sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Vegetariánství
Goto page 1, 2, 3 ... 74, 75, 76  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
*Theuska*
Out of order
kytky 4, meta: 2150


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1984

PostPosted: Thu 5.4.2007 14:41    Post subject: Vegetariánství Reply with quote

Pište všechno, co s tím souvisí, co si o vegetariánství myslíte, jestli je pro tělo škodlivé a nebo naopak. Zajímají mě názory vegetariánů i nevegetariánů Cool.

(A můžete přihodit i nějaké zajímavé veget. recepty Wink )
_________________
***Člověk nikdy nesmí přestat snít.***
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29839

PostPosted: Thu 5.4.2007 14:48    Post subject: Reply with quote

Jestli je vegetariánství zdravý nebo škodlivý bych radši nerozebírala, to je zase jedna z otázek na které mají i odborníci 100 názorů.
Osobně to beru tak, že všeho moc škodí a třeba veganství mi zdravý rozhodně nepřijde.

Jinak já mám takový přístup, že když to není teplý a není v tom maso, tak to není jídlo Embarassed Takže vždycky přítelovi večer tvrdím, že jsem celý den nejedla Laughing
Ale teď jsem tak skoro týden pořádný maso neměla (jenom dneska rohlík se šunkou) a nějak zvlášť nestrádám. Ale mám ho ráda, to jo.

Na to, jak se rozněžňuju nad každým zvířátkem, je to až zvláštní, že je pak s klidem sežeru.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Thu 5.4.2007 15:44    Post subject: Reply with quote

Těžko říct, já pořádně nejím maso od 10ti a mamka mi to předhazuje, že proto jsem tak malá (je fakt, že dřív jsem bývala skoro nejvyšší ze třídy)...
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18423

PostPosted: Thu 5.4.2007 15:58    Post subject: Reply with quote

Moc se mi to nezdá, protože si myslím, že vega-strava nedá tělu potřebné živiny obsažené v kvalitním mase. Osobně nejím vepřové (kromě toho v uzeninách, ale těch uzenin fakt jen malinko a výjimečně...), protože mi nechutná, jinak třeba bez ryb a libové kuřecí šunky bych se asi neobešla
Back to top
View user's profile Send private message  
*Theuska*
Out of order
kytky 4, meta: 2150


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1984

PostPosted: Thu 5.4.2007 16:22    Post subject: Reply with quote

Já si myslím, že je spousta kvalitních rostlinných bílkovin, které dokážou alespoň z části ty živočišné nahradit. Proto ale také nejsem veganka - to už mi taky přijde moc. Souhlasím s tím, že tělo potřebuje i trochu těch živočišných, které já čerpám z mléčných výrobků a občas i z vajec.
Jediné, co u mě trochu hapruje, je nedostatek železa.

Už dlouho to mám tak, že prostě maso nepotřebuju a nechybí mi. Ale když zase nastane doba, kdy budu mít pocit, že bych ho jíst měla a budu na něj mít chuť, tak si ho prostě dám. Nebudu totiž vegetariánem za každou cenu.
Možná, že až třeba budu jednou těhotná (což je vysoce nepravděpodobné Laughing ), tak třeba to maso jíst začnu. A co vím jistě, že i kdybych vegetariánkou zůstala, nebudu k tomu nutit svoje děti. Protože uznávám, že malé děti pro svůj růst maso potřebují a moc neuznávám to, že rodiče vegetariáni chtějí mít ze svých malých dětí také vegetariány a to za každou cenu (že maso dětem vyloženě zakazují Confused ).
_________________
***Člověk nikdy nesmí přestat snít.***
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Thu 5.4.2007 16:31    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Thu 5.4.2007 16:35    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Thu 5.4.2007 22:51    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Sun 21.6.2009 22:55; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13073

PostPosted: Thu 5.4.2007 23:18    Post subject: Reply with quote

*Theuska* wrote:
Já. A co vím jistě, že i kdybych vegetariánkou zůstala, nebudu k tomu nutit svoje děti. Protože uznávám, že malé děti pro svůj růst maso potřebují a moc neuznávám to, že rodiče vegetariáni chtějí mít ze svých malých dětí také vegetariány a to za každou cenu (že maso dětem vyloženě zakazují Confused ).


no, moje dřívější trenérka se dala na makrobiotiku a její dcera která byla normální, najednou...no ne najednou,ale prostě ustala va vývinu, zůstala hrozně maličká (předtím měla na svuj věk normální výšku, spíš vyšší a matku má také vysokou) a hubená...veganství i makrobiotiku považuju za blbost, mám názor že v potravě by neměla žádná složka chybět...vegetariánství když je nahrazeno kvalitníma rostlinma bílkovinama (i když ty nedokáží nahradit živočišné) a tabletkama železa a dalšíma spousta věcma ještě beru..
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
*Theuska*
Out of order
kytky 4, meta: 2150


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1984

PostPosted: Fri 6.4.2007 2:06    Post subject: Reply with quote

Lillian wrote:

no, moje dřívější trenérka se dala na makrobiotiku a její dcera která byla normální, najednou...no ne najednou,ale prostě ustala va vývinu, zůstala hrozně maličká (předtím měla na svuj věk normální výšku, spíš vyšší a matku má také vysokou) a hubená...


Taktohle je přesně ten případ, který nikdy nepochopím Rolling Eyes . Proč k tomu nutit svoje děti, když se pak můžou později samy rozhodnout, jestli maso jíst chtějí nebo ne. Já jsem maso přestala jíst až po pubertě a to z vlastního rozhodnutí a doufám že to na mě žádné následky nezanechalo Laughing .
_________________
***Člověk nikdy nesmí přestat snít.***
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Fri 6.4.2007 6:33    Post subject: Reply with quote

Živočišný bílkoviny (spektrum aminokyselin, jak už psala Mo) jsou rostlinnejma nenahraditelný. Rostliny jako celek nemaj zdaleka takový spektrum AMK. A nahrazovat prvky jako železo doplnkama, který se vyráběj z ropnejch derivátů, díky nechci. Já maso extra nejim, když ho snim víc najednou, je mi blbě, ale bez masa bych bejt nemohla. Člověk je všežravec a má pro to přizpůsobenou trávicí soustavu a vstřebávání, tak je blbost, aby nejed maso. Zadělává si na zdravotní problémy.
Mo Arrow pochybuju, že vejce dokážou plně nahradit maso, to je blbost. Maj jiný složení celkově, včetně třeba toho, že nejsou zdrojem železa jako maso.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
lisette
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 10 Jan 2007
Posts: 1675
Location: Apollo

PostPosted: Fri 6.4.2007 8:01    Post subject: Reply with quote

Ja snáď mäso nejem od nejakých 5rokov. Medzitým prebehli nejaké pokusy, mama sa ma samozrejme snažila naučiť jesť mäso, ale neúspešne.
Navonok sa to na mne nijak neprejavilo, krpec rozhodne nie som Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Fri 6.4.2007 8:15    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Fri 6.4.2007 8:16    Post subject: Reply with quote

já to mám jako mo, maso mi nikdy nejelo když jsem byla malá přišla jsem k jídlu řekla fůůůj maso, dostala jsem facku, že jsem spadla ze židle a šla spát bez jídla..
když už jsem měla malinko rozum a vlastní práva, tak jsem přestala jíst maso uplně.. no a pak mi padaly vlasy, třepily nehty atrd, tak jsem si řekla, že bych asi měla.. no ale zase je pravda že to nepřehánim.. a salámy nejim vůbec..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Fri 6.4.2007 8:19    Post subject: Reply with quote

Mo Cuishle wrote:
Matylda: já nepsala, že nahraděj maso, ale že jsou s ním plně srovnatelný. Tím jsem myslela, že obsahují celé spektrum aminokyselin (stejně jako maso -> proto to slovo srovnatelný) a že v podstatě nic jinýho krom masa a vejec ho neobsahuje. Tím jsem ale rozhodně nechtěla říct, aby lidi jedli jen vejce, že jim to stačí! Myslela jsem to z pohledu složení.

Já jsem to pochopila, jen jsem chtěla říct, že z hlediska AMK možná jo, ale ne z hlediska ostatního (jako prvky, např. to železo) Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 74, 75, 76  Next
Page 1 of 76

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms