sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Oblečení do práce: žensky oblečená = neprofesionální?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Móda
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Sat 27.1.2007 17:45    Post subject: Reply with quote

greenwood wrote:
tak to mate dobry,ze de facto muzete nosit,co chcete...segra dela v jedny advokatni kancelari a maji tam dress code docela prisny...jen v patek muzou chodit v dzinach...a to tam dela vlastne jenom "studenta"...

tak ja uz nejsem zamestnanec, ale ani kdyz jsem byla tak to nebyl problem. Dress code byva ve vetsich kancelarich kde se jedna s mezinarodni klientelou a byva tam vetsinou uzsi specializace - to me nikdy netesilo stejne jako dress code Razz
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28442

PostPosted: Sat 27.1.2007 17:47    Post subject: Reply with quote

jj,jedna se prave o dost velkou zahranicni ad.kancelar Smile
ale uz to segru taky pekne stve,chodit furt slusne oblikana Laughing
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19600

PostPosted: Sat 27.1.2007 18:38    Post subject: Reply with quote

Já byla na praxi "jen" v bance a nemohla jsem chodit v džínách, nemohla jsem jít ani džínovou bundu a to jsem v ní šla jen do práce...
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Sat 27.1.2007 19:22    Post subject: Reply with quote

Mě na tomhle vždycky přišlo hrozný, že člověk musí mít vlastně 2x tolik věcí než má normálně (teda pokud takhle nechodí oblíkaný i běžně). Protože já chodím ráda oblékaná sportovně a tak bych musela mít další kupu věcí, co bych nosila jen do práce. A ještě by mi bylo líto, že ty zbylé věci moc neunosím, protože přece jen v práci člověk tráví téměř celý den.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Sat 27.1.2007 19:55    Post subject: Reply with quote

Koogi wrote:
Mě na tomhle vždycky přišlo hrozný, že člověk musí mít vlastně 2x tolik věcí než má normálně (teda pokud takhle nechodí oblíkaný i běžně). Protože já chodím ráda oblékaná sportovně a tak bych musela mít další kupu věcí, co bych nosila jen do práce. A ještě by mi bylo líto, že ty zbylé věci moc neunosím, protože přece jen v práci člověk tráví téměř celý den.


To mi na tom přijde ta největší pruda. Trávit většinu dne v oblečení, které mi není zas až tak příjemné Confused

U mě je to ale stejně jedno. Přede mnou nikdo respekt mít nebude, ať na sobě budu mít kostýmek nebo cokoliv jiného. Tuhle mi lektor v angličtině tipoval 19 Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Nightwish
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1511

PostPosted: Sat 27.1.2007 20:06    Post subject: Reply with quote

Rhiannon wrote:

edit - jeste pro coronu - ono nezalezi jen na tom, jak vypadas, tzn jak jsi oblecena, ale taky na tom, jak se chovas. Wink


přesně tohle si myslím i já, žádným střízlivým kostýmkem, byť sebeserióznějším, si respekt druhých žena nezíská..záleží hlavně na chování a na tom, co druhým vůči sobě dovolí, já bych například té kolegyni, co vyprávěla o svých menstruačních problémech dala jasně najevo, že přestřelila, prostě druhým stanovila určité mantinely

edit-a lidé předsudky měli,mají a navždy mít budou Rolling Eyes
_________________
-léta už tajím svoji příslušnost, v zemi co vyměnila hrubost za slušnost-
Back to top
View user's profile Send private message  
Aduška
zjisti, kdo jsi, a tím se staň.


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 735

PostPosted: Sat 27.1.2007 20:57    Post subject: Reply with quote

Na tohle byla zrovna dnes reportáž v Moda, extravagance, manýry na čt1. Nějaká paní měla podobný problém, a tak se stylistou vymýšleli živější kombinace.
Podle mě se dá obléknout seriozně a přitom mladistvě, osobně se mi kostýmky moc líbí (nosit je ale nemůžu- nemám příležitost)
a viděla jsem už spoustu mladistvých a nápaditých.. Asi to chce trochu víc hledat a asi i investovat..
_________________
Srdce lidské má příliš mnoho snů, než aby mohlo být šťastno.
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8194

PostPosted: Sat 27.1.2007 21:15    Post subject: Reply with quote

ja se nastesti muzu oblikat jak chci Cool

ale ikdyz musi clovek dodrzovat urcita pravidla, tak zalezi jen na nem, jak si je prizpusobi, treba kostymky nemusi but nutne cerny, latka, strih delaji taky hodne
a pak zensky maj vic moznosti nez chlapy a nemusi nosit jen saka, nejake pekne padnouci saty se vejdou urcite i do nejprisnejsiho dress code, a s kosili se da taky pracovat a najit neco co neni jen puceny z panskyho satniku

co se tyce respektu, tak saty nejsou zanedbatelne, ale daleko vic dela sebevedomi - ono taky obliknout se pritazliveji vyzaduje vice odvahy
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8194

PostPosted: Sat 27.1.2007 21:21    Post subject: Reply with quote

corona wrote:
Dress code nemáme. Moje nadřízená nosí minišaty,kozačky,velké výstřihy atd. Wink
tak pak nos, v cem se citis dobre, at uz to je mladistve obleceni, ktere nosis i mimo praci a nebo kostymky, diky nimz se lepe "prevtelis" do sve role v praci
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Sat 27.1.2007 22:59    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
zuzla
kytky 1, meta: 150
kytky 1, meta: 150


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 126

PostPosted: Sat 27.1.2007 23:27    Post subject: Reply with quote

No pravdupovediac neviem presne, o co Ti teraz ide Corona.

My mame dress code (okrem piatku, pokial sa nepredpoklada klientska navsteva), ale odhliadnuc od toho, si neviem predstavit, ze by som pred klienta predstupila v dzinoch, to by som sa ani ja sama necitila dobre.
Inak nemozem povedat, ze by som zaregistrovala nejake odlisne chovanie podla toho, ci som ozaj nahodena v kostymku, ale som "len slusne" oblecena.

Na druhej strane moc nechapem ako sa k tebe mozu kolegovia chovat podla toho, co mas konkretny den na sebe, to mi pride trosku uvalene. Naviac ludi, ktorych pozname mame zaskatulkovanych podla toho ako ich celkovo vnimame a nie podla toho, co si prave vezmu na seba.

Ale suhlasim, ze rozdiel vidim skor pri ludoch, ktori ma nepoznaju, casto sa to da pozorovat v sluzbach. Ked som elegantne nahodena, tak citim, ze ti ludia maju automaticky respekt, este ani neotvorim usta. Zatial, co ked som "nahodena" na vylet a naviac s mojim vyzorom vyzeram o dost mladsie, tak ziaden automaticky respekt nepozorujem haha.

no bonuzial ... prvy dojem robi svoje
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Sun 28.1.2007 1:38    Post subject: Reply with quote

jinak jedna z mych nejhorsich vzpominek spojena s neformalnim obleceni je, jak loni v zime jak byly ty treskute mrazy jsem chodila do prace v perove bunde, riflich a vysokych botach s kozesinou a bambulkami (samozrejme kdyz jsem necekala klienty nebo soud); no a jednou me sefova necekane vyslala k soudu na vyhlaseni rozsudku. Pripadala jsem si vazne neuveritelne hloupe, kdyz jsem pred tim senatem krajskeho soudu stala v tech riflich a bambulkach Embarassed a tak od te doby mam pro tyhle necekane prilezitosti v kancelari schovane jeste klasicke cerne saty a silonky.
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Sun 28.1.2007 2:13    Post subject: Reply with quote

Ja si nemyslim že by v kostymku vypadala mlada holka staře... prostě vypada jen uspěšně a jde z ni respekt Twisted Evil ... hold jsou to takove monterky pro uspěšne Wink A bral bych to jako součast zaměstnani... oblečeni ma obecně velky vliv na to, jak ho okoli vnima, kolikrat stači když si člověk na zkoušku vezme dobře padnouci oblek a i učitele ho najednou berou uplně jinak Twisted Evil A přestože maji daleko vyšši autoritu, tak se pak přecijen chovaji o poznani uctivěji, jakoby najednou tolik na znalostech nezaleželo, ale šlo spiše o dojem, ktery pak člověk vyvolava... prostě jakoby ten oblek automaticky zvedal inteligenci a schopnosti dotyčneho... ale musi v tom člověk umět chodit a vystupovat... někdo si respekt nevyvola ani v obleku, či kostymku...
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Johanka
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1264
Location: z Arku

PostPosted: Sun 28.1.2007 2:31    Post subject: Reply with quote

Tak se musím přiznat, že já jsem na kostýmky ujetá... Embarassed Zbožňuju, když je můžu nosit, jenže je nosím jen za zkoušky, protože u nás na fakultě koukaj na lidi v "kvádru" jak na ufony. Rolling Eyes

Když jsem byla na praxi na soudě, tak soudkyně (fakt kočka, něco málo přes třicet) nosila elegantní, formální, ale přitom neusedlý oblečení. Např. takový lila šaty nad kolena a přes to tmavý lesklý sáčko do pasu. Nebo černý kalhoty a k tomu nějakej veselej topík. Mohla jsem na ní oči nechat. Embarassed Laughing Je jasný, že v jednačce na sebe navlíkla talár, ale jinak...fakt bomba.

Ale byl tam soudce... a ten rozvedl manželství a pak zpucoval účastníky, že k soudu musej chodit slušně oblečený! A jak si to představujou, že přišli v džínách. Embarassed
_________________
27.10.2010 - Těhotenská poradna
23.11.2010 - TP

Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sun 28.1.2007 4:08    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Móda All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 2 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms