sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
MATURUJU ZSV,BI..KAM DÁL?:-(
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
C-a-c-o-r-k-a
kytky 1, meta: 125
kytky 1, meta: 125


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 100

PostPosted: Wed 24.1.2007 15:07    Post subject: MATURUJU ZSV,BI..KAM DÁL?:-( Reply with quote

Je to k pláči, když jsem byla na základní škole..tak jsem šla na gympl, protože jsem nevěděla co chci v životě dělat...a ted ..maturuju na gymplu a znovu nemám nějaký svůj sen. Konec únoru se blíží, kdy máme polat přihlášky na VŠ..a já ještě nemám vybrané všechny školy..a když už jo..tak takové nereálné..potřebuju nějakou jistotu......
Nemohli by jste mi poradit..třeba jestli někdo z vás..nebo vašich přátel maturoval ze zsv,bi...a kde ted je?.....chtěla bych..at to má uplatnění....můžete mi napsat nějaké návrhy..nebo tak?..byla bych moc vděčná...
Jinak zatím se hlásím na Psychologii do olomouce a do Brna,na Práva do Brna..a na Mezinárodní vztahy do Brna......a jinak dál už nevím..chtěla bych něco s biologií..nebo nějaký záchytný bod..kde se určitě dostanu...mám ale dobré známky...učení mi nedělá problém.....
No prostě jsem momentálně dost ve stresu..zmatená.....doufám,že to co píšu aspon trochu dává smysl...díky moc za vaše odpovědi.
Sad Sad Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Wed 24.1.2007 15:19    Post subject: Reply with quote

tak to je presne moje maturitni kombinace Laughing tak ja sem se dostala jak na obor s prijimackama z BI i na obor s prijiamckama ze ZSV..takze mas trosku vetsi vzbec skol nez jen jednooborove zamereni..podle me..ale treba na veterinu sem se endostala protoze tam uz byla CHE..takze da se dostat na skolu kde jsou prijimacky jen z BI,ZSV,TSP..takze tak Confused
jinak sem na kynologii ale dostala sem se i na zurnalistiku Wink
_________________
Pokud je láska nesmrtelná,potom pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy mého života,když pro nic jiné,tak pro to moře lásky,které nás spojovalo.... Love
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Wed 24.1.2007 15:25    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 9:53; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Wed 24.1.2007 15:38    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Sat 13.6.2009 17:22; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Wed 24.1.2007 15:43    Post subject: Reply with quote

jj na lukrativnejsi je tezsi se dostat..ale spoluzacka je v brne na takovem nejak mezinarodni vztahy ci co a pokud clovek moc nesere na skolu a ma i talent na TSP tak to zas tak tezke neni..a jeste s pomoci Scio kdyz delas ty prijimacky vickrat a pocitaji ty nejlepsi vysledky..tim se sance taky zvysuje Cool
_________________
Pokud je láska nesmrtelná,potom pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy mého života,když pro nic jiné,tak pro to moře lásky,které nás spojovalo.... Love
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Wed 24.1.2007 15:51    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 9:53; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Wed 24.1.2007 16:06    Post subject: Reply with quote

..


Last edited by pam on Tue 23.12.2008 20:26; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Wed 24.1.2007 16:20    Post subject: Reply with quote

no furt mi prijde ekonomka s uplatnenim lepsi nez moje politologie/mezinarodni vztahy...spousta mych spoluzaku chce jit na diplomatickou akademii,takze konkurence je fakt velika...

ja mam spoluzacku na VSCHT na nejakym managementu,je tam moc spokojena a rekla bych,ze to je taky docela perspektivni..prece jenom se treba ve farmaceutickych firmach toci sakra velky penize...
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17709
Location: VePř

PostPosted: Wed 24.1.2007 16:22    Post subject: Reply with quote

pam wrote:
nekam do Prahy na nejakou chemickou skolu (asi VSCHT ??? - nevim). Tam snad na nejaky obory berou bez prijimacek podle prumeru... Vim, ze kamaradka si dalvala obor Potravinarstvi nebo tak nejak , ale nevim...
Na vscht je to opravdu hodne tezke se nedostat, berou na prumer a je to okolo 2,5 nebo tak nejak. spis je horsi tam potom zustat, je tam pry matika, na ktere vyleti hodne leti.
takze reseni to je, otazka je na jak dlouho. ale urcite je to lepsi, nez si dat rpihlasku na jadernou fyziku - taky berou bez prijimacek, ale ta uroven je uz opravdu nekde jinde.

pokud mas dobry prumer, myslim okolo 1.12 nebo tak nejak (uz si to nepamatuju presne), na lf1 te vezmou i bez prijimacek. ale nevidela bych to tak, ze medicina je "nouzove reseni", protoze kdyz to cloveka asi nebavi nebo k tomu nema nejaky vztah, je to na provaz.

a jeste na prumer berou na biomedicinsky inzenyrstvi na cvutu; coz je obor s velkou budoucnosti. na druhou stranu to chce, aby to cloveku pomerne palilo, je to dost velka matika a strojarna. (a ma to taky neco aspon vzdalene s biologii).
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Wed 24.1.2007 16:30    Post subject: Reply with quote

jj,jaderka na cvut neni zadna sranda,tatik ta uci...ty vyssi rocniky...no a tam uz tech studentu moc neni Laughing
pry je tam nekolik vln vyhazovani- zkouskove v prvnim jaru,tak pulka vypadne, pak v druhaku tak ctvrtina a ve tretaku ten zbytek Laughing
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17709
Location: VePř

PostPosted: Wed 24.1.2007 16:32    Post subject: Reply with quote

no, to radsi nebudu kamaradce rikat. Laughing ale ona je vicemene genialni a uz ma vsechny zkousky (za 1) hotove Cvoknik a ke vsemu je strasne hodna, krasna, nadana.. vlastne vubec nechapu, proc se s ni kamaradim Laughing
ale dost OT
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Wed 24.1.2007 16:32    Post subject: Reply with quote

kamarád je na jaderné fyzice, příští rok bude končit a je jich v ročníku asi už jen 5, ale když ho to baví Smile

mě by třeba medicína i bavila, ale vzhledem k tomu, že jsem na střední šla na ekonomku a gympl si dala až na druhý místo a jak mi šla fyzika to je jenom sen
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Wed 24.1.2007 16:44    Post subject: Reply with quote

Taky si nemyslím, že by politologie nebo mezinárodní vztahy byly nějak lukrativní obor... Z toho moc peněz nepokape Confused Vlastně je docela problém si potom najít nějakou práci v oboru.

Zkusila bych ty práva nebo ekonomku. Sice se říká, že ekonomů je už přebytek, ale myslím, že to není tak docela pravda. Narozdíl od těch politologů většinou problém s prací nemají. Navíc se tam dají najít moc zajímavé obory!

Psychologie je sice zajímavá, ale vezmou na to fakt málokoho. Moje kamarádka v Praze dokonce prošla i testem, a to s velice slušným výsledkem, a u pohovoru jí bylo řečeno, že nemá nárok, protože tam jsou lidi, kteří se hlásí u popáté, pošesté...

Pokud ti jdou přírodní vědy, co zkusit farmacii?

A ještě mě zaujala andragogika v Olomouci. Vzdělávání dospělých má podle mě velkou budoucnost.
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Wed 24.1.2007 17:00    Post subject: Reply with quote

kecka-no tak tatik mel pravdu,pokud jich je v pataku z nekolika set uz jen 5 Laughing

mexxie-s politologii/mezinarodnimi vztahy...otazkou je co to je "prace v oboru", protoze s touhle skolou muzes delat strasne moc veci...samozrejme zalezi na tom,jak je clovek schopnej...

s kamaradem jsme si delali srandu,kdyz jsme sli na zkousku z dejin politickeho mysleni- nas jeden ucitel,doktorand,kdyz byl v prvaku,tak od ty zkousky vyletel a ten ucitel ho vyrazil i od bakalarek...a ted dela doktoranda,plus uci jeste na jedny soukromy vs...a nema se spatne...kazdopadne uci
tak jsme si delali srandu,ze ti co tu zkousku udelaj napoprvy pujdou makat do praxe a ti,ktery vyrazi pujdou ucit Laughing tak uvidim,co ze me bude,ja tu zkousku udelala Laughing
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Nightwish
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1511

PostPosted: Wed 24.1.2007 19:49    Post subject: Reply with quote

mexxie wrote:
Taky si nemyslím, že by politologie nebo mezinárodní vztahy byly nějak lukrativní obor... Z toho moc peněz nepokape Confused Vlastně je docela problém si potom najít nějakou práci v oboru.

Já myslím,že je tohle dost velký předsudek,do politiky se dostává čím dál tím víc lidí,kteří nemají žádné znalosti,co se politiky a mezinárodních vztahů týče a potřebují mít kolem sebe tým schopných lidí,kteří jim dělají právě to vzdělanostní zázemí..a v politice jak je známo, se peníze přece jen točí Wink Mluvím tedy jen podle toho,co vidím u svých přátel,kteří politologii studovali,že je o ně dost velký zájem,hlavně na regionální úrovni,ale řada z nich odjela i do Lucemburska a Belgie, se znalostí jazyků a vystudovanou politologií či mezinárodními vztahy mají dveře do sítí evropské politiky otevřeny,takže bych je tak nezatracovala Smile

C-a-c-o-r-k-a-u nás na gymplu,dělalo hodně lidí přijímačky na ekonomku a dostali se úplně všichni, ale pokud tě baví biologie a humanitní vědy,nevím,jestli by to pro tebe bylo to pravé,ale můžeš to brát jako pojistku..medicína by tě nelákala? je těžký radit,co tě třeba na gymplu nejvíc bavilo?
_________________
-léta už tajím svoji příslušnost, v zemi co vyměnila hrubost za slušnost-
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms