sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Žena za volantem
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lucyynka
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 17 Feb 2007
Posts: 4177

PostPosted: Fri 9.5.2008 15:16    Post subject: Žena za volantem Reply with quote

Řídíte rády? Cítíte se na pozici řidiče jistě a bezpečně? Jezdíte samy nebo potřebujete vedle sebe někoho radši mít?
Myslíte si, že žena může v řízení auta konkurovat mužům? Jsou muži podle vás lepší řidiči?
Je podle vás něco pravdy na tvrzení, že chlapi si za volantem léčí svoje komplexy a vybíjí agresivitu?
Setkali jste se někdy s názory jako "ženská nemá za volantem co dělat"?

+ vše co vás k tématu napadá Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Fri 9.5.2008 15:28    Post subject: Re: Žena za volantem Reply with quote

Smile
takze Smile
Řídíte rády?ano, moc
Cítíte se na pozici řidiče jistě a bezpečně? ano, v posledni dobe bezpecneji nez na pozici spolujezdce /ale zalezi na tom s kym jedu/
Jezdíte samy nebo potřebujete vedle sebe někoho radši mít?radeji sama, jsem klidnejsi, zvlast kdyz spolujezdec ma napad ze bude kibicovat Smile
Myslíte si, že žena může v řízení auta konkurovat mužům? Myslim ze to vubec neni otazka konkurence, ale cviku.
Jsou muži podle vás lepší řidiči? Kus od kusu, nelze zobecnovat Smile jasne ze pokud s rodinnym autem jezdi porad chlap a zene ho pujci jednou za uherak, tak bude ten lepsi ridic on, ona bude nejista a bude delat krpy. Ale to neni zalezitost pohlavi.
Je podle vás něco pravdy na tvrzení, že chlapi si za volantem léčí svoje komplexy a vybíjí agresivitu? Nekdy jo. Ale ne vsichni a taky ne jenom chlapi Smile
Setkali jste se někdy s názory jako "ženská nemá za volantem co dělat"?To si nikdo netroufl mi neco takovyho rict Smile nastesti se stykam a pratelim s lidmi, kteri takove nazory nezastavaji Smile
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Fri 9.5.2008 15:47    Post subject: Reply with quote

Ridim strasne rada, miluju to. Jak na dalnici, tak v precpanym meste, vyzivam se v tom a snazim se neustale zdokonalovat. Akorat v parkovani podle zrcatek mam jeste rezervy, ale snazim se Wink
Radsi jsem ridic nez spolujezdec. Vlastne jediny ridic, vedle ktereho se citim dobre, je manzel. A trnu strachy, kdyz jsem nucena jet s tchyni, jednou malem prejela cyklistu a od te doby mam fakt strasnej strach.
Co se tyce konkurence - podle me jde spis o to, ze porad jeste ridi vic chlapu nez zen a muzi ridi casteji (napr. kdyz jede rodina v aute, ridi vetsinou muz), takze logicky maji vic zkusenosti.
S tim "zenska za volantem" jsem se setkala mnohokrat, nastesti nikdy na moji adresu.

Jeste me napada...ja normalne moc sproste nemluvim, ale ridic jsem hrozne sprostej. To, co ze me vypadne za volantem, to je nekdy sila Embarassed Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11542

PostPosted: Fri 9.5.2008 16:02    Post subject: Reply with quote

Mezi řidiče se počítám teprve 5 měsíců, ale baví mě to hodně. V souvislosti s délkou mé řidičské kariéry jezdím radši s někým, protože ve spoustě věcí si nejsem úplně jistá, hlavně při parkování.
Že muži řídí líp než ženy je blbost, prostě jsou někteří lidi dobří řidiči a někteří horší, bez ohledu na pohlaví.
Podobně jako Chocolate za volantem nadávám, nejčastěji když mě někdo musí za každou cenu okamžitě předjet a co na tom, že to je do zatáčky nebo nevidí za horizont. Vzteklik
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
lucyynka
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 17 Feb 2007
Posts: 4177

PostPosted: Fri 9.5.2008 16:10    Post subject: Reply with quote

Já mám řidičák od svých 18ti, ale nejezdila jsem, až teď. Takže se to jakoby znovu učím. Sama bych si ale ještě rozhodně netroufla, rozhodně ne do velkýho provozu. Smile
Jinak od kamarádů (chlapů) slýchám dost často negativní názory na ženskou a řízení. Přijde mně, že proti nim mají jakousi averzi, nebo nevím. Prostě si nechtějí přiznat, že i ženská může jezdit líp než oni. Rolling Eyes A čím dál víc mě točí to poslouchat. Např. jedeme po silnici, před náma auto. Buď jede pomaleji nebo zkrátka ne podle nich ukázkově a už slyším "tam musí sedět ženská". Když tam opravdu sedí, mají dalších tisíc keců navíc, když je tam chlap, tak je najednou po problému... Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Fri 9.5.2008 16:14    Post subject: Reply with quote

ja neridim moc rada. Radsi jedu MHD, nez abych vytahovala auto. Pokud se treba nekam nejede autem 10min a MHD pres 3/4hodiny.

Od te doby, co do nas zezadu tuklo auto - a to se jen rozjelo a malem mi uletela hlava, jaka to byla pecka - mam trochu strach a rozhodne uz po dalnici nejezdim 160km/h

Nejradsi jezdim s pritelem, on jezdi moc pekne.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Fri 9.5.2008 16:30    Post subject: Re: Žena za volantem Reply with quote

lucyynka wrote:
+ vše co vás k tématu napadá Wink


obecně holky za volantem asi horší prostě a jednoduše jsou, každý pohlaví má asi vlohy na něco jinýho, ale myslim že s cvikem můžou jezdit úplně normálně.

co mě ale maximálně točí je, když vidim ženskou co vjíždí z vedlejší na hlavní v nějaký křižovatce kde neni žádnej výhled a v ruce mobil, na očích sluneční brejle (jakoby) se rozhlíží ze strany na stranu a jede.. to bych jí nejradší vytáh a něco vážně zlýho jí udělal.. někdo může namítnout že to dělaj i chlapi.. jenomže já tohle vídám hlavně u ženskejch Smile zvlášť ženský maj bejt vůbec rády že můžou mít řidičák a ne dělat tohle..

jinak mám pár historek s ženskejma za volantem který řídily tim stylem že by toho snad žádnej chlap schopnej nebyl, ale to byla určitě náhoda.. Smile
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
lucyynka
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 17 Feb 2007
Posts: 4177

PostPosted: Fri 9.5.2008 16:33    Post subject: Reply with quote

Kyo, tak to já teda nikdy žádnou ženskou s mobilem v ruce nikdy neviděla. Spíš vší silou drží křečovitě volant, hlava přilepená na skle,... Laughing natož mobil v ruce Dementnik
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Fri 9.5.2008 16:34    Post subject: Re: Žena za volantem Reply with quote

Kyo wrote:
zvlášť ženský maj bejt vůbec rády že můžou mít řidičák a ne dělat tohle..

Ježíš, Kyo Cvoknik
A to se mi zdálo, že v poslední době už tak šovinistický nejsi.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Fri 9.5.2008 16:35    Post subject: Reply with quote

ja nemyslim, ze zeny by byly horsi, ale kazde pohlavi ridi spis jinak. Mozna maji chlapi vetsi cit pro stroj obecne, a uz jsou teda apriori lepsi ridici. Confused

pritom chlapu blbcu jsem taky uz potkala...i treba jako spolujezdec si vsimam...
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Fri 9.5.2008 16:38    Post subject: Reply with quote

ale no tak Exi.. Smile

Lucyynko no já denně vnímám ženský který si pletou auto s kosmetickym salonem a telefonní budkou v jednom.. ale jsou samozřejmě vyjímky.. ty co řídí dlouho a často tak většinou jezdit asi umí normálně.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Fri 9.5.2008 16:46    Post subject: Reply with quote

........


Last edited by pam on Sat 27.6.2009 18:21; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13248

PostPosted: Fri 9.5.2008 16:51    Post subject: Reply with quote

mě by zajímalo, jestli bych byla dobrá řidička nebo ne. jak bych řídila, kdybych měla tu možnost, jako třeba moji kamarádi. myslím si, že je to o cviku spíš, ale asi zrovna u mě, at bych jezdila denně spoustu kilometrů, stejně jsem spíš opatrná, bázlivá..hlavně už jsem měla dvakrát si možnost vyzkoušet, že v některých situacích ne zrovna duchapřítomná..

jela jsem asi druhou jízdu po autoškole s bratrem, a za chvíli jsem se musela rozhodnout jestli sjet z dálnice nebo ne. říkal pojedeme doprava..vzápětí volně navázal historkou, jak tady jel xy doleva a nějak se smýkl, a jelo další auto zleva..v tu chvíli mě zmátl a já "doprava nebo doleva jsi říkal?" a měla jsem nejvyšší čas odbočit, a můj brácha nebyl schopnej slova, dvě vteřiny mu trvalo aby s uvědomil, kam vlastně jedem, protože jsem ho zmátla a ty dvě vteřiny je na dálnici hrozně moc. jenže já!! místo abych se rozhodla jet budto doprava nebo doleva. jsem vytřeštěna jela dál, prostě jsem se nemohla rozhodnout Laughing do svodidel jsem nakonec nenajela, protože jsem ten volant strhla na jednu stranu, takže přece jenom Mr. Green . naštestí za mnou nikdo nejel Rolling Eyes
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Fri 9.5.2008 16:53    Post subject: Reply with quote

podle mě si ženský za volantem buď málo veřej a tím vznikaj takový ty neodhadnutelný, vynervovaný a zbrklý řidičky a nebo si naopak věřej moc a tim pádem dělaj za volantem hovadiny. to je to samý u chlapů, ale myslim že těch ženskejch kteří si věřej tak akorát je prostě menší poměr než chlapů se stejnym přístupem Smile
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.


Last edited by Kyo on Fri 9.5.2008 16:54; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13248

PostPosted: Fri 9.5.2008 16:54    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:
podle mě si ženský za volantem buď málo veřej a tím vznikaj takový ty neodhadnutelný, vynervovaná a zbrklý řidičky a nebo si naopak věřej moc a tim pádem dělaj za volantem hovadiny.


jo tak s tím souhlasím, ale ještě si zapomněl na třetí skupinu Smile dobrých řidiček
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 1 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms