sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Migréna
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26140

PostPosted: Sat 11.10.2008 14:01    Post subject: Reply with quote

Dojdi si k doktorovi a užívej triptany.
Back to top
View user's profile Send private message  
tracy
kytky 5, meta: 5550
kytky 5, meta: 5550


Joined: 25 Apr 2007
Posts: 5286

PostPosted: Sat 11.10.2008 14:28    Post subject: Reply with quote

no mne prave doktorka rekla, ze jsem na triptany jeste mlada, ze to prepepisuje az tak 30 a vys, nebo 25 a vys, ale ze mne to nepredepise..
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26140

PostPosted: Mon 13.10.2008 6:37    Post subject: Reply with quote

Aha, no já to beru asi od 24...
Back to top
View user's profile Send private message  
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Mon 13.10.2008 8:19    Post subject: Reply with quote

Já jsem měla od doktorky předepsaný jedny prášky, a jedny čípky. No ale už si nevzpomenu na jména. Oboje mi pomáhaly.Prášky jsem brala když jsem cítila, že to příjde. No a ty čípky, když už mě hlava bolela. Můžu říct, že to snad bylo to nejlepší co jsem kdy měla. Až vyhrabu jména tak to sem napíšu.

Jinak teď používám Saridon nebo Ibalgin a je to taky v pohodě. Saridon možná ještě lepší. Akorát, jefakt, že si člověk esmí na ty prášky moc zvyknout. Protože pak nějak vymizí účinek. Dříve jsem ty potíže s migrénou měla hrozně často a prášky mi nezabíraly, musela jsem je vyměnit za jiné.
Back to top
View user's profile Send private message  
Flowing_
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24420

PostPosted: Mon 13.10.2008 8:32    Post subject: Reply with quote

tracy, já už Migraeflux dávno nepoužívám. Místo toho beru APO ibuprofen a ten je mnohem lepší! Zabere brzo a nejsem po něm unavená jak po M.
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Mon 13.10.2008 9:48    Post subject: Reply with quote

Keď mi bolesť hlavy len začína, väčšinou mi zaberie aj obyčajný panadol alebo ibuprofen. Ale akonáhle sa bolesť dostane do ďalšej fázy, zaberá mi už iba Novalgin, ale ten je tuším na lekársky predpis.

Minule ma chytila migréna v sobotu večer, samozrejme som doma nemala ani len ten panadol, tak som si ľahla do postele a naivne dúfala, že to prejde samé od seba (čo u mňa teda nikdy nehrozí), ale o druhej v noci mi už bolo tak zle, že som sa aj s paplónom presunula na wc a myslela som, že umriem. Priateľ potom musel sadnúť do auta a ísť do najbližšej pohotovostnej lekárne, kde mu dali nejaké protimigrénové čípky, ktoré mi okamžite zabrali. Ale ich názov neviem, boli namiešané v tej lekárni...

Bohužiaľ mávam migrény dosť často, hlavne pri zmene počasia, pri dlhom cestovaní, pri nedodržiavaní pitného režimu, pri strese... Sad
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13872

PostPosted: Tue 2.12.2008 1:47    Post subject: Reply with quote

Migrénu jsem měla jednou, když jsem začala brát HA, a pak už díkybohu nikdy.

Celej den mě pobolívala hlava vzadu, připisovala jsem to sluníčku. Večer se to přesunulo jen do jedný půlky a to teda bylo něco. Asi do 4 ráno jsem nemohla usnout, šílenej pocit na zvracení, ale zvracet jakoby nešlo, chodila jsem v předsíni a mlátila hlavou o zeď. Neodkázala jsem myslet na vůbec nic, akorát jsem vymyslela plán, jak otevřu okno, vylezu ven a půjdu se přes ulici utopit do Svitavy. Pak jsem si omatlala spánky Francovkou, což mi pomohlo usnout.

Ráno to vypadalo, že to bude dobrý, ale jak jsem se otočila na polštáři, bylo to tam znova a ještě horší, navíc jsem zjistila, že na jedno oko vidim rozmazeně a chvílema vůbec.

Dobelhala jsem se do lékárny, svalila se pani na pult a popsala jí problém. Prej typická migréna, dala mi ten Migraeflux (jedinej bez předpisu), vzala jsem si dva a dobrý. Šla jsem rovnou normálně do školy. Akorát jsem se pak celou dobu cítila jak po kinedrilu, jakoby jsem věděla, že tam ta bolest furt je, ale potlačená.

Holky, já vás obdivuju, že to snášíte třeba každej měsíc Embarassed Já to měla jednou a myslela jsem, že umírám. Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Flowing_
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24420

PostPosted: Tue 2.12.2008 18:25    Post subject: Reply with quote

Mykéno, já můžu být ráda, že to mám třeba 3x do měíce Smile byly doby, kdy sem to měla několikrát do týdne.
Ale takhle ukrutnou bolest jak popisuješ nezažívám. Akorát to rozmazaný vidění nebo znecitlivění částí těla mě taky občas postihne.
_________________
.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8827

PostPosted: Mon 6.12.2010 17:34    Post subject: Reply with quote

holky, poradte mi nejakyho prazskyho neurologa, co by mi pomohl s migrenama. uz je to fakt neunosny..
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Thu 20.1.2011 21:26    Post subject: Reply with quote

E.x.i.l.i.a wrote:

Já přímo migrény nemám, ale mívám období, kdy mě třeba celý týden hodně bolí hlava a zabírá mi na to ataralgin.


tak poslední dobou tohle přesně mívám! už je to tak dobrý rok, co se prostě objeví každodenní bolest hlavy, v nějakém týdnovém intervalu, kterou utlumím ibalginem, ale hrozně se mi nelíbí se jím dávkovat. Jak poznám, jestli to je migréna? Většinou mi zabere ibalgin a kafe a bolest hned zmizí. Přítel tvrdí, že je to z nízkýho tlaku, no já nevím...a hlavně nevím, kam se s bolestí hlavy chodí Embarassed a jestli se vůbec má chodit...většinou mě strašně třeští v čele, nebo jak to napsat, prostě nad očima. Ale kafe to spraví Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Thu 20.1.2011 21:29    Post subject: Reply with quote

Rage, tohle mám taky. Třeští mi každý den hlava, občas mě z toho začnou brnět i zuby (takovej nepopsatelnej tlak a bolest). Kafe nepomůže (mi to zhoršuje), pomůže jedině spánek.
A nízký tlak mám taky, tak to svádím na to.
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Thu 20.1.2011 21:34    Post subject: Reply with quote

já si ještě myslím, jestli to není od očí, ale nevím z jakýho důvodu...třeba naposled mě to chytlo v půlce hodiny a dělalo mi dost velkej problém tu hodinu pak domluvit, rychle na kafe a ibalgin a další jsem fungovala vesele dál. ale spíš mě štve, že je to tak často.

shuki, a jen spánek ti pomáhá? a každý den tě bolí? to musí bejt docela úmorný, a zkoušela jsi nějaký prášky nebo tak? já se fakt nerada láduju...doufám, že zejtra ráno nebudu muset do svého růžového šuplíčku sahat.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Thu 20.1.2011 21:42    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Thu 20.1.2011 21:43    Post subject: Reply with quote

Rage, ano dá se říct, že mě to chytá každý den, kdy jsem třeba ve škole (doma ani tak ne). Možná to je z únavy, já jsem celkově pořád unavená (hlavně teď v zimě).
Vždycky mi to začne kolem 12:00 ve škole a pak trpím než dojedu domů a jdu si lehnout, vzbudím se třeba v pět a už je mi dobře a jsem schopná něco dělat (jenomže pak zas nemůžu spát v noci Rolling Eyes ).
Prášků už takhle beru hrozně moc, že se mi nechce ládovat dalšíma, hlavně ibalgin mi fakt nedělá dobře.
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
Ivanka
Quo vadis?


Joined: 03 Feb 2008
Posts: 2927

PostPosted: Thu 20.1.2011 22:18    Post subject: Reply with quote

Migréna je svině. Když mi začne "kutat" a já nestihnu včas dojet domů, tak pro mě musí P. jet, protože v rozjetým stavu domů nedojdu :-/ Chodím s tím do Centra bolesti v Motole, zatím ale teprve hledáme vhodný koktejl léků, který mi zastaví všechny druhy migrén, aniž by mě sejmuly, případně zpomalily.
_________________
„Můžeš mě odkopávat, křičet na mě a stejně je mi jasné, že ti chybím.“
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 7 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms