sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Základy šatníku
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Móda
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18433

PostPosted: Tue 7.4.2015 19:19    Post subject: Základy šatníku Reply with quote

Děláte si někdo seznam základních kousků pro váš šatník, nebo sledujete nějaký program typu 333, 10 pieces wardrobe, 5 pieces French wardrobe atp.? Já se pořád snažím vytvořit si nějaký základ, jehož bych se přidržovala delší dobu, ale štve mě, že každou chvíli mám potřebu nosit výhradně kalhoty, jindy pak výhradně sukně, pak šaty... Péřová bunda se nehodí k šatům, ale kvalitní kabát jsem dosud nesehnala - takový, aby hřál, v sukních si přijdu tlustá, ale kalhoty nemám obecně ráda... Jak to máte vy?
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10026

PostPosted: Tue 7.4.2015 19:26    Post subject: Reply with quote

Žádnou aplikaci nebo seznam nemám, ale loni se mi povedlo si základ podle mých představ udělat, ale je to trochu nuda. Protože místo abych to teď líp kombinovala s tím co mám, nosím pořád jen ten základ. Všechno ostatní mi najednou přijde "moc".

Ale jsem ráda, že mám aspoň všechny typy bot, které jsem kdy chtěla a líbily se mi. To mi trochu usnadnilo život, protože už nechodím do obchodů s botama, když už všechny mám. Laughing (nevím jak dlouho mi to ale vydrží)
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18433

PostPosted: Tue 7.4.2015 19:40    Post subject: Reply with quote

A jaké základy máš?
Já zatím dospěla k něčemu takovému... Ale v mém vysněném životě bych nosila úplně jiné věci, což mě dost štve Very Happy Co se týče množství, stačí mi nosit jen tohle, není to tedy základ, ale veškerý můj šatník, který je z 99% kompletní podle těch obrázků.




Nejsou zahrnuty doplňky a věci na doma, sport...
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10026

PostPosted: Tue 7.4.2015 20:07    Post subject: Reply with quote


jsem líná to hledat, všechny tyhle boty mám v černý.

a k oblečení je to typově asi takhle:







tahle podobná tílka mám v černé/šedé/bílé








je to nuda, ale většinu těch věcí mám ještě v šedý a vlastně mi to stačí ke štěstí. Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message  
Chanteau
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 20443

PostPosted: Wed 8.4.2015 7:34    Post subject: Reply with quote

Ja bych rada uskutecnila 10 pieces wardrobe (protoze myslim, ze toho ze sveho satniku stejne vic nenosim a presne ty kusy "navic", ktere si kupuji mi pak vetsinou stejne spis lezi ve skrini..) . cela ta myslenka je mi hrozne blizka Smile
Samozrejme to neni uplne realne, nebudu vyhazovat krasne neonosene veci, ale nechci si uz kupovat nic moc dalsiho, jen treba obmenit nejake ty onosene zakladni kusy.. Az budu mit po statnicich, tak to zkusim nafotit, jsem zvedava kolik je to vlastne kusu Smile

Pristup teto slecny je mi hrozne sympaticky
http://www.paris-to-go.com/2014/08/10-pieces-1-year-project-333-zero-waste.html

Co uz jsem udelala driv je, ze jsem vyhazela vsechnu omselou bizuterii a uz si nikdy nehodlam nic koupit, bizuterii uplne nesnasim. Nosim ted malinke kaminkove stribrne nausnice nebo prave perlickove a misto naramku hodinky. Jeste bych si chtela poridit nejaky dlouhy stribrny tenky retizek (ale nikde jsem zatim nevidela) a na nej bych chtela pidi stribrne srdicko - mela jsem takove od babicky, ale ztratilo se Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
culotes
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4774

PostPosted: Wed 8.4.2015 9:22    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Wed 8.4.2015 9:52    Post subject: Reply with quote

Já bych se hrozně chtěla dopracovat k něčemu podobnému a doufám, že mi k tomu teď pomůže stěhování.
S jedním (no možná dvěma) kufrem budu muset opravdu prioritizovat, co si vezmu s sebou. A do budoucna bych si raději chtěla kupovat kvalitní a dražší věci, které budu moct mít ráda a nosit do aleluja, místo milionu hadrů, co si vezmu párkrát a zkřiví se jim švy.

Teď jsem koukala na nějaké video na YouTube, kde holka dávala docela dobrý tip na třídění šatníku. Radila, ať si vytvoříme board na pinterestu, kam dáme outfity, co se nám líbí, odpovídají našemu stylu a hlavně stylu, který chceme mít. Ale jen takové, kde se nám líbí fakt všechno, ne třeba jen boty/košile. A potom ať se na ten board podíváme jako na celek, na to, jak na nás působí, jaké materiály a barvy tam jsou. A podle toho ať pak třídíme oblečení.

A taky děkuju za tip na blog, vypadá moc zajímavě. Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29873

PostPosted: Wed 8.4.2015 9:59    Post subject: Reply with quote

tak já jsem asi jediná, ale úplně nesnáším nosit to samé oblečení dokola (chápu, že se dají dělat různé kombinace), mám třeba problém, že tyhle šaty jsem už měla před 14 dny, tak si je přece nemůžu dneska vzít znova Laughing
nejradši bych nosila každý den něco úplně jiného
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
spanish.eyes
vi, ale nedba


Joined: 20 Nov 2007
Posts: 37672
Location: Praha

PostPosted: Wed 8.4.2015 10:31    Post subject: Reply with quote

To vo popisuje annysek ted rozvedl celkem do detailu clanek na modnim pekle
http://www.modnipeklo.cz/clanky/jak-si-sestavit-satnik/
Na me je to az moc vedecky ale verim, ze ta casova investice se vyplati. V satniku mi par zakladnich veci sice chybi ale zase tam nemam zadne solitery, ktere by nesly ke zbytku
A chant presne vystihla muj vztah k bizuterii. Obcas se mi neco vizualne libi ale nesnasim ten pocit, ze mam na sobe cetky Embarassed kdybych ted mela par zbytecnych tisic, nejspis si koupim male diamantove pecicky do usi, protoze vim, ze bych je rada nosila i za dvacet let a tu trvanlivost mam na vecech rada. Jak si clovek muze udelat osobni vztah ke sperku, co se za rok rozpadne a jeste to clovek celkem jiste vi? Ja aspon nemuzu
_________________
She's a rainbow and she loves the peaceful life
A change of heart comes slow..
*
Je třeba žít, je třeba milovat, je třeba tvořit
(JK)
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30674

PostPosted: Wed 8.4.2015 11:00    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Chanteau
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 20443

PostPosted: Wed 8.4.2015 11:17    Post subject: Reply with quote

spanish.eyes wrote:

V satniku mi par zakladnich veci sice chybi ale zase tam nemam zadne solitery, ktere by nesly ke zbytku..

Ja prave tech soliteru mam...bezne se mi rano stava, ze na sebe navlecu tri svetry a u vsech se mi zda, ze se mi k ty sukni vubec nehodi, takze ve vysledku vymenim sukni za obycejny cerny slimky, ktery uz jsem nosila cely predchozi tyden Very Happy

Chtela bych prave tech cca 10 kusu, ktery kazdy pujde hezky s kazdym. Nakupovat jen veci, u kterych vim, ze se mi budou hodit ke vsem vecem, ktere mam.
S ne-stridanim nastesti nemam problem, jsem opravdu schopna nosit jedny saty kazdy den v tydnu a cim min veci mam, tim jsem snad i stastnejsi Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18433

PostPosted: Wed 8.4.2015 11:28    Post subject: Reply with quote

max, já myslím, že černé sako nebo bílá košile jsou jen tipy, když je nenosíš, tak je mít nemusíš... Já to mám v šatníku ryze kvůli pohovorům do práce a takovým formálním událostem, zkouškám, konferencím atp. Ale o tom to právě je, že si člověk sestaví šatník, který vyhovuje jemu, cizí seznamy jsou pro inspiraci nebo pro zajímavost. Například většina "vzorových" šatníků obsahuje tílka, trička s potiskem nebo kožené bundy, ale to já nenosím, takže pro mě nemá smysl, abych ve skříni měla.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29873

PostPosted: Wed 8.4.2015 11:32    Post subject: Reply with quote

No je fakt, že další praktické omezení pro mě spočívá v tom, že si málokdy můžu vzít stejné oblečení dvakrát po sobě, protože s velkou pravděpodobností budu něčím politá nebo pokydaná Embarassed
A taky mě nebaví často prát a nebaví mě kombinovat oblečení, takže mám dostatečně velkou zásobu šatů (který teda všechny nosím) a jen si vyberu, jaký si vezmu dneska.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Wed 8.4.2015 11:40    Post subject: Reply with quote

Chant, to jsem ráda, že to má někdo stejně jako já. Já bych nejraději nosila třeba jeden týden jeden outfit, druhý týden druhý a dohromady by jich bylo tak pět. Smile Většinou měním oblečení spíš kvůli okolí, aby si lidi nemysleli, že jsem prase a nepřevlíkám se.

Jinak ten blog je opravdu zajímavý, už jsem si tam toho dost přečetla. Je to na mě teda až moc hard core minimalistické, když nepoužívá ani toaletní papír, ale rozhodně je dost z článků inspirativních.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Wed 8.4.2015 12:25    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Móda All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms