sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
opary
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Mon 16.4.2007 17:17    Post subject: Re: opary Reply with quote

alishka ja som mavala asi pred rokom opar skoro kazdy mesiac/ dva
proste chytila som od jeho chalana, a vtedy som s tym musela k doktorke lebo som mala uplne celu pusu ozdobenu oparom , nemohla som jest nic ..
no a ta mi vtedy povedala ze kto raz dostal opar moze sa mu spustit vzdy pri nejakom rizikovom faktore, proste ze ten opar si zije pod kozou Mr. Green
u man tobolo hlavne / menstruacia, teplota, slnko
davala som si na to kadeco , masti a pod. ale vseobecne mi dost pomohlo/ i ked by sa to mozno nemalo este v zarodku opare potreit alpou, a vziat si dva tampony do usi a nimi ten opat proste vytlacit, vytlacxit tu vodicku Laughing co je vnom, a potom tu ranku uz len necaht zaschnut, nechat si odpadnut chrastu..je dobre brat b komplex a tiez mi pomhlo si tabletu b komplexu prelomit a ranku si nim potriet
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Mon 16.4.2007 17:50    Post subject: Re: opary Reply with quote

bublinka111 wrote:
a vziat si dva tampony do usi


já vím, že jsem OT, ale - přemýšlela jsem, jak si narvat OBečka do uší ... k čemu to pomůže Shocked Laughing Laughing ... no a pak mi docvaklo, co asi myslíš..

Flow, jaký balzám že to máš? Já mám blistex, ale ten je jen z bylinkami...
Back to top
View user's profile Send private message  
Flowing_
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24420

PostPosted: Mon 16.4.2007 17:56    Post subject: Reply with quote

honey: CONNY Smile
_________________
.
Back to top
View user's profile Send private message  
sawatdee
kytky 5, meta: 5550
kytky 5, meta: 5550


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 5334

PostPosted: Mon 16.4.2007 22:25    Post subject: Reply with quote

po divokem vikendu, mi dnes taky vyskocil....
pouzivam regeneracni mast na rty od Kosminu, posledne mi to uplne opar zastavilo,bo jsem to podchytila v zacatku. Dnes uz ne Confused
_________________

If it makes you happy
It can't be that bad
If it makes you happy
Then why the hell are you so sad...
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Tue 17.4.2007 0:49    Post subject: Reply with quote

Kosmin použivam taky a u mě dost zabira, už jsem si na něj natolik zvykl, ze se s tim mažu preventivně pokažde když jdu spat... ale ted citim, že mam přesto na jeden naběh Confused No snad se nevyklube...
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
*Theuska*
Out of order
kytky 4, meta: 2150


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1984

PostPosted: Tue 17.4.2007 0:56    Post subject: Reply with quote

Já naštěstí na opary netrpím, nikdy jsem žádnej neměla (ťukám na dřevo), ale máma na ně trpí dost. Na radu jedné klegyně teď užívá nějaký vitamínový doplněk, co má pomáhat předcházet oparům. Mají to ve Vitalandu a jmenuje se to L-Lysin. Zatím žádný neměla a to při tom byla i nemocná a to má opar pokaždý (bere to asi tři měsíce), tak to možná i nějaký účinek má.
_________________
***Člověk nikdy nesmí přestat snít.***
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Tue 17.4.2007 1:00    Post subject: Reply with quote

No ja na ně taky moc netrpim, mam je spiše vyjimečně... ty rty si mažu hlavně proto, aby se mi tolik nevysoušely
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Sun 6.5.2007 23:42    Post subject: Reply with quote

Já jsem na ně jako dítě trpěla strašně, ten virus se na mě vyřádil Sad Měla jsem je každou chvíli, jednou se mi udělaly po celé puse, vypadala jsem tak strašně, že jsem ani nešla do školy a babička se o mě starala a ošetřovala mi to Rolling Eyes

V posledních letech (klepu na dřevo Very Happy ) už na ně ale trpím mnohem míň, udělají se mi tak jednou až dvakrát za rok. Teď jeden zrovna mám, protože vždycky, když přijde teplejší počasí, dostanu rýmu ( Evil or Very Mad ) a taky to s tím souvisí.

Vyzkoušela jsem ty nové "převratné" náplasti Compeed, a zdají se fakt super. Nejlepší na nich je, že jsou fakt skoro neviditelné. Kdybych neměla takový divný pocit, že se mi ta naplást zezdola olupuje, když piju a jím, měla bych za tři dny po oparu. Doporučuju Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Berus
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1650

PostPosted: Sat 12.5.2007 16:58    Post subject: Reply with quote

Od včerejška mám na rtech a trochu kolem pusy hodně malých pupínků, které trochu svědí. Nejsem si jistá, jestli to je opar? Opar přece bývá jeden nebo víc větších boláčků.. Poradíte prosím? Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Sat 12.5.2007 17:10    Post subject: Reply with quote

Berus wrote:
Od včerejška mám na rtech a trochu kolem pusy hodně malých pupínků, které trochu svědí. Nejsem si jistá, jestli to je opar? Opar přece bývá jeden nebo víc větších boláčků.. Poradíte prosím? Sad
myslim ze ak su s takou hlavickou ako maly pluzgier/otlak/ a je to trochu cervene tak to moze byt ono
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35510

PostPosted: Tue 5.6.2007 10:18    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Wed 22.8.2007 11:46; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
cloo
kytky 5, meta: 5850
kytky 5, meta: 5850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5784

PostPosted: Tue 5.6.2007 11:31    Post subject: Reply with quote

Aaale, tema pro me, jelikoz mam momental "krasny" opar NA BRADE!

Na opary trpim od mala, bohuzel se mi obcas udelaji i na ocnim vicku, coz je dost nebezpecne, pomalu se to hoji a oko mam vzdy opuchle tak, ze ho ani neotevru.

Na rtech se mi taky delaji slusne, to pak vypadam jak cernousek. Nejmin mi vadi ty v nose.

Bohuzel jsem tuto nemoc predala dal, priteli se opary nikdy nedelaly a uz na ne trpi take. Jak psala Bublinka, jednou ten vir mas v sobe, tak uz se ho clovek nezbavi a projevi se pri kazdem oslabeni imunity, zmene pocasi, pouziti nedokonale umyteho nadobi v restauraci, menstruaci.. Duvod pro opar se vzdycky najde. Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35510

PostPosted: Tue 5.6.2007 11:43    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Wed 22.8.2007 11:45; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
emigrantka
kytky 2, meta: 350
kytky 2, meta: 350


Joined: 28 May 2007
Posts: 317
Location: v exilu

PostPosted: Tue 5.6.2007 12:33    Post subject: Reply with quote

mozna to bude znet smesne, ale pritelova mati si opar vzdycky namaze aknecolorem a nemoze si to vynachvalit, opar ji zmizne pres noc. mne to teda ale nezabira, zkusila sem vsecko mozne.. vectavir, zovirax... uz si ani vsecky nazvy nepamatuju, vsecko mne vetsinu enom ret vysusi, ale opar boli dal, pripadne mne ret este rozpraskne. jedine co mne zabralo bylo, kdyz mne kdysi mamka dovezla oparstop, to je nejaka mast na opar s hadim jedem.. je celkem mastna, takze mne ret neprasknul a opar sa zahojil behem necelych dvuch dni, coz sa mne este nikdy nestalo... ale ted tu masticku tady v lekarnach nikde nemozu sehnat.
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Wed 19.9.2007 10:07    Post subject: Reply with quote

Hm, tak následky po mym nedělnim spálení nekončej.. Rudej obličej už mi celkem vyblednul, ale po puse se mi udělaly opary, opravdu super Rolling Eyes Na hornim rtu se mi táhne ložisko tak 3 cm, na dolnim vlevo tak 1,5 cm. Vypadám jak trotl a jak si to patlám Alpou, pálí to a svírá, do toho svědí a bolí Mad Nesnášim to, zase budu tejden vypadat jak malomocná Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 2 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms