sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Školní časopis
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Aduška
zjisti, kdo jsi, a tím se staň.


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 735

PostPosted: Tue 13.2.2007 19:16    Post subject: Školní časopis Reply with quote

Podíleli jste se někdy na školním časopise?
Zavzpomínejte - čím jste přispívali, měli jste na starosti nějakou vlastní rubriku?
A jak vypadal váš časopis? Byl rozsáhlý nebo nic moc k přečtení? Smile
Povídejte
_________________
Srdce lidské má příliš mnoho snů, než aby mohlo být šťastno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Damigella
kytky 2, meta: 600
kytky 2, meta: 600


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 583

PostPosted: Tue 13.2.2007 20:18    Post subject: Re: Školní časopis Reply with quote

Aduška wrote:
Podíleli jste se někdy na školním časopise?
Zavzpomínejte - čím jste přispívali, měli jste na starosti nějakou vlastní rubriku?
A jak vypadal váš časopis? Byl rozsáhlý nebo nic moc k přečtení? Smile
Povídejte


Jediný časopis jsme měli a to třídní a bylo to ještě někdy na prvním stupni Laughing jmenoval se třeťáček, pak čtvrťáček a pak už se ta naše třída tak nějak rozutelka Smile Na gymplu teď žádný nemáme, nejsou peníze Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Yasuyuki Kazama
kytky 1, meta: 250
kytky 1, meta: 250


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 225
Location: DFCH

PostPosted: Tue 13.2.2007 20:29    Post subject: Reply with quote

my měli asi 6 nakopírovaných A3 a skládalo se to z nesmyslných článků šprtů atd Laughing já jsem kreslil komixy Wink
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
sl.megi
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Tue 13.2.2007 20:41    Post subject: Reply with quote

Já měla kdysi dávno na základce svůj vlastní - Ušák Laughing . Na hlavní stránce byl vždycky zajíc (nečekaně) a jinak jsem tam měla povídání (opsané z knížky) o nějakém zvířeti, soutěže, křížovky a ještě nějaké takové věci, co jsem různě poopisovala z dalších časopisů. Prodívala jsem ho za 10 Kč a měl i úspěch. Jenom jsem pak zlenivěla a už se mi to nechtělo dělat.
_________________
Zmáknu to!
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Tue 13.2.2007 22:08    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Sat 13.6.2009 19:07; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Tue 13.2.2007 22:13    Post subject: Reply with quote

Tak já téměř sama udělala maturitní časopis třídě. Stál nás hodně peněz a stránek kolik měl už ani nevím. Ale byla zábava to dělat no. Školní sme neměli žádnej.
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
Aduška
zjisti, kdo jsi, a tím se staň.


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 735

PostPosted: Tue 13.2.2007 22:36    Post subject: Reply with quote

Yasuyuki Kazama wrote:
my měli asi 6 nakopírovaných A3 a skládalo se to z nesmyslných článků šprtů atd Laughing já jsem kreslil komixy Wink

Hih nesmyslné články šprtů Laughing (Nevím jestli bych si vybrala radši to nebo komixy, ale proti gustu žádnej dišputát že Cool )

pam Arrow nevzpomínáš si o čem jsi měla články? Very Happy
_________________
Srdce lidské má příliš mnoho snů, než aby mohlo být šťastno.
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Tue 13.2.2007 22:42    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Sat 13.6.2009 19:07; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Aduška
zjisti, kdo jsi, a tím se staň.


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 735

PostPosted: Tue 13.2.2007 22:48    Post subject: Reply with quote

Quote:
pak jeden rok bylo nějaký výročí, už nevím čeho, a měly jsme ve městě oslavy, tak jsem něco nafotila a psala o tom.
byli to samý kraviny...

Ale prosímtě, jaký kraviny? Wink Určitě to tak hrozný nebylo, a hlavní že sis s tím dávala tu práci, ne? Very Happy

No časopis vytvářet nebudu, jen se chci začít podílet. Jenže mi momentálně nějak chybí inspirace Pisknik
A navíc jsem prostě zvědavá Nevinnik
_________________
Srdce lidské má příliš mnoho snů, než aby mohlo být šťastno.
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Tue 13.2.2007 23:04    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Sun 21.6.2009 21:33; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Aduška
zjisti, kdo jsi, a tím se staň.


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 735

PostPosted: Tue 13.2.2007 23:59    Post subject: Reply with quote

Hi, no zkusim pokud něco vůbec vytvořim Very Happy
_________________
Srdce lidské má příliš mnoho snů, než aby mohlo být šťastno.
Back to top
View user's profile Send private message  
synapse

kytky 4, meta: 2750


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 2695
Location: země Pána Koblih a jeho tupých voličů

PostPosted: Wed 14.2.2007 0:28    Post subject: Reply with quote

jé, školní časopis ! Very Happy to byly zlatý časy, škoda, že už jsou pryč. O tom bych mohla popsat celý monitor Cool Na nápad vydávat šk. časopis (jmenoval se Perníkova chaloupka, protože říďa se jmenuje Pernický) přišla má spolužačka a vydržel nám jeden celý dlouhý šk. rok Confused (ne že by nebyla poptávka, jen jaksi zmizel čas, inspirace, i pevná ruka šéfredaktora...poslední číslo jsem nakonec vydala sama, chtěla jsem celou tu dlouhou práci nějak důstojně zakončit a ne jen prostě naráz přestat, protože šéfku to přestalo bavit Rolling Eyes )
Ve škole byl časopis velké haló a hotová revoluce, žádné nudné kydy a slohovky, básně "nadějných spisovatelů" , byl to plátek, který se nebál udělat si legraci z učitelů a ti ji, světe div se, přijímaly pozitivně, nejoblíbenější rubrika byly Přeřeky a překecy profesorů Smile
Dále tam byly třeba velmi odlehčeně komentované novinky ze školy, rozhovory s vyučujícími a rubriky typu: 10 důvodů, proč... ; Na hodině v ...; Mikrokosmos.....Asi vám to nic neřekne, ale musím prohlásit, že šéfredaktorka to měla vymyšlené vážně skvěle.. Very Happy Nejvíc se mi líbilo, že pokrytí redaktorů bylo vyrovnané a rovnoměrné, takže nikdo nemohl namítat: "jé, tam píšou jen samá prťata popř. jen samí maturanti atd..." Žádný čtenář nemohl říct, že by neznal nikoho z redakce. Jo a taky se mi líbily práce grafiček...do každého čísla se vybral jeden člověk, který nakreslil obrázky pro celý časopis, aby to bylo takové sjednocené a každé číslo bylo "žánrově" odlišné, protože ten grafik byl vždycky někdo jiný.

Mojí prací bylo psaní fejetonů. (Např. Jak si pořídit básnické střevo, Jak si ochočit tygra Bengálského, Jak být dobrým studentem...) Na tom jsem se mohla vyřádit Cool a to jsem také s chutí dělala.
Ještě teď se k těm časopisům ráda vracím a i když znám jejich obsah skoro nazpamět, vždycky se u toho nařehtám jak blázen.

Pardon za tak rozvláčný a superlativy oplývající text, nějak jsem se úplně zasnila Nevinnik a to jsem se ještě nezmínila o jednom docela slušném "průšvihu", který se jednou v souvislosti s jedném článkem vyskytl...hotl né všichni profesoři jsou nevztahovační a neurážliví a nekonfliktní Rolling Eyes
_________________
MIAOW!
Back to top
View user's profile Send private message  
Aduška**
Guest





PostPosted: Wed 14.2.2007 0:49    Post subject: Reply with quote

Jůů to zní krásně Smile když to porovnám s tím co máme my.. chtělo by to radikální změnu Twisted Evil
Back to top
 
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9767

PostPosted: Wed 14.2.2007 0:59    Post subject: Reply with quote

To mi připomíná svého času legendu naší školy, Martina Bendu, agilního žurnalistu, který psal do školního časopisu Listí, až přerostl jeho úroveň a musel si založit časopis Nové Listí, jehož neúnavnou propagací dal vzniknout diskusím jako je tato. Jedno číslo časopisu se mi dokonce podařilo vyhrabat z hlubin webu v PDF.

Poté co Martin Benda školu opustil založil školní časopisy ještě na dvou fakultách UK, na gymnáziu podle mě dostupných informací v následujících čtyřech letech vznikly další tři studentské časopisy.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29876

PostPosted: Wed 14.2.2007 8:52    Post subject: Reply with quote

che wrote:
To mi připomíná svého času legendu naší školy, Martina Bendu, agilního žurnalistu, který psal do školního časopisu Listí, až přerostl jeho úroveň a musel si založit časopis Nové Listí.


Něco podobného se stalo i na našem ústavu Laughing Pak bylo zábavné sledovat tu nesmiřitelnou válku časopisů Mr. Green
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms