sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Koronavirová apokalypsa a všechno kolem
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 222, 223, 224 ... 250, 251, 252  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19564

PostPosted: Tue 14.9.2021 11:09    Post subject: Reply with quote

Jestli má Vilma deltu (což nejspíš má), tak je karantena 14 dnů a musí být ukončena testem (taťka mel rýmu a pozitivni je i po 14 dnech). A záleží, kdy ty jsi na PCR šla - jestli to nebylo brzy.
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20032

PostPosted: Tue 14.9.2021 11:58    Post subject: Reply with quote

Kamarád měl teď taky deltu, taky karanténa 14 dní a musel na konci na test. Nakonec byl na neschopence celý měsíc, protože neušel ani 100 metrů aniž by se nedusil.
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26082

PostPosted: Tue 14.9.2021 12:00    Post subject: Reply with quote

Jo, i moje kamarádka měla pozitivní PCR, druhý den jí volali, že má Deltu, tudíž 14 dní karanténa, která musí být ukončena negativním PCR - jejím i dcery.


Last edited by Hyenečka on Tue 14.9.2021 12:23; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8178

PostPosted: Tue 14.9.2021 12:16    Post subject: Reply with quote

hope wrote:
Mám opice sakra. No nic.
Kromě toho, že má Vilma zlomenou ruku, je taky pozitivní...
Do školy nahlášeno, v práci vyřešeno (já jsem negativní, přestože V. nic není a já mám slušnou rymicku).
Musím s tím obtěžovat svou doktorku a řešit něco? Vzhledem k tomu, že jsem očkovaná a mám negativní PCR?
Ptala jsem se dětské, co se dělá, a prej nic, za 10 dní normálně do školy:)

ja bych zustala s Vilmou v karantene, a pokud nepotrebujes mit k necemu, ze si pozitivni (k cemu? - neschopenku mas na Vilmu, ockovani jako "bezinfekcnosti" taky), tak bych se na nejaky dalsi potvrzovaci PCR vykaslala, smysl mi to nedava

kazda hygienicka stanice si totiz pravidla vyklada jinak a tak se dava karantena 10 dni, 14 dni, s potvrzovacim testem i bez testu, zadna celorepublikove stejna pravidla se nedodrzuji, tak k cemu si to delat pro sebe tezsi?


Last edited by zuza on Tue 14.9.2021 17:08; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20032

PostPosted: Tue 14.9.2021 12:20    Post subject: Reply with quote

Holky, Hope má opice
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26082

PostPosted: Tue 14.9.2021 12:26    Post subject: Reply with quote

zuzo....................

Delta je svinstvo, a já bych v zájmu ostatních, který bych mohla svým pohybem na veřejnosti ohrozit, dodržela radši víc než míň, a na testy bych si došla klidně ještě 2x (přetestování, jak psala Byzzy - hope to můžou ukázat později, což je dost pravděpodobný, a testování na konci karantény). Dotázala bych se svýho obvodního, případně na spádový hygieně.

Nechápu, jak někdo může uvažovat tak lehkovážně/bezohledně jako ty. To neznamená, že když vy jste ho dle tvýho přesvědčení měli (ve skutečnosti jen domněnky a samodiagnóza laika), a ta daná viróza byla v pohodě, že to něčím riskantním chováním někdo jinej nemůže pěkně ods*at, a to úplně zbytečně.


Last edited by Hyenečka on Tue 14.9.2021 12:33; edited 4 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20032

PostPosted: Tue 14.9.2021 12:31    Post subject: Reply with quote

Taky bych deltu nepodceňovala, navíc Hope pracuje v obchodě ne? Bych si netroufla jít zpět do práce bez negativního testu.
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26082

PostPosted: Tue 14.9.2021 12:33    Post subject: Reply with quote

Přesně tak.
Back to top
View user's profile Send private message  
Leni.ce
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 11 Jul 2012
Posts: 24247

PostPosted: Tue 14.9.2021 12:37    Post subject: Reply with quote

Tak dětská by měla nařídit Vilmě izolaci. Ty, pokud máš příznaky, tak bys měla do karantény teoreticky taky, i když už máš ukončený očkování. Domluvila bych se s obvodní, protože OČR ti těch 14 dní asi nepokryje. Nebo je v těchhle případech stále prodloužený?
_________________
Než někoho odsoudíš, obuj si jeho boty a přejdi jeho cestu, přejdi jeho minulost, okus jeho slzy, zažij jeho bolest, radost, přejdi roky, kterými prošel on, klopýtni na každém kameni, na kterém klopýtl. Za každým klopýtnutím vstaň a jdi dál tak, jak to udělal on. A až potom můžeš chování druhých soudit a tvrdit, že někoho znáš. Ano, nesuď člověka, dokud se neprojdeš v jeho botách.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Tue 14.9.2021 13:29    Post subject: Reply with quote

No tak vzhledem k tomu, že to dítě má zlomenou ulnu i radius a už jsme byly 3x na chirurgii, kde se pravděpodobně i nakazila, tak úplně nebudu pobíhat kvůli koroně.
Já měla tento týden mít dovolenou a když se jí stala ta ruka, tak asi i ten další. Takže pokryté to je.
Na test půjdu, než půjdu zpět do práce.
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8178

PostPosted: Tue 14.9.2021 17:13    Post subject: Reply with quote

za opice se omlouvam, jeste jsem si rikala, ze to nesmim zatrhnout, tak edit no Wink

jinak hyenecko pletes si pojmy s dojmy, ja nenabadam k sireni delty, psala jsem o dodrzeni karanteny a nejak nechapu, vcem by ta oficialne potvrzena mela byt ucinejsi, spise naopak mi prijde, ze kdyz budu obihat dalsi a dasi testy, aby se to oficialne potvrdilo, tak jen zvysuji pravdepodobnost nakazy nekoho dalsiho

tahle posedlost oficialnim souhlasem lekare pomalu i k brani kapek na kasel je smutna, k lekari chodim jen, kdyz potrebuji pomoc, to ale neznamena, ze se bud chovat nezodpovedne ne! Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8178

PostPosted: Tue 14.9.2021 18:02    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Tue 14.9.2021 19:00    Post subject: Reply with quote

Ono je to tak, že pozitivní je táta. S tím jsme se neviděli, máma měla příznaky, to jsme se viděli. Hlídala Vilmu. Vilma byla ve čtvrtek negativní ve škole antigen a PCR když jí přijímali v té nemocnici, to byla skoro půlnoc. Mezitím se samozřejmě stala spousta věcí. Táta šel na PCR v pátek po tom co mu vyšel doma pozitivní antigen, ale musel čekat do pondělí na výsledek. Mě začalo být v pátek večer divně, rymička a šimrani v krku. Takže domácí antigen negativní v pátek i v sobotu, máma taky měla opakovaně negativní. V. nic nebylo tak mě nenapadlo jí ho dělat. No v neděli jsem šla s V. na PCR já negativní, ona pozitivní. Máma šla na PCR až v pondělí, po tom co vyšel pozitivně táta. To už měla skoro týden " příznaky". Je negativní. Ještě čekáme na výsledky O., kterej vyzvedával Vilmu z nemocnice a v pátek ji hlídal.
Naši před tím byli na chatě, kde se s nikým nesetkali..
Dost to vypadá, že ten kovid mají každý od jinud. Zapeklité.
Každopádně škola je snad v pohodě. A já chodím jen se psem.

A ta delta, to oni dělají rozbory nějak automaticky ne?
Jo a k opatřením, přesně, každej doktor řekl něco jinýho. Dokonce i že bych nemusela být v karanténě, jsem očkovanáSmile. Regulérně mi svítí na Tečce hotový očkování a zelenej PCR, tzn kdybych byla pica můžu do práce:)
Back to top
View user's profile Send private message  
Exi
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 31 Oct 2013
Posts: 3703

PostPosted: Tue 21.9.2021 20:46    Post subject: Reply with quote

Očkovali byste se v těhotenství? Mě to nějak nebere, nemám nic proti očkování jako takovému, spíš z toho, co se kolem toho dělá, ale bojím se, že letos bych covid mohla chytit a četla jsem už pár hororových story o ještě nenarozených dětech, co covid matky nepřežily, případně příšerných porodech matek s covidem (personál se k nim choval jako by měly mor, nesměly si ani na minutu sundat roušku i při těch nejhorších kontrakcích atd.) tak by bylo fajn se tomu vyhnout, ale co když budu mít nějakou blbou reakci naopak na očko? A těch dětí, co se narodily očkovaným matkám taky ještě moc není, byla bych klidnější kdyby se takto očkovalo už třeba několik let... Neříkám, že to může být druhý thalidomide, to bylo něco jiného, ale stejně. Mamka do mě hustí pořád, ať už se jdu konečně očkovat a manžel je zas spíš proti a já se furt nemůžu rozhodnout.
_________________
A friend in need's a friend indeed, a friend who bleeds is better, my friend confessed she passed the test, and we will never sever.
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28420

PostPosted: Tue 21.9.2021 20:55    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 222, 223, 224 ... 250, 251, 252  Next
Page 223 of 252

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms