sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Oblečení do práce: žensky oblečená = neprofesionální?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Móda
View previous topic :: View next topic  
Author Message
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Sun 28.1.2007 8:43    Post subject: Reply with quote

Mno, já chodím běžně v sukni, kalhoty mi moc nesluší (hlavně džíny ne). Myslím, že holky to mají jednodušší třeba u zkoušek, stačí sukně a nějaký slušný top nebo košile a je to, kdežto kluci musí v obleku Razz
Byla jsem ale i svědkem, jak slečna nakráčela na kolokvium v riflových kraťasech těsně pod zadek (postavu na to fakt neměla), obyčejném tričku neurčité barvy (takovém tom vytahaném) s krátkými rukávy vyrolovanými na ramena, takže to vypadalo jako tričko bez rukávů; neumytý volně rozpuštěný vlasy... Shocked Shocked Rolling Eyes Kdyby šla k doktorandovi, tak bych to ještě pochopila, ale k šedesátiletému profesorovi Shocked Netuším, jestli udělala, nebo ne Laughing

Oblečení dělá podle mě hodně, prostě součást prvního dojmu, no.
Back to top
View user's profile Send private message  
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Sun 28.1.2007 12:03    Post subject: Reply with quote

Když o tom tak přemýšlím, tak si asi prostě pořídím jen ty košile a vestičky, jak radila Court Wink Laughing V saku si připadám vážně moc stará...
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sun 28.1.2007 12:43    Post subject: Reply with quote

no ja delam praci ktera taky vyzaduje urcite formalni obleceni, pak me lidi na ulici v normalnim vubec nepoznavaj Smile no ale respekt nemam ani v tom formalnim, takze je to jedno Smile nicmene je fakt, ze prace pravnika proste v urcitym uhlu "suchy" obleceni vyzaduje - nebo vyzaduje - proste vysmatyho pravnika v nejakych neonovych odstinech/ kdyz to prezenu/ si moc neumim predstavit Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Sun 28.1.2007 13:12    Post subject: Reply with quote

Mo Cuishle wrote:
(Pumy tam asi nosit nebudu moct Sad )

No pumy asi bohužel ne, ale boty z pumy by už projit mohly ! Laughing Ne ted važně, ja myslim že na postavu jakou maš ty sedne cokoliv... Wink
Umim si na tobě představit i sukni... sice ne ty kratke, ty mi k tobe opravdu nesedi... ale nějakou delši elegantni s halenku už ano Wink A myslim že by ti to moc slušelo Twisted Evil Embarassed ...
Jinak se mi zda že nejvyhodnějši barva pro sukně a kalhoty je šeda... protože mi přijde že se da nakombinovat s největšim počtem jinych barev... ale nejvice k tomu pasne asi bila, šeda a nebo černa košile, či halenka... taky nejsou špatne vesty, hodně zeštihli pas a když z nich pak koukaji ty vykasane rukavy a k tomu par decentně rozepnutych knofliku u halenky, tak to pusobi taky hodně elegantně... a zaroven sexy Wink

Taky se mi libi i tenhle blejzr

Akorat bych pod něj dal raději halenku, než ten svetr...
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Bodie.CI5
kytky 1, meta: 250
kytky 1, meta: 250


Joined: 28 Jan 2007
Posts: 227

PostPosted: Sun 28.1.2007 13:20    Post subject: Re: Oblečení do práce: žensky oblečená = neprofesionální? Reply with quote

corona wrote:
a začali se chovat spíš "mateřsky" než jako k právníkovi. Twisted Evil Navíc jsem ještě blondýnka... Twisted Evil Twisted Evil Chápete.

Prostě mám pocit, že na dojmu z vizáže záleží snad víc než na znalostech. Jak se do práce oblékáte vy?

Tak právník, obchodník a bankéř by měl působit důvěrhodnym a seriózním dojmem Wink

Takže pokud bych já bych šel k právníkovi/právničce a tam by na mě vykoukla kočka ve svetříků dle poslední trendu, tak se s největší pravděpodobností otočim a už mě tam nikdo neuvidí... Wink Je to stejné jako když za mnou přijede obchodník a není v obleku, tak k němu rovnou mám trochu odstup a má to pak o to težší...

Jinak já chodim v obleku Smile
_________________
Matouš, 7.kapitola:
Nesuďtež, abyste nebyli souzeni. Nebo kterýmž soudem soudíte, týmž budete souzeni, a kterou měrou měříte, bude vám zase odměřeno.
Back to top
View user's profile Send private message  
venika
kytky 1, meta: 150
kytky 1, meta: 150


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 135

PostPosted: Sun 28.1.2007 13:31    Post subject: Reply with quote

pracuju v bance, ale ne v primym kontaktu s klientem, takze s dress code je to vyrazne jednodussi. Vetsinu klidne odchodim v adidaskach a sportovnim, aniz by to melo i vyraznejsi vliv na kolegy nebo na podrizene, protoze ti takhle chodi taky... Kazdopadne obcas prijde jednani, vecere se sefy, cokoli, kde uz to uplne neprochazi - sic by mohlo, ale ja stejne rada nosim dziny a stejne rada se oblikam elegantne. Obzvlast jsem uchylna na kosile, cerno-bily veci a doplnky, kostymky moc nevedu. A mam vyzkouseny, ze naopak kdyz takhle menim styly, lidi to spis zaume a udivi, nepoznavaji me (at uz v dzinach, nebo na podpatcich), proto me tyhle zmeny bavi Twisted Evil . Kdybych mela byt na podpatcich cely tyden, coz se obcas stava, mozna by me to trochu obtezovalo... ale asi bych si zvykla Smile

Mno a pokud Vam zamestnavatel umoznuje nejaky "volny" patky a podobne, nosila bych, co chci, protoze ten respekt a uznani prijde stejne s Vasima schopnostma a chovanim... ne s kabelkou Oilily (taky je mam rada, proto tenhle priklad, zadnej utok Smile )
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Sun 28.1.2007 13:33    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Sun 28.1.2007 13:43    Post subject: Reply with quote

Kolegove jsou kolegove a pokud je zrovna nevidim poprve, tak už stejně na vas maji svuj nazor a oblečeni ho už nezměni Wink Takže kvuli nim bych to nenosil, jde hlavně o ten kontakt s klienty a neznamymi lidmi... popřipadě před šefem, pokud ho nepotkavam moc často... zaleži kde přesně člověk pracuje... když jsem dělal v kancelařich, tak jsme taky museli nosit slušne oblečeni, pokud možno ještě ve firemnich barvach... což je černa, šeda a bila ... a rifle nebyly zrovna nejvitanějši... ted se ale pohybuju převažně v dilnach a tam mame už předepsane uniformy... alespon nemusim řešit co si na sebe vezmu Twisted Evil Laughing
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Bodie.CI5
kytky 1, meta: 250
kytky 1, meta: 250


Joined: 28 Jan 2007
Posts: 227

PostPosted: Sun 28.1.2007 13:58    Post subject: Re: Oblečení do práce: žensky oblečená = neprofesionální? Reply with quote

Court wrote:
To jsi teda pekne hloupy Wink

Neuděláš nic Laughing Pokud bych nevědel nic dopředu a první dojem byl takovýhle, tak bych se tak na 99% zachoval Wink
_________________
Matouš, 7.kapitola:
Nesuďtež, abyste nebyli souzeni. Nebo kterýmž soudem soudíte, týmž budete souzeni, a kterou měrou měříte, bude vám zase odměřeno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Sun 28.1.2007 14:06    Post subject: Reply with quote

Bodie a kolik pravniku/pravnicek jsi videl? Smile
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Sun 28.1.2007 14:12    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Sun 28.1.2007 14:29    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Sun 28.1.2007 15:51    Post subject: Reply with quote

Ten puntíkatý top je moc sexy a ženský... Já mám právě pocit, že když je právnička oblečená žensky, že ji okolí tolik nepřijme jako když je v nudném šedém kostýmu ala "podržtaška". Bohužel, tyhle stupidní stereotypy fungujou... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Sun 28.1.2007 16:14    Post subject: Reply with quote

Tak ja jsem se nesetkala s tim ze by me okoli neprijalo jako pravnika a nudny sedy kostym nenosim. Naopak, az na sve panske rifle se oblekam vyrazne zensky. Wink
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2


Last edited by Rhiannon on Sun 28.1.2007 16:18; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8194

PostPosted: Sun 28.1.2007 16:17    Post subject: Reply with quote

corona wrote:
Já mám právě pocit, že když je právnička oblečená žensky, že ji okolí tolik nepřijme jako když je v nudném šedém kostýmu ala "podržtaška". Bohužel, tyhle stupidní stereotypy fungujou... Rolling Eyes
to si nemyslim, mozna to funguje ve chvili, kdy ji koutkem oka nekde zahlidnou a vic se s ni nesetkaj, ve chvili ale kdy s ni jednaji to je uz o sebevedomi, ktere ta zenska ma, o tom jak mluvi, jakym tonem jake pouziva gesta atd.....
ja nevim, mozna je to hloupe, ale prijde mi, ze kdyz se divam na filmy, detektivky a tak, tak tam je vetsinou kazda uspesna a sebevedomo zenska i pekna kocka- treba takova dana moravkova v rodinejch poutech (jj, obcas se divam Laughing Wink )
a ve filmech se vyuziva kostymu k dotvoreni charakteru daleko vic nez v realnem zivote (takze kdyby to fungovalo podle corony, tak by mela mit sede kostymky), dana moravkova rozhodne neni zadna profi obchodnice ci pravnicka, v tech svych sexy kostymech ale respekt budi


Last edited by zuza on Sun 28.1.2007 16:19; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Móda All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 3 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms