sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Jóga, pilates apod.
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 38, 39, 40  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Sport
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13691

PostPosted: Thu 3.9.2015 14:26    Post subject: Reply with quote

ephelides wrote:
Holky mate tip na nejakou peknou a srozumitelnou knihu o joze?

myslíš cviky nebo spíš filosofii?
doporučuju sama za sebe B.K.S. Iyengar "Yoga the path of holistic health" a "Light on Yoga". jsou to i dost známé knížky, tak to určitě seženeš. je tam jak přesný popis cviků, tak i filosofie a proč vůbec jóga. jsou do celkem bichle.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Thu 3.9.2015 14:59    Post subject: Reply with quote

Tak on brzy bude soud, proto mě to zaujalo a proto bych taky třeba čekala aspoň nějaké změny a proto se tu taky ptámWink.

Ta profesionalita a lži se týkají toho, na co už tu narážím. Že o těle a jeho fungování mluví lidi, co tomu nerozumí (neříkám, že všichni) a slibují nereálné výsledky. A tady není třeba chodit nikam daleko pro konkrétní jména, stačí sám zakladatel Mr. Green
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13691

PostPosted: Thu 3.9.2015 15:03    Post subject: Reply with quote

myslím, že kdo chodí na cvičení k nějaké lektorce neřeší nějaké články o zakladateli a už vůbec kvůli tomu nemění své chování (max si řekne, no to je hrozný, ale bude chodit stejně dál. stejně jako se vším... to je ale hrozný, že slepičky trpěj, ale vejce si koupí zas. taková je většina lidí). navíc polovina nějakou kauzu ani nezaregistruje a té druhé polovině lidí to bude jedno, když je bude to cvičení bavit a budou mít fajn instruktorku. myslím, že to moc řešíš, canto.

navíc všeobecnej dopad bikram jógy vs. zakladatele, je přece dobrej. ať je to kokot jakej chce, tak to, že lidi cvičej je přece dobře. a je jedno, zda bikram, normální jógu nebo aerobik. hlavněže se lidi hýbou a baví je to.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.


Last edited by Člověk on Thu 3.9.2015 15:07; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Thu 3.9.2015 15:07    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!


Last edited by Cantarella on Thu 3.9.2015 15:15; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13691

PostPosted: Thu 3.9.2015 15:10    Post subject: Reply with quote

ten věeobecnej dopad na zdraví spousty lidí je přece ale pozitivnější než to, že nějakej debil má nějakou kauzu.. ok, třeba to není dobrej člověk, ale vymyslel něco, co spoustu lidí baví a má dobrý dopad na jejich zdraví. je to něco, co je baví, co prospívá jejich kondici. a to, že zakladatel je kokot.. a co jako? znamená to, že vše, co udělal a vymyslel musí být zákonitě špatně a nikdo by to už neměl proto dělat? vymyslel tu jógu a díky tomu třeba i tady Linda je ve větší kondici a těší se lepšímu zdraví. co nějaký kauzy pořád řešit? každej dělá dobré a špatné věci. proč bychom si neměli brát to dobré?

a jinak nemáš zač děkovat.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Thu 3.9.2015 15:18    Post subject: Reply with quote

Já přece proti józe a pohybu nic nemámSmile, sama cvičím, myslím, že je úžasná. Jen jsem se k tomuhle dostala díky práci a jak jsem tu psala, že konkrétně odnož bikram mi svou náplní a filozofií zrovna nic moc extra nepřijde, nelíbí se mi to. A jelikož jsem prolezla fakt hromadu odbornejch článků, trestních oznámení a rozhovorů, atd., tak mě to celý fest zaujalo a přišla se právě zeptat lidí, co tohle konkrétně cvičí, jeslti se o tom u nás vůbec ví.

Proti cvičení a práci na sobě samotnýmu ani muk, ostatně jsem psala i předem, že vím, že tohle nejspíš lidi, co to fakt milujou a jsou tomu totálně propadlí, absolutně neodradí.
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13691

PostPosted: Thu 3.9.2015 15:19    Post subject: Reply with quote

Cantarella wrote:


Ale teda fakt mě překvapuje, že to nevnímáte jako něco "in", já jsem jenom skrz práci narazila na x reportáží, článků, reklam, diskuzí a otázek. V Praze se poměrně často cvičí hromadně na Kampě a v obchodních centrech, kde se lanaří noví zájemci, je na to všude možně reklama, před létem byly všude plakáty na nějaký mistrovství, co se tady pořádalo, atd. Jakože od zumby a crossfitu jsem už dlouho takovou vlnu nadšení a mediální provařenosti nezaznamenala Shocked


- nežiju v ČR, takže říkám FAKT NEVIM
- do obchoďáků chodím jenom ve fázi nejvyšší nutnosti a obchodním centrům se vyhýbám obloukem (nemám ráda)
- reportáže ani články ze super-magazínů a super-webů nečtu, ani nic takového nekupuju
- reklamy jdou mimo mě, TV nevlastním a i když bych k ní přístup měla, několik let jsem ji nezapla.
- zumba a crossfit jdou taky mimo mě.
- vlastním nokii 3310

doufám, že už je zřejmé, že jsem zkrátka mimo (ale vůbec mi to nevadí).
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.


Last edited by Člověk on Thu 3.9.2015 15:37; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13691

PostPosted: Thu 3.9.2015 15:22    Post subject: Reply with quote

Cantarella wrote:
Já přece proti józe a pohybu nic nemámSmile, sama cvičím, myslím, že je úžasná. Jen jsem se k tomuhle dostala díky práci a jak jsem tu psala, že konkrétně odnož bikram mi svou náplní a filozofií zrovna nic moc extra nepřijde, nelíbí se mi to. A jelikož jsem prolezla fakt hromadu odbornejch článků, trestních oznámení a rozhovorů, atd., tak mě to celý fest zaujalo a přišla se právě zeptat lidí, co tohle konkrétně cvičí, jeslti se o tom u nás vůbec ví.

Proti cvičení a práci na sobě samotnýmu ani muk, ostatně jsem psala i předem, že vím, že tohle nejspíš lidi, co to fakt milujou a jsou tomu totálně propadlí, absolutně neodradí.

a co tedy z těch moderních cvičení filosofii má? crossfit? spinning?
sorry, prostě lidi choděj na 8 a víc hodin sedět před komp do kanclu (ani nemaj čas se zaobírat a prolézat odborné články ani trestná oznámení) a pak jdou aspoň na nějaké cvičení, co je jim předloženo médii anebo je baví (nebo to maj blízko nebo jim to vyhovuje jinak). nejde o bikram nebo cokoliv. lidem je úplně jedno nějaká filosofie. kdyby nebyla, asi by nemohla žít většina lidí životním stylem, jakým žije.
a zas je super, že se přece aspoň nějak hýbou. co za sporty má nějakou hlubší filosofii? aerobic? prostě lidi se hýbou a baví je to. fakt to moc řešíš. jestli ti jde o filosoii, tak pak byses měla zajímat o celkovej život lidí nejen o bikram.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.


Last edited by Člověk on Thu 3.9.2015 15:39; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13691

PostPosted: Thu 3.9.2015 15:25    Post subject: Reply with quote

takhle to tu teď unguje https://www.youtube.com/watch?v=YMDu3JdQ8Ow

a když se na to lidi podívaj, tak řeknou, že jo a jak je to smutný, ale vlastně si neuvědomujou, že dělaj to stejný. a když pak na něco člověk poukáže, tak ti řeknou "ale tohle už je fakt přehnaný, to přece nejde. zas nejsem žádnej greenpiecák a tohle je součástí společnosti. to už přeháníš, to co říkáš."
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Thu 3.9.2015 15:35    Post subject: Reply with quote

Člověk wrote:
Cantarella wrote:


Ale teda fakt mě překvapuje, že to nevnímáte jako něco "in", já jsem jenom skrz práci narazila na x reportáží, článků, reklam, diskuzí a otázek. V Praze se poměrně často cvičí hromadně na Kampě a v obchodních centrech, kde se lanaří noví zájemci, je na to všude možně reklama, před létem byly všude plakáty na nějaký mistrovství, co se tady pořádalo, atd. Jakože od zumby a crossfitu jsem už dlouho takovou vlnu nadšení a mediální provařenosti nezaznamenala Shocked


- nežiju v ČR, takže říkám FAKT NEVIM
- do obchoďáků chodím jenom ve fázi nejvyšší nutnosti a obchodním centrům se vyhýbám obloukem (nemám ráda)
- reportáže ani články ze super-magazínů a super-webů nečtu, ani nic takového nekupuju
- reklamy jdou mimo mě, TV nevlastním a i když bych k ní přístup měla, několik let jsem ji nezapla.
- zumba a crossfit jdou taky mimo mě.

doufám, že už je zřejmé, že jsem zkrátka mimo (ale vůbec mi to nevadí).


Pravda:), sry, já zapomněla. Tv taky nevlastním, stačí mi internet a s čím za mnou občas chodí lidi Confused . Uch, člověče, s tebou je to náročný, poslouchej. Jednoduše, jo?

Sport je dobrej, hýbat se je dobrý, myslet za sebe je dobrý, starat se o dopad na okolní svět je dobrý. Vesměs účel světí prostředky, je vždycky lepší dělat něco než nic. Ne, neočekávám, že roztleskávačky musí mít nějakou filozofii a přitom provozujou regulérní sport a ne, nečekám, že by každej pohyb měl mít nějakej extra hlubší smysl. Ale stejně tak by se imo neměl přikládat vyšší hlubokej smysl něčemu, co to jaksi postrádá a tím mám v tomto případě na mysli bikram jogu. I Choudhury to přímo říká, ikdyž ten tím myslí nejspíš to, že západní svět je na meditaci moc blbej a musí nejdřív intenzivně trpět a pak teprv může přijít nějaká očista Laughing . Prostě mi čistě osobně nějaká introspekce, sebepoznání a meditace pod zářivkama v upoceným davu za přesných instrukcí vykládaných do mikrofonu přijde těžko dosažitelnáSmile. Myslím, že obě v principu kopeme za stejnou stranu, ale ne a ne se domluvit Mr. Green

Už btw jen taková faktická, že na jednu lekci bikram je potřeba hromada energie Confused
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13691

PostPosted: Thu 3.9.2015 15:42    Post subject: Reply with quote

canto, asis mě nepochopila. já ti tady předkládám to, jak to vnímá majorita lidí. ale klidně si mysli, že lidi zjaímmá filosofie nebo čtou nějaký články a trestní oznámení.
lidi chodej do práce, staraj se o děti a tohle jim je prostě fuk (ani na to nemaj čas, aby se tím zaobírali tak jako ty). i když se ti to líbit nemusí. tak to tak je. tak tofunguje se vším dnes. to není o náročnosti debaty se mnou. ptala ses, tak ti odpovídám.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Thu 3.9.2015 15:48    Post subject: Reply with quote

nevermind Laughing
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13691

PostPosted: Thu 3.9.2015 15:53    Post subject: Reply with quote

promiň, že neodpovídám podle toho, jak bysis přála.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Thu 3.9.2015 16:05    Post subject: Reply with quote

V poho, myslím, že jsme se dost minuly sdělením, ahoj.
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13691

PostPosted: Thu 3.9.2015 16:06    Post subject: Reply with quote

ahoj
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Sport All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 38, 39, 40  Next
Page 29 of 40

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms