h.... umím. Určitě ji umím mnohem míň než třeba taková Loth, která se bojí i těch FCE.
Škoda, že jsem byla zrovna nemocná když naše třída jela do Olomouce, tam si zkoušeli různé testy a FCE snad nevyšlo nikomu a to jsme lepší skupina (ale je fakt, že jich tam prý jela jen hrstka). A jedné slečně nevyšly ani ty, co jsou ještě míň než PET, myslím, že se to jmenuje CAT nebo tak nějak.
Bojik
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17709
Location: VePř

PostPosted: Fri 16.2.2007 16:11    Post subject: Reply with quote

Loth je magor, FCE jsou fakt jednoduchy.
ja nevim, kolik ty PET stoji? mne by proste bylo lito vyhodit ty prachy za neco, co mi bude k nicemu. spis bych se teda snazila maknout, abych udelala FCE, jestli o sobe takhle pochybujes.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Fri 16.2.2007 16:41    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 10:06; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Kess
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6823

PostPosted: Fri 16.2.2007 16:51    Post subject: Reply with quote

PET stoji dva nebo tri, myslim Confused ...taky bych do toho nesla, protoze to je fakt na hovno, exi byt tebou, tak radsi pockam, dal se ucim a pak si udelam FCE..ale jak myslis Smile

no, ja taky chodim do te nejlepsi skupinky a dokonce jsem tam spolu se svoji sousedkou nejlepsi Laughing (ale ona je teda lepsi a bude delat to CAE). nam na zacatku roku to CAE rozmlouvali, ale pak mi jedna ucitelka rekla, ze si myslim, ze bych to udelala, tak ted nevim Confused vzdyt me i to FCE (zlousime nanecisto) lita podle toho, jakou variantu pisu (myslim cast grammar in use, protoze obcas u tech tranformaci neznam slovicka a pak to dopada Embarassed ) ten test si na netu zkusim Smile no a ze vsech stran slysim, ze CAE a FCE je rozdil MNOHEM vesti nez CAE a FCE. a me FCE zas az tak jednocuchy neprijde, takze docela koukam, jak tady vsichni musite byt v angline nadupani Smile ze by to bylo tou Prahou? Smile

btw myslela jsem to asi tak jako greenwood, jestli vubec dneska v nejake firme bude stacit, kdyz se budu "ohanet" FCE, nebo jestli uz je to takova samozrejmost, ze to je na nic.. Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17709
Location: VePř

PostPosted: Fri 16.2.2007 16:56    Post subject: Reply with quote

Ja myslim, ze FCE je takovej zaklad, ktery berou vsude. Jako je spousta lidi (i od nas z extridy na gymplu), kteri si nic neudelali, takze to s tim, ze to ma kazdy, asi zhave nebude.

Ale treba u nas na fakulte by mi jenom s fce nepovolili udelat si zkousku z angliny po prvnim semestru - prijde mi to postizeny, rpotoze drtiva vetsina lidi tam nema zadny certifikat - spoluzak ma fce a tim to asi tak hasne.

ja ted teda hodne koketuju s cpe, ale nevim, jestli to pro me uz neni zbytecnej luxus Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Fri 16.2.2007 16:59    Post subject: Reply with quote

já mám FCE a na CAE se někdy chystám, ale je fakt že děcka od nás co to dělaly říkaly že je to teda sakra rozdíl...nevím jestli mi to k něčemu bude, ale vypadá to dobře v životopise...( Embarassed )=)...

docela mě ale na začátku semestru vykolejilo, jak jsou nechutně drahé ty přípravné kurzy, 11 000 je psycho + zkouška 5000 + nějaké materiály a je to skoro 20 jen to fikne...tak se chci na CAE připravovat jen ze cvičných testů + konzultace s bývalou angličtinářkou (je skvělá)...
Back to top
View user's profile Send private message  
Kess
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6823

PostPosted: Fri 16.2.2007 17:00    Post subject: Reply with quote

mery - a kde ses prosimte naucila tak dobre anglicky? Embarassed nemas nejakej recept? Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17709
Location: VePř

PostPosted: Fri 16.2.2007 17:04    Post subject: Reply with quote

kess, mas nejake zvracene predstavy, neumim nijak dobre anglicky. tak nejak normalne. a na to cpe bych se musela pripravovat - ale ty pripravny kruzy jsou prave vrazedny, takze doma z ucebnice (tu uz mam, ale to je asi tak vsechno Laughing) + testy na www.flo-joe.co.uk.
hodne mi ale proste pomaha to, ze nekdy od sekundy me tata donutil louskat knizky anglicky (byla to docela fuska, dokonce se me i ptal, co se tam delo a tak Laughing Rolling Eyes; ale vyplatilo se to, asi). a koukam na filmy (bez titulku) a posloucham. a taky jsem byla loni o prazdninach v irsku, kde jsem se starala o skupinku ceskych deti na jazykovym campu, takze jsem mluvit musela.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Fri 16.2.2007 17:11    Post subject: Reply with quote

ach ano, ta predstava cpe je uzasna Cool uz jenom pro ten pocit Embarassed Laughing
momentalne se teda koncentruju spis na nj, ale taky o tom uvazuju, akorat bych potrebovala nekoho, kdo by me tam sel prihlasit, jinak to zase budu odkladat nekolik let jako to cae Embarassed

Exi, co je Pitman? Embarassed

Geike, ja taky zadny kurz nemela a da se to, je to fakt ty ceny kurzu jsou sileny Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Kess
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6823

PostPosted: Fri 16.2.2007 17:13    Post subject: Reply with quote

chocolate - a tys na VS nestudovala anglictinu? ja myslela ze ano? Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30681

PostPosted: Fri 16.2.2007 17:14    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Mon 14.4.2008 9:35; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Fri 16.2.2007 17:17    Post subject: Reply with quote

Kess wrote:
chocolate - a tys na VS nestudovala anglictinu? ja myslela ze ano? Smile


studovala Smile jak to s tim souvisi? Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Kess
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6823

PostPosted: Fri 16.2.2007 17:21    Post subject: Reply with quote

chocolaze nijak, jen jsem myslela (uplne zcestne) ze tam se nejaky ty zkousky delaji povinne nebo tak neco, tak asi ne, jsem fakt pako Smile a tys ucila na jazykovce anglictinu jen s fce? protoze cae jsi delala ted nekdy, ne? (rikala mi mery, ze ti pujcovala knizku?)

max - koukam na to stejne, to cae by bylo o stesti, ale tak by se mi libilo mit to v zivotopise Cool no snad se k tomu tak za dva roky dokopu Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30681

PostPosted: Fri 16.2.2007 17:24    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Mon 14.4.2008 9:35; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
Page 2 of 13

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms