sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Jazykove pobyty
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19591

PostPosted: Tue 4.12.2007 12:01    Post subject: Reply with quote

Doporučuju sehnat v Anglii rodinu, protože podnájmy jsou tam hrozně drahé (teda vím jen o Londýnu, cca 100 liber týdně).
Back to top
View user's profile Send private message  
E_w_e
ALLinALL,you´re just another brick in theWALL


Joined: 27 Jan 2007
Posts: 9287

PostPosted: Tue 4.12.2007 16:33    Post subject: Reply with quote

jj, rodina byva vzdycky lepsi.... ale da se sehnat treba apartman, ktery muzes sdilet s kamarady, kteri by pripadne jeli a nebo se domluvit s jinymi studenty... tak se ty palky, co se plati rozdeli mezi vice lidi
_________________
I smile when I’m angry
I cheat and I lie...
I do what I have to do
To get by...
But I know what is wrong,
And I know what is right...
And I’d die for the truth
In My Secret Life...
Back to top
View user's profile Send private message  
Snowy
pocketful of sunshine


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 23092

PostPosted: Tue 25.3.2008 12:54    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲


Last edited by Snowy on Sun 17.8.2014 19:25; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Tue 25.3.2008 13:45    Post subject: Reply with quote

Snowy, je fakt, že ty kurzy s SA jsou hodně mastný. Záleží ale taky jak kde Smile Anglie bývá nejoblíbenější, protože je blízko, takže neutratíš takovou pálku za letenku nebo jízdenku, navíc je tam hodně Čechů a všechno je dobře organizovaný...a tam ty chceš, ne? Smile

Ten způsob, který popisovala Ewe (sama si najít stránky té školy a ubytování, bez agentury) bude asi jeden z nejlepších...ty školy se hodně liší i v úrovni, ty s "nižší" úrovní jsou o dost levnější. Třeba ta, kde jsem byla já - English 2000 v Bournemouthu - o té se říká, že je nekvalitní, ale lidi do ní chodí jen proto, že jim najde práci (je tam ten program "Bournemouth Work Experience"). To je ale samozřejmě nadýl, ne jen na léto. Ale jen na kurzy tam můžeš taky Smile

Pokud bys chtěla tam, tady jsem našla stránky: http://www.english2000.com

Pochopila jsem to tak, že jim sama můžeš zaslat přihlášku, a tím pádem to bude asi o něco levnější.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Tue 25.3.2008 15:54    Post subject: Reply with quote

Grape-a ty jsi tam byla na 3 týdny že? to jsi normálně chodila přes týden do školy? Já už mám koupený od SA do Brigtonu. Tak snad se mi trochu moje angličtina vylepší Smile
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Tue 25.3.2008 16:31    Post subject: Reply with quote

metti - jj, přesně jaks napsala Smile
A Brighton - závidím Love Tam se ti bude určitě líbit, je ještě hezčí než Bournemouth, vlastně jedno z nejhezčích měst v Anglii...na jak dlouho jedeš?
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Tue 25.3.2008 16:35    Post subject: Reply with quote

Grape jedu tam na 3 týdny, protože ze dvou týdnu bych toho asi moc neměla a naši taky budou spokojeni, než 3 týdny sedět doma, tak aspoň budu ve světěVery Happy Jej já se těším, jak ho tak každý vychvaluje. A bydlela jsi v rodině?
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Tue 25.3.2008 17:08    Post subject: Reply with quote

platila jsem (teda já ne, ale naši Laughing ) kolem +-55k. Ale už je v tom všechno i doprava a ubytování. Taky návazná doprava do Brightonu. Jen si vezmu sebou kapesné na útratu Very Happy
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Wed 26.3.2008 9:24    Post subject: Reply with quote

metti - jj, v rodině, na tenhle program snad ani nebyla jiná možnost bydlení. Ale jsem ráda, že jsem to poznala...bydleli jsme v takové té typické "working class" (pracující manželé kolem 55-60), paní moc neuklízela a netopila, ani dobře nevařila a měla rádobyvtipné řeči, takový ten "anglický" humor Laughing

Zas tak hrozné to ale nebylo, měla jsem štěstí na spolubydlící, která byla Slovenka Very Happy a v baráku bydlel ještě jeden Čech, který tam pracoval, takže jsme je svorně pomlouvali Laughing

Ty rodiny prý vybírá ta škola, a už s nimi spolupracují dlouho. Ale co jsme se bavili s Čechy, kteří s námi byli ve škole, tak ta úroveň rodin se dost lišila. Jedna holka bydlela vlastně hned u školy (my jsme to měli 30 minut pěšky ostrou chůzí Rolling Eyes), paní, původem nějaká Tajwanka, jí vyvařovala dobroty a měla vždy teplo a uklizeno. Takže na to nedat Smile

Jinak souhlasím, 3 týdny je i pro mě takové minimum, teď lituju, že jsem tam nebyla celý měsíc jako většina, ale už se nedá nic dělat. A ty platíš 55000? No, ona je to tak obvyklá cena...letíš nebo jedeš autobusem?
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Wed 26.3.2008 15:59    Post subject: Reply with quote

grape-jo platím 55 tisíc. jedu autobusem, protože bych se asi na Heatrow Laughing A tak přijedu na stanoviště a ta paní mě přímo nasměřuje jakým autobusem mám jet dál. A ty jsi jela/letěla? a měla jsi nějakou návaznou dopravu nebo tak něco?Smile
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Wed 26.3.2008 23:02    Post subject: Reply with quote

metti - no já jsem jela autobusem do Londýna /2500 Kč zpáteční jízdenka/, komfort teda nic moc, hlavně na cestě tam, porouchal se jim v Brně autobus či co, tak ho nahradili takovým tím horším, ne jejich "žlutým luxusem" Laughing Ale zpátky už to bylo ok.

Na autobusáku v Londýně jsem si kupovala bus do Bournemouth (18 liber) a pak v Bournemouth taxík k rodině /tuším 7 liber/. A to jsem zajištěný neměla. Byla jsem ale pěkná trouba, většina lidí letěla do Londýna na Luton a pak jela taky busem, měla jsem to udělat taky tak, už jen kvůli tý rychlosti a pohodlí Smile Zas jsem to ale přežila, jsem zvyklá jezdit autobusem, na dovolený jsme tak často jezdili...vzhledem k tomu, že se jede přes noc, tak ti to skoro nepřijde, vyspíš se a jsi v Anglii/doma...

To do takový Ameriky by bylo horší cestování Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Thu 27.3.2008 19:57    Post subject: Reply with quote

Grape-tak snad mě porouchaný autobus nepotká. Jako já bych možná i letěla, ale Praha je trochu víc z ruky no Confused A já jsem taky zvyklá jezdit autobusem, jak jsem loni byla v Londýně tak jsem taky jela busem a přežila jsem to Very Happy

A můžu se zeptat co jste tam třeba dělali v těch hodinách? Smile Embarassed A jestli ti to pomohlo s angličtinou, i když věřím že asi určitě Very Happy
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
la fraise
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 26039
Location: back in town

PostPosted: Thu 27.3.2008 20:43    Post subject: Reply with quote

Ja jsem se dneska vzbudila s pocitem, ze musim o prazdninach aspon na mesic odjet. Uz se cinim. Cool
_________________
We're happy free confused and lonely in the best way. It's miserable and magical, oh, yeah.
Back to top
View user's profile Send private message  
Snowy
pocketful of sunshine


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 23092

PostPosted: Fri 28.3.2008 11:39    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲


Last edited by Snowy on Sun 17.8.2014 19:23; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
la fraise
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 26039
Location: back in town

PostPosted: Fri 28.3.2008 11:51    Post subject: Reply with quote

ja nevim, ale koukala jsem na kurz trvani mesic, v Brightonu a vyslo to mnohem lip nez pred 5 lety ve Worthingu na 2 tydny
_________________
We're happy free confused and lonely in the best way. It's miserable and magical, oh, yeah.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 3 of 8

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms