sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Mléko - ďábel nebo anděl?
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18437

PostPosted: Tue 6.2.2007 17:25    Post subject: Mléko - ďábel nebo anděl? Reply with quote

Myslíte, že je kravské (popř. jiné, třeba kozí) mléko škodlivé pro lidi? Někteří odborníci tomu věří a doporučují konzumaci spíš kvašených mléčných výrobků ve velmi malé míře. Někteří jim oponují s tím, že je třeba denně vypít alespoň 0,5 l mléka (mléč.výrobky se taky počítají). Mně osobně mlíko moc chutná, nepiju ho, ale miluju ho s cereáliemi, sušenkami apod...
Jak jste na tom vy?
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29900

PostPosted: Tue 6.2.2007 17:27    Post subject: Reply with quote

Já nemyslím, že je škodlivý, mně třeba nevadí a mám ho ráda. Ale je spousta lidí, který ho nedokážou strávit, tak tam je pak jasný, že by měli dát přednost jiným zdrojům vápníku a vitaminů.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Tue 6.2.2007 17:27    Post subject: Reply with quote

Tak to je dobré téma protože opravdu zatímco jsme zvyklý na hlášky jak je mléko zdravé, zdá se, že fakt je ten, že pro žaludek je prostě těžko stravitelné. Vápník člověk může čerpat z daleko lepších zdrojů.
Ale mlíko miluju, jogurty, kakaa, lupínky s mlíkem.... ale dost zahleňuje Confused
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
mucka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 4557

PostPosted: Tue 6.2.2007 17:32    Post subject: Reply with quote

Možná je těžce stravitelné, ale zase je bohaté na vápník ne? Wink myslím, že v přiměřeném množství je zdravé.
Back to top
View user's profile Send private message  
culotes
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4782

PostPosted: Tue 6.2.2007 17:32    Post subject: Reply with quote

Když jsem se narodila, tak jsem byla na jakékoliv mléko alergická, mohla jsem jen sojové. Vůbec si nepamatuju, že bych kdy samotné mléko pila, i když už se vědělo, že ho snáším. Ted jím pouze mléčné výrobky a mléko leda tak do kafe nebo do cereálií. Samotné nepiju, nikdy mi nechutnalo a bojim se, že by se mi z něj zvedl žaludek Embarassed Ale vždycyk jsem si říkala, že o hodně přicházím, když je tak zdravé, ted jsem na pochybách Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Tue 6.2.2007 17:42    Post subject: Reply with quote

Culotes... nepřicházíš o nic, akorát nezatěžuješ žaludek Smile

A stejně je myslím známé, že mléko dnešních dnů nechutná "jako dřív" Smile aspoň to tvrdí pamětníci.

Jinak k tomu mléku- má značný obsah tuku a bílkoviny kaseinu a to je právě důvod toho horšího strávení. Prej to pak může spustit různé alergické reakce jako astma, vyrážky, rýmy a tak. A četla jsem že je ideální když se mlíko předtím povaří, pak je to v pořádku protože se tam to něco rozloží. Už vidím jak všichni hromadně převařují mlíko Laughing

Jo a to kozí prej není tak hrozný
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18437

PostPosted: Tue 6.2.2007 17:43    Post subject: Reply with quote

a co kozí mléko? máte zkušenosti?

v dětství ho do mě babička nalila litry, bylo čerstvé, ale nechutnalo mi
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13156

PostPosted: Tue 6.2.2007 17:43    Post subject: Reply with quote

Shocked před chviličkou sem se nalogovala že pujdu založit sem téma o mléku Laughing !
protožéé..mám hodně ráda mléčný výrobky..jogurty, jogurtový nápoje, sýry, cottage sýr...třeba samotný mlíko taky nepiju, jen jak v poslední dobe snídám ruzný kaše tak malá sklinka mléka do toho jde....... a co je hrozný, jak doma furt slýchám,jak je to špatný!! přitom samotný mlíko fakt moc nepiju,spíš ty kysaný jogurty, a ještě sem si dřív myslela že bych právě mlíko pít měla a podle toho co sem nekde četla mě vyšlo že mám vápníku málo.......vím že to zahleňuje, a taky to může nejspíš za moje časté záněty a možnaj za akné?....jenže..když chci jíst zdravě a hubnout, už mi toho kromě zeleniny, celozrnných sucharů apod a moc nezbývá..ovoce omezeně, oříšky apod taky jím..ale ty mléčné výrobky by me prostě chyběly..........škoda,chtela bych nějakýho opravdu odborníka kterej by mě řekl kolik mléčných výrobků denně je dobrý sníst.........páč denně mám minimálně bílou activi, jogurt. nápoj ( 0,5 l) nebo ráno mlíko do té kaše nebo jogurt, plus sýr...
navíc mi přijde, že díky mléčným výrobkům mi i přes hubnutí nezhubly prsa
sestra třeba mlíko už vůbec nepije( ne že by ho někdy pila, spíš do musli),..jen sojový...mamka mě posílá emaily o škodlivosti mlíka Laughing ..že prý v Číně byla nedávno "kampan" za mléčné výrobky, stoupla spotřeba a tím i různé nemoce, čínani dřív drobní a menstruaci dostávající v 17,ted začínaj tloustnout a růst atd....
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29900

PostPosted: Tue 6.2.2007 17:44    Post subject: Reply with quote

Tak dnešní mléko není čerstvé, ale pasterizované, případně "úhátéčkované". Takže asi bude chutnat jinak.

A mlíko určitě není špatný a škodlivý a nemyslím, že je nějaká jasně daná hranice, kolik mléčných výrobků by měl člověk sníst. Prostě tolik, kolik ti dělá dobře. Když po tom budeš mít problémy, tak to nejez/nepij. Mně třeba mlíko fakt nevadí, takže ho klidně piju a tlustá ani nijak poškozená z toho nejsem Laughing


Last edited by Lenore on Tue 6.2.2007 17:47; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18437

PostPosted: Tue 6.2.2007 17:46    Post subject: Reply with quote

v americe dělali průzkumy a zjsitili, že mládež skoro vůbec nepije mléko, tak tam dělali celkem velkou kampaň pro pití mléka, v televizní reklamě Olsenky dokonce tvrdí, že je třeba pít 1l mléka denně ( Shocked )
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Tue 6.2.2007 17:46    Post subject: Reply with quote

Jinak kozí ani žádný jiný než kravský sem nikdy neozkoušela. Ale maminka po kozím hrozně zvracela Laughing to dostala kdysi takový to čerstvý no.
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
henessy
to je vsetko


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 1712
Location: vetrak:)))

PostPosted: Tue 6.2.2007 17:47    Post subject: Reply with quote

Mlieko milujem.Kedysi som pila denne skoro krabicu mlieka, stale som ho pila.Citala som ze sposobuje akne, tak teraz pijem tak pohar mlieka denne.Dost som to obmedzila
_________________
mejk sam faking noiz
-----Memento-----
lesik:)
Back to top
View user's profile Send private message  
indulona
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7319
Location: Malé velké město

PostPosted: Tue 6.2.2007 18:59    Post subject: Reply with quote

Myslím, že mléko není nějak extra škodlivé. Já ho tedy moc nemusím, jen v kakau, nebo si ho dávám třeba k chlebu s lučinou, míchaným vajíčkům či tak. Párkrát do roka se mi stane, že dostanu horznou chuť na chlazené mléko a vypiju třeba dvě sklenice najednou.
Vtipné bylo, když mi při rozboru krve zjistili, že mám v krvi více nějakého prvku, který se vyskytuje jen v kravském mléku, než je norma. Prý je to z daměrné konzumace samotného mléka. A to já skoro nepiju Shocked Laughing Pila jsem ho dál normálně a ono to zmizelo... Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
Shannon
where no man has gone before


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5086

PostPosted: Tue 6.2.2007 19:44    Post subject: Reply with quote

já mám mléko dost ráda - k chlebu s máslem, čokoládě, jen tak, kakao, do kafe... Laughing
a myslím, že je zdravý, aspoň doufám, protože jsem ho musela pít jeden čas aspoň půl litru denně kvůli vápníku Wink
_________________

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI.
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Tue 6.2.2007 19:48    Post subject: Reply with quote

mlíko ráda mám, myslím, že na boardu nebude moc lidí, kteří měli příležitost podojit kozu a pak to čerstvý mlíko vypít Very Happy Když se rychle odnese ze chlívku aby nenačichlo, je docela dobrý, ale opravdu hrozně rychle chytá cizí pachy.

Jinak každej den musím mít jogurt nebo ovocnej tvaroh nebo pribinacek, bez toho nemuzu existovat. Kafe bez mlika vypiju taky málokdy a syry jsou moje laska. Samotny mliko moc nepiju, ale kdyz mám chut tak treba pul litru na posezeni
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms