sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Oblečení do práce: žensky oblečená = neprofesionální?
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Móda
View previous topic :: View next topic  
Author Message
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Sat 27.1.2007 15:49    Post subject: Oblečení do práce: žensky oblečená = neprofesionální? Reply with quote

Mám trochu dilema a zajímá mě, jak ho řešíte Vy. Pracuju jako právnička, ale nesnáším nošení kostýmů ve stylu "stará mladá" Rolling Eyes . Bohužel mám tu zkušenost, že když se obléknu po svém (tzn. svetřík, džíny, kabelka Oilily), tak tím oblečením jakoby ztratím respekt. Názorný příklad: Do té doby, co jsem se "ovládala" Very Happy a nosila do práce saka a přísné brýle (tzn. působila jsem starší o 5-10 let Rolling Eyes ), mi říkali s úctou "paní doktorko". Sotva jsem se odvážila oblíknout se přiměřeně mémo věku (do třicítky daleko Wink ), tak mi kolegyně okamžitě nabídla tykání a hned první den mě zahltila informacemi o průběhu své menstruace. Rolling Eyes

Jo, je to asi úsměvná historka, ale takových příkladů ze života mám bohužel víc. Bojím se, že jakmile se obléknu přiměřeně věku, tak rychle ztratím respekt. Najednou jakoby si všichni uvědomili, že jsem o generaci nebo dvě Cool mladší než oni... a začali se chovat spíš "mateřsky" než jako k právníkovi. Twisted Evil Navíc jsem ještě blondýnka... Twisted Evil Twisted Evil Chápete.

Prostě mám pocit, že na dojmu z vizáže záleží snad víc než na znalostech. Jak se do práce oblékáte vy?[/b]
Back to top
View user's profile Send private message  
Flowing_
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24420

PostPosted: Sat 27.1.2007 16:03    Post subject: Reply with quote

Tak v práci je důležitý, aby se k tobě chovali tak jak se chovat mají a určitě je aji pro tebe příjemnější když ti v práci řikají "paní doktorko". A upřímně - kdybych byla právnička, asi bych do práce nenosila rifle a kabelku oilily Smile Myslim, že takhle se můžeš oblíkat kamkoli jinam, ale jestli chceš aby k tobě měli v práci respekt tak je řešení jasný, ne?
_________________
.
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Sat 27.1.2007 16:04    Post subject: Reply with quote

corona Arrow ja si osobne myslim, ze by si mohla volit nejaky kompromis medzi kostymami a prisnym vyzorom a zase dzinami a trickom. Mozno nejake slusne nohavice od kostymu, jednoduchy svetlik a nejaku vkusnu bizuteriu na ozivenie alebo jednoducho nieco v tom style. Navrch napriklad kabat alebo sako a pekny sal alebo satku.
Back to top
View user's profile Send private message  
nobodyknows
born to be wild :-)
kytky 2, meta: 750


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 735
Location: nikdy nikdo

PostPosted: Sat 27.1.2007 16:05    Post subject: Reply with quote

sice nechodim jeste do prace (nastestí, jak to tu čtu),
nevim, vzdyt nektere ty "kostymky" nejsou zas tak .... nudné, zalezi spis jake si vybiras ne? jo musim priznat cely zivot chodit v takovychto hadrech bych asi nedala (jak mamka), ale tak zas myslim, jednou muzes udelat vyjimku a obleci se takk, jak chces ty. Spis de asi o to, jak do doladit ten tvůj styl ktery mas rada, aby vypadal vic "právnicky" (fakt jiny slovo me nenapadlo), zkus se poradit se stylistou nejakym...
Back to top
View user's profile Send private message  
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Sat 27.1.2007 16:06    Post subject: Reply with quote

Melly Arrow No však já to tak dělám: Černé kalhoty, jednobarevný svetřík, černé boty a bižuterie. Ale je to "pořád málo formální" Rolling Eyes asi... No a tu kabelku Oililly nosím jen v pátek a NIKDY na jednání.

Ono ani tak nejde o to, že bych na pracovní schůzku dorazila v džínách a s šílenou kabelkou (to by nešlo Laughing ), ale spíš o to, že když se obleču trošku normálně (tzn. ne sako), tak se to HNED odrazí na chování kolegů,kteří jsou o desítky let starší. Víc si troufnou. Cool Máte někdo ve svém okolí zkušenost s mladou neformálně oblečenou holkou, která je na vyšší pozici a přesto nemusí předstírat (oblečením), že je starší?


Last edited by corona on Sat 27.1.2007 16:09; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Berus
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1650

PostPosted: Sat 27.1.2007 16:08    Post subject: Reply with quote

Taky si myslím, že nejsou jen kostýmky pro "starou mladou", ale i pěkné mladistvé na tělo v barvách jiných než šedá a cosimezizelenouahnědou. A souhlasím s Flow, že pokud chceš, aby k tobě chovali respekt, nenos kabelčičky a svetříčky á la jdu na rande, u profesí jako je právník to opravdu nepůsobí profesionálně. Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Sat 27.1.2007 16:11    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by corona on Sat 6.10.2007 17:40; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28435

PostPosted: Sat 27.1.2007 16:15    Post subject: Reply with quote

urcite obleceni dela hodne a je mozny,ze u pravniku jeste vic Laughing
ale pokud jsi bud v kostymu za prisnou pani pravnicku nebo svetrik,dziny a taska oilily...tak to jsou docela dva extremy...aspon mi to tak prijde...
mate v praci nejaky dress code,nebo je to fakt jedno?
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Sat 27.1.2007 16:54    Post subject: Reply with quote

Dress code nemáme. Moje nadřízená nosí minišaty,kozačky,velké výstřihy atd. Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Anouck
kytky 3, meta: 1450
kytky 3, meta: 1450


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1445

PostPosted: Sat 27.1.2007 16:55    Post subject: Reply with quote

corona Arrow tak to vyres tak,ze si koupis pekny vypasovany kostymek,ktery bude lichotit tve postave.Spousta znacek jich nabizi v ruznem provedeni a mozna sice budes muset trosku zainvestovat,ale budes vypadat seriozne a zaroven pekne.
Back to top
View user's profile Send private message  
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Sat 27.1.2007 17:24    Post subject: Reply with quote

Mnooo, já mám takový dojem, že žádný kostýmek nelichotí mojí postavě. Rolling Eyes Very Happy Fakr, vypadám v nich jako pětatřicítka Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9771

PostPosted: Sat 27.1.2007 17:31    Post subject: Reply with quote

Obávám se že ve svém oboru nemůžeš zároveň vyvolávat respekt a zářit mládím.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Sat 27.1.2007 17:33    Post subject: Reply with quote

Tak ja pokud nejdu k soudu a vim ze budu cely den v kancelari nebo na pochuzkach (a i kdyz mam treba jednani s klienty) tak nosim do prace klidne rifle (momentalne uzke WR Replay na kterych je hodne videt ze nestaly par stovek a jsou super elegantni) + nejaky topik a sako, boty elegantni na podpatku.
Jinak kostymky sice mam ale nenosim moc, jako "formalnejsi" obleceni mam treba klasicke dlouhe cerne kalhoty nebo hnede pumpky (k hnedym kozackam) nebo sukne + zase k tomu nejaky top a sako. Kostymkum proste neholduju.
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Sat 27.1.2007 17:35    Post subject: Reply with quote

che wrote:
Obávám se že ve svém oboru nemůžeš zároveň vyvolávat respekt a zářit mládím.

ale jo Razz da se to Twisted Evil

edit - jeste pro coronu - ono nezalezi jen na tom, jak vypadas, tzn jak jsi oblecena, ale taky na tom, jak se chovas. Wink
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2


Last edited by Rhiannon on Sat 27.1.2007 17:42; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28435

PostPosted: Sat 27.1.2007 17:39    Post subject: Reply with quote

tak to mate dobry,ze de facto muzete nosit,co chcete...segra dela v jedny advokatni kancelari a maji tam dress code docela prisny...jen v patek muzou chodit v dzinach...a to tam dela vlastne jenom "studenta"...
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Móda All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 1 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms