sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Vychova deti - cas pre seba
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Děti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Fri 10.10.2014 9:54    Post subject: Vychova deti - cas pre seba Reply with quote

Zaujimal by ma vas pohlad, vase nazory, ako to riesite vy, aka je vasa situacia. Podstatou temy je vychova deti, cas, ktory detom venujeme verzus cas, ktory venujeme samym sebe, praci, zaujmom, vztahom.

V poslednej dobe mam pocit, ze nic nestiham. Vacsina mojich dni vyzera nasledovne: rano odnesiem dieta do skolky, rychly trening alebo bez treningu, do prace, 8h v praci, poobede utekam do skolky, potom nejaka aktivita (hrame hry, ideme von, upratujeme, niekedy pozerame, 2x do tyzdna ideme na trening s alexom o druhej a raz do tyzdna mam trening ja poobede, to je bud so svokrou alebo s mojou mamou), vecer navarit, umyt sa, co-to upratat, niekedy len tak si oddychnut, do deviatej dat pyzamo, precitat rozpravku a ist spat. pomedzi to riesim prerabku bytu a take tie klasicke veci ako niekedy lekar, nakupy, vybavovanie roznych veci a tak podobne. Vikendy chodime na vylety, von, na trening, varime, ked je skaredo pozerame rozpravky, cca 1-2 vikendy do mesiaca travi Alex u babky a idu plavat, na vylety, ma pestry program.

Treningy som obmedzila, snazim sa ist vzdy rano a cez vikendy si vsetko odtrenovat, knihy citam len cez dovolenky a predlzene vikendy,prip. ked naozaj mam nejaku polhodinu-hodinu volnu pocas dna. Zaroven pracujem na kariere a po veceroch ked syn spi, sa doma vzdelavam a snazim sa rozvijat v tom, v com sa chcem v praci zlepsit a viem ze mi to pomoze.

Mam pocit, ze robim co mozem, naozaj sa snazim, tym, ze je manzel stale v Nemecku tak som na vsetko sama a castokrat nestiham vsetko co by som chcela. Niektore mamy su kazdy den poobede na ihrisku s tymi detmi, doma maju upratane, navarene a vecer si s manzelmi pripiju vinko a pozru film, na nieco podobne ja nemam energiu Sad

Vcera som zrusila poobedny trening, aby sme mohli ist na ihrisko, pozbierat listy, ponalepovat ich na papier, malovat obrazky a robit lampasiky, cele poobedie sme sa hrali a ked prisla mamka vecer domov, sla som si na hodinu a pol zatrenovat. Otec prisiel az vecer a ked som sa vratila z treningu, priserne ma zvozil a vynadal mi, ze sa synovi vobec nevenujem, ze on sa doma nudi, a ze myslim len na seba.

Castokrat premyslam, co by som mohla vylepsit, zmenit, trapim sa tym, ale naozaj nemam pocit, ze by som ho zanedbavala. travime spolu dost casu, samozrejme mozno by sa dalo viac, ale myslim, ze cas ktory sme, travime naplno. proste ked viem, ze mam len tie 3-4 hodiny tak ich vyuzijeme naplno a nie sedenim pred telkou alebo nieco podobne.


Ako to riesite vy? Kolko volneho casu mate pre seba? Riesite cas s detmi a spojenie vychovy s karierou? Ako si ladite osobny zivot a starostlivost o deti?

Prijmem aj akekolvek tipy a napady co robit, nejaky vas pohlad, posledne tyzdne to na mna nejako dopada (aj tym, ze su kratsie dni a skor tma), ze to musim vsetko sama zvladat a potom mi moj otec da najavo ze je to aj tak cele zle (aj ked teda on je ten posledny kto by mal nieco rozpravat, nepamatam si jediny den choroby kedy by bol pri mne, jedinu prechadzku alebo jedine "mam ta rad") Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18385

PostPosted: Fri 10.10.2014 11:52    Post subject: Reply with quote

Sun, ja si myslim, ze do toho ti nemaji ostatni co mluvit... Moje mama se mi obetovala (ale to je taky tim, ze na me byla sama a ja se s nevlastnim otcem nesnasela) a prvnich deset let bych rekla, ze toho moc sama nedelala. I kdyz co ja vim, co delala, kdyz jsem spala. Laughing A kdyz jsem byla tehotna, tak mi porad rikala "doprej si, az se to narodi, tak uz si na sebe nic nekoupis, to budes vsechno vrazet do male"... No a nevrazim. Smile

Ja treba doma nemam naklizeno ani navareno a kdybych mela brat jako standard takovou max, tak se z toho cvoknu. Nekdo to halt zvlada, nekdo ne. Je to asi i o pristupu. Ja rano vstanu s Etou, dam ji snidani, chvili si hrajeme, vzbudim manzela, najime se my, zatimco manzel hlida malou, ja se umyju a obleknu, pak muz vyrazi do prace. Pres den v tydnu zvladnu maximalne naplnit/vyndat mycku, nebo vyprat/sundat/povesit pradlo/umyt trochu nadobi pripadne uvarit rychly obed... Nezehlim. Vubec. Embarassed

Dopoledne chodime na prochazky, vetsinou spojene s nakupem, v poledne prijde muz na obed, najime se, Eta jde spat a ja pracuju. Odpoledne chodime bud na hriste, nebo na prochazku, po pate prichazi manzel, v pul seste Eta veceri, v sest se koupe, v pul sedme spi a my varime veceri a idealne tak, aby zbylo i k obedu na dalsi den. Trikrat tydne chodim od sedmi do osmi cvicit, pak pracuju. Zbytek tydne pracuju, obcas, kdyz se mi povede toho hodne udelat pres obed, tak vecer na neco koukneme nebo si cteme.

O vikendech uklizime byt a jsme spolu, vecer koukame treba i na filmy, cteme... Casu mam desne malo, vubec nic nestiham a nemyslim si, ze by se to nejak zlepsilo, az pujdu do prace. Laughing
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Fri 10.10.2014 12:06    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8188

PostPosted: Fri 10.10.2014 12:10    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Fri 10.10.2014 12:40    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Fri 10.10.2014 12:45    Post subject: Reply with quote

a co ma este mrzi, nemam ziadnu kamosku, ktora by mala deti, a mamicky v skolke vacsinou su niekde inde ako ja, vacsinou maju viac deti.. na ihrisko nechodievame kazdy den, skor vynimocne a velmi to striedame, snazim sa robit pestry program a tak stale skusame nieco nove, chodime na nove miesta, len tak na prechadzku alebo sa hrame doma spolocenske hry, takze ani odtial tie deti/matky moc nepozname.
myslim, ze by mu strasne pomohol surodenec, alebo nejaky blizky kamos, s ktorym by mohli spolu castejsie byt. kazdopadne, teraz vhodna doma na surodenca fakt nie je a kym by dorastol, tak to bude aj tak uz "zbytocne" ked to beriem z tohto hladiska. a mat dalsie dieta po nom, tak to kazdy snad pochopi ze to neslo.. dalsie deti neskor by som chcela idealne dvojcata. vidim, ze mu ta spolocnost deti chyba, ani nie ze kolektivu, ale proste nejakej tej "spriaznenej duse"

dufam, ze v skole si najde nejakeho kamosa a budu spolu aj vonku vela, obcas u nas prestapavat, mam taku idealisticku predstavu, ze potom budeme chodit spolocne s nejakym parom a nasimi detmi na dovolenky Embarassed Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Fri 10.10.2014 12:48    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Fri 10.10.2014 16:46    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Mon 13.10.2014 5:52    Post subject: Reply with quote

dik baby za vase prispevky. za posledne dni som nad tym premyslala dost a fakt to nie je take zle, hlavne som mala asi predstavu, ze vsetci vsetko stihaju tak ako chcu, po rozhovore s par mamickami na nasom ihrisku som zistila, ze to tak nie je Embarassed

pre mna je hlavne narocne si uvedomit a prijat fakt, ze sa neda robit vsetko, hlavne nie naraz, a ze nemozem byt vo vsetkom co robim uzasna Rolling Eyes ale vekom sa to lepsi Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Wed 15.10.2014 7:51    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Cassie
serendipity


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5388

PostPosted: Wed 15.10.2014 8:19    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8188

PostPosted: Wed 15.10.2014 9:31    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Thu 16.10.2014 20:03    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Fri 17.10.2014 9:44    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Fri 17.10.2014 9:46    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Děti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms