sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Vysazení antikoncepce
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 123, 124, 125  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kubinka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1684

PostPosted: Sun 10.6.2007 12:20    Post subject: Reply with quote

Berus, to je pravda. ale v posledni dobe slysim jen sama negativa...
kamaradce to uplne rozhodilo hormony a doktori ji zjistili ze se ji netvori progesteron a ted musi brat leky na podporu plodnosti..rikala ze antinu vyhodila z okna. Sestrenka zase mela nezhoubny nador na jatrech...
plus dalsi negativni ucinky na zivotni prostredi...
ja neodsuzuju nikoho, kdo ji bere, aby se tady nestrhla vlna kritiky... Wink sama jsem antinu brala, ted ji nepotrebuju, ale az budu, tak nevim, pze zjistuju, ze HA asi neni to prave orechove Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Berus
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1650

PostPosted: Sun 10.6.2007 12:25    Post subject: Reply with quote

Problém je, že se mluví jen o těch případech, kdy HA někomu uškodila. Myslím, že každá z nás zná ze svého okolí spoustu holek, které antikoncepci snáší naprosto v pohodě.
Back to top
View user's profile Send private message  
kubinka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1684

PostPosted: Sun 10.6.2007 12:35    Post subject: Reply with quote

jenze to je mozna i tim, ze se to projevi az casem...sestrenka i ta kamoska braly antinu hodne roku.
Back to top
View user's profile Send private message  
Ďáblík
kytky 1, meta: 225
kytky 1, meta: 225


Joined: 04 Jun 2007
Posts: 223
Location: Všude, kde je fajn ;-)

PostPosted: Sun 10.6.2007 12:36    Post subject: Reply with quote

Berus wrote:
Játra ničí všechny léky, nejen antikoncepce. Hlubokou žilní trombózu můžeš mít klidně i bez HA. A rakovinu děložního čípku můžeš dostat jakýmkoli nechráněným stykem (střídání partnerů atd.), tedy i bez HA.

Přesně tak.Na HA máš napsáno snad všechno,i to,co můžeš mít i bez ní a i to,co je možné tak v poměru 1:1000000.Mě pomohla od bolestí,tím pádem od léků proti bolestem,což je horší.Pomohla mi od akné,zpravidelnila mi menses.Nenervim se jestli nejsem v tom,takže pomáhá na psychiku.Nemusím se spoléhat na partnera a když máme chuť,tak na to skočíme kdekoliv.To,že přiberete záleží na vás,nesmíte tolik jíst-to je o vůli a ne o antikoncepci.Já nepřibrala ani gram,umím se ovládat Wink
_________________
"Kdybysme měli čekat na dokonalého muže, tak prožijeme celý život v čekárně"
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sun 10.6.2007 12:42    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Sun 10.6.2007 12:50    Post subject: Reply with quote

Myslíte si, že v tý sedmi denní pauze mezi platíčky HA vymizí to, co vám HA "dělá špatně"? Dejme tomu, že vás bolí hlava, tak těch sedm dní co se nebere, ta hlava bolí míň nebo vůbec. A nebo je to blbost...?

O vysazení jsem přemýšlela už dávno. ale teď o tom fakt přemýšlím čím dál víc, i když by to možná moje trápení nevyřešilo. Mně kromě ochrany nic nikdy nepřinesla, pleť mám myslim pořád stejnou (ani neberu HA určenou na pleť) a bolesti při menses jsem nikdy velký neměla. A tu pohodlnost bysme snad nějak zvládli, stejně většinou i takhle praktikujeme přerušovanou soulož (protože to vytékající sperma fakt nic moc), takže...
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Sun 10.6.2007 12:52    Post subject: Reply with quote

nobodyknows wrote:
ja sem musela teďka vysadit na měsíc
a první týden - co jsem si měla vzít prášek po menstruaci - mi bylo strašně blbě, žaludek navodě... vůbec nevim proč, tak jsem se začala zaobírat otázkou, zda-li pak nečekám potomka Smile koupila si test a nic za týden znova a nic a už jsou to 3 tydny a furt nic Very Happy strange Rolling Eyes


o tomhle jsem četla, že to je dost běžné, že když vysadíš, tak na "první" menstruaci můžeš čekat i měsíc...
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Sun 10.6.2007 12:55    Post subject: Reply with quote

Koogi ja myslim, ze to tak neni, protoze ty hormony ti pusobi porad. Chranena jsi taky i v te pauze, tak si myslim, ze to bude i tady v tom stejne.
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Sun 10.6.2007 12:58    Post subject: Reply with quote

Chocolate wrote:
Koogi ja myslim, ze to tak neni, protoze ty hormony ti pusobi porad. Chranena jsi taky i v te pauze, tak si myslim, ze to bude i tady v tom stejne.


jj, to jsem si taky říkala, že když jsem pořád chráněná, tak ty hormony působí pořád i na ty další "věci"

mám šest dní na to, abych si rozmyslela, jestli začít další plato, nebo s tím seknu Confused
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Sun 10.6.2007 14:39    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Sun 10.6.2007 14:47    Post subject: Reply with quote

maxmiliana wrote:
Ďáblík wrote:
Řekla ti čemu HA pomáhá?Nemá to jen negativní věci,ale i kladné.
Zpetne nemam vubec pocit, ze bymi HA k necemu fakt pomohla. Spis ji dneska vnimam jako prilis drahou srandu za sex bez kondomu a strachu z poceti.

Jo, to si teď říkám taky, ale jak se tak znám, se svou přehnanou zodpovědností bych bez HA nikdy pohlavně žít nezačala Laughing Teď už je mi to jedno, s přítelem děti chceme, končím školu, takže kdyby to "nevyšlo", nezhroutila bych se. Ve 20 bych ale nechtěné těhotenství řešit nechtěla Confused

Po vysazení HA jsem přestala mít migrény, ale zase jsem olezla, ačkoliv jsem vždycky měla pleť OK. Takže teď se patlám nějakou mastičkou proti akné a HA brát znova nechci už jenom proto, abych to nemusela podstupovat znova. Menstruaci jsem dostala hned a mám ji pravidelně. První den je mi většinou trochu divně, jako když mám teplotu nebo tak, ale zase je to jeden den za měsíc Wink S HA jsem měla první den obrovské bolesti hlavy, to si člověk nevybere. Břicho mě bolí, ale to mě bolelo i s práškama. Dá se to vydržet.

Jinak se teď cítím fakt jako samička Embarassed První dva, tři týdny mám chuť na sex opravdu velkou. Týden před tím, než to mám dostat, zase vůbec, nepohne se mnou nic Laughing Jak to bylo před HA posoudit nemůžu, protože jsem byla panna, ale s HA to z tohohle pohledu nebylo moc slavné Confused

Jsem ráda, že jsem to přestala brát, cítím se díky tomu tak nějak zdravější, čistější Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Mija
kytky 2, meta: 700
kytky 2, meta: 700


Joined: 17 Jan 2007
Posts: 696

PostPosted: Sun 10.6.2007 15:21    Post subject: Reply with quote

Koogi - jak už napsala Choco, musíš vysadit na delší dobu - cca na 3 měsíce, abys poznala rozdíl.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30696

PostPosted: Sun 10.6.2007 15:23    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Mija
kytky 2, meta: 700
kytky 2, meta: 700


Joined: 17 Jan 2007
Posts: 696

PostPosted: Sun 10.6.2007 15:23    Post subject: Reply with quote

Ďáblík wrote:
pam wrote:
Jen takovej menší výkřik do tmy: já nechápu, proč tolik lidí bere HA, když jsou s tím jen problémy...

Tak to jsem se až lekla Very Happy Je to zajímavej názor a je asi podmíněnej tím,že mamka ti toho tolik napovídala,ale to je jasný-mě taky cokoliv napovídá abych něco nedělala.Ale já si to radši ověřím. To co píšeš,jsou jen "možné vedlejší účinky"Řekla ti čemu HA pomáhá?Nemá to jen negativní věci,ale i kladné. Třeba snížené riziko rakoviny děložního čípku.Odsunutí menstruačních bolestí,nemůžeš otěhotnět-je to nejspolehlivější. Jaterky jsou v pohodě pokud nejíš moc mastné,ale to je i kdybys to nebrala.Trombózy mít nebudeš,kdy nebudeš kouřit,atd...Myslim,že to chce pohled z obou stran Wink


Ďáblíku, co to vyplodila? Shocked Zajímalo by mě to ATD Rolling Eyes Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Mija
kytky 2, meta: 700
kytky 2, meta: 700


Joined: 17 Jan 2007
Posts: 696

PostPosted: Sun 10.6.2007 15:25    Post subject: Reply with quote

maxmiliana wrote:
Mija wrote:
Koogi - jak už napsala Choco, musíš vysadit na delší dobu - cca na 3 měsíce, abys poznala rozdíl.

ja jsem ten rozdil pocitila okamzite, uz po dvou dnech nebrani HA a od te doby je super...


Max - ano, někdo pozná rozdíl po týdnu, někdo po měsíci. Je to orientační. Těma třema měsíci jsem chtěla říct to, aby když už Koogi vysadí, hned další měsíc zase nenasazovala, pokud by ten rozdíl HNED nepociťovala (a měla pocit, že je to z HA). Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 123, 124, 125  Next
Page 3 of 125

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms