sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
MATURUJU ZSV,BI..KAM DÁL?:-(
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Wed 24.1.2007 19:52    Post subject: Reply with quote

nj,ale kolik lidi chce delat poradce politikum? Smile samozrejme jsou taci,nebude jich uplne malo,ale mam pocit,ze nejvic lidi to zene na ZAMINI a nasledne pak do zahranici...
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Wed 24.1.2007 20:12    Post subject: Reply with quote

Nightwish wrote:
mexxie wrote:
Taky si nemyslím, že by politologie nebo mezinárodní vztahy byly nějak lukrativní obor... Z toho moc peněz nepokape Confused Vlastně je docela problém si potom najít nějakou práci v oboru.

Já myslím,že je tohle dost velký předsudek,do politiky se dostává čím dál tím víc lidí,kteří nemají žádné znalosti,co se politiky a mezinárodních vztahů týče a potřebují mít kolem sebe tým schopných lidí,kteří jim dělají právě to vzdělanostní zázemí..a v politice jak je známo, se peníze přece jen točí Wink Mluvím tedy jen podle toho,co vidím u svých přátel,kteří politologii studovali,že je o ně dost velký zájem,hlavně na regionální úrovni,ale řada z nich odjela i do Lucemburska a Belgie, se znalostí jazyků a vystudovanou politologií či mezinárodními vztahy mají dveře do sítí evropské politiky otevřeny,takže bych je tak nezatracovala Smile


Já je nezatracuju Smile Problém vidím v tom, že se na politologii a příbuzné obory bere v rámci cíle "zpřístupnit VŠ všem" rok od roku víc lidí. Dokud byly absolventů v rámci republiky řádově desítky, tak to s uplatněním asi nebylo tak špatné. Teď už to ale půjde do stovek a nevím nevím, kde všichni ti lidi budou shánět práci.
S tímhle oborem může člověk dělat všechno, ale vlastně neví, co pod to všechno spadá. Když se podíváte na inzeráty, shánějí se technici, ekonomové, doktoři, právníci, ale ne moc často narazíte na to, že by se hledal člověk s humanitním vzděláním. Schválně se podívejte třeba na nabídky ministerstev Wink

Navíc k většině pozic vhodných pro politologa se člověk může dostat i přes tu ekonomii nebo práva. Ekonom nebo právník má ale při výběru zaměstnání mnohem větší manévrovací prostor.
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Wed 24.1.2007 20:22    Post subject: Reply with quote

mexxie-jo,to je pravda,ze se k vetsine pozic,co je vhodna pro politology muze dostat i clovek z ekonomky a prav...ale preci jen myslim,ze clovek z politologie,resp. mezinarodnich vztahu ma vetsi sance se dostat na diplomatickou akademii,protoze pokud muzu soudit podle segry,tak ona rika,ze kdyby nedelala jeste krom prav teoritorialni studia,tak pekne zdegeneruje a zakrni...to samozrejme ale neznamena,ze vsichni studenti prav jsou omezeni ciste na svuj obor,to ne...ale je jich fakt hodne

absolventu prav mas kazdy rok taky stovky...takze na ne taky jednou dojde Laughing
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Wed 24.1.2007 20:39    Post subject: Reply with quote

Greenwood, na právech zakrní všichni, co nestudují ještě další školu Confused
Kampak se ztratil můj všeobecný přehled Rolling Eyes ?

My to teď docela řešíme s přítelem, udělal bakaláře na MV-Evropských studiích a řeší, co dál. Sice ho ty teorie baví, ale pokud člověk není zrovna rozhodnutý, že půjde do diplomacie (což především není vůbec jednoduché), nebo nechce být pedagog, tak to má docela blbý Confused Jako můžeš dělat všechno, obzvlášť pokud ovládáš cizí jazyky... Máš přehled a umíš přemýšlet... Ale na co z toho všeho se konkrétně zaměřit Confused ?
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Wed 24.1.2007 20:42    Post subject: Reply with quote

no jasne,to jo...jako jit to studovat,to bavi spoustu lidi a pro to je to pro spoustu lidi unikovka,protoze to neni tak strasne tezky...
ale oni pak nevedi,co se sebou,protoze to nevedeli ani predtim...
ja jsem to chtela jit studovat uz od zakladky,takze ja doufam (doufam doufam Embarassed ),ze se nejak uplatnim (v tom nejlepsim pripade se dostanu do ty diplomacie)...
neni to jednoduchy,ale pro lidi,co vedi,co by chteli v budoucnu delat,uz je to podle me o trosku snazsi...
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
sim-karta
kytky 1, meta: 150
kytky 1, meta: 150


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 133

PostPosted: Thu 25.1.2007 2:32    Post subject: Reply with quote

Mat. kombinaci bio nebo ch + zsv má u nás ve třídě asi 8 lidí, včetně mě.

Většinou je to z toho důvodu, že se hlásíme jak na human. (andragogika, psycho, soc.práce atd), tak na přirodovědně zaměřené vš. Nicméně zdá se mi, že pokud se chci dostatečně 'kvalitně' připravit na přijímačky obou dvou 'směrů', je to o spoustě práce navíc...jestli to vůbec dost dobře jde. Takže se každý nakonec asi musí rozhodnout, čemu dá přednost.

Mě to táhne víc k biologii a chemii (i když kdyby mi tohle někdo řekl v sextě, asi bych se mu vysmála Laughing ), ale tu maturitu ze zsv beru jako klad - všeobecný přehled je teď skoro všude Cool.

Jestli chceš něco s biologií, koukala ses už na obory na přírodovědě (třeba antropologie?)? Nebo co už zmiňovaná farmacie, medicína, všcht a tak? (ale tady je zas třeba chemie, někde i fyzika)
Back to top
View user's profile Send private message  
C-a-c-o-r-k-a
kytky 1, meta: 125
kytky 1, meta: 125


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 100

PostPosted: Thu 25.1.2007 14:31    Post subject: Reply with quote

No...jak už tady někteří psali,jestli bych nechtěla na ekonomku...tak to mě opravdu neláká.....když jsem ji probírali na gymplu..hnusilo se mi to..Sad
co se týče medicíny...ta mě vždycky lákala..ale na druhou stranu jsem citlivý typ..a nemohla bych to dělat v praxi..teorie v pohodě..ale ta praxe......a navíc celoživotní vzdělávání...to já nechci......netoužím se pořád jen učit:-)
někdo tady psal o andragogice...co to je?..můžete mi to někdo objasnit?...moc jsem o tom neslyšela.......
ach jol...je to tak těžké..kdbych tak viděla do budoucnosti a mohla se správně rozhodnout......
nutno říct,že jsem taky typ..který je sice hodně cílevědomý..a chce dosahovat lepších a lepších výsledků..ale na druhou stranu nechci pořád ležet v knížkách a stresovat se..... Sad Sad Sad (viz medicína)
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35471

PostPosted: Thu 25.1.2007 15:37    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Theresa on Wed 8.8.2007 20:07; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
synapse

kytky 4, meta: 2750


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 2695
Location: země Pána Koblih a jeho tupých voličů

PostPosted: Thu 25.1.2007 16:14    Post subject: Reply with quote

Maturuji stejně jako ty. Zkombinováním biologie a zsv mi vyšla (pro mě) jednoznačná volba => zdravotně- sociální fakulta.
Andragogika, jak ses ptala, je vzdělávání dospělých, přesněji tohle o ní píšou na stránkách UPOL:
Charakteristika oboru
Bakalářské studium oboru Andragogika je koncipováno jako dvouoborové, vázané na studijní obor Sociologie. Tato vazba umožňuje při diverzifikaci akčního pole andragogiky optimální naplnění studijního plánu andragogickými, pedagogickými a psychologickými disciplínami. Sociologické disciplíny nezbytné k pochopení sociálních souvislostí andragogické intervence jsou pak obsahem studia oboru Sociologie. Úspěšní absolventi mají možnost pokračovat ve studiu navazujícího magisterského oboru Andragogika.

Profil a uplatnění absolventa
Absolvent je vybaven základními teoretickými znalostmi v oborech andragogika, psychologie a teorie managementu a dále teoretickými znalostmi a praktickými dovednostmi z aplikovaných disciplín těchto oborů, jejichž zvládnutí má bezprostřední vliv na kvalitu výkonu práce při mobilizaci lidských zdrojů, zejména v rámci celoživotního vzdělávání. Důraz je v průběhu studia kladen i na schopnost absolventa pokračovat v sebevzdělávání, rozvíjení odborných znalostí, schopností a dovedností. Absolvent umí efektivně využívat osobních a osobnostních zdrojů a účinně je také regenerovat. Je připraven pro kvalifikovaný výkon profesí v oblasti vzdělávání zaměstnanců v hospodářských organizacích, ve státní správě, samosprávě i v nestátních organizacích
_________________
MIAOW!


Last edited by synapse on Sun 11.2.2007 23:05; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
sim-karta
kytky 1, meta: 150
kytky 1, meta: 150


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 133

PostPosted: Thu 25.1.2007 23:00    Post subject: Reply with quote

o andragogice viz taky :
http://andragogika.ff.cuni.cz/

Možnost uplatnění absolventa oboru:
Absolvent je vysokoškolsky kvalifikovaným pracovníkem ve všech oblastech oboru. Může se uplatnit v podnicích, institucích a agenturách jako personální odborník a profesionál, případně též jako koncepční či řídící pracovník, ve sféře rozvoje lidských zdrojů. Současně v oblasti podnikového vzdělávání, ve vzdělávacích institucích, manažerských školách, kulturních a výchovně-vzdělávacích zařízeních, v masmédiích a reklamních agenturách, v útvarech vzdělávání zájmových, společenských, církevních a politických organizací apod.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Fri 26.1.2007 17:35    Post subject: Reply with quote

já mám ZSV a zeměpis (protože dějepis se s naším panem profesorem nedá absolvovat), školy mam vybraný, ale jediná, kam OPRAVDU chci, jsou práva v Brně, takže se modlim, aby to vyšlo, i když tam berou dost málo lidí, ale přeci jen si říkám, že snad nějakou šanci mám.

Na tu andragogiku se od nás holky hlásí, asi 4 a ted začaly chodit na kurzy a upřímně mi to přijde dost šílený, ted kamarádka čte nějakou knihu o pedagogice (doporučená literatura) a na starně 15 to vzdala, že absolutně neví, co čte, tak jsem si přečetla dvě stránky a pro jistotu to odložila taky ...

jestli tě láká medicína a máš na to, jen se bojíš praxe, tak můžeš zkusit nějaký trochu "klidnější" obory, nemusíš přeci hned na sál ... Smile já bych nebyla schopná ani odebrat krev, hned bych ležela na zemi Laughing
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucie
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1868

PostPosted: Sun 28.1.2007 16:09    Post subject: Reply with quote

Adiktologie!! Tady máme biologii, práva, psychologii... a neni to moc těžký.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kess
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6818

PostPosted: Sun 28.1.2007 16:26    Post subject: Reply with quote

davat si prihlasku na prava bez toho, aniz bys maturovala z dejepisu mi neprijde jako nejlepsi volba, neni to zadna sranda se tam dostat. to same psychologie - mas nejaky pripravny kurz nebo tak?

adiktologie mi neprijde jako moc perspektivni obor, kamaradka tam delala prijimacky, libila se ji skola, lidi, profesori, ale co s tim budes jednou delat?

souhlasim s mexxie, andragogiku taky povazuju za perspektivni obor, mam sestrenici, ktera ji studuje v OL a hodne ji to bavi. navic tam uplatnis zsv a jazyky a myslim, ze je tam i realna sance na prijeti? nejsem si moc jista Smile jinak: http://www.upol.cz/skupiny/uchazeci/studijni-obory/
_________________
Jen lidská mysl dokáže udělat z nebe peklo a z pekla nebe.
"Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít." Honoré de Balzac
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17706
Location: VePř

PostPosted: Sun 28.1.2007 16:35    Post subject: Reply with quote

Kess wrote:
to same psychologie - mas nejaky pripravny kurz nebo tak?
navic na psychologii te tezko vezmou jen tak, bez jakekoli praxe apod. vetsina lidi se tam halsi nekolikrat, nez je vezmou. aspon teda na FFUK.
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucie
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1868

PostPosted: Sun 28.1.2007 18:18    Post subject: Reply with quote

Kess : já si naopak myslim, že je to perspektivní, protože je to nový a klientů bude pořád dost.. V oboru je zatím jenom málo odborníků.
Ale asi se to nedá dělat jen tak, jako že nějaká škola. Lidi z pomáhajících profesí to musej mít jako poslání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms