sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Plavání
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Sport
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Sat 11.2.2012 15:08    Post subject: Reply with quote

já se omlouvám, že vám tady ruším diskuzi, ale jak to tu čtu, tak se opět přesvědčuju o tom, že už bych do veřejného bazénu dobrovolně nevlezla Laughing

mě se teda vždycky při plavání s tamponem nacucnul vodou. a když se voda nasákne dovnitř, musí pak i ven, takže fakt ekl.
Back to top
View user's profile Send private message  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Sun 12.2.2012 18:26    Post subject: Reply with quote

..


Last edited by Alshwarya on Mon 23.1.2017 13:50; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25244

PostPosted: Sun 12.2.2012 21:04    Post subject: Reply with quote

Tak jsem nakonec byla..už to včera bylo spíš končení, takže pohoda..a bylo to prima, vůbec jsem se necítila blbě..a ani mi nepřišlo, že by ten tampon byl pak nějak nacuclej Embarassed

A dýchání je pořád stejný..včera jsem to zkoušela venku..J. má se mnou svatou trpělivost, ale prostě to nejde..a když už se snažím, tak nějak divně pracuju s nohama, že mě akorát z toho chytaj křeče..Jo a vlastně jsem si ještě koupila ten klip na nos, aby mi ta voda tam tak nelezla, ale nechala jsem ho pako doma, takže jsem si to nemohla vyzkoušet..tak snad příště..

No a taky jsem uplavala svůj první kilometr..teda poprvé jsme to počítali, tak beru, že je to jako poprvé..sice s přestávkama, ale musím říct, že mě dřív bolely ruce a teď cítím, že už se to pomalu zlepšuje a ty ruce mě bolí tak jeden dva bazény a pak už ne Smile
Asi by bylo lepší chodit častěji, ale holt to musí zatím jednou týdně stačit..
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Sun 12.2.2012 22:12    Post subject: Reply with quote

s dýcháním.. pro normálního člověka nepochopitelný to, že se při plavání dýchá obráceně, tzn nádech pusou výdech nosem (a tak do něj neteče), a navíc ten výdech musí jakoby překonat ten odpor vody..to je fakt na dlouho.. tam je potřeba dělat to automaticky, hlavně se musí postupně řešit "chyby" a né řešit všechno najednou.. on problém, že ti to nejde může být jinde než v tom dýchání..
Back to top
View user's profile Send private message  
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25244

PostPosted: Sun 12.2.2012 22:18    Post subject: Reply with quote

Hope a v čem myslíš, že by ten problém mohl být?
Musím říct, že s tím dýcháním jsem si myslela, že se nadechuje pusou a vydechuje nosem..přijde mi to při tom plavání takový přirozenější..zrovna včera jsem si říkala, že je to tak mnohem lepší..mě jako takový dýchání jde, ale prostě bych chtěla umět plavat prsa, tak jako to má být..ale to mi právě nejde
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Sun 12.2.2012 22:32    Post subject: Reply with quote

no právě ty prsa..
osobně to byl poslední způson, kterýmu jsem přišla na chut, nebo spíš nepřišla:-) i delfína jsem plavala raději a dřív..
Všude ve světě se děti začínají učit od kraula a znaka.. to že se učí prsa je jenom naše specifikum(momentálně).

U prsou je strašně důležitý umět splývat (odrazit se od zdi, ruce natažený dopředu a vydechovat nosem co nejdýl..to jeu prsou nejduležitější místo.. nádech a vystrčení hlavy z vody má být co nejrychlejší a fakt jen pro nádech..Ono se to dost blbě vysvětlujue i z oka do oka a možnosti předvádět..
ale..
http://www.youtube.com/watch?v=JVqCxFB35O8&feature=related

tohle je super..

chyba může být ve všem, pokud člověk neřeší že má hlavu pod vodou.. tak nejčastěji v načasování záběru rukou a nohouspolečně s níádechem a výdechem..
Back to top
View user's profile Send private message  
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25244

PostPosted: Mon 13.2.2012 14:32    Post subject: Reply with quote

Hope já ani jiný styly plavání moc neznám a neumím..jen ty prsa Embarassed který beztak asi plavu špatně..

Já to chápu, jak to s tím vydechováním myslíš..já mám právě problém v tom, že neumím ten výdech protáhnout..vydechnu moc rychle a pak když vystrčím hlavu, tak lapám po dechu Rolling Eyes Laughing J. se mi kvůli tomu směje..
Mě hlavně štve, že když mě druhý den bolí záda, tak nevím, jestli je to správně nebo špatně, ale předpokládám, že špatně, když držím hlavu nad vodou
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Mon 13.2.2012 21:07    Post subject: Reply with quote

prsa s hlavou nad vodou jdou pro páteř největší průser, prohýbá se nepřirozeně krční i bederní páteř..
Back to top
View user's profile Send private message  
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25244

PostPosted: Mon 13.2.2012 21:08    Post subject: Reply with quote

je fakt, že v tom bazénu jsem akorát já a maximálně dva lidi, co plavou takhle blbě Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Mon 13.2.2012 21:16    Post subject: Reply with quote

netřeba se tim stresovat.. a jakto, že to ten tvůj umí? Není to žádná ostuda, není jednoduchý se to naučit, navíc neznamená, že když někdo umí potápět hlavu, že plave dobře..
Back to top
View user's profile Send private message  
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25244

PostPosted: Mon 13.2.2012 21:37    Post subject: Reply with quote

Jarda dřív hodně plaval..i když se to teď nezdá, tak byl hodně sportovně založenej, hrál závodně pozemní hokej, dokonce chvíli hrál i v repre..ale pak musel kvůli zdravotním problémům přestat..ale to plavání ho nepustilo, jen nějak nebyl pak čas..no a teď, když můžeme chodit spolu, tak je úplně nadšenej..jeho to baví, má rád vodu a dělá mu dobře, že se může hýbat.. Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Thu 1.3.2012 8:21    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25244

PostPosted: Thu 1.3.2012 10:22    Post subject: Reply with quote

Mě to tady právě vyhovuje, že i když je tam těch lidí víc, tak si zaplaveš, protože je ten bazén velkej..a hlavně jsou tam dva..teď v sobotu jsem dokonce venku taky plavala v lajně, protože tam nikdo nebyl a bylo to super..klídeček..ale jinak se tam necpu Mr. Green Vím, kde je moje místo Mr. Green

Radlice jsou na tohle blbý..je tam hodně lidí a i děti a to si nezaplaveš Confused Tady je dobrý, že skoro děti nechodí..
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Thu 1.3.2012 10:46    Post subject: Reply with quote

Právě, že se to tam rozloží no.. je tam vždy hodně lidí, protože je ten bazén dost vytíženej brzo ráno je tam na celým bazénu základ a gympl a masters, pak tam mají VŠ tělák, pak je tam prázdnopřes poledne, no a odpol od pů deuhý cca do 18 je to tam taky zapikaný, ale hodně se to lepší s otevřením venkovní padesátky..
Back to top
View user's profile Send private message  
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25244

PostPosted: Thu 1.3.2012 11:08    Post subject: Reply with quote

My chodíme jen o víkendu a krom jednoho dne, kdy bylo vodní polo a vnitřek byl z velký části zavřenej, se mi vždycky plavalo dobře..právě, že mi tady nevadí ani ty lidi..
Hope a ono se venku může plavat i v tý padesátce? Teď se plave jen v tom třicítkovým..my si právě říkali už s Jardou, že ten druhej asi taky musí vyhřejvat, že když je tam voda, tak by jim to v tom mrazu popraskalo..ale nikdo tam právě nechodí..oni i ty schůdky jsou zavřený..
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Sport All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Next
Page 23 of 25

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms