sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Charita a jakákoliv další pomoc....proč?
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Aduška
zjisti, kdo jsi, a tím se staň.


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 735

PostPosted: Fri 26.1.2007 20:20    Post subject: Charita a jakákoliv další pomoc....proč? Reply with quote

Pomáháte? Přispíváte nějakým organizacím (např. posíláním DMS), pomáháte nějak aktivně? Máte stálý cíl nebo pokaždé jinam?

Přidávám k tématu ještě otázku: Proč vlastně pomáhat?
Zamyslet se nad tím, jaký to má vlastně smysl..
Proč nenechat každého svému osudu a nestarat se jen o sebe?
A čemu, nebo komu má vůbec smysl pomáhat? Myslím tím, jestli např. dáváte peníte bezdomovcům a žebrákům, jaký máte názor na ně? Je podle vás soustřeďovat svoji pomoc někam jinam?
_________________
Srdce lidské má příliš mnoho snů, než aby mohlo být šťastno.


Last edited by Aduška on Sat 27.1.2007 12:51; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Fri 26.1.2007 20:21    Post subject: Reply with quote

posilam prispevky, ale to neni charita.

obcas DMS.
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Fri 26.1.2007 23:30    Post subject: Reply with quote

Robim dobrovolnicku v centre Nadej pre pomoc obetiam domaceho nasilia Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Sat 27.1.2007 13:27    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Thu 15.1.2009 17:50; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Aduška
zjisti, kdo jsi, a tím se staň.


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 735

PostPosted: Sat 27.1.2007 16:58    Post subject: Reply with quote

pam wrote:


a tvoje otazka Proč nenechat každého svému osudu a nestarat se jen o sebe? - no kazdy se muze dostat do situace, kdy si sam nedokaze pomoct a musi spolehat na pomoc ostanich... ja nevim, treba kdyby jsi ty potrebovala nejaky lecebny pristroj, ktery by stal 2mil. a slo ti o zivot..penize by jsi nemela a nekdo by ti pomohl, tak to je prece fajn, ne?
.


Samozřejmě. Většina lidí alepoň nějaké soc. cítění má. Zajímá mě, jeslti je tu třeba někdo, kdo na to má odlišný pohled, a proč ho má....
_________________
Srdce lidské má příliš mnoho snů, než aby mohlo být šťastno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Sun 4.3.2007 18:04    Post subject: Reply with quote

Ráda bych posílala nějaké příspěvky na Afriku... zatím nevím jak a komu a nebyla bych tím kdo by přispíval nějak moc, ale vemte si kdybysme každý dali 50tku měsíčně kolik lidí bychom nakrmili atp.
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sun 4.3.2007 18:21    Post subject: Reply with quote

No tak ja delam dobrovolnika v obcanskem poradenskem stredisku, ale priznam se, ze spis ze sobeckych duvodu - chci ziskat nove zkusenosti, otrkat se v pracovnim prostredi a nebyt takove tele Smile.
Vazne ale uvazuju o tom, ze bych se angazovala treba v nejakem hospicu. Cetla jsem o tom clanek v casopisu a docela me to zaujalo. Zase by v tom byly urcity sobecky duvody - chtela bych si zkusit, co unesu; asi by to nebylo zrovna lehky. Na druhou stranu mam spoustu energie, hodne optimismu...to vsechno by ze me ti lide mohli odcerpavat, mohlo by je to castecne posilit. Ale mozna si to predstavuju jako hurvinek valku Smile

Jinak vetsinou prispivam do verejnych sbirek.

Myslim, ze radu lidi vedou k pomahani sobecke duvody - tedy mimo jine. pomahani prinasi uspokojeni, muze to byt i urcita terapie. Co se treba prispivani zebrakum tyce, tak tady si myslim, ze hodne funguje pocit, ze "neni spravne nedat".

Proc nenechat kazdeho svemu osudu? V tomhle bode bych asi souhlasila s pam. Kazdy se muze dostat do nepriznive situace a muze potrebovat pomoc jinych lid. Na druhou stranu taky hodne vnimam to, ze ne kazdy ma stejnou "startovaci pozici", ne kazdy ma stejne moznosti,...I proto povazuju za spravne pomoci a castecne zmirnit ona znevyhodneni.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Sun 4.3.2007 18:32    Post subject: Reply with quote

Rose... tak já na tyhle sobecké důvody nevěřím. Znám holku co chodí za dětma do psycho léčebny. Obdivovala sem to a pak sem zjistila že to má kvůli tomu aby měla body na přijímačkách tak u mě lehce klesla. Ale kdyby nechtěla, nemusela by to dělat, už zájem o tuto oblast je "bohulibí".
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sun 4.3.2007 18:40    Post subject: Reply with quote

Ja myslim, ze to tak ma rada dobrovolniku. Mluvila jsem o tom s holkama na skoleni a taky to chtely delat hlavne kvuli prijimackam. Kazdopadne si myslim, ze vetsinou to je tak pul na pul - jako "sobecky duvody", ale i "bohulibej zamer" Smile.
I ja pochopitelne premyslela o tom, ze mi osvedceni o dobrovolnictvi pomuze pri hledani prace. Ono kdyz ale taky po tobe vsude chteji praxi, tak si ji clovek holt nejak udelat musi. I kdyz u me to je zase neco trochu jineho, ptz se toho ucastnim v ramci projektu dobrovolnictvi absolventu jako novy nastroj aktivni politiky zamestnanosti, kterej ma v podstate za cil zvysit sanci uplatneni abs. na trhu prace a proto do toho ty lidi vetsinou jdou.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Sun 4.3.2007 18:44    Post subject: Reply with quote

Nevím jestli to spadá do téhle kategorie (vzhledem k tomu, že za to nic nedostávám, tak snad i jo Cool ) - já vedu světlušky a fakt si dávám strašně záležet na vymýšlení programu pro ně, na to, abych jim šla dobrým příkladem, prostě abych jim toho dala co nejvíc - proto, že mě to hrozně pozitivně nabíjí a vrací mi energii, kterou do toho vložím Love
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Sun 4.3.2007 19:14    Post subject: Reply with quote

Já docela obdivuju dobrovolníky - je hezké že si někdo dokáže ukrást svůj čas a zadarmo pomáhat - já bych to asi nedokázala, jedině možná z těch "sobeckých" důvodů (kvůli škole apod.) - i když tak mě napadá, že ať je to z jakýchkoli důvodů, výsledek je stejný, ne?

jinak mě nejvíc dojímá - a tedy nabádá pomáhat: nemocné a týrané děti, domácí násilí a různé sbírky na léčbu rakoviny a aids (vždycky kupuju žlutou kytičku a červenou stužku). Vlastně, když nad tím přemýšlím, peníze posílám málokdy, spíš se mi stane že ze mě někdo vyžebrá deset kaček v těch sbírkách na ulici, které jsou mi ale paradoxně dost protivné, nemám to ráda, vždycky si pak připadám jako necita když nedám...

Občas si koupím Nový prostor, když je prodávající slušný, je mi sympatické že se tihle bezdomovci snaží aspoň nějak si vydělat.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sun 4.3.2007 19:40    Post subject: Reply with quote

Geike wrote:
i když tak mě napadá, že ať je to z jakýchkoli důvodů, výsledek je stejný, ne?


Jo, to je asi pravda. I kdyz na druhou stranu lidi, kteri fakt chteji pomahat, vidi v tom smysl, jsou pro to zapaleni...tu praci zrejme delaji s vetsim nasazenim, davaji do toho vic ze sebe, proste se nesnazi si to za kazdou cenu jen co nejrychleji odkroutit. Ale to pochopitelne taky nemusi platit na 100%.

Kolik vlastne stoji Novy prostor? Nikdy jsem si ho nekoupila, ale vazne premyslim o tom, ze bych do toho sla Smile
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Sun 4.3.2007 19:45    Post subject: Reply with quote

hmmm...teď ani nevím, kolik stojí, tuším že tak 20, 30 korun...=)
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sun 4.3.2007 19:50    Post subject: Reply with quote

Ja prave myslela, ze tak kolem 50. Ale takhle by to bylo v pohode Smile
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Sun 4.3.2007 19:59    Post subject: Reply with quote

víš, já fakt nevím... Embarassed naposledy jsem to kupovala snad někdy na podzim a teď jsem se snažila najít něco o ceně na ofic. stránkách ale bez úspěchu. Je to možné že to stojí i 40, protože prodejci mají mít polovinu z ceny pro sebe, a já mám nějak zafixovanou částku 20 kč, tak třeba je to ta půlka co dostanou a cena je 40... Question
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms