sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
jak se chovat ke kamaradce po rozchodu?
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kess
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6825

PostPosted: Fri 2.2.2007 11:04    Post subject: jak se chovat ke kamaradce po rozchodu? Reply with quote

prave mi volala kamaradka ze tridy - nezname se moc dlouho, max pul roku, je fajn, osobne ji jeste neberu za nejak extra blizkou osobu (ale je to na nejlepsi ceste, doufam). hlavni rozdil mezi nama je, ze ona ma (mela) pritele, ja ne. ja mam hodne (par) BLIZKYCH kamaradek, ona ne. Ted byla par dni nemocna a ted mi volala (uz to me varovalo, ze neco neni v poradku, jinak si pisem sms a na icq), hned na zacatku zacala brecet - zla predtucha se pomalu vyplnovala, proste se po dvou letech rozesli. brecela mi celou tu dobu do telefonu, ja jsem vubec nevedela, co ji na to cist, porad jsem opakovala, ze me to mrzi (coz teda jo). vubec nevim, co ted mam delat? vim, ze je to jenom na ni, ale chtela bych ji nejak pomoct. ona sama mi rikala, ze nema proste kamaradku, za kterou by mohla jit, ze to je na tom to nejhorsi, ja bych za ni klidne prijela (bydlim daleko a taky mam jiny plany Embarassed ), ale nevim, jestli by to ted bylo to nejlepsi? proste vubec netusim, co bych mela udelat, rikat atd...ale chtela bych ji pomoct, aspon trosku Sad nemate nekdo nejakou radu, prosim! Dogeyes

mam ze sebe ted strasnej pocit, jenze ja proste fakt nevim Crying or Very sad a je mi to hrozne, hrozne moc lito Sad
_________________
Jen lidská mysl dokáže udělat z nebe peklo a z pekla nebe.
"Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít." Honoré de Balzac
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Fri 2.2.2007 11:06    Post subject: Reply with quote

Kess, to je tezky, muzes ji maximalne pomoct tak, ze ji vyslechnes, povzbudis,...Obavam se, ze vic se opravdu delat neda Confused . Muzes ji navrhnout, ze byste se mohli sejit a uvidis, co ona na to.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Fri 2.2.2007 11:08    Post subject: Reply with quote

Kess, tak te moc nepomuzes.... Confused je to blby, ale musi si tim projit a zvladnout to. Ty ji muzes byt akorat oporou, byt s ni casto, byt ji nablizku.... podnikat nejake veci, aby prisla na jine myslenky, nekam chodit, do kina, na prochazky... Jedine asi byt s ni... Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Kess
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6825

PostPosted: Fri 2.2.2007 11:10    Post subject: Reply with quote

to jsem ji navrhla, ze neco podniknem a ona, ze k nim prijde babicka a zase zacala brecet Sad ja z toho mam hrozne spatnej pocit, ona pak otocila, ze me s tim nechce otravovat...kdybych ji videla aspon, takhle pres telefon...mam z toho fakt strasnej pocit Sad

nejhorsi na tom je, ze za mnou s podobnyma vecma chodi docela dost lidi, ale ja dodneska nevim, jak jim co nejlip poradit, vzdycky mam pocit, ze hrozne zklamu Sad
_________________
Jen lidská mysl dokáže udělat z nebe peklo a z pekla nebe.
"Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít." Honoré de Balzac
Back to top
View user's profile Send private message  
pecička
*Discipline, Drive, Determination*


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 43058

PostPosted: Fri 2.2.2007 11:12    Post subject: Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Fri 2.2.2007 11:15    Post subject: Reply with quote

Kess, ale v tomhle se opravdu neda dost dobre poradit - beztak muzes pronest jen obvykle fraze a tim to konci. Faktem je, ze si to ted bude muset vytrpet, vyrvat se, vyvztekat....a zadna rada ji nepomuze. Protoze neexistuje zadny takova, ktera by ji skutecne ulevila. Navic je ted ve fazi, kdy se potrebuje proste jen vybrecet, kdy to ze sebe potrebuje dostat...Az pozdeji bude schopna prijimat rady a posunout se dal.
Maximalne bych ji dala znovu na srozumenou, ze pokud bude chtit, jsi ji k dispozici a rada ji vyslechnes /ze te to samozrejme neobtezuje/. A pak je jen na ni, jestli toho vyuzije.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Fri 2.2.2007 11:15    Post subject: Reply with quote

Kess, ono kolikrat nemusis radit, staci ze vyslechnes Smile Nenech ji samotnou, proste treba nekompromisne rekni "uz jsem v autobuse a jedu za Tebou", uvidis, ze ji potesi, kdyz prijdes...
Back to top
View user's profile Send private message  
Kess
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6825

PostPosted: Fri 2.2.2007 11:22    Post subject: Reply with quote

takze si fakt myslite, ze bych za ni mela jet? jako hned ted?
pecicka - on se s ni rozesel dnes rano Sad myslim ze jeste neni v te fazi, aby na ni zabrala "vesela" taktika. proste ted nejspis bude jen brecet, brecet a brecet. ja nevim, jestli jsem pro ni natolik blizka osoba, aby chtela, abych ji videla brecet Sad
_________________
Jen lidská mysl dokáže udělat z nebe peklo a z pekla nebe.
"Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít." Honoré de Balzac
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Fri 2.2.2007 11:25    Post subject: Reply with quote

Nevim, jestli hned, ale urcite jed. Kdyz bude sama, bude na to porad myslet a trapit se. Kdyz budete dve, muze prijit na jiny myslenky Wink
Takze je to hooodne cerstvy... no, vis, vzdycky je sance, ze se daji znovu dohromady. Ale tohle ji radsi nerikej... vyslechni ji, nastav rameno... A kdyz to zavolala Tobe, asi jsi pro ni ta osoba, kterou by chtela mit u sebe...
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Fri 2.2.2007 11:28    Post subject: Reply with quote

Kess, ja bych ji spis znovu zavolala, napsala,...asi bych za ni nejela jen tak neohlasena. Pokud ma mit jeste navstevu, bylo by to nevhodne. Spis ji rekni, ze bys ji rada nejak podporila, tak ze bys za ni klidne prijela. Ze by te to neobtezovalo /ptz ona si mysli, ze jo/.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Kess
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6825

PostPosted: Fri 2.2.2007 11:35    Post subject: Reply with quote

ja se bojim toho, ze to nezvladnu prave Embarassed

ja jsem na jednu stranu rada, ze mi zavolala, na druhou stranu to pro me znamena urcitou zodpovednost, ze bych se mela zachovat jako takova ta "prava" kamaradka. a ja nevim jak. neznam ji tak dobre, abych vedela, jaky chovani prave ona potrebuje, nemam s ni tolik spolecnych zazitku, ktery by mi "rekly" jak se chovat ted. v podstate mezi sebou mame porad jeste takovou tu barieru cizosti, coz mi na tom prijde nejhorsi. Sad protoze od ciziho cloveka to vzdycky zni jinak, nez od cloveka blizkeho..

jinak ja mam prave dneska domluveny sraz s kamaradkama (ale az vecer), zitra a pozitri mam mit brigadu Sad

pripadam si jak maly dite Sad nikdy bych necekala, ze tohle s ni budu muset nekdy resit (nebo aspon ne ted), ale nechci ji nejak zklamat, ublizit ji...asi me fakt bere jako lepsi kamaradku, jenze...vy byste vedeli, jak utesit nekoho, s kym nemate az tak blizky vztah? Embarassed (omlouvam se, ze se tak opakuju, ale prave tenhle fakt je pro me na cele te situaci nejrozpacitejsi).

rose - mas pravdu, mela bych ji napsat, jdu vymyslet co. neohlasena ani prijet nemuzu, protoze bych k nim netrefila Smile
_________________
Jen lidská mysl dokáže udělat z nebe peklo a z pekla nebe.
"Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít." Honoré de Balzac
Back to top
View user's profile Send private message  
pecička
*Discipline, Drive, Determination*


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 43058

PostPosted: Fri 2.2.2007 11:38    Post subject: Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Fri 2.2.2007 11:43    Post subject: Reply with quote

Kess, chapu. Ale na druhou stranu ma pravdu pecicka v tom, ze bude potrebovat povzbudit a tak....
Ale vim asi, co znamena ta bariera. Ale tohle je asi okamzik, kdy se na nejakou barieru vykasli a bud s ni. Urcite vas to taky sblizi. A ji pomuze. Aspon v ramci moznosti...
Back to top
View user's profile Send private message  
synapse

kytky 4, meta: 2750


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 2695
Location: země Pána Koblih a jeho tupých voličů

PostPosted: Fri 2.2.2007 11:50    Post subject: Reply with quote

Udělej přesně to, co bys "potřebovala" od své kámošky ty, kdybys byla v její situaci
_________________
MIAOW!
Back to top
View user's profile Send private message  
Nicky...
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6943
Location: FUČ

PostPosted: Fri 2.2.2007 11:52    Post subject: Reply with quote

Já bych za ní jela, ale asi ne hned. Já myslím, že ten prní den se člověk potřebuje vybrečet, být sám, trochu si to uspořádat v hlavě. Aspoň tak to bylo u mě, ale třeba jsem zvláštní případ.
Jo a jak říkají holky- víc než litování pomůže povzbuzení, aby se v tom jenom neplácala a taky si uvědomila, že to není konec světa. Ale teď ze začátku to určitě nějak racionálně brát nebude, určitě bude trvat několik dní, než se z toho trochu vzpamatuje a začne se s tím smiřovat.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms