sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Záhady, nadpřirozeno, nevysvětlitelné jevy...
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Sun 15.7.2007 10:40    Post subject: Reply with quote

Rzhodující prvky pro vznik života jsou uhlík a kyslík a tyto prvky se nacházejí velmi blízko černých děr. Horký galaktický vítr může těžké prvky rozptýlit do obrovského prostoru mezi galaxiemi.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Sun 15.7.2007 10:52    Post subject: Reply with quote

Lenore... vznik živý hmoty má víc teorií, už si to nepamatuju, ale učila sem se to na zkoušku. Možná to někde vyštrachám, bylo to zajímavý. Každopádně živá hmota vznikala nesjpíš v šelfech moře.
Back to top
View user's profile Send private message  
user_33
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4347

PostPosted: Sun 15.7.2007 11:02    Post subject: Reply with quote

Hm a co je puvodni pricina vseho? Cool Tahle otazka me napadla, kdyz jsem tu projizdela vase posty.. ale na tohle nikdo odpoved nema. Nase smysly jsou omezene, inteligence taky - na to, abysme stvorili stroje, ktere by nam vsechno objasnily, ze.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29923

PostPosted: Sun 15.7.2007 11:04    Post subject: Reply with quote

42? Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
spooon
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1308

PostPosted: Sun 15.7.2007 11:17    Post subject: Reply with quote

sem to nedopatřením vymazal, kua Embarassed
_________________
"Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist."
Albert Einstein


Last edited by spooon on Sun 15.7.2007 15:11; edited 5 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Sun 15.7.2007 11:18    Post subject: Reply with quote

Lenore no tak, jsou tu i obyčejni lidé, kteří stále dávají přednost alfabetickému vyjádřovaní před tím numerickým Wink
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Askari
Geronimo


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5862

PostPosted: Sun 15.7.2007 11:25    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
42? Laughing


Jo, a nejdulezitejsi povinnosti je mit u sebe neustale rucnik.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Sun 15.7.2007 11:29    Post subject: Reply with quote

Taky mě napadalo, jestli do těch propočtu o vzdalenosti uraženého světla počitaji i s novými objevy, jako že světlo nema vždy svou konstantni rychlost ... myslim že už se dokonce uvažuje nad uplným zastavením světla...
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
spooon
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1308

PostPosted: Sun 15.7.2007 11:32    Post subject: Reply with quote

Nocturmas wrote:
Taky mě napadalo, jestli do těch propočtu o vzdalenosti uraženého světla počitaji i s novými objevy, jako že světlo nema vždy svou konstantni rychlost ... myslim že už se dokonce uvažuje nad uplným zastavením světla...
o tom sem neslyšel. Já jsem si četl, že rychlost světla je pro každého pozorovatele neměnná.

Ale ta knížka je asi rok stará...
_________________
"Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist."
Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Sun 15.7.2007 11:41    Post subject: Reply with quote

Bylo to dokonce na youtube, nebo nějake video ve světě vědy... už nevim kde jsem to viděl, každiopadně tam byl laserovy paprsek vržen do nějakeho plynneho valce a ten to světlo zbrzdil, přičemž se na jeho konci pochvili objevilo v plne sve sile... tykolo se to nových vypočetních technologii, kdy se uvažovalo o fotonické uschově dat, nebo tak něco
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Daimler
The best damn thing your eyes have ever seen.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7769

PostPosted: Sun 15.7.2007 14:55    Post subject: Reply with quote

spooon wrote:
tady má Alf náhodou pravdu, sice nedopatřením ale co už...
Dříve byl vesmír menší ale obsahoval stejné množství hmoty, tudíž byl hustší, bylo tu víc komet, meteoritů...


Hele přestaň mě urážet, já ti taky nepřipomínám, že jsi všechny ty svoje kecy buď opsal, nebo ses je naučil nazpaměť a do rytmu z té tvé slavné knihy...

Reagovat budu jenom na tohle, na zbytek to nemá cenu, pořád tady omíláš něco, co sis vyčetl z knížky... Hádat se s tebou nebudu, nemá to cenu, každý věří svým teoriím, resp. ty věříš teoriím někoho jinýho. Domluvil jsem.
_________________
Paranoidnik Paranoidnik Paranoidnik
Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu
Back to top
View user's profile Send private message  
spooon
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1308

PostPosted: Sun 15.7.2007 15:10    Post subject: Reply with quote

aha...a ty máš nějakou svou teorii, kterou jsi vymyslel? Jestli že máš, tak ji prosím tě napiš, docela rád bych ji slyšel. Třeba ji taky začnu věřit...

Já opravdu nejsem taková mozková kapacita, abych si vymýšlel svoje vlastní teorie o fungování vesmíru.

Ještě něco, a kde mám podle tebe brát informace? Ty si už od narození věděl, co to je plasma, například? Nikde ses to nedočet? Já jsem to nevěděl, přečetl jsem si to na wiki a to je špatně vid? Protože jsem to někde přečet...

Opravdu to nemá cenu, s tebou diskutovat, protože když ti dojdou argumenty, napíšeš o druhým, že omílá pořád to samé a konec...

----------------

Alespoň na tohle zareaguj(nebo napiš, jak to funguje v tvý teorii):

spooon wrote:
]
daimler wrote:
spooon wrote:
dále jsem psal, že se do jednoho bodu může zhroutit i celá galaxie(nebo její střed), kde jsou mimo jiné i planety. A opravdu si myslíš, že ty se z hmoty neskládají. BTW a proč by pak taková černá díra měla stejnou hmotnost jako hvězda, když se podle tebe veškerá hmota odpaří? Plasma je hmota, ne ohěň


Plasma je silně ionizovaný plyn, což oheň je. Nepíšu, že oheň = plazma, tak jako je voda kapalina, je oheň plasma.
jenže pořád má svojí hmotnost.

Daimler wrote:
spooon wrote:
dále jsem psal, že se do jednoho bodu může zhroutit i celá galaxie(nebo její střed), kde jsou mimo jiné i planety.


A stalo se to snad někdy? Můžeš nějak dokázat, že to není jen onanistická teorie chlapa zavřenýho pět let u dalekohledu?
s tebou není možný diskutovat...ANO, JE TO MOŽNÝ. A už jsem to tady asi 5x psal! Pochopíš to už konečně!?! Já netvrdím, že je to absolutní a nezvratná pravda...
Ale existence černých děr zřícením hvězdy vlivem gravitace do sebe je potvrzena. Zkusím to napsat, aby to pochopil i Alf. Někde ve vesmíru kolem sebe obíhaly dvě sluníčka. Pak jedno začalo umírat jako mraveneček, když je starý. A když bylo skoro mrtvé, vlivem jedné síly, která tě drží na zemi, se strašně zmenšilo, že nebylo vidět. Ale druhé sluníčko běhalo po stejné dráze jako před tím.
Takže se nic nemohlo odpařit, když mezi oběma tělesy působí tatáž gravitační síla i po přeměně jednoho z nich na černou díru...

Daimler wrote:
spooon wrote:
proč by pak taková černá díra měla stejnou hmotnost jako hvězda, když se podle tebe veškerá hmota odpaří?


Jak můžeš s určitostí říct, že tomu tak je?
viz výše
_________________
"Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist."
Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Sun 15.7.2007 15:12    Post subject: Reply with quote

wo co gou panove, rad se priucim.
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
spooon
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1308

PostPosted: Sun 15.7.2007 15:13    Post subject: Reply with quote

Nocturmas wrote:
Bylo to dokonce na youtube, nebo nějake video ve světě vědy... už nevim kde jsem to viděl, každiopadně tam byl laserovy paprsek vržen do nějakeho plynneho valce a ten to světlo zbrzdil, přičemž se na jeho konci pochvili objevilo v plne sve sile... tykolo se to nových vypočetních technologii, kdy se uvažovalo o fotonické uschově dat, nebo tak něco
tak v tom případě je je Einsteinova speciální teorie relativity svržena...

A nebo ji to nějakým způsobem obchází, jako v případě kvantové fyziky
_________________
"Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist."
Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message  
spooon
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1308

PostPosted: Sun 15.7.2007 15:14    Post subject: Reply with quote

jirka wrote:
wo co gou panove, rad se priucim.
vesmír a tak. Znáš to... Smile
_________________
"Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist."
Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Next
Page 32 of 36

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms