sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Patová situace ve vztahu dvou lidí
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Nereide
kytky 2, meta: 500
kytky 2, meta: 500


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 463
Location: ve světě fantazie

PostPosted: Wed 7.2.2007 12:39    Post subject: Reply with quote

kecka wrote:
vim, že mám pravdu, probrečela jsem si to a málem kvůli tomu přišla o současný vztah. Díkybohu mi byly otevřeny oči


A já kvůli tomu nedokážu navázat žádný nový vztah Crying or Very sad ale naštěstí růžový brejle už jsem si sundala...
_________________
Tak ty chceš umřít? A co já, lásko, a co já? Mám trčet na tomhle světě, který bez tebe je zpustlejší než chlív?
Back to top
View user's profile Send private message  
Smaily
vždy a všude zírající SKRZ


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 959
Location: Brno, Šumava, občas Praha

PostPosted: Wed 7.2.2007 12:40    Post subject: Reply with quote

margax wrote:
Smaily - a vy jste ted spolu jak?
Ale nevím, asi bych se nad tím zamyslela, a řekla si, že máš na normálního kluka, kterej tě nebude trápit a hlavně na normální vztah a začít s tím bojovat. Naučit se nebýt na něm závislá a časem se třeba objeví někdo úplně nový, kdo ti zamotá hlavu.

Vždycky o víkendu se sejdeme, strávíme spolu večer, povídáme si a pak jdu spát k němu. Vím, že mám šanci najít normálního kluka, bláznivě se zamilovat a cítit, jak někdo miluje mě. Dokonce jsem takového potkala, ale nedopadlo to dobře a v podstatě i pro Petra se teď trápím, ale dokážu se od toho odpoutat, protože ten vztah ani nestihl začít a trápí mě to podstatě proto, že P. byl člověk, se kterým bych uměla být a tím pádem by skončil tenhle kolotoč s H., tak by bylo jednoduchý udělat krok dál.

Suny – bohužel by se nedalo nikam odjet, sice studuju hodně daleko od něj, ale musím se vracet domů, protože tu mám povinnosti. Dokonce jsem se pokusila o to, jak ty říkáš vymazat ho (fotky, místa, kamarádi), ale bylo to marný, prostě nejsem ve stádiu, kdy bych to dokázala a kdy bych měla sílu bojovat v tomhle sama se sebou. A ten okamžik, kdy on se zamiloval a byl jí poblázněném už jsem zažila, bylo to loni v listopadu, kdy to se mnou podruhé ukončil, ale ona se na něj pak vykašlala

Jirko – jsem na něm závislá, ano, je to pochopitelné, moje dospívání bylo hodně drsné a on mi tenkrát nahradil rodinu i přátele, tahle závislost vznikla už dávno a nejde si jen tak říct Tak a ted budu nezávislá.

tenhle polovztah není jen o sexu, je to o tom, že máte někoho kdo vás podporuje, s kým si můžete povídat atd., takhle to je i z jeho strany. a dokud to nezačnu řešit já, je vše v pořádku.

Che – není to o tom, že bys na toho druhého neustále myslel a nežil svůj vlastní život (i když i to se může stát a to není dobře), ale pokud ti s někým je dobře, když to skončí, dokážeš to pobrat, pokud někoho miluješ, je to o dost těžší.

Kdybych byla rozumná, mohlo být už víc jak půl roku od našeho rozchodu, můj život by byl sice prázdný (protože jsem nenašla nikoho kdo by mi zaplnil prázdná místa, s kým sdílet radost i smutek)…

z dnešního chatu:
on: je nám spolu fajn, ale proto, že od sebe v podstatě nic nechceme.To se v dlouhodobějším vztahu velmi rychle vytratí a z toho mám hrůzu. Mě ani Tebe nikdo nepředělá a prostě to nefungovalo.
(…)
Já: Vědomí že víš že mě to bolí je asi tak 10% bolest z toho jak to bolí doopravdy. jsi se mnou kvůli mě? a když se mnou spíš, když se mazlíme když je nám spolu dobře, když si povídáme, taky jsi se mnou jen kvůli mě?
On: vždyť sem ti napsal, jistě že si to užívám - klid, něhu, teplo, důvěru...
(…)
On: já to schrnu: Ty mě pořád chceš. Já sem s tebou poměrně pravidelně, protože jsem měl pocit,že nám obou dělá dobře na těle i na duši a přináší pocit úlevy v nějakým permanentním tlaku. Já si nepřipouštím myšlenku, že bych s tebou začal znovu chodit (dvakrát do stejný řeky nevstoupíš).
(…)
On: já si nikoho vědomě nehledám, mám strach z ženských, co z nich vyleze (povýšený, ponížený, na prachy, bez prachů, do větru, jiná orientace, chorobně závislé, chorobně nezávislé...), tebe znám...
_________________
Zdálo se jí, že je motýlem, a když se probudila nevěděla, jestli je člověk, kterému se zdálo, že je motýlem, nebo motýl, kterému se teď zdá, že je člověkem.

http://maureen.bloguje.cz/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Wed 7.2.2007 13:06    Post subject: Reply with quote

Jirka: já to tak myslela a ty jsi mi řekl že ženská v tom není, ale to je OT, nebudeme to tu Smaily rozebírat.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Smaily
vždy a všude zírající SKRZ


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 959
Location: Brno, Šumava, občas Praha

PostPosted: Wed 7.2.2007 13:16    Post subject: Reply with quote

Dneska večer uvidím nejprve P. (na koncertě, ale bude tam nejspíš se svou přítelkyní) a pak přespím v Praze u H., to jen aby jste věděli, že jsem šílenec. Rolling Eyes
_________________
Zdálo se jí, že je motýlem, a když se probudila nevěděla, jestli je člověk, kterému se zdálo, že je motýlem, nebo motýl, kterému se teď zdá, že je člověkem.

http://maureen.bloguje.cz/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Wed 7.2.2007 13:20    Post subject: Reply with quote

Smaily: z toho vašeho rozhovoru mi přijde, že tě má rád, má tě jako jistotu, jako dobrou kamarádku, někdo, s kým mu je FAKT dobře, ale není v tom holt to zamilování, jenomže po těch letech co jste spolu to už ani nejde Confused
Co jemu vlastně u tebe CHYBÍ?
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Smaily
vždy a všude zírající SKRZ


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 959
Location: Brno, Šumava, občas Praha

PostPosted: Wed 7.2.2007 13:28    Post subject: Reply with quote

Suny wrote:
Smaily: z toho vašeho rozhovoru mi přijde, že tě má rád, má tě jako jistotu, jako dobrou kamarádku, někdo, s kým mu je FAKT dobře, ale není v tom holt to zamilování, jenomže po těch letech co jste spolu to už ani nejde Confused
Co jemu vlastně u tebe CHYBÍ?

Suny, to kdybych věděla... snažím se o tom mluvit, ale on si vždycky myslí, že na něj akorát útočím a vyčítám, přitom já si fakt dávam pozor, aby to tak nebylo.
Jsou dvě možnosti, prostě se mnou nechce být, cítí to tak a ne jinak, nebo se bojí, že by to bylo jako ten měsíc před tím, než jsme se rozešli, prostě to neklapalo, ale jak jsem mu napsala: "nefungovalo to kvůli přístupu jednoho k druhému, ale já jsem svůj přístup už dávno změnila, spoustu věcí mi došlo, spoustu věcí nevyžaduju, myslím že tuhle změnu cítíš, nechci od tebe příliš tvého času pokud ho nemáš, nechci tě měnit, ani nechci nějaké projevy poblouzněné lásky, jediné co chci je klid na duši, resp. tvojí věrnost, vědomí, že chceš mě a ne nikoho jinýho."
_________________
Zdálo se jí, že je motýlem, a když se probudila nevěděla, jestli je člověk, kterému se zdálo, že je motýlem, nebo motýl, kterému se teď zdá, že je člověkem.

http://maureen.bloguje.cz/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Wed 7.2.2007 13:35    Post subject: Reply with quote

když to tak čtu, asi bych s ním fakt zůstala a snažila se mu ukázat, že jsi ta nejlepší, kterou může mít, tady asi rozchod z tvé strany fakt nepřipadá v úvahu Sad
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Wed 7.2.2007 13:37    Post subject: Reply with quote

Tenhle vztah může skončit jedině tak, že ho ukončí on, ty to ted prostě nezvládneš a já bych to taky nedokázala. Nebo tak, že spolu budete. Asi jak říká Suny, být ta nejlepší (ale nezapomen u toho na svoji dustojnost)
Back to top
View user's profile Send private message  
Smaily
vždy a všude zírající SKRZ


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 959
Location: Brno, Šumava, občas Praha

PostPosted: Wed 7.2.2007 13:44    Post subject: Reply with quote

já se snažím, ale sama v sobě mám pochybnosti, jestli je to to správné (co když si zasloužím víc? Embarassed ), ale něco sem s ním budovala tři roky a nejde to jen tak zahodit, on mě zná, dokáže přesně odhadnout moje reakce a já jeho, ale připadam si jako bych se prodávala na trhu, mam pocit marnosti, že at řeknu cokoliv, tak je to zbytečné... a bojím se stejně jako on, že se to vrátí do těch špatnejch kolejí, ale hlavně je bezpředmětné řešit, co by bylo, kdyby...

no, uvidíme, jak to bude, děkuju všem za podporu, asi k tomu už nejde víc říct, ale mám ted své téma, kde si můžu fnukat, vylévat vztek. Mimochodem poslouchám Rybičky 48 a mají dost trefný texty...
_________________
Zdálo se jí, že je motýlem, a když se probudila nevěděla, jestli je člověk, kterému se zdálo, že je motýlem, nebo motýl, kterému se teď zdá, že je člověkem.

http://maureen.bloguje.cz/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Wed 7.2.2007 13:46    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 18:24; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Smaily
vždy a všude zírající SKRZ


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 959
Location: Brno, Šumava, občas Praha

PostPosted: Wed 7.2.2007 13:47    Post subject: Reply with quote

kecka wrote:
Tenhle vztah může skončit jedině tak, že ho ukončí on, ty to ted prostě nezvládneš a já bych to taky nedokázala. Nebo tak, že spolu budete. Asi jak říká Suny, být ta nejlepší (ale nezapomen u toho na svoji dustojnost)


Toho se bojim, že to skončí on, pak není cesty zpět. Kdybych to skončilá já, cítila bych se asi líp, ale vždycky když o tom začnu, na konci z toho "rozchodu" stejně nějak vybruslim..

Myslím, že v téhle situaci je těžké být nejlepší, nad věcí, pohodová ("zoufalý lidé dělají zoufalé věci"), ale myslím si, že za těch pár měsíců jsem udělala velké pokroky v sebeovládání a kdybych byla takhle vycvičená ještě když jsme spolu chodili, asi by k rozchodu nikdy nedošlo...
_________________
Zdálo se jí, že je motýlem, a když se probudila nevěděla, jestli je člověk, kterému se zdálo, že je motýlem, nebo motýl, kterému se teď zdá, že je člověkem.

http://maureen.bloguje.cz/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Smaily
vždy a všude zírající SKRZ


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 959
Location: Brno, Šumava, občas Praha

PostPosted: Wed 7.2.2007 13:50    Post subject: Reply with quote

Loth - s tímhle je to dost těžký, třeba než se se mnou rozešel v červenci, měla jsem pocit, že už ho nemiluju, že nejde prostě abychom spolu byli, ale ve chvíli, kdy přišlo na "věc", zjistila jsem, že to nechci a pak jsem si uvědomovala věci, pro který ho miluju, na který jsem v tý krizi zapomínala....... člověk, nebo alespon já, jsem si nikdy nebyla jistá, jestli miluju, nebo ne, ten cit je hrozně složitej a jeho formy jsou nesčetné...
_________________
Zdálo se jí, že je motýlem, a když se probudila nevěděla, jestli je člověk, kterému se zdálo, že je motýlem, nebo motýl, kterému se teď zdá, že je člověkem.

http://maureen.bloguje.cz/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
pecička
*Discipline, Drive, Determination*


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 43069

PostPosted: Wed 7.2.2007 14:30    Post subject: Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Wed 7.2.2007 14:41    Post subject: Reply with quote

Suny wrote:
když to tak čtu, asi bych s ním fakt zůstala a snažila se mu ukázat, že jsi ta nejlepší, kterou může mít, tady asi rozchod z tvé strany fakt nepřipadá v úvahu Sad

No já nevím, není tohle dost zoufalý řešení? Rolling Eyes

Já chápu, jak se asi Smaily cítí, taky jsem měla něco podobného, byla jsem pro něj dobrá kamarádka, bezpečí, pohoda, nic jsem po něm vlastně nechtěla, rozuměla jsem mu, znal mě, sex byl výbornej, ale nebylo v tom to NĚCO, co dělá vztah vztahem a on byl vlastně pořád "na lovu", já byla jen dočasná zábava, než potká tu velkou lásku.

Neuměla jsem se s tím smířit, taky jsem se snažila být pro něj ta nejlepší (ale to bylo úplně nanic), nakonec mě to přestalo bavit (po 4 letech) a z mojí strany to už taky bylo jen takový kamarádství a sex. No a nakonec si někoho našel a já taky, rok jsem ho teď neviděla a je mi fuk.

Jenže to prázdno tak nějak pořád zůstalo (souhlas se smaily) a protože bývalého už nechci, tak jsem se ho snažila zaplácnout někým, ke komu bych mohla cítit něco podobného.. bohužel jsem se zamilovala do chlapa, kterého nemůžu mít, takže jsem zase v podobné situaci.

Chce to asi změnit prostředí, nevídat se s ním, odjet, najít si jiný okruh lidí, začít dělat jiné věci.. prostě na něj nemít čas. No anebo se zamilovat do někoho "vhodnějšího" (ne tak jako já Crying or Very sad )
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
Smaily
vždy a všude zírající SKRZ


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 959
Location: Brno, Šumava, občas Praha

PostPosted: Wed 7.2.2007 15:18    Post subject: Reply with quote

jak jsem říkala, taky jsem myslela, že se z toho dostanu novou "láskou", ale když se člověk zamiluje "do někoho, koho nemůže mít" je to ještě horší... asi jako když se pubertální holčička zamiluje no populárního zpěváka, kterýho může vídat jenom na obrazovce, haha

jak tak na to koukam, všechny jste byli minimálně jednou ve stejné nebo podobné situaci, to je fakt tragický, proč si nejsme schopný zachovat svojí důstojnost (můj kamarád by mi odpověděl "Protože miluješ, Janee, protože miluješ..." Otázkou ale zůstává, zda-li jsem schopná milovat někoho, kdo mi takhle ubližuje)
_________________
Zdálo se jí, že je motýlem, a když se probudila nevěděla, jestli je člověk, kterému se zdálo, že je motýlem, nebo motýl, kterému se teď zdá, že je člověkem.

http://maureen.bloguje.cz/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms