sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
rakovina prsu
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Wed 14.2.2007 11:56    Post subject: Reply with quote

Terez Arrow to ma mrzí, ale držím Tvojej mamine palce, aby sa z toho dostala. Viem presne, čo asi prežívaš, ja som to zažila pred 2 rokmi, moja mamina je však bohužiaľ taká, že mi nikdy nič nepovie (keď ju niečo bolí), až keď je to fakt zlé, tak sa o tom zmieni a ja som hneď mimo.. Tak to bolo aj vtedy, prišla za mnou do izby a povedala mi, že ju už dlho bolí prsník a že tam má nejakú hrčku... a mne sa zrútil svet Sad . Objednala som ju na mamografiu, kde jej dali termín o 3 mesiace Idea , ale našťastie jej priateľ vybavil v Bratislave okamžité vyšetrenie, tak sme ju tam vzali. Našťastie sa rakovina nepotvrdila, išlo tam len o akési poškodené tkanivo, ale stálo ma to kopec preplakaných dní a nocí. Tá bezmocnosť, ktorá človeka chytí, sa nedá popísať... Sad
V každom prípade platí, že včasná diagnostikácia znamená veľkú pravdepodobnosť vyliečenia. Mamina sesternica rakovinu prsníka dostala, ale včas jej nádor odstránili a už je v poriadku.

Takže verím, že aj Tvoja mamina bude opäť v poriadku. Chce to hlavne veľa síl a energie, ale neboj sa, bude to ok!
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20120

PostPosted: Fri 16.2.2007 21:42    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Linda Evangelista on Sun 27.10.2013 20:53; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
*LEATITIA*
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 7252
Location: USA

PostPosted: Sat 17.2.2007 20:12    Post subject: Reply with quote

Linda E.: Radši běž k doktorovi, když už nemůžeš ani pomalu ležet na briše, tak se mi to nějak nezdá, pro jistotu si tam skoč..

Terez: Kámoščina maminka měla taky rakovinu prsu, a dostala se z toho, teď to bude rok, co chodí na chemoterapii, a vypadá to dobře..
Moje mamka má náběh na rakovinu prsu, ale chodí na pravidelné kontroly, aby tu nemoc pochytili hned na začátku, tak alespoň tak, snad se z toho doopravdy nevyklube ta rakovina, mám z toho strach.. Crying or Very sad Taky si myslím, že ta medicína je dneska už dál, a je velké procento vyléčení..
Back to top
View user's profile Send private message  
Terez1990
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8458

PostPosted: Sat 17.2.2007 21:03    Post subject: Reply with quote

*LEATITIA* wrote:


Terez: Kámoščina maminka měla taky rakovinu prsu, a dostala se z toho, teď to bude rok, co chodí na chemoterapii, a vypadá to dobře..
Moje mamka má náběh na rakovinu prsu, ale chodí na pravidelné kontroly, aby tu nemoc pochytili hned na začátku, tak alespoň tak, snad se z toho doopravdy nevyklube ta rakovina, mám z toho strach.. Crying or Very sad Taky si myslím, že ta medicína je dneska už dál, a je velké procento vyléčení..


jo, já myslím, že to bude dobrý .. mamka teď začala jíst jinak, zdravěj, už není tak ve stresu z práce a přijde mi v pohodě .. bude to dobrý, určitě Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
*LEATITIA*
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 7252
Location: USA

PostPosted: Sun 18.2.2007 9:14    Post subject: Reply with quote

Terez: Bude, neboj Pusnik jak jsem to zjistila, tak od té doby jí třeba mnohem víc pomáhám doma s úklidem, když ji něco stresuje, třeba přijde naštvaná z práce, tak si s ní o tom promluvím a snažím se jí to nějak vyhnat z hlavy atd. Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Terez1990
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8458

PostPosted: Mon 26.2.2007 18:01    Post subject: Reply with quote

takže už je to oficiální - MAMKA MÁ ZHOUBNÝ NÁDOR! Crying or Very sad ale bere to hodně statečně a společně to nějak zvládnem ...

píšu to proto, že jsem "slíbila", že vám dám vědět
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Mon 26.2.2007 18:11    Post subject: Reply with quote

Terez1990 wrote:
člověkk si na jednou uvědomí, jak většinou nic není takové, jak se zdá ..v jednom momentu máš spokojenou zdravou rodinu a záhy zjistíš, že to tak asi není ...

jj o tom bych mohla povidat
Terez, drzte se. A ver tomu ze to bude dobry. Medicina je dneska v tomhle moc moc daleko a vy s mamou to urcite zvladnete.. myslim na vas
my to zatim taky zvladame
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Mon 26.2.2007 18:12    Post subject: Reply with quote

To je hrozný.... Hodně štěstí a síly
Back to top
View user's profile Send private message  
*LEATITIA*
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 7252
Location: USA

PostPosted: Mon 26.2.2007 18:17    Post subject: Reply with quote

Držím pěsti!!!!!!
Back to top
View user's profile Send private message  
*LEATITIA*
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 7252
Location: USA

PostPosted: Mon 26.2.2007 18:18    Post subject: Reply with quote

Jo ještě, ono je dobrý že to podchytili hned od začátku!!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Terez1990
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8458

PostPosted: Mon 26.2.2007 18:22    Post subject: Reply with quote

díky, jste hrozně hodný ...

taťka to hned "odlehčil", že si vždycky přál vidět mamku bez vlasů .. pro někoho to asi moc vtipný není (pro mě třeba jen tak napůl), ale máma to s "humorem" vzala, vůbec se celkově až trošku divím, jak je silná .. ale to je jedině dobře ...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Mon 26.2.2007 18:29    Post subject: Reply with quote

Terez zhoubný nádor měla jedna paní u mamky v práci. Nebylo to veselý, třicetiletá ženská, plná života, věčně s pusou od ucha k uchu, dvě děti (jedno teprve ve školce). Přišla o prso, ale už má pěknýho ježka a za tu dobu nemoci jakoby zkrásněla. Určitě to dobře dopadne, držím mamce palce.
Back to top
View user's profile Send private message  
Berus
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1650

PostPosted: Mon 26.2.2007 18:29    Post subject: Reply with quote

Když člověk najednou začne procházet takovým strašným stresem, jako je vážná nemoc, tak se to možná snaží "potlačit" a "nevnímat" a dokáže si z toho dělat legraci.. A ten stres se projeví až později.

Ležela jsem v nemocnici se dvěmi staršími ženami, jedna měla nádor (teď nevím už čeho, slinivky asi) a taky to brala z humorem, druhá měla rakovinu střev a pořád brečela a úplně se z toho zhroutila. A na pokoj za ní přišla onkoložka a řekla jí, že lidi, co mají k chemo a léčbě rakoviny vůbec pozitivní přístup, to pak mnohem lépe snáší (fyzicky i psychicky) a jejich léčení je snadnější.

Věřím, že tvoje maminka všechno zvládne a ten pozitivní přístup je fakt potřeba, takže ji v tom jen podporujte. Wink Držím palce!
Back to top
View user's profile Send private message  
Nicky...
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6943
Location: FUČ

PostPosted: Mon 26.2.2007 19:17    Post subject: Reply with quote

Trez, je mi to líto. Přeju hodně síly, opravdu.
Back to top
View user's profile Send private message  
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Mon 26.2.2007 22:00    Post subject: Reply with quote

terez, tvojej mame posielam kyticku odkaz jej nech sa drzi, nech vsetko bere optimisticky a nech bojuje....paci sa mi, ako to v rodine berete s humorom, podobne sme to mali aj u nas doma, naozaj to velmi pomaha...urcite ty a tvoja rodina budete jej oporou, to moze byt naozaj stastna

ja berem rakovinu ako nieco, vdaka comu si teraz viac vazim zivot, mozno niekto chcel, aby som si zacala cenit vsetko co mam, aby som sa tesila z kazdej malickosti....rakovina berie velmi vela....ale ak sa prekona, dokaze aj nieco pozitivne dat....

drzte sa Pusnik
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms