sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Mléko - ďábel nebo anděl?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Chennile
šenyl


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 1152

PostPosted: Wed 7.2.2007 13:14    Post subject: Reply with quote

A já jsem jedna z těch, co mlíko neumí trávit... Mr. Green Resp. můj žaludek ho neumí trávit... Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
i.f.f
kytky 1, meta: 175
kytky 1, meta: 175


Joined: 03 Feb 2007
Posts: 173

PostPosted: Wed 7.2.2007 15:49    Post subject: Reply with quote

já mléko miluji a piju je poměrně hodně Love nejraději mám kakao, mléko s medem nebo puding...jinak mléčné výrobky moc nemusím, teda ne že bych je nejedla, ale nevyhledávám je..
ale musím je zkusit omezit, pže mi poslední dobou po něm nebývá dobře, trochu mě zahleňuje a navíc trpím šílenou nespavostí...a mám pocit, že jednou z možných příčin je i to mléko...
Back to top
View user's profile Send private message  
*Theuska*
Out of order
kytky 4, meta: 2150


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1984

PostPosted: Wed 7.2.2007 19:06    Post subject: Reply with quote

margax wrote:

každopádně by mě zajímalo v čem je lepší to sojové mléko. Smile


Hlavně v tom, že neobsahuje laktózu, a proto je dobře stravitelné oproti tomu normálnímu a můžou ho pít i alergici. A taky to, že není živočišného původu - to ale ocení spíš jen vegani Wink .
_________________
***Člověk nikdy nesmí přestat snít.***
Back to top
View user's profile Send private message  
violetka
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7111
Location: v mlze

PostPosted: Thu 8.2.2007 7:38    Post subject: Reply with quote

Já mléko nepiju, protože na něj mám alergii. Ale myslím, že jinak škodlivé není. Určitě je v něm hodně vápníku a dalších potřebných věcí. Já si to, co do sebe nedostanu mlíkem doplňuju tím, že jím hodně mléčných výrobků (když to projde nějakou úpravou, tak to můžu, mám alergii na něco co je v čistým mlíku).
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Sun 11.2.2007 11:52    Post subject: Reply with quote

Citala som clanok prave na tuto temu a je tam pisane, ze dospely clovek mlieko nepotrebuje, vapnik dokaze nahradit aj z inych potravin, ale pre deti je potrebne, dalej pre alergikov je dobre kozie mlieko.Ale aby toho nebolo dost, na koniec uplne popretie vsetkeho vetou: mlieko a mäso je najvacsim omylom v ludskej strave.....Tak si vyberte.
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Janeira
.


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 42006

PostPosted: Sun 11.2.2007 12:06    Post subject: Reply with quote

Já piju strašně moc mlíka.chutná mi úpplně ledový samotný,kakaa,leju si ho do kafe,jím moc sýrů,třeba jen tak,bežně sním dva na posezení,mám ráda jogurty..takže občas si říkám ž emusím být přemlíkovaná.
_________________
We can be heroes just for one day.
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Sun 11.2.2007 14:10    Post subject: Reply with quote

Miluju mleko a mlecny vyrobky. Hlavne kakao a syry.
Denne jsem schopna vypit celou krabici mleka. Mnam.
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Mon 12.2.2007 9:14    Post subject: Reply with quote

Spíš dábel než anděl.
My jsme se učili, že mlíko by dospělej člověk neměl pít. Neni to pro něj přirozená potravina a neni už na jeho trávení přizpůsobenej trakt. Už neumí trávit laktozu, jako kojenec. Navíc zahlenuje (proto ho nepiju) a hlavně podle těch procesů, co se konaj při zpracování mlíka pro lidskej konzum, v tom mlíku už nezbyde nic moc prospěšnýho, naprostá většina je zničená, zbyde tam hlavně ta laktoza, ktera je dospělýmu jen na obtíž. Vápníku tam moc neni a v sejrech (hlavně tvrdejch) neni skoro žádnej. Prospěšný jsou tak leda kysaný výrobky, ale ty zprofanovaný bifidogenní kultury jsou původem býložravčí, takže pro člověka jako všežravce (co se týče uzpůsobení trávicího traktu) prakticky nevyužitelný. Největší kravina je Bifidus aktiv a L. casei imunitas Laughing Tyhle podkmeny vůbec neexistujou. Reklamní tah. Jinak pokud chceme z mlíka něco mít, museli bysme pít mlíko z farem a ekofarem, který je neošetřený, jen zchlazený po vydojení, to se pak musí převařit (čimž se opět ničej hodnotný složky), ale je tam velký riziko nákazy (salmonela, zánět mozkovejch blan apod.). Z toho všeho jsem si vzala to, že mlíko, který nemam ráda, vlastně vůbec nepotřebuju pít Confused
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Lily Water
....................


Joined: 25 Feb 2007
Posts: 1324

PostPosted: Thu 1.3.2007 20:41    Post subject: Reply with quote

henessy wrote:
Mlieko milujem.Kedysi som pila denne skoro krabicu mlieka, stale som ho pila.Citala som ze sposobuje akne, tak teraz pijem tak pohar mlieka denne.Dost som to obmedzila


Takže to asi akné způsobují i mléčné výrobky Shocked ach jo, ale když já potřebuju vápník Confused Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Thu 1.3.2007 21:23    Post subject: Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29900

PostPosted: Thu 1.3.2007 22:00    Post subject: Reply with quote

Já bych řekla, že pokud ti nedělá žádný problémy, tak není co řešit. Zase bych to nepřeháněla s tou škodlivostí mléka.
Mně třeba nevadí a mám ho ráda.

Co se týče zprofanovaných probiotických bakterií, tak přítel s nima má docela úspěšný pokusy v léčbě kolitidy, mimo jiné.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
nia
zavislost je utek


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 558

PostPosted: Thu 1.3.2007 22:49    Post subject: Reply with quote

mleko zboznuju. dela mi problem byt par dni bez neho. kdyz uz mam kasel, ze se dusim, snazim se ho nepit, ale moc dlouho mi to nevydrzi.

a jedno z mych hlavnich jidel jsou cornflakes, a bez mlika nebo s jogurtem by to nebylo ono:]
_________________
moci se rozletet..
povznest se nad vsechno a nad vsechny

.. tomu rikam zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
katule dee
kytky 2, meta: 400
kytky 2, meta: 400


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 399

PostPosted: Fri 2.3.2007 7:46    Post subject: Reply with quote

do dvaceti pro me bylo mleko andel, kakao, palačinky, .. jsem si davala snad denne..

Ale ted je pro me dabel, najednou se u me projevila na nej alergie a staci stopovy prvek a je mi šoufl Crying or Very sad Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message  
Terez1990
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8458

PostPosted: Fri 2.3.2007 9:14    Post subject: Reply with quote

Lily Water wrote:
henessy wrote:
Mlieko milujem.Kedysi som pila denne skoro krabicu mlieka, stale som ho pila.Citala som ze sposobuje akne, tak teraz pijem tak pohar mlieka denne.Dost som to obmedzila


Takže to asi akné způsobují i mléčné výrobky Shocked ach jo, ale když já potřebuju vápník Confused Rolling Eyes


ale vápník není jen v mléčných výrobcích .. dokonce jsem četla, že nejlepším zdrojem vápníku jsou mandle, mák, tofu, sezam, čínské zelí, brokolice, sardinky a pak samozřejmě taky mléčné výrobky (nejlíp ty nízkotučné - nezaměňovat s netučnými ... takže na výběr máš Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
katule dee
kytky 2, meta: 400
kytky 2, meta: 400


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 399

PostPosted: Fri 2.3.2007 12:13    Post subject: Reply with quote

to je fakt, nejvic vapniku je v maku, ale nejak si nedokazu predstavit, jak ho nekdo po lzickách snída z misky Laughing

Mimochodem, na ten ja mam, mimo jine, taky alergii, to uz je na provaz Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 3 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms