sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Naše auta
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 182, 183, 184 ... 188, 189, 190  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Auta
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Tue 12.8.2008 16:24    Post subject: Reply with quote

ehm ehm

Osobní vozidla KIA cee´d a SPORTAGE (vztahuje se na vozidla SPORTAGE uvedená do provozu po 1.11.2007)

S výjimkou případů, které jsou vyloučeny nebo omezeny níže, se na všechny součásti vašeho nového vozu KIA poskytuje záruka po dobu 60 měsíců/150 000 kilometrů (s výjimkou pohonného ústrojí, na které se poskytuje záruka na 84 měsíců/150 000 kilometrů) od data prvního uvedení do provozu.

V průběhu prvních 36 měsíců není záruka omezena počtem ujetých kilometrů.

pořád je to sice mírně nadstandardní záruka, ale už to tak ohromující neni, co ? pro člověka co skutečně jezdí a nejezdí jen z práce do práce, to znamená při 50 tis km ročně což je tak akorát přesně ty tři roky.

Jirko domrdaná určitě je, ale v podstatě jen co se týče interiéru, motor je ale jako novej Laughing ( 1.9TDI 66kw ) , převodovka je tam "nová" , tlumiče nevim ale žádná tragédie.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Daimler
The best damn thing your eyes have ever seen.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7769

PostPosted: Tue 12.8.2008 16:29    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:
ono by chtelo neco vedet o trhu, daimlere..

zaruka je vubec osemetna vec. zalezi totiz co ti uznaji. a co na aute se neposkodi beznym uzivanim na coz se zadna zaruka nevztahuje ? a pokud, zaplatis mnohdy praci v autorizovanym servise kde ti daj takovou cenu za praci ze se to ani nevyplati..


To je zase spekulace... Kde bereš tu jistotu, že zrovna Kia je taková, jak píšeš..? (tzn. že ti nic neuzná)

Pokud by nic neuznali, asi by ztratili mnoho zákazníků a to si zrovna Kia nemůže moc dovolit.
_________________
Paranoidnik Paranoidnik Paranoidnik
Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Tue 12.8.2008 16:31    Post subject: Reply with quote

jen ti řikám, že nemůžeš věřit všemu co přečteš. Nebýt toho, že KIA stojí tolik co stojí, nikdo to nekoupí. Delší záruka je jen způsob jak přilákat nějaké ty zákazníky navíc a znamená to jen to, že už to nejsou takové sračky jako ještě donedávna. Úrovně evropských aut to ale dostáhne zhruba v době, kdy cena bude +- podobná.. nikdo ti zadarmo nic prostě nedá a když věříš tomu, že KIA je prostě hodnej výrobce kterej si upírá marži, tak jsi naivní.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Daimler
The best damn thing your eyes have ever seen.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7769

PostPosted: Tue 12.8.2008 16:44    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:
jen ti řikám, že nemůžeš věřit všemu co přečteš. Nebýt toho, že KIA stojí tolik co stojí, nikdo to nekoupí. Delší záruka je jen způsob jak přilákat nějaké ty zákazníky navíc a znamená to jen to, že už to nejsou takové sračky jako ještě donedávna. Úrovně evropských aut to ale dostáhne zhruba v době, kdy cena bude +- podobná.. nikdo ti zadarmo nic prostě nedá a když věříš tomu, že KIA je prostě hodnej výrobce kterej si upírá marži, tak jsi naivní.


Souhlasím...
Kia má tak nízkou cenu proto, aby nalákala zákazníky.

Kia má totiž pořád u lidí image sračky a tak si nemůže dovolit prodávat (byť stejně kvalitní) auta za cenu, za jakou auta prodávají třeba germoši nebo francouzi. Proč mají tu extra dlouhou záruku? Další způsob, jak nalákat zákazníky.

Jenže nemá smysl nalákat lidi tady tímhle na nekvalitní výrobek, protože by za chvíli ztratili mnohem víc zákazníků, než kolik jich získali a to by asi vedlo ke krachu.

Ale když lidi zjistí, že koupili dobrý auto za dobrou cenu, u značky zůstanou. (podívej se třeba na škodovku, před lety byla levná ze stejnýho důvodu, aby se zbavila image pojízdnýho vtipu, teď je naopak předražená a lidi jí stejně kupují..)
_________________
Paranoidnik Paranoidnik Paranoidnik
Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Tue 12.8.2008 16:50    Post subject: Reply with quote

předražená? třeba oproti VW? ale no tak Smile

samozřejmě, KIA ví, že cena musí být nižší. toho docílí i tím, že šetří na výrobě. seděl si v tom ceedu ? a seděl jsi v tý oktávii?

já se nato dívám z trochu jinýho pohledu, doma máme auto který jezdí denně a živí, v práci nedělám nic jinýho než se sedim 10-11hodin v autě. roční proběh těhle aut je těch 60-70 tis km ( po městě ) a pro tohle by koupil nějakýho Ceeda jen blázen. Chci kvalitní a dobře vybavený auto ? tak ho musim zaplatit. pokud to někdo koupí do rodiny kde najede 10-15 tis km ročně tak fajn, tam se Ceed uplatní protože na něj nejsou kladený žádný nároky.

i pro svý osobní auto by mě to ale táhlo ke koupi kvalitnějšího, byť dražšího auta. i přes to , že bych musel šetřit na výbavě. v případě, pokud bych do toho měl dát x stovek tisíc.. prostě nejsem a nikdy nebudu tak bohatej abych kupoval levný věci.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
greedy
E39 lover


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 748

PostPosted: Tue 12.8.2008 17:00    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:
Chci kvalitní a dobře vybavený auto ? tak ho musim zaplatit.

To akoze jednickova oktavia 1.9 TDI? Roflnik
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Tue 12.8.2008 17:07    Post subject: Reply with quote

ve svy dobe, pred 8 nebo 9 lety se zaplatit musela a jak videt, nebylo to spatny rozhodnuti.. Wink

a to ani nemluvim o tom, jakej je u tech korejcu propad ceny... to co das dneska do porizovaci ceny navic se ti vrati pri prodeji o par let pozdeji..
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Daimler
The best damn thing your eyes have ever seen.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7769

PostPosted: Tue 12.8.2008 17:15    Post subject: Reply with quote

Škodovka je hodně předražená, protože není tak vytříbená jako VW a přitom stojí jenom o několik desítek tisíc míň.

V těch autech jsem sice jenom seděl v Brně na autosalonu. Obě byly zhruba na stejný úrovni. Ale o obouch autech jsem toho dost četl v časopisech. A časopisy jsou od toho, abych si díky nim utvořil názor o autě, ve kterým jsem nejel... Wink

A pokud mám dobrou paměť, tak Cee'd byl hodnocen líp než Octavie. A jsem si jistej, že by měl lepší hodnocení, i kdyby byl za stejný peníze.

Mimochodem: "V průběhu prvních 36 měsíců není záruka omezena počtem ujetých kilometrů."
Takže bys mohl nakrásně najezdit třeba těch tvých 70t km za rok a měl bys mít auto v pořádku, stejně jako tu tvoji Octavii.. Wink
_________________
Paranoidnik Paranoidnik Paranoidnik
Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Tue 12.8.2008 17:31    Post subject: Reply with quote

Jestli jsi v tom seděl a tvrdíš že je to na stejný úrovni, tak jsi buď slepej nebo kecáš.. Wink Interiér Ceedu mi nepřijde o mnoho kvalitnější než tý první oktávie.. má modernější tvary ale šáhnul sis na tu palubovku ?

co se týče tý záruky, prakticky je tedy jen o rok delší než v základu u té oktávie, rozšíření stojí tuším do deseti tis korun což je vzhledem k pořizovací ceně to auta pakatel.. mě ale nejde o nějakou oktávii, ale o princip. ceed prostě neni a nebude na úrovni evropskejch aut, dokud jeho výrobní náklady a tím pádem výsledna cena nebudou podobné jako u té konkurence. do té doby to jen bude více či méně zdařilá alternativa která se jim snaží přibližovat.

co se týče nějakýho hodnocení v časopisech.. viděl jsi to porovnání střetu Q7 s 4 hvězdama euroncap a Fiátku s pěti ? Laughing to je podobný, porovnáváš totiž neporovnatelné, protože všude bude hrát velkou roli ta nižsí cena.. poměr cena/výkon/kvalita u Ceedu bude možná opravdu lepší. to ale neznamená že je to lepší auto Wink
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Daimler
The best damn thing your eyes have ever seen.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7769

PostPosted: Tue 12.8.2008 17:38    Post subject: Reply with quote

Nevím jestli má cenu reagovat, ale přece jenom...

Ten test fiatu a Q7 jsem sice neviděl, ale tuším, jak asi dopadl... Q7 byla celkem v pohodě a fiat na sračky, nebo ne? Jenomže já narozdíl od těch co test prováděli nesrovnávám nesrovnávatelný. Octavia a Cee'd je stejná třída. A rozdíl v cenách je 100 tisíc.

Nevím, co je ten tvůj fiátek, předpokládám že Panda. Rozdíl mezi Pandou a Q7 jsou asi 2 miliony a Q7 je mnohem vyšší, těžší a technologicky vyspělejší.

A taky nevím, kolikrát ti mám napsat, proč má Cee'd tak nízkou cenu přestože kvalita je minimálně stejná. Přečti si jeden z mých předchozích příspěvků, nechce se mi to psát znova.
_________________
Paranoidnik Paranoidnik Paranoidnik
Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Tue 12.8.2008 17:43    Post subject: Reply with quote

já ti opakuju, že cena Ceedu je nižší proto, že jako výrobek je méně kvalitní a vyspělý. to že se jedná o značku KIA se v ceně samozřejmě taky projeví, ale pochybuju že výrazně. a je li rozdíl při srovnatelné výbavě a motorizaci jen sto tisíc, pak to beru jako rozdíl naprosto odpovídající..

ale těžko se hádat s někym, kdo bere jako důkaz nějaký hodnocení v časopisech.. Laughing

tak se můžem zeptat experta Badhanse jeslti by měl lepší hodnocení pokud by byl za stejný peníze jako ta Oktávie, třeba nám odpoví Laughing
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Daimler
The best damn thing your eyes have ever seen.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7769

PostPosted: Tue 12.8.2008 17:57    Post subject: Reply with quote

Podívej, čtu Carauto(resp. četl jsem Carauto, už ho nečtu), který píšou lidi, jako třeba Hans. A ti napíšou o autě názor do toho časopisu a ten názor ti teď říkám já. Takže to více méně vyjde na stejno, jako kdyby ses bavil s redaktorem. Skus se nad tím zamyslet.

Jinak, kyo, tys jel v Cee'du? Docela o tom pochybuju.

ed: jo, počkejme si na názor BadHanse, toho považujeme oba (aspoň teda já, nevím jak ty) za věrohodný zdroj informací...
_________________
Paranoidnik Paranoidnik Paranoidnik
Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Tue 12.8.2008 17:59    Post subject: Reply with quote

ok, času máme dost Wink
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
BadHans
Nejstarší rebelka


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Tue 12.8.2008 21:12    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:
...tak se můžem zeptat experta Badhanse jeslti by měl lepší hodnocení pokud by byl za stejný peníze jako ta Oktávie, třeba nám odpoví Laughing


Kdyby byl Ceed za stejný peníze jako Octavia, asi bych volil škodovku. O kvalitně jako takové bych se ovšem přít nechtěl, to ukáže až čas a je fakt, že Ceed je o velký kus vpředu před všemi ostatními modely značky KIA.

Spíš mi jde o to, že interiér Ceedu je pro mě trochu příliš strohý.


Jenže "kdyby" tady neplatí, Ceed je o dost levnější, než Octavia a to je jeho jasnou devizou. Rozhodně už to není "korejec" v hanlivém slova smyslu, ale auto spolehlivostí, designem i technikou naprosto srovnatelné s evropskou konkurencí. O nějaké "nekvalitě" se už vážně nedá mluvit, to šlo u Ria a spol. to byl hroznej shit.

Aha, teď mi ale došlo, že se tu srovnává jedničková Octavia, nikoli dvojková. V tu chvíli bych asi volil Ceeda.
_________________
I like pleasure spiked with pain and music is my aeroplane

Pro lásku bych třeba zemřel... ale pro život jsem se narodil.


(melouny, pochopitelně)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Tue 12.8.2008 21:16    Post subject: Reply with quote

nejaka videa Smile

http://www.youtube.com/watch?v=-4Zfgx47VmM

http://www.youtube.com/watch?v=d5Hy1z9nmzc

http://www.youtube.com/watch?v=cQWXBzB65tY

http://www.youtube.com/watch?v=vpdMjtL1_70


http://www.youtube.com/watch?v=Ez8j5HKgrq0
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Auta All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 182, 183, 184 ... 188, 189, 190  Next
Page 183 of 190

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms