sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Alternativni metody pece o vlasy (no-poo a spol.)
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Krása
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Sat 22.8.2015 14:02    Post subject: Alternativni metody pece o vlasy (no-poo a spol.) Reply with quote

Jak pokracujete no-poo? (Kacenka, Celita?) Co dlouhodobe efekty? Ja jsem skoncila s lavovou zemi, protoze se mi po ni horsily lupy. Ted zkousim ajurvedske bylinky (aritha, shikakai a neem) v pomeru 1:1:1 a zatim (tuk tuk) to vypada, ze by to mohlo fungovat. Oplachuju vodou s trochou jablecneho octa.

Ale z tech lupu jsem zoufala, u mne to asi hranici s lupenkou, mam oloupany fleky podel cely linie vlasu a vypada to hnusne. Confused Nemate nekdo nejaky tipy na lupy? (Aby to nebylo echt narocny, myju si vlasy dost casto.)

Pomaha mi na to teda barveni hennou, ale to zas nezvladam casteji, nez jednou za tri tydny.
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29839

PostPosted: Sat 22.8.2015 14:25    Post subject: Reply with quote

mně na lupy, nebo teda ne ani lupy, ale strašný strupy na hlavě, pomohl Kapyderm... což je teda ale šampón (ale ne klasický) a taky mají i nějaký balzám
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18423

PostPosted: Sat 22.8.2015 21:56    Post subject: Reply with quote

hennou barvím a líbí se mi to, ale no poo mi moc nesedí, protože výsledek je nepředvídatelný...
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30622

PostPosted: Sun 23.8.2015 17:49    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Sun 23.8.2015 18:24    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30622

PostPosted: Sun 23.8.2015 18:57    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 9983

PostPosted: Sun 23.8.2015 19:12    Post subject: Reply with quote

Já jsem s no-poo skončila po cestě do etiopie, kde jsem se každý den musela drhnout mýdlem a vlasy jsem měla prachem slepený do velké hnusné koule, takže tam to jinak nešlo. A pak když jsem se vrátila, celé kouzlo no-poo se ztratilo a mně se nechtělo znova absolvovat to několikatýdenní "čekání" na hezké vlasy. Plus mi teda dost vadil pocit špinavých vlasů, nebo nejen pocit, já to i po návratu zase zkoušela a když jsem je pak umyla šamponem, tekla špinavá voda. Jakože když jsem je umyla 2x za sebou sodou, tekla čistá, pak hned jednou šamponem, a tekla špinavá.

Ale skvělé bylo, že se mi vlasy vůbec nemastily a nutnost mytí byla spíš pocitová. To mi chybí.

Teď už dlouho používám šampuk z lushe, vlasy jsou čistý, vypadají taky přirozeně a myju cca každý 4 dny. Až mi jednou dojde, koupím si ho zase. Kondicionéry, balzámy nebo masky, a ani nic na styling nepoužívám, IMHO bez toho vypadají vlasy dlouhodobě líp.

Možná se k no-poo vrátím, až mě někdy začne bavit si mýt vlasy, když to budu dělat třeba každej druhej den, bude to asi zase dobrý, ale zatím na to moc nesnáším pocit mokrých vlasů.
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Sun 23.8.2015 19:15    Post subject: Reply with quote

Max, používám drcené bylinky. Prášek smíchám s vodou, nanesu, nechám působit a opláchnu. Po přeliju tou octovou vodou.
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
celita
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11217

PostPosted: Mon 24.8.2015 10:08    Post subject: Reply with quote

Já už si rok myju vlasy tuhým šampónem Naturinka. Složení: olivový, kokosový a ricinový olej, bambucké máslo, esenciální olej z Levandule lékařské, extrakt z grepových jader, voda, hydroxid sodný

Nepoužívám kondicionnér, styling ani nic jiného a vlasy mám super, fakt mi za ten rok a půl nepoužívání šamponu zhoustly. Smile
_________________
Jakmile jednou letíš, je pozdě přemýšlet, jestli to byl dobrý nápad, nebo ne.
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20032

PostPosted: Mon 24.8.2015 10:43    Post subject: Reply with quote

Celitko a vážně po tom šamponu není potřeba kondicionér? Dívala jsem se na jejich stránky a ty šampony vypadají fakt zajímavě, hlavně kopřivový a levandulový by mě lákal vyzkoušet.
Back to top
View user's profile Send private message  
celita
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11217

PostPosted: Mon 24.8.2015 10:56    Post subject: Reply with quote

Já ho nepoužívám, takže moc nedovedu odpovědět. Proč potřebuješ koondicionér? Na rozčesávání? Já mám jemný vlasy, takže fakt nevím.
_________________
Jakmile jednou letíš, je pozdě přemýšlet, jestli to byl dobrý nápad, nebo ne.
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8178

PostPosted: Mon 24.8.2015 11:05    Post subject: Re: Alternativni metody pece o vlasy (no-poo a spol.) Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8178

PostPosted: Mon 24.8.2015 11:11    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20032

PostPosted: Mon 24.8.2015 11:41    Post subject: Reply with quote

celita wrote:
Já ho nepoužívám, takže moc nedovedu odpovědět. Proč potřebuješ koondicionér? Na rozčesávání? Já mám jemný vlasy, takže fakt nevím.


Jj, na rozčesávání. A bez kondicionéru mi přijde, že mám ty konce strašně suchý. Mám dost jemný vlasy a mám jich málo.
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18423

PostPosted: Mon 24.8.2015 17:30    Post subject: Reply with quote

jemné vlasy podle mě taky potřebují kondicionér na rozčesání, díky té jemnosti se dokážou zauzlit jako žádné jiné Rolling Eyes
taky si musím mýt vlasy denně, při no-poo bych to potřebovala dvakrát denně, to nejde... stejně si vlasy kulmuju a po kulmování vypadají lépe než ty drobné vlny, které se mi udělají jednou za čas při no-poo (ale většinou se mi při no-poo dělalo na hlavě jen to poo Laughing a musela jsem to stáhnout do culíku)
používám docela levnou péči na vlasy, takže to do peněz až tolik nejde, kor když kupuju ty největší balení a většinou ještě v nějaké akci
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Krása All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms