sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Šití
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Móda
View previous topic :: View next topic  
Author Message
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26498

PostPosted: Tue 2.8.2016 8:21    Post subject: Šití Reply with quote

Kdo tady šije? Very Happy Jak jste začaly, kde berete inspiraci, jaký máte stroj, kde kupujete látky, co vás baví, co všechno už jste ušily? Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26498

PostPosted: Tue 2.8.2016 8:24    Post subject: Reply with quote

Snad tu tohle tema jeste nikde neni? Smile

Ja uz si s tou myslenkou pohravam delsi dobu a ted to nabralo realnejsich obrysu, protoze budu mit narozeniny, tak me napadlo, ze bych si mohla prat sici stroj... ale jsem tim uplne nepolibena, nikdy jsem to nezkousela, jen videla babicku v akci a rikala jsem si, ze bych si urcite prosila prsty, ze to je desivy Laughing Ale fakt me to laka vyzkouset. Jako dite jsem porad neco vyrabela a moc me to bavilo a uz dlouho si rikam, ze by chtelo se k necemu takovymu vratit.
Back to top
View user's profile Send private message  
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Tue 2.8.2016 9:21    Post subject: Reply with quote

já občas... většinou šiju šaty, sukně a prostě věci, které jsou jednoduché Smile náročné věci nezvládám. + zkracování opravy atd.

Stroj sem měla Veritas a teď mám Janome - přesné označení si ale nepamatuju Smile asi proto, že teď trochu zahálí Very Happy Potřebuju na to prostě čas a ten mi teď tak nějak schází. Když si to rozložím v obýváku tak mě štve, když mi přes to třeba muž skáče a tak.
Momentálně mám rozdělaných x projektů a hotový není žádný Laughing


Látky kupuju tak různě Smile A doma mám x ročníků Burdy, takže spousta střihů, které se za ty roky pořád vrací.

Jo a vtěch starších Burdích jsou super návody na to šití. Mám koupených i pár nových a řekla bych, že ten časopis šel hodně dolů s úrovní.

+ teda mám i nějaké knížky o šití. kde je to celkem hezky obrázkově vysvětleno co a jak.
_________________
neměli na guláš přesto byli nejbohatší na zemi protože neznali závist jež blahobyt promění v mindráky
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35442

PostPosted: Tue 2.8.2016 11:22    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14080

PostPosted: Tue 2.8.2016 11:51    Post subject: Reply with quote

Siddalae wrote:
Jo a vtěch starších Burdích jsou super návody na to šití. Mám koupených i pár nových a řekla bych, že ten časopis šel hodně dolů s úrovní.


fakt? mně ani nepřijde. mám nějaký ročníky od devadesátek až po loňský a přijde mi to furt stejný. ale je fakt, že dřív vždycky býval jeden obrazový kurz šití, kde to bylo hodně podrobně vysvětlené. nevim, jestli to tam furt je.
pak teda vlastním nějaký německý totáčový a tam jsem návody nečetla.

mě šít učila máma, když mi bylo nějakých 16. v pubertě jsem vcelku šila, páč jsem chtěla být módní návrhářka. ale jako nic extra super komplikovanýho - šaty, sukně, kalhoty, trika. na nějaký kabáty nebo saka bych si netroufla.

teď už moc nešiju. vždycky mě jednou za rok popadne touha si něco ušít, tak to rozešiju a pak se to tu další rok válí rozdělaný. další rok to došiju, zase rozešiju něco novýho a tak pořád dokola. ještě při tý příležitosti koupim burdu, vyberu, co budu šít dál, a nakoupim látky. takže ve skříni mám docela zásobu.

stroj mám singer, který jsem dostala k nějakým narozeninám (18, 19?), takže slouží už dlouho i přes mojí nepéči.
Back to top
View user's profile Send private message  
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Tue 2.8.2016 12:11    Post subject: Reply with quote

já mám doma i nějaký ruský Burdy , Německý taky Laughing
Nevim, fakt mi to tak připadá, že tam i bylo víc střihů. Koupila sem si vloni několik čísel a fakt jako mně to zarazilo a zdálo se mi to už celkem o ničem. Jinak si taky občas koupím od Burdy už i nějaké ty hotové střihy. Přeci jen mně to taky nebaví překreslovat:)
_________________
neměli na guláš přesto byli nejbohatší na zemi protože neznali závist jež blahobyt promění v mindráky
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35442

PostPosted: Tue 2.8.2016 12:21    Post subject: Reply with quote

Ja jsem si koupila za posledni rok dve detsky burdy. Ty dospely me moc neberou. Bud je to tam do male velikosti a nebo ty vetsi jsou strasny hadry.
Ottobre je mnohem lepsi.
Strihy strahuju i dost na netu. Nebo na etsy nabizej taky pekny strihy vetsinou okolo 250kc jeden.

Latky nakupuju tady:
http://www.dumlatek.cz/
http://www.kakadufabrics.cz/
http://www.terstra.cz/
https://www.umelluzinky.cz/
http://www.sitiniti.cz/123-e-shop
http://www.latkyrudolf.cz/
http://metraz-latky-mirus.cz/
http://www.bavlnenysen.cz/¨
http://www.majdalatky.cz/
http://www.unuodesign.cz/
http://sijemdetem.cz/
a pak se da najit i dost na mimibazar a fleru
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14080

PostPosted: Tue 2.8.2016 12:36    Post subject: Reply with quote

jo, je fakt, že když máš větší velikost, tak se moc nechytáš, ale tak zase není problém ten střih o pár centimetrů zvětšit. já nějaký ty větší taky zmenšovala, když se mi líbily.
vidíte, tak s burdou jsem spokojená asi jenom já. právě mně se líbí, že tam vcelku jdou s módou a není to nějaký oblečení pro báby. zase na druhou stranu ty střihy přizpůsobí nějak tak, aby to byl schopnej ušít vcelku každej.
Back to top
View user's profile Send private message  
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Tue 2.8.2016 12:41    Post subject: Reply with quote

Já jsem s Burdama taky spokojená, ale s těma staršíma, co mám doma no Smile to šití sem dle toho povětšinou pochopila Smile
V jedné burdě mám x let vybraný kabát, ale ten si teda budu muset nechat někde ušít, ten sama nezvládnu Smile

Sem tam taky nějakou látku koupím ještě ve flextexu ale jinak mám odma taky zásoby. Laughing
_________________
neměli na guláš přesto byli nejbohatší na zemi protože neznali závist jež blahobyt promění v mindráky
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35442

PostPosted: Tue 2.8.2016 13:35    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Tue 2.8.2016 13:48    Post subject: Reply with quote

já teda poslední co sem ušila byly vlajky Laughing
teď mám zkrátit mužovi gatě ale ten mi je pro jistotu ještě nevyndal z auta, takže dobrý Laughing
_________________
neměli na guláš přesto byli nejbohatší na zemi protože neznali závist jež blahobyt promění v mindráky
Back to top
View user's profile Send private message  
Tevi.
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 19300
Location: vedle blázince

PostPosted: Tue 2.8.2016 14:04    Post subject: Reply with quote

Jsem si vzpomněla na poslední ročník na základce, kde jsme měli za úkol něco na sebe ušít, tak jsem si ušila černou minisukni, a tak jsem si jí zamilovala, že jsem ji pořád nosila. Akorát asi dva roky poté jsem trochu ztloustla a na té sukni mi rupl zip Laughing . Škoda, dneska by mi zase byla.

Jinak nešiju, nemám na to trpělivost ani fantazii. Ale vzpomínám si na mamku, ta má oděvní průmyslovku a doma často šila jak oblečení, tak různé závěsy, potahy, povlečení, apod. Ale už moc nešije. Mrzí mě, že nejsem šikovná po ní.

Plus se k tomuto tématu ještě hodí to, že můj táta je vyučenej opravář šicích strojů, takže moje dětství jsem vlastně prožila mezi hučením šicích strojů (opravoval je doma jako přivýdělek ke své tehdejší práci) a mezi látkami, různými nitěmi, knoflíky, špendlíky, apod. Smile

Díky za tohle téma, aspoň jsem si to všechno hezky připomněla Smile
_________________

* Žena nepotřebuje toho, kdo nepotřebuje ji.**
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14080

PostPosted: Tue 2.8.2016 15:39    Post subject: Reply with quote

všívání zipu taky nesnášim. já už si radši vybírám samý bezzipový věci. to mi za ty nervy nestojí.
Back to top
View user's profile Send private message  
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Tue 2.8.2016 16:13    Post subject: Reply with quote

všívání zipů mi moc nevadí. dokonce sem schopná i vyměnit rozbitý zip u riflí.

ale co vadí mně jsou některý látky, který jsou jako živý to jak to klouže mně vzteká. případně když mám třeba blbý nitě co se někdy trhají.
_________________
neměli na guláš přesto byli nejbohatší na zemi protože neznali závist jež blahobyt promění v mindráky
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35442

PostPosted: Wed 3.8.2016 7:45    Post subject: Reply with quote

mne vadi kdyz tu novou latku vyperu, ze se krouti ty okraje. hlavne uplet. pry na to pomaha skrob ve spreji ale nejak sem se k tomu stale nedokopala.

a nite je to zajimavy. Mela jsou spoustu starych niti po mame a ty se prekvapive netrhaly. Pak jsem si koupila par noname a ty se skubaly porad. Takze ted kupuju vetsinou nite Aspo. Ty mi vyhovujou. Radsi uz nedelam pokusy, ze bych na niti usetrila. Jen nejsem schopna udelat nějakou poradnou barevnou zasobu a taky nemam odjad na kolik mi jedna civka ma vystacit.
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Móda All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms