sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
V jakých autech jste kdy jeli?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 34, 35, 36  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Auta
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Sun 4.5.2008 22:35    Post subject: Reply with quote

ja jsem se o vikendu svezl s 308mou (cca 150km) a 1.6 HDi 110kobyl a tim slabsim benzinem. Upriomne receno Benzin em dosti sklamal, je to line, slabe a naprosto silene razeni. Aby to jelo tak se to musi nehorazen tocit.
Kdezto to HDicko jelo velmi pekne a tim jsem byl velmi prijemne prekvapen. Co se tyka razeni, podvozku a rizeni, tak je to velky skok oproti 307me... A kvality zapracovani a pouziti materialu je nekde uplne jinde nez u starsich pezotu.







_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
momodels
kytky 2, meta: 350
kytky 2, meta: 350


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 346

PostPosted: Tue 13.5.2008 22:12    Post subject: Reply with quote

2008 BMW Efficient Dynamics

Najprv nejaky pokec. Cele promo bolo zamerane na "Efficient Dynamics" a v suvislosti s tym aj radost jazdy. Kedze tato technologia je aj v MY08 320d tak som sa v prezentacii toho moc noveho nedozvedel az na to, ze za rok 2007 BMW predalo najviac aut s pohonom XDrive (4x4) v premiovom segmente. Dalej sa dost komentovali aj emisie a tak nam ukazovali o kolko sa znizili v novych motoroch a aj napriek tomu sa zvysil vykon motorov. Po cateringu a organizacnych info sme si mohli vybrat auta. Ja som mal tu moznost, vybrat si prvy tak som si najprv vyskusal 330i Cabrio, automat. Este mi instruktor pripevnil veterny deflektor aby ma v aute "neodfuklo". Jazdil som uz aj s viac kabrioletmi ale zatial ma ziadny nepresvedcil, do auta stale fukalo a necitil som sa pohodlne. Pri pomalej jazde (do 80km/h) sa to este dalo vydrzat ale inak som radsej zastavil a "natiahol" plechovu strechu. V aute bolo hned ticho a prijemnejsie sa cestovalo. Kolonu BMW si vsimla aj policia (Audi S4) tak sa hned na nas zavesili pre pripad, ze by mal niekto nutkanie ist rychlejsie nez je povolene. Nakoniec odstavili nejake starsie Audi a bol chvilu pokoj. Cesta viedla najprv po dialnici, potom nejake okrsky a nakoniec slavna PEZINSKA BABA, kde sa jazdia preteky do vrchu. Seria zataciek roznych druhov, vsetko obklopene krasnou prirodou a k tomu BMW, 6 valec, cabrio, dobry zvuk. Po prichode na velke parkovisko nam bola predstavena takmer maximalna vybava v 530xd M-Packet (dovieranie dveri, nocne videnie, radarovy tempomat, aktivne riadenie, aktivne a odvetravane sedacky...). Museli sme pockat kym prva skupinka si zajazdila na slalome. Potom nam bol predstaveny system zjazdu z kopca, nieco ako pouzivaju ostatne znacky (Land Rover, Volvo a pod.), X3ka dokazala z kopca aj sama cuvat a rychlost sa dala nastavit. Po vymene na slalome sme si kazdy sadli do aut, ja som si bez vahania vybral 135i so sportovou automatickou prevodovkou a padlovym radenim. Pomerne jednoduchy slalom zakonceny poslednou seriou v lavotocivej zakrute kde bolo kazde auto nedotacave, potom kratka rovinka a plne brzdy na vode a pocas toho brzdenia sme si mohli vybrat dva smery kam ma auto zastavit s vytocenym volantom. Kazdy si vyskusal vsetky auta, co tam boli: 120i Cabrio (slabsi motor), 530xi M (velmi nedotacave a nie moc obratne, nemalo aktivne riadenie co pri slalome dost pomahalo), 335d Coupe, 330d Touring M, a nakoniec to najlepsie (pre mna) 135i do ktorej som sa okamzite zamiloval. Pri poslednej jazde som vypol trakcnu aj ESP a v zakrute sa mi podaril pomerne dlhy pretacavy smyk za co mi hned nemecky instruktor z Fahrer Trainingu (jazdi pravidelne na Nurburgringu ale meno uz neviem) slusne povedal, ze tu sa elektronika vypinat nesmie. Aj tak to stalo za to a este teraz sa smejem. Cestou naspat sme isli rovnaku trasu ale z kopca a ako naschval sa pred nas zavesila hliadka tak som isiel ako uplne posledny (samozrejme v 135i a uplne sam) nech mam viac miesta. Motor je uzasny, taha linearne v celom spektre a radenie na volante bolo na jednotku. Do toho vsetkeho uzasny zvuk, ktory este umocnovali okolite kopce tak som si pootvoril okno nech si to viac vychutnam. Pocas jazdy sa mi 2x stala situacia, kde som citil, ze M podvozok je naozaj tvrdy ale urcite to bolo nizkoprofilovymi diskami a runflatmi. No nic strasne to nebolo, som zvyknuty na tvrdsi podvozok. Riadenie bolo presne a podvozok drzal aj pri ostrom zachadzani tak ako sa na BMW patri. Proste parada. Priemerna spotreba v pripade 135i bola 27,8 litra (to nie je preklep) ale pri tak sportovej jazde mi to ani nevadilo. Radost z jazdy stala za to. Naozaj vyborne, obratne a rychle auto s este lepsim motorom.
Back to top
View user's profile Send private message  
momodels
kytky 2, meta: 350
kytky 2, meta: 350


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 346

PostPosted: Tue 13.5.2008 22:18    Post subject: Reply with quote

Fotene na rychlo s mobilom:






























Back to top
View user's profile Send private message  
handbrake
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2348
Location: ahead

PostPosted: Wed 14.5.2008 6:57    Post subject: Reply with quote

no fajny zazitok. k tej 135i . . kamarat na tom jazdil a tiez sa mu to strasne lubilo a vravel ze ked na tom ides predpisovo tak na tom spravis uplne normalnu spotrebu kolo 8 litrov ale ked chces tak mas strasny FUN . . . Twisted Evil fajne auticko,


nebudes menit/doplnat Razz ?
_________________
Keď Chuck Norris spadne do vody, nie je mokrý, ale voda je Chuck Norris.
Back to top
View user's profile Send private message  
jaccub
kytky 1, meta: 75
kytky 1, meta: 75


Joined: 22 May 2007
Posts: 67

PostPosted: Wed 14.5.2008 16:09    Post subject: Reply with quote

BMW porada vzdy povedeny akce a tahle nebyla vyjimkou, takze diky za report a foto
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
momodels
kytky 2, meta: 350
kytky 2, meta: 350


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 346

PostPosted: Sat 17.5.2008 19:40    Post subject: Reply with quote

Dnes: 2003 Audi A8 (4,2 Quattro)

Celkom dobry interier aj ked som cakal (na Audi) viac. Obrazovka navigacie sa dost neohrabane otvara a zatvara, asi chyba konkretneho kusu. Motor bol skvely, hladky chod, prijemny V8 sound aj ked na M5 V8 to samozrejme nema Smile Automaticka prevodovka (Tiptronic) k tomuto autu sadne, akurat manualny rezim radenia je trochu trhavy. Najlepsie sa citi v rezime D pripadne S aj ked nikto sportovu jazdu od takehoto auta necaka. No musim povedat, ze som si to celkovo uzil. Volant je sice uplne bez akehokolvek naznaku spatnej vazby ale necitil som z neho tak divny pocit ako v pripade stareho CL 500. Pri ostrejsom a rychlejsom prejazde zatackou bolo pocut piskat gumy ale nebyt zvuku tak ani neviem co sa deje. Bolo tak tiche a stabilne. Musel som mat pootvorene okno. Auto maximalne maskuje rychlost a situaciu okolo. Cely cas som mal pocit, ze medzi sedadlom a kolesami je hruba vrstva niecoho co ma maximalne filtrovat vodica od okolneho sveta. A to sa v takejto kategorii nosi takze to neberiem ako minus. Zrychlenie bolo linearne na akomkolvek stupni a opat auto maskovalo skutocnu rychlost. Ked som sa nepozeral na rychlomer tak som mal pocit, ze idem o 30-40 pomalsie a pocitovo sa mi zdalo byt pomalsie nez naozaj je. Sedi ako sa na Audi patri, drzi stopu, ziadne naznaky nestability vo vyssich rychlostiach ani naklananie. Malo vzduchove perovanie, niektore nerovnosti filtrovalo bez povsimnutia, ine zase prenasali obcasne razy do interieru ale to uz bol naozaj extrem, co je na nasich cestach stale castejsie. Len pre zaujimavost, priemerna spotreba podla palubneho pocitaca 17,9litra.




opat fotene na rychlo mobilom...
Back to top
View user's profile Send private message  
handbrake
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2348
Location: ahead

PostPosted: Tue 27.5.2008 7:51    Post subject: Reply with quote

BMW 330d Manual. kombi (2007) zatial len male prevezenie cize mozem potvrdit ze je to ako dosial secky trojky co som soferoval a lepsie bo je to konecne manual Smile Bude u nas (snad) na par rokov cize este prinesiem podrobnejsie zavery.

zatial par postrehov:

-Zvuk motora vobec neotravuje ako kalsicky TDi od VW a dokonca tam pocut aj tu radovu 6ku cize normalny prijemny zvuk na pomery dizlov
-manual je krasny a velmi ho lubim Love
-spojkovy pedal uz tak nelubim. chod ok, vsecko v poradku len sa mi zasekava noha o nejaky plast. mam 14 cislo tenisiek a su asi moc dlhe. este to skusim nejako poriesit


tesim sa na nejaku dlhsiu cestu potom este poreferujem
_________________
Keď Chuck Norris spadne do vody, nie je mokrý, ale voda je Chuck Norris.
Back to top
View user's profile Send private message  
BadHans
Nejstarší rebelka


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Tue 27.5.2008 7:59    Post subject: Reply with quote

Právě sedlám:



Je to soda Laughing Laughing
_________________
I like pleasure spiked with pain and music is my aeroplane

Pro lásku bych třeba zemřel... ale pro život jsem se narodil.


(melouny, pochopitelně)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
bob ash
Kníže Ignor


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1388

PostPosted: Tue 27.5.2008 11:35    Post subject: Reply with quote

BadHans wrote:
Právě sedlám:



Je to soda Laughing Laughing


Co to doprdele je?
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
BadHans
Nejstarší rebelka


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Tue 27.5.2008 12:58    Post subject: Reply with quote

Neznáš závodní Transit? Osmiválec uprostřed, 500 koní, stavitelnej podvozek, klec, pohon všech kol.


Kecám Laughing
Normální Transit s pruhama, nejsilnějším TDI (140 koní), hezkejma kolama a trochu sníženej. Prostě tuneřina Wink Laughing
_________________
I like pleasure spiked with pain and music is my aeroplane

Pro lásku bych třeba zemřel... ale pro život jsem se narodil.


(melouny, pochopitelně)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Balet
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 436
Location: Česká Lípa/Praha

PostPosted: Tue 27.5.2008 14:28    Post subject: Reply with quote

BadHans wrote:
Neznáš závodní Transit? Osmiválec uprostřed, 500 koní, stavitelnej podvozek, klec, pohon všech kol.


Kecám Laughing
Normální Transit s pruhama, nejsilnějším TDI (140 koní), hezkejma kolama a trochu sníženej. Prostě tuneřina Wink Laughing


Tohle konkrétně mi příjde cool, nevim proč. Přitom z upravenejch Transporterů je mi nablití. Asi se mi líbí ten odkaz na Ford GT, má to vkusnej smysl pro humor, což je u dodávky vzacné.
Back to top
View user's profile Send private message  
Balet
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 436
Location: Česká Lípa/Praha

PostPosted: Tue 27.5.2008 14:31    Post subject: Reply with quote

bob ash wrote:


Co to doprdele je?


Vzpomínám si na test tohodle v Top Gearu (který jsi nejspíš překládál), tak jaktože nevíš? : )
Back to top
View user's profile Send private message  
Yasuyuki Kazama
kytky 1, meta: 250
kytky 1, meta: 250


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 225
Location: DFCH

PostPosted: Wed 28.5.2008 20:09    Post subject: Reply with quote

tranďák,to je něco pro mě,ale štve mě že když to takhle vymachrovali,proč nekoukli alespoň trošililinku na motor,sice i se 140 koni to jede jak splašený,kor prázdný ale 150 by bylo taky lepší Cool
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
jaccub
kytky 1, meta: 75
kytky 1, meta: 75


Joined: 22 May 2007
Posts: 67

PostPosted: Sat 31.5.2008 17:00    Post subject: Reply with quote

dneska to bylo gallardo spyder, sice jan kratoucka projizdka, asi jen 15-20 min, ale jeste ted jsem vysmatej.
prudce doleva a pak celkem rovna silnicka lemovana stromy, za 2 a plnej, ten zvuk, ktery se odrazi od stromu a je uplne vsude je uplne neskutecnej, a ta rychleost taky. nedokazu to poradne popsat, to se musi zazit, tak pardon

i kdyz pisu jak je ten zvuk skvelej, tak oproti murcielagu je to porad nic. oproti murci je gallardo jak htp Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
BadHans
Nejstarší rebelka


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Sun 8.6.2008 20:57    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
I like pleasure spiked with pain and music is my aeroplane

Pro lásku bych třeba zemřel... ale pro život jsem se narodil.


(melouny, pochopitelně)


Last edited by BadHans on Sun 27.7.2008 13:05; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Auta All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 34, 35, 36  Next
Page 31 of 36

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms