sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Cestování/dovolená s dětmi
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Děti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
cloo
kytky 5, meta: 5850
kytky 5, meta: 5850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5784

PostPosted: Sun 8.5.2016 16:43    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
* G O O D * V I B E S * O N L Y *
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14080

PostPosted: Mon 9.5.2016 13:09    Post subject: Reply with quote

cloo, o tom jsem uvažovala, ale nakonec jsem našla nějaký b&b, kde je i kuchyňka a je to tam takový rodinný. už mi i pán psal, že nám připraví dětskou postýlku, tak uvidíme, jaký to bude.
ale jako to airbnb je s tim malym dítětem přece jen leoší volba. nebo prostě nějaký apartmán.
jinak jsem teda ještě stáhla na doporučení nějakou dětskou hru na mobil, tak snad s tim přežijeme cestu.
Back to top
View user's profile Send private message  
Leni.ce
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 11 Jul 2012
Posts: 24247

PostPosted: Thu 16.6.2016 21:41    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Než někoho odsoudíš, obuj si jeho boty a přejdi jeho cestu, přejdi jeho minulost, okus jeho slzy, zažij jeho bolest, radost, přejdi roky, kterými prošel on, klopýtni na každém kameni, na kterém klopýtl. Za každým klopýtnutím vstaň a jdi dál tak, jak to udělal on. A až potom můžeš chování druhých soudit a tvrdit, že někoho znáš. Ano, nesuď člověka, dokud se neprojdeš v jeho botách.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chantelle
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 29 Aug 2007
Posts: 2507
Location: bažina zoufalství a propast beznaděje

PostPosted: Fri 17.6.2016 7:12    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Leni.ce
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 11 Jul 2012
Posts: 24247

PostPosted: Fri 17.6.2016 11:01    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Než někoho odsoudíš, obuj si jeho boty a přejdi jeho cestu, přejdi jeho minulost, okus jeho slzy, zažij jeho bolest, radost, přejdi roky, kterými prošel on, klopýtni na každém kameni, na kterém klopýtl. Za každým klopýtnutím vstaň a jdi dál tak, jak to udělal on. A až potom můžeš chování druhých soudit a tvrdit, že někoho znáš. Ano, nesuď člověka, dokud se neprojdeš v jeho botách.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Thu 21.7.2016 11:59    Post subject: Re: Cestování/dovolená s dětmi Reply with quote

gigli wrote:
jelikož něco na tenhle rok plánujeme, tak bych byla ráda, kdybyste se podělili o svoje zkušenosti.
třeba by mě zajímalo, kdy jste poprvé jeli s dítětem na nějakou dovolenou. teď jako nemyslim na chatu nebo k prarodičům, kde člověk relativně má nějaké zázemí, ale spíš do hotelu/apartmánu, ať už teda v rámci republiky nebo za hranice.
na co si třeba dát při výběru hotelu pozor? a kdyby byly tipy na nějaký místa, kde to s dětma bylo fajn, tak sem s nimi. nebo i tipy, kde to rozhodně fajn nebylo. a vlastně jakékoli historky z dovolených s dětma a dobré rady, abychom se my ostatní mohli vyvarovat chyb, za který se platí ztrátou zdravého rozumu.
a jak vaše děti zvládají delší cestování? já se třeba vcelku bojim cesty autem, protože pokud malá nespí, tak to nepatří k jejím oblíbeným činnostem. a třeba do letadla bych si s ní fakt netroufla. z toho bych nespala několik dní předem při představě, že mi bude několik hodin řvát do ucha a zbytek cestujících mě bude chtít ukamenovat (ale třeba by to proběhlo v pohodě, cestuje tak plno dětí).
a máte na letošek naplánovanou nějakou dovolenou?


My se letos chystáme s mládětem (3 roky) poprvé na dovolenou k moři, tak bych taky uvítala nějaké tipy a zkušenosti, ale vidím jen opice Sad Laughing
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Mari
addicted..
kytky 8, meta: 21650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 21190
Location: in my own time

PostPosted: Fri 22.7.2016 9:36    Post subject: Reply with quote

Tak my za sebou máme pár dní v Rakousku a bylo to super, jediné, čeho jsem se bála, byla cesta, jeli jsme autem 6 hodin. Tam jsme to vyřešili přespáním na půli cesty a druhý den ještě delší zastávkou v Mnichově, takže to bylo v klidu. Zpátky jsme ale museli jet najednou, takže jsme měli jen pauzu na oběd a jednu kratší zastávku a konec cesty už byl náročný, chtělo to ještě aspoň jednou zastavit.. Tak víme pro příště.
Jeli jsme s kamarády, co mají o půl roku starší dítě, takže to bylo moc fajn, i když děti si spolu ještě nehrály. Ubytování jsme měli v apartmánu, každý svůj pokoj s koupelnou, dohromady kuchyňku. Překvapilo mě, jak jsou v Rakousku všude baby-friendly, snad v každé restauraci, kde jsme byli, měli jídelní stoličku, ohřívali jídlo, často byly i hrací koutky a přebalovny.
Ještě chceme v září někam k moři, asi letecky, ale věřím, že i to malej zvládne.
_________________
♪♪♪
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14080

PostPosted: Sun 24.7.2016 9:28    Post subject: Re: Cestování/dovolená s dětmi Reply with quote

Rhiannon wrote:

My se letos chystáme s mládětem (3 roky) poprvé na dovolenou k moři, tak bych taky uvítala nějaké tipy a zkušenosti, ale vidím jen opice Sad Laughing


rhi, a kam jedete? my jsme se včera večer vrátili. u moře jsme teda nebyli, pokud se nepočítá výlet do benátek. byli jsme u lago di garda a zrovna ta destinace mi pro děti přijde fakt dobrá.
jedna pláž v sirmione je v podstatě totální mělčina, takže pro malý dítě absolutní ideál, protože se tam můžeš vyvalit, v klidu se opalovat ve vodě a dítě se může plácat vedle tebe. teď teda myslim tvoje rozumnější dítě. to moje pořád chtělo někam odcházet. a varianta pláže s kamínky mi přišla taky dobrá, protože jí dost bavilo si s nima hrát.
jinak jsme u apartmánu měli bazén, což bylo fajn, že jsme se tam s ní mohli koupat v podstatě furt, ale zase nebylo fajn, že moje dítě, který prostě miluje vodu, tam chtělo furt skákat.

cestu autem zvládla vcelku v pohodě. bylo to na cca 10 hodin včetně přestávek. vyjížděli jsme nějak kolem půl čtvrtý ranní, což jsme jí jenom přehodili do sedačky a ona hned zase usnula a do nějakých osmi spala, pak ještě někdy k jedenáctý usnula, takže cesta tam byla vcelku v pohodě.
zpátky to včera bylo o dost horší, protože jsme zůstali v koloně na začátku cesty a pak jsme vykysli u mnichova, kde byla šílená bouřka, kroupy, větve lítaly, takže se dalo jet asi hodinu tak krokem, než jsme se z toho vyhrabali. to už byla ke konci fakt vyřízená a nezabíralo nic. ale jako v rámci možností to zvládla dobře, protože ta cesta byla prostě blbá a vyřízený jsme z ní byli všichni.
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8178

PostPosted: Wed 3.8.2016 9:15    Post subject: Re: Cestování/dovolená s dětmi Reply with quote

tak ja mam ted s holkama za sebou poprve sama 3 hodinove cestovani (6-7 tyden a 4,5 roku)

a s prominutím mě sraly všechny ty semafory, protože jak jsme zastavili tak se mala budila, takže jsem v hodinove zácpě kojila v odstavnem pruhu Dementnik

zpet jsem teda jela na noc a oklikama a bylo to lepší Rolling Eyes

jinak výhoda cestovani s j. je v tom, že tam může a. podat dudlik Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Wed 7.9.2016 7:49    Post subject: Re: Cestování/dovolená s dětmi Reply with quote

gigli wrote:
rhi, a kam jedete? my jsme se včera večer vrátili. u moře jsme teda nebyli, pokud se nepočítá výlet do benátek. byli jsme u lago di garda a zrovna ta destinace mi pro děti přijde fakt dobrá.
jedna pláž v sirmione je v podstatě totální mělčina, takže pro malý dítě absolutní ideál, protože se tam můžeš vyvalit, v klidu se opalovat ve vodě a dítě se může plácat vedle tebe. teď teda myslim tvoje rozumnější dítě. to moje pořád chtělo někam odcházet. a varianta pláže s kamínky mi přišla taky dobrá, protože jí dost bavilo si s nima hrát.
jinak jsme u apartmánu měli bazén, což bylo fajn, že jsme se tam s ní mohli koupat v podstatě furt, ale zase nebylo fajn, že moje dítě, který prostě miluje vodu, tam chtělo furt skákat.

cestu autem zvládla vcelku v pohodě. bylo to na cca 10 hodin včetně přestávek. vyjížděli jsme nějak kolem půl čtvrtý ranní, což jsme jí jenom přehodili do sedačky a ona hned zase usnula a do nějakých osmi spala, pak ještě někdy k jedenáctý usnula, takže cesta tam byla vcelku v pohodě.
zpátky to včera bylo o dost horší, protože jsme zůstali v koloně na začátku cesty a pak jsme vykysli u mnichova, kde byla šílená bouřka, kroupy, větve lítaly, takže se dalo jet asi hodinu tak krokem, než jsme se z toho vyhrabali. to už byla ke konci fakt vyřízená a nezabíralo nic. ale jako v rámci možností to zvládla dobře, protože ta cesta byla prostě blbá a vyřízený jsme z ní byli všichni.


My do Řecka, na Rhodos, už za pár dní. Mladá se hrozně těší, pořád mluví o tom, jak půjdeme do moře Laughing začínám věřit, že cestu dáme v pohodě, ale jak budeme dostávat dítě z pláže přes poledne, aby se neupeklo, to je teda ve hvězdách Smile navíc u nás teď probíhá hluboké období vzdoru. No bude to dobrodružný Smile
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Wed 7.9.2016 7:55    Post subject: Reply with quote

dítě z toho bude tak urvaný, že ti odpadne ještě na pláži Wink Vim o čem mluvim, Vilmičce nevadilo, ani 15stupňové moře v dubnu Bojik Navíc bude vstávat brzy a hned poletí do mořeSmile A ta voda hrozně unavuje.
Na dovolený je pak všechno jinak Wink


Last edited by hope on Thu 8.9.2016 12:23; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Leni.ce
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 11 Jul 2012
Posts: 24247

PostPosted: Wed 7.9.2016 7:56    Post subject: Reply with quote

hope, myslím, že to Rhi nevidí
_________________
Než někoho odsoudíš, obuj si jeho boty a přejdi jeho cestu, přejdi jeho minulost, okus jeho slzy, zažij jeho bolest, radost, přejdi roky, kterými prošel on, klopýtni na každém kameni, na kterém klopýtl. Za každým klopýtnutím vstaň a jdi dál tak, jak to udělal on. A až potom můžeš chování druhých soudit a tvrdit, že někoho znáš. Ano, nesuď člověka, dokud se neprojdeš v jeho botách.
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14080

PostPosted: Thu 8.9.2016 12:21    Post subject: Re: Cestování/dovolená s dětmi Reply with quote

Rhiannon wrote:
Mladá se hrozně těší, pořád mluví o tom, jak půjdeme do moře Laughing začínám věřit, že cestu dáme v pohodě, ale jak budeme dostávat dítě z pláže přes poledne, aby se neupeklo, to je teda ve hvězdách Smile


jí uplatíš zmrzlinou. Laughing
a taky myslim, že se dopoledne vykoupe a bude toho mít na nějakou dobu dost.
tak si to užijte a dej pak vědět, jaký to bylo.
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35442

PostPosted: Thu 8.9.2016 13:29    Post subject: Reply with quote

asi se odstehuju k mori Laughing
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25244

PostPosted: Thu 8.9.2016 13:50    Post subject: Reply with quote

Mě se teda na moři s dítětem (myšleno neteří) vždycky líbilo, že jí ta koupačka doslova udyndala, že pak po obědě hodinu spala, jak zabitá na pokoji Laughing

Chci k moři!!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Děti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 2 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms