sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Roztržitost, zapomětlivost, chaos...:/
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Wed 24.9.2008 12:44    Post subject: Roztržitost, zapomětlivost, chaos...:/ Reply with quote

stává se vám, že nad vámi vítězí obyčejné věci? zapomínáte často věci? jaké třeba? stává se vám, že ztratíte (nebo zapomenete a musíte se pro to vracet) občanku, mobil, foťák, peněženku, průkazy, čepice, bundy, rukavice..apod.?

jste roztržití? když máte před sebou nějaký úkol, tolik se na něj soustředíte, že jste schopní třeba zapomenout zamknout, zhasnout, nebo prostě "něco" zapomenout? Že když si nenapíšete na papírek co máte koupit/udělat/zařídit přes den, že prostě polovinu věcí neuděláte?

máte pocit, že nestíháte i když vlastně v podstatě neděláte absolutně nic?
nejste schopní si zapamatovat čísla, a proto si všechna čísla a datumy musíte psát, pak ztratíte diář a jste nešťastní?
platili jste někdy pokutu za ztracenou knihu v knihovně?

zkoušíte se tomuhle bránit? proč myslíte, že vás mozek zrazuje? a co proti tomu pomáhá?

píšete si na papírky program dne, který pak ale někam zahrabete a ztratíte, takže si nevzpomenete co jste všechno dnes chtěli udělat?

proč myslíte, že se to stává? jak tomu lze zabránit? Smile

veselé historky se zapomínáním jsou vtány.
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.


Last edited by Shrew on Mon 30.3.2009 15:07; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29884

PostPosted: Wed 24.9.2008 13:32    Post subject: Reply with quote

No to je moje každodenní realita Laughing
I když bych řekla, že se to celkem ustálilo a zlepšilo tím, že jsem si na některý věci navykla.
Stává se to proto, že se na to nesoustředím, protože přemýšlím nad jinýma (samozřejmě důležitějšíma Mr. Green ) věcma. A taky mi k tomu moc nepomáhá, že nemám pevný režim dne, takže nemám zažitou rutinu.

Historky mi už moc veselý ani nepřipadají, je to spíš otravný. Spousta běžných věcí mi zabere strašně moc času, protože se musím několikrát vracet a tak.
Třeba můj dnešní den probíhal tak, že jsem si jela vyzvednout objednávku od Fialy a chtěla jsem to spojit s výběrem peněz v Tescu a koupit tam máslo nějaký další věci. Takže jsem v Tescu nakupila úplně jiný věci (co jsem zas zapomněla jindy), peníze jsem nevybrala, tudíž jsem se musela vracet a pak jsem zapomněla vystoupit z tramvaje a navíc nevěděla, jak se jmenuje správná zastávka, takže jsem pobíhala v dešti jak kretén. Ale nakonec jsem se tam dostala. A máslo jsem nekoupila Mr. Green Zabralo mi to celkem 3 hodiny Rolling Eyes

Jo a třeba do Medúzy chodím zásadně bez peněženky, ještě že to mám tak blízko Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Wed 24.9.2008 13:51    Post subject: Reply with quote

ja zabudam veci do skoly Laughing (Spravit alebo zobrat, niiekedy naschval Razz ) a raz som doma zabudla tasku.. raz aj v skole.. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Wed 24.9.2008 13:56    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Daimler
The best damn thing your eyes have ever seen.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7769

PostPosted: Wed 24.9.2008 15:13    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Paranoidnik Paranoidnik Paranoidnik
Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Wed 24.9.2008 15:39    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29884

PostPosted: Wed 24.9.2008 15:51    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Wed 24.9.2008 15:55    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Sat 27.6.2009 21:16; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
flambelle
Servant
kytky 4, meta: 2950


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2863
Location: Praha/Red Room

PostPosted: Wed 24.9.2008 16:17    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
za každý den 3 koruny...


už čtyři : /, taky poslední dobou zpozdné dost střádám :)
_________________
All work and no play makes Jack a dull boy.
...before I go I just wanna tell you, you were fantastic...absolutely fantastic ...
...he's slim...and a little bit foxy ...

Back to top
View user's profile Send private message  
cloudy
kytky 2, meta: 600
kytky 2, meta: 600


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 591
Location: chlievik

PostPosted: Wed 24.9.2008 17:54    Post subject: Reply with quote

zabudam len ked som pretazena, vtedy zabudnem uplne na vsetko, neviem, kde co mam,mam chaos v tom,co musim urobit.. jasny znak, ze musim vypnut a oddychnut si...
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Wed 24.9.2008 18:07    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Wed 24.9.2008 18:22    Post subject: Re: Roztržitost, zapomětlivost, chaos...:) Reply with quote

Shrew wrote:
stává se vám, že nad vámi vítězí obyčejné věci? zapomínáte často věci? jaké třeba? stává se vám, že ztratíte (nebo zapomenete a musíte se pro to vracet) občanku, mobil, foťák, peněženku, průkazy, čepice, bundy, rukavice..apod.?
Ano

jste roztržití? když máte před sebou nějaký úkol, tolik se na něj soustředíte, že jste schopní třeba zapomenout zamknout, zhasnout, nebo prostě "něco" zapomenout? Že když si nenapíšete na papírek co máte koupit/udělat/zařídit přes den, že prostě polovinu věcí neuděláte?
Ano. Já jsem dokonce i tak líná, že si ani ty papírky nepíšu (a stejně bych je ztratila Laughing )

máte pocit, že nestíháte i když vlastně v podstatě neděláte absolutně nic?
Ano

nejste schopní si zapamatovat čísla, a proto si všechna čísla a datumy musíte psát, pak ztratíte diář a jste nešťastní?
Ano

platili jste někdy pokutu za ztracenou knihu v knihovně?
A to ne, na knížky si dávám pozor : )

Jsem fakt tragéd na tohle, třeba když mi někdo něco vysvětluje (jak s tím popisem cesty, co psal Daimler) tak to hned zapomenu. Pravidelně ztrácím kartičky od dokotrů, zapomínám si u přítele brýle (pak přijedu domů, jdu na komp a zjistím, že je nemám takže zas pěkně zpátky, ptž bez nich být nemůžu), když něco doma potřebuju tak to nemůžu najít a na datumy a časy si už taky dávám pozor, od té doby, co jsem sice měla správně napsané v kalendáři, že jdu k doktorovi na 10, ale měla jsem vsugerováno, že na 12 Rolling Eyes Zapomínám často věci ve škole, v hospodě, naštěstí jsem si to vždycky uvědomila čas a nic důležitého jsem neztratila, ale naposledy jsem nechala kytku od přítele v hospodě ve váze kam jsem si ji odložila ať neuschne Embarassed Laughing Atd. atd. Někdy si fakt připadám jak v pokročilém stádiu Alzheimera : )
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13149

PostPosted: Wed 24.9.2008 19:37    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9773

PostPosted: Wed 24.9.2008 20:23    Post subject: Re: Roztržitost, zapomětlivost, chaos...:) Reply with quote

Shrew wrote:
veselé historky se zapomínáním jsou vtány.

V návštěvnickém centru u červeného kamene jsem zapomněl batoh s doklady a oblíbeným foťákem. O víkendu jsem v kině vytrousil klíčky od auta a všiml si toho až na parkovišti (klíčky pak objeveny v sále pod sedadlem).
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35487

PostPosted: Wed 24.9.2008 20:26    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 1 of 7

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms