sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
OT téma
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 249, 250, 251, 252, 253, 254  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Auta
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Balíček
Guest





PostPosted: Sun 23.3.2008 18:25    Post subject: Reply with quote

Balet wrote:

Já nejhorší jízdu zažil asi když jsem začal v Áčkách pracovat jako kurýr, přestože jsem nikdy předtím po Praze nejezdil. Jako první mě poslali pro oběd pro vysokýho managera, kterej měl bejt zpátky asi za čtvrt hodiny. Absolutně jsem nevěděl kde to je, jak se číslují ulice a ani jsem neuměl pořádně parkovat... Hned jak jsem to přivezl jsem jel přes celou Prahu do banky a potom do centra někam ke Staromáku (ani na jednom místě žádné parkování). První dva týdny byly opravdu o hubu, protože jsem listoval v mapě za jízdy, koukajíc po cedulích s názvy ulic a číslech na domech (většinou nešlo jen tak zastavit a najít si to).
škoda že neexistuje navigace Laughing
Back to top
 
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Sun 23.3.2008 19:49    Post subject: Reply with quote

Balíček wrote:
Balet wrote:

Já nejhorší jízdu zažil asi když jsem začal v Áčkách pracovat jako kurýr, přestože jsem nikdy předtím po Praze nejezdil. Jako první mě poslali pro oběd pro vysokýho managera, kterej měl bejt zpátky asi za čtvrt hodiny. Absolutně jsem nevěděl kde to je, jak se číslují ulice a ani jsem neuměl pořádně parkovat... Hned jak jsem to přivezl jsem jel přes celou Prahu do banky a potom do centra někam ke Staromáku (ani na jednom místě žádné parkování). První dva týdny byly opravdu o hubu, protože jsem listoval v mapě za jízdy, koukajíc po cedulích s názvy ulic a číslech na domech (většinou nešlo jen tak zastavit a najít si to).
škoda že neexistuje navigace Laughing


takova kravina jako navigace mi do auta nesmi.
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
Balíček
OO-{}{}-OO


Joined: 23 Mar 2008
Posts: 75
Location: jak kdy... Plzeň/Teplice

PostPosted: Sun 23.3.2008 19:52    Post subject: Reply with quote

já jsem za ní po praze rád Very Happy
_________________
Cesta Vás tam možná zavede, ale Vy jste ten, kdo řídí. BMW. Radost z jízdy
...more than driving
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Sun 23.3.2008 20:01    Post subject: Reply with quote

po praze se vyznam bez ni, a jinak vse jisti mapa....
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
spooon
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1308

PostPosted: Sun 23.3.2008 20:23    Post subject: Reply with quote

www.vtipkar.cz wrote:
Bill Gates na počítačovém veletrhu (ComDex): "Kdyby GM držel krok s technickým vývojem tak jako počítačový průmysl, jezdíme všichni v autech za 25 USD a na galon benzínu ujedeme 1000 mil."
Veřejná odpověď pana Welche z GM: "Kdyby GM vyvinulo takovou technologii jako Microsoft, jezdili bychom v autech, která by měla následující vlastnosti -
1. vaše auto by bez zjevného důvodu mělo minimálně 2x za den nehodu.
2. po každém překreslení čar na silnici, byste museli koupit nové auto.
3. příležitostně by se auto na dálnici bez zjevného důvodu zastavilo. To by se všeobecně respektovalo, nastartovalo by se a znovu pokračovalo v jízdě.
4. u jistých manévrů (např. levá zatáčka) by se auto občas zastavilo a nešlo by znovu nastartovat. V takovém případě by pomohla jen demontáž a nová montáž motoru.
5. v autě by mohla sedět jen jedna osoba, výjimkou by byla provedení "AUTO95", nebo "AutoNT" kde by se ale muselo za každé sedadlo zvlášť platit.
6. MacIntosh by vyráběl auta, která by byla poháněna slunečním světlem, byla by spolehlivá, 5x rychlejší a o polovinu lehčí, fungovala by ale jen na 5% silnic.
7. kontrolka tlaku oleje, teploty motoru a dobíjení baterie by byla nahrazena kontrolkou "Generální Auto-Chyba".
8. nová sedadla by požadovala, aby všichni měli stejné zadnice.
9. airbag by se ptal "Jste si jist...?", než by se uvedl v činnost.
10. příležitostně by se zamčené auto nedalo odemknout. Dovnitř byste se dostali pouze následujícím trikem: zároveň tisknout kliku, otáčet klíčem a rukou se dotýkat antény.
11. GM by vás nutila koupit zároveň s každým autem sadu "deLuxe"- karet firmy Rand McNally (dceřinná společnost GM) ačkoliv byste to nikdy nepotřebovali a nebo chtěli. Pokud byste nabídku nepřijal, jezdilo by vaše auto jen poloviční rychlostí (ne-li pomaleji) a GM by kvůli této záležitosti byla vyšetřována státními orgány.
12. vždy po představení nového vozu by se museli všichni řidiči znovu učit řídit, protože žádný nový vůz by nefungoval tak, jako staré auto.
13. motor by se vypínal stisknutím tlačítka "START"."
Laughing
_________________
"Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist."
Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message  
BadHans
Nejstarší rebelka


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Sun 23.3.2008 20:36    Post subject: Reply with quote

jirka wrote:
takova kravina jako navigace mi do auta nesmi.


A nějaký exaktní důvod pro to máš?
_________________
I like pleasure spiked with pain and music is my aeroplane

Pro lásku bych třeba zemřel... ale pro život jsem se narodil.


(melouny, pochopitelně)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Sun 23.3.2008 20:38    Post subject: Reply with quote

BadHans wrote:
jirka wrote:
takova kravina jako navigace mi do auta nesmi.


A nějaký exaktní důvod pro to máš?


nemam, ale navigaci nechci. Radsi si budu hledat v mape.
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
Balíček
OO-{}{}-OO


Joined: 23 Mar 2008
Posts: 75
Location: jak kdy... Plzeň/Teplice

PostPosted: Sun 23.3.2008 20:40    Post subject: Reply with quote

tak každej má svuj oblíbenej zdroj informací... já mam taky radši mapu,ale v městech jsem za navi rád
_________________
Cesta Vás tam možná zavede, ale Vy jste ten, kdo řídí. BMW. Radost z jízdy
...more than driving
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
BadHans
Nejstarší rebelka


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Sun 23.3.2008 20:48    Post subject: Reply with quote

Mě jen překvapuje, že někdo šmahem něco označí za kravinu... Třeba když člověk jede nějakou dálku přes noc, tak je to k nezaplacení. Nemusím luštit francouzský nápisy na cedulích (který jsou např. právě v tý Francii stejně naprd), řekne mi to kdy a kam... V Čechách to většinou taky nepoužívám, i když kdybych třeba potřeboval jet s časovou tísní na neznámou adresu někam do Frýdku... taky k nezaplacení.

Časy, kdy jsem měl ten časovej komfort zastavit si na krajnici a zapamatovávat si posloupnost deseti dalších vesnic, to už je pryč... A nejde o to, že bych v mapách neuměl číst, nebo je neměl rád... dokonce sbírám starý Wink
_________________
I like pleasure spiked with pain and music is my aeroplane

Pro lásku bych třeba zemřel... ale pro život jsem se narodil.


(melouny, pochopitelně)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Redneck
kytky 1, meta: 200
kytky 1, meta: 200


Joined: 17 Jan 2007
Posts: 197

PostPosted: Sun 23.3.2008 21:02    Post subject: Reply with quote

BadHans wrote:
Mě jen překvapuje, že někdo šmahem něco označí za kravinu... Třeba když člověk jede nějakou dálku přes noc, tak je to k nezaplacení. Nemusím luštit francouzský nápisy na cedulích (který jsou např. právě v tý Francii stejně naprd), řekne mi to kdy a kam... V Čechách to většinou taky nepoužívám, i když kdybych třeba potřeboval jet s časovou tísní na neznámou adresu někam do Frýdku... taky k nezaplacení.

Časy, kdy jsem měl ten časovej komfort zastavit si na krajnici a zapamatovávat si posloupnost deseti dalších vesnic, to už je pryč... A nejde o to, že bych v mapách neuměl číst, nebo je neměl rád... dokonce sbírám starý Wink

Toto potvrdzujem. Ja sice nemavam problem trafit, ale citat napisy v cudzich krajinach je niekedy celkom humorne... Jazdil som v Irsku kde su na vychodnom pobrezi cedule po anglicky a na zapadnom v tom ich divnom Galic nareci takze sledujes mapu (samozrejme po ang) ides na Galway, Limerick a z nicoho nic na tabuli take mesta nie su... Samozrejme ze to neni neprekonatelny problem, ale mat navigaciu tak ma to netrapi vobec. Ja som sa koly tomu prehnal asi na 30km ked som si nevsimol odbocku lebo bola popisana v tom nareci.
_________________
Running on fumes.
Moja Láska Gaz 14 Čajka
Back to top
View user's profile Send private message  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Sun 23.3.2008 21:54    Post subject: Reply with quote

reknu ti takhle. Pro me to je zbytecnost. vzdy jsem se obesel bez ni. A kdyz jedu na nezname misto, tak si to najdu nejdrive na mape a pak vim kusyam jet.

holt holubicci mozek no.
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
BadHans
Nejstarší rebelka


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Mon 24.3.2008 9:35    Post subject: Reply with quote

Já jsem po rodičích zdědil jediné: orientační smysl. Na všech bojovkách na základce jsem byl vždycky v cíli první, bez jakýchkoli obav se vydám do centra např. Barcelony, protože vím, že vždycky bez potíží najdu cestu zpátky.

Přesto ale nevěřím tomu, že by neexistovala situace, kdy bys navigaci rád nevyužil. Ono například v cizím městě, když se potřebuješ dostat na konkrétní místo a neznáš jednosměrky, které v mapách nejsou, to může být docela prekérka. Proto mi přijde trochu přehnaný prohlašovat "taková kravina mi do auta nesmí..."

A zapamatovat si cestu např. do Ženevy (což jsou samý monotónní dálnice a podotýkám, že to jezdím přes noc), nevím, buď už jsem starej a sklerotickej... Třeba letos jsem při Ženevskym autosalonu bydlel někde 40 km daleko v horách, po skončení autosalonu už samozřejmě byla tma jak v ranci a kdybych měl na každé alpské křižovatce zastavovat a zkoumat mapu, tak bych tam dojel o 2 hodiny pozdějc. Takhle to bylo naprosto bez jakýchkoli potíží. Proč se bránit snazšímu způsobu?
_________________
I like pleasure spiked with pain and music is my aeroplane

Pro lásku bych třeba zemřel... ale pro život jsem se narodil.


(melouny, pochopitelně)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
handbrake
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2348
Location: ahead

PostPosted: Mon 24.3.2008 10:09    Post subject: Reply with quote

na turach a pesi nemam problem. tiez mam prirodzeny navigacny system, ale v aute kde sa treba sustredit na jazdu a bezpecnost, hlavne v meste sa nemam cas zaoberat algoritmom naslednosti veziciek na kostoloch aby som vedel trafit, to si mozem robit ked idem pesi a nemozem pocas toho niekoho zabit.

myslim ze do par rokov tiez budem mat navigaciu. teraz len niesu prachy a ani kazdodenna nutnost, zatial. . . .
_________________
Keď Chuck Norris spadne do vody, nie je mokrý, ale voda je Chuck Norris.
Back to top
View user's profile Send private message  
Balet
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 436
Location: Česká Lípa/Praha

PostPosted: Mon 24.3.2008 12:43    Post subject: Reply with quote

Balíček wrote:
Balet wrote:

Já nejhorší jízdu zažil asi když jsem začal v Áčkách pracovat jako kurýr, přestože jsem nikdy předtím po Praze nejezdil. Jako první mě poslali pro oběd pro vysokýho managera, kterej měl bejt zpátky asi za čtvrt hodiny. Absolutně jsem nevěděl kde to je, jak se číslují ulice a ani jsem neuměl pořádně parkovat... Hned jak jsem to přivezl jsem jel přes celou Prahu do banky a potom do centra někam ke Staromáku (ani na jednom místě žádné parkování). První dva týdny byly opravdu o hubu, protože jsem listoval v mapě za jízdy, koukajíc po cedulích s názvy ulic a číslech na domech (většinou nešlo jen tak zastavit a najít si to).
škoda že neexistuje navigace Laughing


No jo, ale tohle bylo moje první zaměstnání, takže jsem zrovna neměl 10 000, abych si takovou věc koupil. Když už jsem na to měl, nebylo to už potřeba.
Back to top
View user's profile Send private message  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Mon 24.3.2008 12:47    Post subject: Reply with quote

BadHans wrote:
Já jsem po rodičích zdědil jediné: orientační smysl. Na všech bojovkách na základce jsem byl vždycky v cíli první, bez jakýchkoli obav se vydám do centra např. Barcelony, protože vím, že vždycky bez potíží najdu cestu zpátky.

Přesto ale nevěřím tomu, že by neexistovala situace, kdy bys navigaci rád nevyužil. Ono například v cizím městě, když se potřebuješ dostat na konkrétní místo a neznáš jednosměrky, které v mapách nejsou, to může být docela prekérka. Proto mi přijde trochu přehnaný prohlašovat "taková kravina mi do auta nesmí..."

A zapamatovat si cestu např. do Ženevy (což jsou samý monotónní dálnice a podotýkám, že to jezdím přes noc), nevím, buď už jsem starej a sklerotickej... Třeba letos jsem při Ženevskym autosalonu bydlel někde 40 km daleko v horách, po skončení autosalonu už samozřejmě byla tma jak v ranci a kdybych měl na každé alpské křižovatce zastavovat a zkoumat mapu, tak bych tam dojel o 2 hodiny pozdějc. Takhle to bylo naprosto bez jakýchkoli potíží. Proč se bránit snazšímu způsobu?


Hasni me navigaceč doposud nepresvedcila, tak abych ji mel v aute. Vzdy jsem se obsel bez ni. I pri toulkach velkyma evropskyma mestema. Nikdy jsem ji doposud nepotreboval, takze pro me to prijde, takove zbytecne. mozna casem, ale ted vazne ne.

vis, ono se rika, vsechny cesty vedou do Rima. Proste vzdy se nekde objevim. A kdyz se to vezmme uplne do dusledku tak zabloudit ani nelze.
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Auta All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 249, 250, 251, 252, 253, 254  Next
Page 250 of 254

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms