sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
green smoothie
Goto page 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Laura
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13129

PostPosted: Fri 4.7.2014 7:27    Post subject: green smoothie Reply with quote

Dělá si někdo? Smile
pro mě je to jediný způsob, jak dlouhodobě jíst tmavou listovou zeleninu, jinak si na to nevzpomenu, nemám chuť.

navíc jsem zjistila, že mám vždy do pár hodin viditelně lepší pleť. Pupínky se mi ze špatného jídla dělají pořád, ale ta pleť vypadá mnohem líp, mladší (a to já pleť moc nestuduju)

_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Fri 4.7.2014 7:49    Post subject: Reply with quote

Já občas jo. Teď čekám, až mi na zahradě vyroste zase špenát Laughing

Ale kombinace špenát, banán a něco dalšího, mi vždycky přijde fajn. Jo a ještě s arašídovým máslem Razz

Mně se vždycky líbí tyhlety postupy
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Fri 4.7.2014 8:50    Post subject: Reply with quote

ja pijem kazde rano protak, vacsinou s ovocim a obcas do toho hodim teda aj nieco zelene.
super kombinacia je vanilka+banan+spenat, alebo banan+spenat+cucoriedky, bez proteinu mam rada rozne komibnacie a vselijako to aj vymyslam a obmienam Smile

co sa tyka pleti tak to neviem povedat ci to ma nejaky vztah, bohvie, celkovo ale ked sa clovek o seba stara a spravi si na seba cas a volno.. tak je to ok Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13681

PostPosted: Fri 4.7.2014 16:18    Post subject: Reply with quote

dělám docela často (ne každý den, ale několikrát týdně určitě). jinak do toho přidávám ještě kombinaci spiruliny s chorelou (už to je tak koupený) a protein z konopného semínka (resp. je to prakticky jenom rozdrcený to konopný semínko).
občas přidávám chia semínka.

jo a miluju cokoliv zelenýho (nejen to různý listí, ale i třebas okurku) s kombinací máty, citronu a pomeranče. krásně mě to probere.

a ještě jeden typ - občas kupuju na trhu levný ovoce, který je třeba hned zpracovat a tak ho zamražuju a pak to mražený dávám do smoothies, což je vynikající (není třeba led).

a ještě dávám dost často na dochucení lžíci raw kakaa nebo skořici.


jo a ještě miluju acaí berries (prodávaj to tady v Au teda už jako zamražený balíčky. jsou to berries z Amazonie a do některých přidávaj guaranu, do některých ne).
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13681

PostPosted: Fri 4.7.2014 16:27    Post subject: Reply with quote

jinak s pletí žádný změny nepozoruju.

mně se pleť teda hodně zlepšila, ale je to používáním jedné přírodní kosmetiky, která je pro mou pleť geniální. myslim, že jsem objevila svou značku. už nikdy nic jinýho Smile
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
silverstone
suck it up


Joined: 10 Jan 2013
Posts: 1711

PostPosted: Fri 4.7.2014 17:08    Post subject: Reply with quote

Člověk wrote:


jo a miluju cokoliv zelenýho (nejen to různý listí, ale i třebas okurku) s kombinací máty, citronu a pomeranče. krásně mě to probere.



tohle zni skvele, to musim zkusit Razz
_________________
Lifting the veil.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Fri 4.7.2014 17:52    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13129

PostPosted: Fri 4.7.2014 19:12    Post subject: Reply with quote

ne, já jsem hrozně žravá, takže mě to nezasytí, ale je pravda, že hodně lidí si to dává jako snídani a nemají vůbec hlad Paranoidnik ale já do toho nedávám nic jiného než zelené a trochu ovoce, mám to mnohem řidší než klasické smoothie. bylo by mi proti mysli tam dávat nějaké oříškové máslo nebo mlíko a jogurt, to už mi přijde jako jídlo a jídlo by se mělo žvýkat, aby se promíchalo se slinami a dobře trávilo. to sice zelené listy taky, ale to zase na druhou stranu by člověk nikdy tak dobře nerozkousal jak to rozmělní mixér a dostane z toho více chlorophylu než jen žvýkáním.
já si to dávám, když mám chuť, před snídani, po snídani, večer..
třeba po pampelišce mám vyloženě dobrou energii a lepší náladu Razz


nejčastěji mám římský/kadeřavý/hlávkový salát/pampeliškové listy a banán/pomeranč, teď v létě jahody, třešně

pleť pozoruju fakt hodně, vidím to i na ségře, prostě vypadá mladší. najednou mám kůži na předloktí jak mají děcka, které učím Laughing

člověku, to je dobrý tip, ale tady levný ovoce není žádný Smile (stejně kupuju hromady a taky je hned sním) a to se ti takhle zmražený dobře mixuje? to asi nějaký menší kousky ne, jako berries a tak?
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Fri 4.7.2014 22:58    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13681

PostPosted: Sat 5.7.2014 7:33    Post subject: Reply with quote

Laura: velký ovoce jako banány nebo mango před zamrznutím nakrájím na menší kousky a jahody atd. zamražuju celý a normálně pak rozmixuju (není to pro mixér problém a to mám docela šunku nevýkonnou). jinak třebas to dělám právě i s ovocem, které nestíhám sníst (nakupuju jednou týdně) a když je něco "v akci" (pak toho koupím víc a mrazím).

ephe: já to někdy mám místo snídaně, ale připravuju toho v tom případě fakt kotel a mám to hodně hustý (plnej mixer zeleně a k tomu 2 kousky ovoce + spirulina s chorelou a hemp seed protein). vypiju celej mixér a to pak zasytí. a když mě to nezasytí, tak si prostě ještě něco vezmu Smile záleží, co potom dělám. třebas před hodinou nějakýho sportu to stačí a pak se najím až po tom sportu.

Laura: ad kousání -> právěže tohle zelený listí dokáže člověk vstřebat jenom když je to pořádně rozmělněný, jinak si ten chlorofyl nebo co to v tom je, nevezme a nevstřebá. málo lidí kouše tolik, aby to tak dokonale rozmělnilo. to je vlastně i hlavní důvod, proč si ty smoothies dělám (-> abych tělu dala chlorofyl s vitamínama).
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.


Last edited by Člověk on Sat 5.7.2014 7:38; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13681

PostPosted: Sat 5.7.2014 7:34    Post subject: Reply with quote

pampeliška zní zajímavě, tady ale nerostou.. tak někdy zkusím v ČR Smile

jinak jogurt, máslo nebo mlíko do toho taky nedávám nikdy. vůbec se celkově snažím nemíchat toho moc dohromady (a míchat míchatelný věci), abych neměla z žaludku popelnici. cokoliv zelenýho a k tomu max 2 druhy ovoce. někdy do toho přidám ještě avokádo (to mi připadá, že se snese se vším). po tom avokádu určitě mít hlad nebudeš.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13129

PostPosted: Sat 5.7.2014 9:46    Post subject: Reply with quote

Člověk wrote:

Laura: ad kousání -> právěže tohle zelený listí dokáže člověk vstřebat jenom když je to pořádně rozmělněný, jinak si ten chlorofyl nebo co to v tom je, nevezme a nevstřebá. málo lidí kouše tolik, aby to tak dokonale rozmělnilo. to je vlastně i hlavní důvod, proč si ty smoothies dělám (-> abych tělu dala chlorofyl s vitamínama).


já vím, však jsem to psala hned za to Smile , pro mě je to taky hlavní důvod, proč si ty smoothie dělám.

taky moc nemíchám. jo a je dobré to zelené listí rotovat, každá rostlina má svoje alkaloidy a ty se můžou v těle nashromáždit.

Geike, určitě zkus zelené smoothie, je to imho chuťově ještě lepší a zdravější Smile
kapustu jsem zkoušela spíš jako džus, že jsem rozmixovala tři listy s vodou a tu drť vyhodila, a to mě chutnalo docela. ale do smoothie bych si ju nedávala, ta drť je taková fibrózní..ale na netu je hodně receptů s ní.
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29872

PostPosted: Sat 5.7.2014 10:18    Post subject: Reply with quote

a jak to potom chutná? docela bych to vyzkoušela, ale vždycky jsem se toho nějak bála, ta zelená je taková dost odrazující (i když... zelená mina...)
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13129

PostPosted: Sat 5.7.2014 11:03    Post subject: Reply with quote

podle mě líp než mina Smile mě to chutná moc, jinak bych to nepila Smile takové ty jemnější jako římský salát, pampeliška, hlávkový salát mi chutnají i samotné bez ovoce, je to osvěžující. ale když je tam toho listového moc, tak to bez nějakého ovoce není dobrý, je potřeba vyzkoušet.
a je to návykové, já na to mám pak chuť každý den, jen jsem někdy líná si to chystat
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18377

PostPosted: Sat 5.7.2014 11:07    Post subject: Reply with quote

Lenore - dělá to i mangaloo - špenát, kapusta a máta v jablečném a ananasovém džusu. Je to strašně dobrý!
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Next
Page 1 of 15

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms