sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
zákaz finanční hotovosti
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13691

PostPosted: Sun 21.6.2015 11:03    Post subject: zákaz finanční hotovosti Reply with quote

slyšeli jste o připravovaném zákazu finanční hotovosti (pochopitelně zabalené v rámci technologického pokroku)?
co si o tom myslíte? věříte, že se to skutečně stane? obáváte se toho, připadá vám to jako správný krok nebo vám je to jedno?

já se toho obávám. čímdál víc mám pocit, že to k tomu skutečně spěje a že tak ztratíme svobodu úplně.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Sun 21.6.2015 13:59    Post subject: Reply with quote

Cloveku a z jakeho to mas zdroje?
Pripada mi to hodne unreal.
Uz jen z duvodu toho, jak se tu pokouseli zavest Skarty a 80% lidi nevedelo co s tim.
Takze pokud se neco takoveho udela, myslim ze to bude snad az v pristich 30 letech minimalne, kdy odumre ta generace, co pouzivala jen hotovost, tohle tem starym lidem snad udelat nemohou.

Cele mi to prijde jako scifi:-)
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Sun 21.6.2015 14:23    Post subject: Reply with quote

Lady, třeba tady Guardian o tom píše, že v Dánsku to plánují.

Jinak se mi to moc nelíbí, v Anglii taky hodně lidí u sebe nenosí velkou hotovost, všude jen karty.

No, bude to ještě zajímavé.
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Sun 21.6.2015 15:19    Post subject: Reply with quote

Mne se to zamlouvá, sama platím skoro jen kartou a fakt nechapu zařízení, kde se dneska kartou platit neda a vždycky mne to prekvapi.
Jedinej duvod, proc bych k tomu nepristupovala, je ohled na starší/starý lidi, kteri ne vsichni maji účet, ale i tech bude postupně ubývat.
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Sun 21.6.2015 21:02    Post subject: Reply with quote

Tak za 50 nebo 100 let by to mohla byt realita. Nekde. Laughing

Sem zvedavej jaky zarizeni pak budou pouzivat bezdomovci, jestli budou klecet s terminalem o kterej jim pak pretahnu kreditku...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9785

PostPosted: Sun 21.6.2015 21:35    Post subject: Reply with quote

To se mi silně nelíbí, znamená to že ať udělám cokoli budu muset platit provizi nějaké bance. Jako kšeft fajn, ale daní platíme dostatek, proč jestě povinně dávat další procenta soukromým společnostem.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Sun 21.6.2015 21:52    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13691

PostPosted: Mon 22.6.2015 3:34    Post subject: Reply with quote

přesně co píše che o provizích + to, že člověk bude monitorovanej kde je, co si kupuje, bude přesný přehled o tom, kolik vyděláváš, kolik máš celkově peněz, za kolik si kupuješ věci.. a teoreticky když ti banka zablokuje účet, budeš úplně v p.... banky budou mít hroznou moc, pokud se to stane a bude to mít vliv na další věci, prakticky na všechno. ještě horší věc jak euro.

jinak mi to právě reálné příjde dost. připadá mi, že to k tomu spěje.
už teď můžeš dostat pokutu za to, pokud platíš větší částku hotovostí a ne kartou a dokonce se teďka nějak ta čáska snižovala (asi na 200 nebo 300 tis). prostě už jen to, že dostaneš pokutu, za to, že platíš hotovostí (třeba auto).. kde to jsme? tohle je svoboda?

a někde jsem četla, že bude brzo i povinné mít vlastní účet. teď nevím do kterého roku a nevím, která země to byla (nevím zda ČR nebo Francie nebo celkově EU), což je první krok k tomu, aby se tak stalo.

možná to třeba pár let ještě potrvá, ale bojím se toho, že se toho dožiju a že to nebude až za tak dlouho (10 let?). stejně jako o euru se mluvilo a taky bylo na světě celkem rychle. všechno se děje dneska celkem rychle a čímdál rychleji.
jestli se to stane, budeme úplně v prčicích. lidi i ekonomika.

ed: jinak už teďka v bance má kdekdo přístup k tvým transakcím a spousta kampaní se dělá podle toho, že se vyjedou data o lidech a nacílí se přesně na ty, které potřebuješ. můžeš si zjistit, co si kupujou, kam chodí... je to tak jednoduchý. a teď budou k dispozici úplně všechny transakce, úplně všude, kam se pohneš.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13691

PostPosted: Mon 22.6.2015 4:25    Post subject: Reply with quote

jinak tady je třeba ještě zajímavý článek na tohle téma http://svobodnenoviny.eu/bezhotovostni-demokracie-nebo-bankovni-koncentrak/

"Letos v dubnu velká americká banka Chase (součást JP Morgan Chase & Co.) omezila používání hotovosti. Svým klientům banka rozeslala informační dopisy, ve kterých stojí, že nemohou používat hotovost pro splácení dluhů z úvěrů, hypoték, půjček na auta, či vkládat peníze do podílových investičních fondů. A ještě pozoruhodnější je, že banka odmítá uchovávat hotovost v bezpečnostních schránkách, pokud nejde o sbírku. Podle instrukcí může banka uchovávat zbraně, avšak hotovost je zakázána!"
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 22.6.2015 7:22    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Mon 22.6.2015 7:26    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Mon 22.6.2015 9:54    Post subject: Reply with quote

Člověk wrote:
přesně co píše che o provizích + to, že člověk bude monitorovanej kde je, co si kupuje, bude přesný přehled o tom, kolik vyděláváš, kolik máš celkově peněz, za kolik si kupuješ věci.. a teoreticky když ti banka zablokuje účet, budeš úplně v p.... banky budou mít hroznou moc, pokud se to stane a bude to mít vliv na další věci, prakticky na všechno. ještě horší věc jak euro.

jinak mi to právě reálné příjde dost. připadá mi, že to k tomu spěje.
už teď můžeš dostat pokutu za to, pokud platíš větší částku hotovostí a ne kartou a dokonce se teďka nějak ta čáska snižovala (asi na 200 nebo 300 tis). prostě už jen to, že dostaneš pokutu, za to, že platíš hotovostí (třeba auto).. kde to jsme? tohle je svoboda?

a někde jsem četla, že bude brzo i povinné mít vlastní účet. teď nevím do kterého roku a nevím, která země to byla (nevím zda ČR nebo Francie nebo celkově EU), což je první krok k tomu, aby se tak stalo.

možná to třeba pár let ještě potrvá, ale bojím se toho, že se toho dožiju a že to nebude až za tak dlouho (10 let?). stejně jako o euru se mluvilo a taky bylo na světě celkem rychle. všechno se děje dneska celkem rychle a čímdál rychleji.
jestli se to stane, budeme úplně v prčicích. lidi i ekonomika.

ed: jinak už teďka v bance má kdekdo přístup k tvým transakcím a spousta kampaní se dělá podle toho, že se vyjedou data o lidech a nacílí se přesně na ty, které potřebuješ. můžeš si zjistit, co si kupujou, kam chodí... je to tak jednoduchý. a teď budou k dispozici úplně všechny transakce, úplně všude, kam se pohneš.
Nechci zadnym zpusobem obhajovat to co se dle tebe chysta, ale monitorovana ses uz davno. Staci pouzivat pocitac/mobil, nakupovat v eshopech nebo jen chodit cist webovky. Pokud se k tomu jeste prida monitorovani plateb kartou, tak to uz asi o moc horsi nebude. Cilena reklama je davno a je jen na tobe jestli ji podlehnes nebo ne (a nebo si ji deaktivujes a zadnou reklamu neuvidis). Kdyz ti banka zablokuje ucet, tak v p* budes, ale to budes asi i ted nebo si doma schovavas uspory a podstupujes tak riziko, ze o ne muzes prijit (pozar, kradez...)?
Ja se treba snazim vsude platit kartou, abych omezil ty tuny drobnych, ktery se mi v penezence hromadily pri platbach v hotovosti. A jediny na co pouzivam mince je na voziky, pro bezdomovce a jako spropitny.
Z hlediska podnikatelu pak ten poplatek za pouziti karty neprijemnej je, ale pokud by doslo na zruseni hotovosti, tak by asi byla nutna nejaka uprava, protoze by vznikl bankovni monopol poplatku za pouziti karty, ne?
A povinnost mit ucet - ve svym okoli neznam nikoho kdo by ho nemel (a generace starych lidi, ktery ho nemaji uz temer vymrela).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13691

PostPosted: Mon 22.6.2015 10:42    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13691

PostPosted: Mon 22.6.2015 10:57    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Mon 22.6.2015 12:10    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms