sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Zajímavé restaurace
Goto page 1, 2, 3 ... 198, 199, 200  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Mon 22.1.2007 22:15    Post subject: Zajímavé restaurace Reply with quote

sem by mohli všichni psát pro inspiraci ostatním jaké restaurace mají rádi a proč,kde je to nějak zaujalo,kde je něco netypického atd.

začnu tím že jsem minulý týden pozval za odměnu za zkoušku přítelkyni do Ambiente brassileiro.jedli jsme asi 3h,prootže si zaplatíte neomezenou konzumaci a ochutnali úplně vše.
Nejdřív si naberete různé saláty. V tom je zahrnuté úplně vše od salátů,přes suši,různé šunky a vše a pak jdete ke stolu a oni vám nosí na jehle různá masa a vy jen říkáte ano chci a ne nechci.Občas váš přemlouvají ať si dáte.
Kýta z argentinského býka prokládaná parmezánem je třeba úplně vynikající a takových delikates je velké množství. Najedli jsme se naprosto dokonale a byl to skvělý zážitek.
navíc to je i ve slovanském domě takže jsme se pak odkulili do kina kde jsme vytrávili ty kila masa
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9764

PostPosted: Mon 22.1.2007 22:33    Post subject: Reply with quote

Loni v létě jsme při sjíždění Vltavy šli na malou večeři do Zlaté Koruny. Kdesi v obci (bohužel nevím přesně kde). Jsme narazili na restauraci se zahrádkou a výhledem na řeku, s relativně mírnými cenami a tak dobrým jídlem, že jsme se tam všichni totálně přežrali. Nikdy jindy se mi nestalo, že mi v hospodě chutnalo jídlo tak, že jsem si ho dal ještě jednou. Pokud někdy budete mít do Zlaté Koruny cestu dejte prosím vědět jestli tam to úžasné zařízení ještě je.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Mon 22.1.2007 22:35    Post subject: Reply with quote

Hej Mane super téma, zrovna dneska jsem přemýšlela že něco takového založím, akorát sem se chtěla optat na nějaké takové restaurace Twisted Evil
Já bohužel v žádné spešl nebyla, tohle téma mi bude inspirací takže děkuju Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Mon 22.1.2007 22:40    Post subject: Reply with quote

Já mám v Praze strašně ráda restauraci U básníka pánve, minule jsem tam měla svíčkovou a mohla jsem si sežrat prsty. A kozí sýr s medem, lepší jsem snad nikde nejedla Love
A jako malá si pamatuju, že jsem zbožňovala restauraci Pohádku, je tuším taky někde na Vinohradech, ale ruku do ohně bych za to nedala, přeci jen jsem tam naposledy byla před dejme tomu 5lety. Staršně se mi líbilo prostředí, jídelníček ( Laughing ) a i samotné jídlo bylo vždycky úžasné.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29865

PostPosted: Tue 23.1.2007 13:04    Post subject: Reply with quote

Jo, Ambiente je fajn, ale na nějaké zvláštní příležitosti.

Jinak na "běžnou konzumaci" chodím do širokého okolí Náměstí Míru, takže kdybyste někdo chtěli něco z té oblasti, jsem odborník Mr. Green

Oblíbenou mám pizzerii Palermo, vaří dobře a co hlavně - mají nekuřáckou místnost Cool
Což se o konkurenční pizzerii Grosseto, kde taktéž dobře vaří, říct nedá. Jejich představa imaginárního rozdělení jedné místnosti jakýmisi sloupky na kuřáckou a nekuřáckou čast je dost směšná Rolling Eyes

Když mám chuť na čínu, zajdu do Fu-long. Není to asi místo na slavnostní večeře, ale mají tam zajímavou čínskou výzdobu a akvárium s divnými rybičkami, co vypadají jako miniaturní žraloci Laughing Na požádání vám k jídlu dají hůlky, jinak automaticky příbor. A fungují taky jako take-away.

Dalším sympatickým zařízením je hospůdka U klíčů, která je výhradně nekuřácká Very Happy Je super, že mi k jídlu nikdo nečadí pod nos, ale zase tam mají snad pořád puštěné obří televize, které trochu odvádějí pozornost.
Výběr jídel je trochu omezený, musíte mít chuť na pořádný flák masa Laughing A jejich porce grilovaných kuřecích křidýlek (nebo stehýnek Paranoidnik) je skutečně obrovská. Sice tam mají ještě nějaké saláty, ale pro nemasožravce to asi nebude ideální volba.

Ještě se zmíním o restauraci Doba, kterou mám ráda především v létě, protože má pěknou zahrádku se slunečníky. Taky tam výborně vaří (a snad ke všemu jídlům mají jako standardní ozdobu plátek pomeranče a kiwi, skoro jsem čekala, že mi to hodí i do guláše Laughing ) a mají opravdu široký výběr. Skvělá volba, když nevíte, na co zrovna máte chuť. Jo a mají tam super saláty.

Tak to by snad pro dnešek stačilo...
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Tue 23.1.2007 13:10    Post subject: Reply with quote

restaurace-pizzerie vinice - pražské strašnice... Smile

maji tam dva maly krokodyly v akvarku... no dobre, ale kvuli tem tam nechodime (i kdyz se vzdycky u nich zastavim)... Smile skvele tam vari a maj vyborny tiramisu... Bicovnik
ale posledni dobou tam byva vecer ponekud plno a trochu zakoureno... Confused
jinak - maji u toho i kavarnu, je to oddelene jen sklenenyma dverma a je to moc milej podnik... super obsluha. Smile
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
anika
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 3658
Location: mezi nebem a zemí

PostPosted: Tue 23.1.2007 14:35    Post subject: Reply with quote

Já byla minule v Praze v restauraci Kago (myslím, že se to tak jmenovalo). Dělali tam úžasné mušle na bílém víně. Ty miluju. Jinak chodím ráda do Potrefené husy Smile
_________________
„Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí.“
— Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Tue 23.1.2007 15:03    Post subject: Reply with quote

anika- je to Kogo Wink a je uplne super

kazdopadne souhlasim s Manem- Ambiente brasileiro (mutio legaaaaaal Cool ),ale jeste lepsi je to u staromaku...tam je to prijemnejsi-ve smyslu hezciho prostredi,jsou tam takovy super zakouti,je to clenitejsi... a pracoval tam muj lektor na portugalstinu Laughing

Potrefena husa je taky dobra Smile

ted me teda momentalne nic nenapada,ale ja si vzpomenu Twisted Evil

jooo,restaurace Stoleti- ulice Karoliny Svetle....tam je to strasne prijemny
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Tue 23.1.2007 15:08    Post subject: Reply with quote

jee, to je super tema, to urcite vyuziju Wink

jinak me dneska (bohuzel zatim jen od pohledu) zaujala Madarska restaurace na Male Strane, neznate ji nekdo?
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Tue 23.1.2007 15:10    Post subject: Reply with quote

jo a jeste bracha byl nekde v Pze v nejaky jakoby praveky restauraci, pry tam maji super steaky...ale nezkousela jsem, ale je to v planu az se mnou nekdo pojede do Phy Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Tue 23.1.2007 15:15    Post subject: Reply with quote

choc-jj,restaurace Pravek ( www.pravek.cz ),je to tam fajn,ale neni to nic zas tak uuuplne prevratnyho...my jsme tam meli nejaky poukazky,takze jsem tam byla docela casto v posledni dobe Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
violetka
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7111
Location: v mlze

PostPosted: Tue 23.1.2007 15:20    Post subject: Reply with quote

nemáte někdo tip na fajn restauraci v Brně?
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9764

PostPosted: Tue 23.1.2007 15:59    Post subject: Reply with quote

Chocolate wrote:
jo a jeste bracha byl nekde v Pze v nejaky jakoby praveky restauraci, pry tam maji super steaky...ale nezkousela jsem, ale je to v planu az se mnou nekdo pojede do Phy :?

Pěkný čtyřistagramový steak podávaný na lávovém kameni s tré omáčkami mají v restauraci Zlatý důl na Plzeňské (stanice tramvaje Kavalírka, mezi Andělem a Motolem).
Back to top
View user's profile Send private message  
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Tue 23.1.2007 16:11    Post subject: Reply with quote

Do restaurací moc nechodím, spíš na čaj. Mám ráda Indigo, to je kousek od FF, skvělý místo na učení nebo strávení pauzy mezi přednáškama, obsluha neotravuje, jestli si ještě něco dáte. Je tam nekuřácká část a vybavení je poněkud nonkonformní. Ale vařej tam bídně, jíst se dá akorát polívka.
Občas chodíme do kavárny Umělecko-průmyslového muzea, jenže tam bývá často plno Confused
Dobře vařívali ve Velrybě (to je jednu ulici za Spálenou, nevím jméno).
Na oběd si občas zajdu do Country life, v Dejvický čajovně mají skvělej kuskus, akorát si na něj holt trochu počkáte Bicovnik
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Tue 23.1.2007 16:15    Post subject: Reply with quote

Velryba je tusim v Opatovicky
kazdopadne Indigo je super,taky tam docela casto chodim,jidlo sice nic extra,ale da se...
fajn je taky Hany Bany-dalsi kavarna,kde i varej,ale blby je,ze otviraj v deset a v pul jedenacty tam uz neni misto,nj FF to vsechno zabere Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 198, 199, 200  Next
Page 1 of 200

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms