sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Kolej nebo privát?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Thu 22.10.2009 21:57    Post subject: Reply with quote

To mi přijde jako blbost platit až do června i když se odstěhuješ Shocked Spíš propadne ta kauce, ne? Taky přemýšlím, že se odstěhuju, když mi nejsou schopní zařídit net, který mám už 2 týdny zaplacený Rolling Eyes Ale je fakt, že to není problém u kolejí, ale u OU (a přes nikoho jiného si to tam zapojit nemůžu) Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Fri 23.10.2009 16:07    Post subject: Reply with quote

to je docela hustý teda. jako pokuta za to, že se chceš odstěhovat? co to je za blbost? Embarassed

my jsme měli normálně měsíc výpovědní lhůtu. takže když ji podáš do konce října, listopad ještě musíš zaplatit a pak se můžeš odstěhovat. žádná pokuta z ato, že tam nechci bydlet, to je trochu upírání práv ne? jak ve středověku... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Mari
addicted..
kytky 8, meta: 21650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 21190
Location: in my own time

PostPosted: Fri 23.10.2009 17:57    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
♪♪♪
Back to top
View user's profile Send private message  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Fri 23.10.2009 18:48    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by Alshwarya on Sat 23.1.2010 18:35; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Fri 23.10.2009 21:05    Post subject: Reply with quote

Tak to se musím na tu svoji smlouvu podívat, ale snad tam nic takového nemám, kdyby náhodou Confused
Jinak kolejí jsem se taky bála, proto jsem hned v prváku šla na privát, který mě ale totálně zklamal (i když to bylo spíš kvůli lidem). Na kolejích jsem mnohem spokojenější. Třeba s tou útulností to je pravda, ale jinak jsem měla na koleje štěstí-nikdy se mi třeba nestalo, že bych nemohla usnout kvůli nějaké party, je tam fakt klid, mnohem častěji jsem nemohla usnout na privátě, protože spolubydlící si až do noci pouštěl nahlas seriály a u toho něco řezal (vyráběl jakési modely ponorek) a já to slyšela až přes chodbu, protože jsem u sebe v pokoji neměla dveře Rolling Eyes Jinak bydlím na dvoulužáku a s vedlejším 2lůžákem máme společné WC a umývadlo, takže by to mělo být pro 4 lidi, ale teď jsem tam (opět : ) sama a slečna z vedlejšího pokoje je taky sama, takže jsme na to jen dvě. Sprchy jsou sice na chodbě a někdy tam je fronta, ale dá se to přežít. Kolejky ("kolejnatky" jsou super Laughing -to nemyslím zle : ) jsou sice otrava, teď ze začátku je ukazuju vždycky, ale časem ty vrátné ty tváře poznají a nemusí je pořád vidět.
Ale je fakt, že na 3lůžkový pokoj bych teda nešla, to už by na mě bylo moc. A v tom jsem výjimka, skoro všichni moji spolužáci z OU, co bydlí na kolejích mají 3lůžkový. A navíc u nás je málo lidí, už druhý semestr jsem tam sama, akorát loni první semestr tam se mnou bydlela Erasmačka, ale ta byla v pohodě-hlavní je natrefit na někoho, kdo je fajn, kdybych narazila na někoho jako jiva nebo kdysi Rage tak se asi sesypu Confused
Ale na to, že jsem rozmazlený jedináček jsem na koleji fakt vcelku spokojená Mr. Green Nevýhodou (zato velkou) je, že tam nemají PC room (třeba na Hladnově mají) ani wifinu a net si tam můžeš zařídit jen přes OU, což je komplikované pro ty, co studují jinou školu a mně ho tam furt nezavedli i když jsem registrovaná a mám dávno zaplaceno Rolling Eyes Jestli se to brzo nevyřeší tak vážně uvažuju, že půjdu na ubytovnu naší VOŠ, protože tohle je fakt opruz, zvlášť pro mě-netového závisláka Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Sat 24.10.2009 9:01    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Neahoo
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9399

PostPosted: Sat 24.10.2009 9:21    Post subject: Reply with quote

jivo, na jednolůžák tě podle mě těžko pošlou - musíš ho dostat v řízení, potřebuješ na to víc bodů než na dvoulůžák. Ale nevěřim, že nemůžem vyměnit spolubydlící - znám několik případů, co to takhle udělalo.
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Sat 24.10.2009 9:39    Post subject: Reply with quote

neahoo, já jsem právě na K1 viděla inzerát "vyměním dvoulůžák (mám) za jednolůžák (chci)" a když jsem loni šla na kolej v květnu, tak jsem s nima byla domluvená, že mám místo na dvoulůžáku, ale těsně před přistěhováním mi ubytovačka psala e-mail, že se uvolnil jedňák a jestli ho nechci. takže možná, když ho máš dostat hned od začátku, tak je to problém, ale když se jim uvolní, tak ho asi dají komukoliv (doufám)..
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Chantelle
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 29 Aug 2007
Posts: 2507
Location: bažina zoufalství a propast beznaděje

PostPosted: Sat 24.10.2009 10:23    Post subject: Reply with quote

Já bydlím na trojlužáku. Poslední dva roky to bylo fajn, protože jsem bydlela s fajn holkama. Ale teď se jedna z nich odstěhovala jinam a přistěhovala se holka z prváku, se kterou se teda moc nemusíme Confused

Já mám docela lehký spánek, takže mě v noci vzbudí cokoliv. Navíc docela špatně usínám. Takže když já chci spát a ona si přijde někdy po půlnoci odněkud z hospody, rozsvítí lampičku, zapne počítač, tak u toho spolehlivě neusnu Rolling Eyes

Fakt už se docela těším, až z tý školy vypadnu a budu mít od koleje klid Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
la fraise
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 26039
Location: back in town

PostPosted: Sat 24.10.2009 10:41    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Sat 24.10.2009 11:17    Post subject: Reply with quote

to já bych se na byt vrátila. byl sice 40 km od školy, ale vlakové spojení bylo tak rychlé, že jsem ve škole byla stejně rychle jako teď, když z kajky jedu ráno tramvají (a linka S je rozhodně pohodlnější než šalina). v bytě bylo super zařízení, televize, koberce, luxusní koupelna, uklízečky v ceně : ) ...a měli jsme i možnost stravování, protože ten byt byl v areálu hotelové školy (ale nevyužili jsme to). jediný, co mi vadilo, bylo když se vedle nastěhoval chlápek, co pořád chrchlal hrozně nahlas. nebo se vychrchlával do umyvadla a bylo to slyšet až k nám. ale to bylo tak všechno. takže nostalgicky vzpomínám. ale je fakt, že teď platím o 1000/měs míň a aspoň jsem na stejný koleji, co přítel.
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Sat 24.10.2009 13:02    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by Alshwarya on Sat 23.1.2010 18:36; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
E_w_e
ALLinALL,you´re just another brick in theWALL


Joined: 27 Jan 2007
Posts: 9287

PostPosted: Sat 28.11.2009 16:43    Post subject: Reply with quote

Nevite nekdo o nekom kdo shani spolubydlici v Praze ? predem dik
_________________
I smile when I’m angry
I cheat and I lie...
I do what I have to do
To get by...
But I know what is wrong,
And I know what is right...
And I’d die for the truth
In My Secret Life...
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Tue 1.12.2009 21:06    Post subject: Reply with quote

Tak jsem se včera přestěhovala do novýho pokoje, ten předtím se musel uvolnit pro Erasmáky, pokud jsem to správně pochopila. No, byla jsem naštvaná, že jo : ) ale je to tu fajn, nově zrekonstruované, takže je tu víc skříněk a hlavně vymalované stěny na takovou bledě oranžovou, net mi tu zapojil nový (libový Twisted Evil Mr. Green )správce bez problémů a spolubydlící se zdá taky fajn Very Happy Dokonce studuje to, co jsem studovala já a má i stejné učitele. Akorát teda, že už je Mgr.z češtiny a dějepisu a tu anglinu si dělá "jen tak"...um.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Tue 1.12.2009 22:03    Post subject: Reply with quote

exi-nejmenuje se Y.E. ??? To bude nejspší ona Laughing Tak ta je v pohodě, s ní je fakt sranda Very Happy Chodili jsme spolu do školy v Brightonu. Jak ten svět je malý Very Happy
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Next
Page 18 of 19

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms