sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Stolni hry, hlavolamy... zkratka zabava pro dva a vice
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Hry
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Tue 30.1.2007 15:33    Post subject: Reply with quote

Kamarád mi nedávno naznačoval principy hry Magic. Hráli jste to někdo? Co si o tom myslíte? Vypadá to opravdu promakaně, ale měla jsem pocit, že jsou znevýhodněni ti co nemají moc peněz - nemůžou si dovolit "silné" karty...hmm?
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Tue 30.1.2007 15:56    Post subject: Reply with quote

Joo Magic, kde jsou ty casy Crying or Very sad Laughing Z karetnich jedna nejlepsi, ale je to tak jak rikas. My to hravali tak, ze jsme se domluvili kolik do toho budeme investovat, aby nebyl nekdo znevyhodnen. Kdyz jsme hrali s lidma, co meli spoustu vzacnych karet tak se predem domluvilo, ze se nektery opravdu ultra silny nebudou pouzivat.

Dobra varianta je, ze se udelaj balicky s tema nejobycejnejsima "common" kartama, ta zabava je uplne stejna, nekdy bych rekl, ze i vetsi. Dalsi varianta, kterou jsme praktikovali, ze misto aby kazdy mel svuj vlastni balicek, se nahazely karty na jednu hromadu a z te se potom lizalo Smile

Mam toho doma krabici, taky se chystam, ze to postupne pritelkyni zacnu ucit. Pro dva hrace je to skvela zabava a ve ctyrech 2vs2 je to narez no a kdyz se hraje /tusim "kralovsky magic"/ 3vs3, kdy nelze utocit na prostredniho hrace, jedine az po vyrazeni bocnich... to je zazitek Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29902

PostPosted: Tue 30.1.2007 16:17    Post subject: Reply with quote

To mi hrozně něco říká, mám dojem, že to frčelo někdy na gymplu, ale nikdy jsme to nehrála, jenom si pamatuju ty karty.

Pak místo toho nastoupili pokémoni nebo co to bylo Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Bruillard
....


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1996

PostPosted: Tue 30.1.2007 16:30    Post subject: Reply with quote

Felicity wrote:
Geike: dik za nazor, my o Osadnicich taky uvazovali. Takze uz neuvazujeme Smile


To já naopak osadníky hraju hrozně ráda - je pravda že hodně záleží na tom, jak se to rozmístí na začátku. Ale o tom to je, rozmístit to strategicky. A i když to někdo rozmístí blbě, tak se pak může roztáhnout na lepší místa. Ale moc mě to nebaví tak jak je to určený (hrát každý za sebe) - hrajeme to vždycky dva páry proti sobě. Já hraju s přítelem a další dva proti nám. Jen jsme si trochu upravili pravidla, takže máme majetek jakoby společnej (vesnice) ale karty každej svoje a je to super.

A na přemýšlení je fajn tahle hra: http://www.hrajeme.cz/Hrajeme/GameDetail.aspx?id_hry=170

(je to hezky udělaný, celý ve dřevě a jdou tam proti sobě dva panáčci a zatarasujou si cesty dřívkama). To by možná mohlo bavit Felicityho a podobné Laughing

A loni jsme kupovali známým hru - měla německý název a nepamatuju si ho, ale bylo to o elektrárnách, stavěly se tam elektrárny a nakupovaly paliva, byla to strategická hra na docela dlouho. Vydlávaly se peníze a první vyhrál myslím ten kdo dokázal vytvořit největší množství energie. To mě bavilo taky.
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Tue 30.1.2007 17:01    Post subject: Reply with quote

Wow, ten Quoridor vypada paradne. Diky za tip, to musim sehnat (na oplatku zkus Tsuro, taky krasne jednoduchy a maximalne zabavny) Smile

Lenore: magic vali porad, sou spousty soutezi, hranim magicu se da i zivit Smile ale je fakt, ze to docela leze do penez.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Bruillard
....


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1996

PostPosted: Tue 30.1.2007 17:14    Post subject: Reply with quote

Felicity wrote:
Wow, ten Quoridor vypada paradne. Diky za tip, to musim sehnat (na oplatku zkus Tsuro, taky krasne jednoduchy a maximalne zabavny) Smile


Já si myslim, že tě to bude bavit - v téhle kolekci vyšlo víc dobrých her, všechny jsou ve dřevě a mají takovou hezkou hrací plochu, ale jak moc jsou hratelný nevim. Jsou tady:

http://www.hrajeme.cz/Hrajeme/GameList.aspx?search=VYROBCI&value=21

Můj kamarád má od nich hru, kde stavíš z dřevěných kostek baráky a mosty, vždycky pokládá stavební materiál jeden a pak druhej a navzájem si to zastavujou a dělaji si naschvály, vyhrává ten kdo má stavby za víc bodů. Ta mě taky bavila, ale na těch stránkách jí nevidim. V obchodě jí mít budou.

To Tsuro prodávaji v obchodech?
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Tue 30.1.2007 17:46    Post subject: Reply with quote

Dik, mrknu i na zbytek. Tsuro maji v obchode http://obchod.altar.cz/index.php?main_page=product_info&products_id=249 ale ja si to normalne vytiskl na papir a vystrihl. Je to jen par karticek a hraci plocha. Zitra v praci mrknu na odkaz, mam ho tam v historii.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
TahiaCarioca
kytky 1, meta: 75
kytky 1, meta: 75


Joined: 24 Mar 2007
Posts: 63

PostPosted: Fri 30.3.2007 19:46    Post subject: Reply with quote

Spoustu her mivali v herne u Andela, tak na vyzkouseni pred koupupi by se vam to treba vyplatilo.

Pritel se mnou odmita hrat cokoli, ale mohla bych poprosit o SZ tu Felicity hru? Dekujiiii!
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Sat 31.3.2007 0:10    Post subject: Reply with quote

Dříve jsme každou sobotu a neděli hrávali drači doupě a později shadowrun...
Ted vetsinou hrajeme jen monopoly, kamionem po evropě, dostihy a sazky, hrady a zamky (nebo tak nějak), fantom staré prahy a nebo karetni hry: kent, žolik (hlavne s babičkou ), kvarteto...
Mam doma i par karet s magica, ale nikdy jsem ho nehral Sad

Taky mam strašně rád palermo (k tomu člověk alespon nic nepotřebuje, krom bandy lidi... Laughing ) A na upiry (ale to je spiše uchylarna Laughing )

A z těch papirových: piškvorky a pointmanie (nevim přesny nazev to je náš lokální)
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Wed 4.4.2007 11:21    Post subject: Reply with quote

Pro zavislaky na Hanayama hlavolamech dobra zprava - v Brne v Tescu dostali novou varku, tak jestli chcete, rychle upalujte Smile Mimo jine maji i novinku "ctyrkovej" Cast Coaster



a takova perlicka - kdyz jsme tam vcera s majitelem debatovali, tak vytahl z suflete jednoduchy hlavolam - drivko ve kterem je provliknuta snurka a pripl ho pritelkyni do ocka pro knoflik, ze je to darek Smile Jednoducha blbustka, ale zatim se nam ji nepodarilo sundat Laughing Pry to tam obcas zenskym pripina, tak az tam pujdete, tak si vemte bundu s ockama Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Axioma
coin-operated girl


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6904

PostPosted: Wed 4.4.2007 11:32    Post subject: Reply with quote

Jo, tu připínací blbůstku jsem viděla, ale už nevím, jestli ji někdo sundal Smile
Civilizaci si chtěl koupit kámoš (v češtině) a když na ni čekal už přes rok, tak mu rupli nervy a koupil si něco jinýho Laughing Ale už jen ten návod je fantastickej, chtěla bych ji někdy aspon vidět Smile
Výborná karetní hra je Citadela. http://www.hrajeme.cz/Hrajeme/GameDetail.aspx?id_hry=10 Nenáročná na prostor a když se hraje v mín lidech, tak i docela krátká. My ji s oblibou hrajeme ve vlaku Smile
Carcassonne máme se všema rozšířeníma a to už je nehratelný. I ve dvou jedna hra trvá děsně dlouho a postel je na to malá, kolik je tam kartiček Shocked Ale jinak mám tuhle hru moc ráda Smile
Klasika je taky Bang. A skvělá hra, co jednou někdo přitáhl, je Jungle speed - http://e-jungle.cz/deskove/karetni/jungle_speed
_________________
Not all those who wander are lost.
There is so much love in me.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Hry All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms