sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Koronavirová apokalypsa a všechno kolem
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 86, 87, 88 ... 250, 251, 252  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13683

PostPosted: Tue 21.4.2020 15:30    Post subject: Reply with quote

jinak mě ještě překvapuje, že v Česku jsou roušky, ale zároveň se můžou používat ty veřejný venkovní fitness parky a dětský hřiště. protože to tady byla jako jedna z prvních věcí, co se zevřelo a co se nesmí se používat. dětské houpačky jsou dokonce na těch hřištích zamknuté, aby to někoho nelákalo.

fitness s trenérem venku je stále povolený, ale klient musí mít vlastní podložku a cvičí se bez nářadí a pochopitelně s rozestupem. hlídaj to tu helikoptérama.

stejně tak by tu lidi neměli sedět na lavičkách venku. venku je v podstatě povolené pouze fitness (tzn. procházky, kolo, cvičení). jednu babičku, co si sama četla na trávě u pláže, dokonce policie upozornila, že to nesmí (to už je teda asi 2 týdny zpět, co jsem to viděla). to mi přišlo teda ale také nesmyslné, protože kolem ní fakt nikdo nebyl.

jinak tady už jeden týpek dostal 7 let vězení za porušení karantény. ale to byla výjimka, jinak tu všichni rozestupy dodržují stále a chovají se víceméně zodpovědně (i když tu ten virus skoro už není), i když určitě se najdou i výjimky. ale celkově fakt dobrý.
a v krámech jsou všude značky, kde můžeš stát, což je taky super. aspoň lidi už ví, jak dlouhý je 1,5 metru.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13683

PostPosted: Tue 21.4.2020 15:36    Post subject: Reply with quote

ale připdá mi vtipný, jak někteří lidé nosí do supermarketu na nákup (nebo i ven do parku na procházku Shocked ) latexové medicínské rukavice. mám pocit, že vůbec nechápou jejich koncept. oni sice nosej ty rukavice, ale pak si s nima stejně šáhnou do obličeje. ale asi si myslí "mám rukavice, tak nemůžu chytit virus" Cvoknik
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chanteau
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 20455

PostPosted: Tue 21.4.2020 17:12    Post subject: Reply with quote

Proč by si s nima měli šáhnout do obličeje?
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Tue 21.4.2020 17:17    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Effy
young & beautiful


Joined: 16 Jan 2013
Posts: 9635

PostPosted: Tue 21.4.2020 18:47    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13683

PostPosted: Wed 22.4.2020 0:58    Post subject: Reply with quote

Effy wrote:
Chanteau wrote:
Proč by si s nima měli šáhnout do obličeje?

Ja to taky nechapu, rukavice teda do obchodu nosim, abych nesahala na vozik/kosik, do obliceje si nesaham, pak je sundam.


a já jsem někde řekla, že to děláte vy? o tom nikom tu jsem snad nepsala, ne? Laughing

a nemluvím o prodavačkách nebo o pracovnících. mluvím o normálních lidech, co v nich choděj ven, běhat, na nákupy, na procházky.

říkám jen své pozorování z obchodu a parku.
paní v obchodě má rukavice a pak se s nima škrábe v obličeji, posouvá si s nima brýle na nose atd. paní v parku běží v lékařských rukavicích a utírá si pot z čela (to taky mo nechápu, k čemu jí jsou... pokud s nima nesbírá psí hovna). řekla jsem jen to, že něktěří lidé tu nosej rukavice, ale většinou mám pocit, že nechápou jejich koncept.
většina lidí tu rukavice nenosí (v obchodech ti vozík utře zaměstnanec alkoholem a i samoobslužné pokladny, terminál atd. ti jiný zaměstnanec vyčistí alkoholem, takže pokud si chvilku vydržíš nesahat do obličeje a u auta si vydezinfikuješ ruce gelem nebo sprejem, tak rukavice nepotřebuješ. navíc to je dnes tak vzácné zboží, že nechápu, že to ještě prodává někdo obyčejným lidem, když je to určené pro zdravotníky - obzvláště ty latexové rukavice. a latexové rukavice při běhu v přírodě, tak to nechápu už vůbec), všimla jsem si toho hlavně u starších žen, které pak ale i s nima opět šahají na své tašky, na sebe.. chytnou s nima mobil. prostě mám rukavice = nechytnu koronavirus asi Smile

vím, že se nevyjdřuju vždycky výstižně, protože to po sobě většinou nečtu, ale co je na téhle větě nepochpitelnýho?
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14087

PostPosted: Wed 22.4.2020 6:47    Post subject: Reply with quote

Člověku, to nevyjadřuješ. Ale tohle jsem teda pochopila i já z původního příspěvku, jak to myslíš.
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26174

PostPosted: Wed 22.4.2020 7:16    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35487

PostPosted: Wed 22.4.2020 7:56    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
Effy
young & beautiful


Joined: 16 Jan 2013
Posts: 9635

PostPosted: Wed 22.4.2020 9:03    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14087

PostPosted: Wed 22.4.2020 9:21    Post subject: Reply with quote

Hyenečka wrote:

gigli, chápu a souhlasím, ale pokud by oficiálně otevřeli zahrádky, tak už při současný návštěvnosti naší přehrady a obsypaných luk okolo stánků si neumím představit, jak by lidi dodržovali neshlukování a jak by se to porušování řešilo třeba ze strany provozovatele či policie.


Hyen, tak samozřejmě je to jen teorie. Asi u vás na přehradě u stánků by to k ničemu nebylo, ale třeba aspoň ve městě by to šlo řešit něčim jako jak je v centru Prahy, že můžeš třeba alkohol konzumovat jen v nějakym vyhrazenym prostoru. Tak by se prostě konzumovala jen na těch omezených místech na zahrádce a přestalo by se točit pivo s sebou, jinak by se to dalo pokutovat. A pomohlo by to hospodám i ekonomicky.

Já taky včera šla tady u nás kolem hospody a lidi tam postávaj před zahrádkou, padnou na to tuny plastu a chlapi vochcávaj všechny rohy. S otevřenou zahrádkou by problém zmizel a nemyslim, že by to výrazně zvyšovalo zdravotní rizika.

Theres, neomývám. Ani rukavice nenosim. Mně ta pravděpodobnost, že bych se nakazila, přijde jako naprosto mizivá, pokud se nezdržuju někde v uzavřenym prostoru mezi lidma.
Back to top
View user's profile Send private message  
Franchise
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 24 Aug 2008
Posts: 8381

PostPosted: Wed 22.4.2020 10:09    Post subject: Reply with quote

Theresa wrote:
Hele a omyvate doma nakup? Laughing


Jj všechno co jde tak stříkám desinfekci a otírám, ovoce a zeleninu důkladně myju.
_________________
Zítřek Ti nikdo neslíbil ...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29884

PostPosted: Wed 22.4.2020 10:11    Post subject: Reply with quote

já nic speciálně neomývám, jen si teda častěji myju ruce a nějak si víc dávám pozor, na co sahám
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
pecička
*Discipline, Drive, Determination*


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 43040

PostPosted: Wed 22.4.2020 10:16    Post subject: Reply with quote

ne neomyvam..ne jinak ci vic nez jindy. Ja fakt nevim jestli sem cune, nebo ignorant...proste si meju ruce, vyvaruju rousky a smaozrejme umejvam ovo-zel...ja nevim, asi se z toho nechci zblaznit primarne. Prijde mi to cely uztak pritazeny za vlasy...a tim nerikam ze to nemuzu chytnout, ale proste...nevim no, jak vyjadrit ten svuj pocit z toho uz Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13934

PostPosted: Wed 22.4.2020 10:30    Post subject: Reply with quote

Nákup neomývám. Akorát ovoce rovnou omyju, než ho dám do ošatky. Preventivně, protože jsem zjistila, že přítel si to bere a bez umytí se do toho hned zakousne. A asi to tak budu radši dělat pořád, virus nevirus. Většina věcí má stejně nějaký obaly, při vaření dodržuju i normálně hodně košer hygienu, myju si ruce snad stokrát, je to takový můj tik.
_________________
Za práva holubů.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 86, 87, 88 ... 250, 251, 252  Next
Page 87 of 252

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms