sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Skladování potravin /plasty
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Sat 10.5.2014 13:58    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Sat 10.5.2014 17:40    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
No ale tak právě by bylo lepší tu petku používat víckrát, když už, protože když to koupíš, tak nevíš, jak dlouho na skladu někde ležela, kdežto málokdo si natočí do láhve vodu a bude si ji tam tři měsíce louhovat.

takze ty spatne latky se uvolnuji do toho plastu ve chvili, kdy v nem ta voda nejakou delsi dobu "lezi". mne to bylo dost divny s tim opakovanym pouzivanim, protoze treba u bobble by to pak uplne poztracelo smysl

ivanky jak nekupovat plasty by me taky zajimalo
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13915

PostPosted: Sat 10.5.2014 18:17    Post subject: Reply with quote

Mě ty plasty taky štvou spíš z toho důvodu, kolik ze mě pak odpadne odpadu, než kvůli nějakým domnělým toxickým účinkům. Když si v supermarketu vážíte zeleninu, tak dáváte každej druh do extra pytlíku? Nebo to zvážíte zvlášť a nalepíte víc samolepek na jeden sáček? Protože za to už mi v Bille vynadali, že jim to pak pípá nějakej error Laughing . Když beru něčeho jen jeden ks, tak tu nálepku dám rovnou na to, ale brambory nekupuješ po jednom...

A přijde mi lepší koupit si PETku, a pak jí dál používat, než si pokaždý kupovat novou. Což někdy dělám, když jsem venku a dopiju to, tak to radši vyhodím, než abych se s tím pak celej den tahala. Ale štve mě to, ne že ne.
_________________
Za práva holubů.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10029

PostPosted: Sun 11.5.2014 10:00    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sun 11.5.2014 10:27    Post subject: Reply with quote

ta bobble flasa ma fakt jednotku. to je divne Shocked
Back to top
View user's profile Send private message  
Leni.ce
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 11 Jul 2012
Posts: 24280

PostPosted: Sun 11.5.2014 11:13    Post subject: Reply with quote

že? a to jsem si chtěla teď koupit novou, protože ji budou mít jen za 220,-
_________________
Než někoho odsoudíš, obuj si jeho boty a přejdi jeho cestu, přejdi jeho minulost, okus jeho slzy, zažij jeho bolest, radost, přejdi roky, kterými prošel on, klopýtni na každém kameni, na kterém klopýtl. Za každým klopýtnutím vstaň a jdi dál tak, jak to udělal on. A až potom můžeš chování druhých soudit a tvrdit, že někoho znáš. Ano, nesuď člověka, dokud se neprojdeš v jeho botách.
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13681

PostPosted: Sun 11.5.2014 15:21    Post subject: Reply with quote

s igelitovým odpadem je tosmutný.tady v Austrálii (resp vZápadní Au) se navíc odpad ani netřídí (bylo mi řečeno, že by to prý vyšlo ekologicky hůř tady postavit nějakou fabriku na zpracování + ten odpad převážet přes celou Západní Austrálii náklaďákama..) a navíc igelitky jsou tu v obchodech zdarma a ještě tu mají zvyk, žeti každý sortiment dají do jedné igelitky (dělá to prodavačka, pokud nejdete na samoobslužnou kasu). zelenina, kosmetika, pečivo, nějaké potraviny...vše vám dají separovaně, takžesive finále nesete třeba 10 poloprázdných igelitek, pokud tu prodavačku nestopnete,aby to nedělala.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Sun 11.5.2014 17:27    Post subject: Reply with quote

Člověk wrote:
s igelitovým odpadem je tosmutný.tady v Austrálii (resp vZápadní Au) se navíc odpad ani netřídí (bylo mi řečeno, že by to prý vyšlo ekologicky hůř tady postavit nějakou fabriku na zpracování + ten odpad převážet přes celou Západní Austrálii náklaďákama..) a navíc igelitky jsou tu v obchodech zdarma a ještě tu mají zvyk, žeti každý sortiment dají do jedné igelitky (dělá to prodavačka, pokud nejdete na samoobslužnou kasu). zelenina, kosmetika, pečivo, nějaké potraviny...vše vám dají separovaně, takžesive finále nesete třeba 10 poloprázdných igelitek, pokud tu prodavačku nestopnete,aby to nedělala.


to s těma igelitkama a různé dělení potravin bylo i v Dubaji. Tam se taky moc netřídilo Confused
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
Ivanka
Quo vadis?


Joined: 03 Feb 2008
Posts: 2927

PostPosted: Sun 11.5.2014 19:02    Post subject: Reply with quote

Uplne na nulu se mi to zatim zredukovat nepodarilo, ale oproti stavu treba pred 2 lety jsem tak na 10% produkce plastu.

Jogurty ve skle nebo domaci, zelenina rovnou do sitovky a taham sebou pytliky. Syry do papiru, uzeniny maso taktez-vyjimku tvori zavaxovane zrajici maso, ale k tomu zatim nemam lepsi alternativu. V supermarketu by to s temi vlastnimi pytliky byl mozna problem, ale nakupuju na trzich nebo v mensich obchodech, kde to je v pohode.Jidlo do prace taham ve specialnim boxiku, ktery by mel byt bezpecny. V praci piju ze skla (voda, caj). Doma taktez. Obcas se nevyhnu plastum u predzabalenych veci, ale to jsem ochotna absolvovat. Delam to primarne kvuli zivotnimu prostredi, vadi mi, jak jsme plasty obklopeni a vali se na nas ze vsech stran.
_________________
„Můžeš mě odkopávat, křičet na mě a stejně je mi jasné, že ti chybím.“
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Sun 11.5.2014 19:59    Post subject: Reply with quote

Chocolate wrote:
Ivanka wrote:
Ja osobne to resim tak, ze plasty vubec nekupuju


to by mi treba zajimalo, jak to v realu funguje. Jako piti ok, to chapu, ale zbytek? Jdu nakoupit a prestoze nekupuju zadny polotovary atd., tak mam doma z jednoho nakupu plastu docela dost.
Kdyz jsem cetl, co Ivanka napsala, tak jsem si vybavil jeden severskej "dokument", kde se rodina rozhodla rok nekupovat zadny vyrobky z ropy. V podstate zjistili, ze v dnesni spolecnosti je to temer nemozny.

clovek: a co SIGG lahve, ty by ti nevyhovovaly?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35482

PostPosted: Mon 12.5.2014 7:55    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13915

PostPosted: Mon 12.5.2014 10:01    Post subject: Reply with quote

Felicity, nevzpomeneš si, co to bylo za dokument? Asi by mě to zajímalo
_________________
Za práva holubů.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8834

PostPosted: Tue 13.5.2014 16:21    Post subject: Reply with quote

ja si tak nejak zazila, ze zabaleny/vakuovany veci=hnusny veci...takze toho taky zas tolik nekupuju. ale ja nejsem ani priznivcem suprmarketu, takze zeleninu na trzich, maso u reznika, petky nekupujem vubec. zbytek nijak zvlast neresim, ale kdyz jdu do obchodaku a nemam tasku, tak jim nekde vezmu tu vyrazenou papirovou krabici a nakupuju do toho. u popelnic jim pak lezivaj takovy pekny drveny na zeleninu:)

coklove dostavaj taky cerstvy, to ale porcuju dopredu, takze vsechny pytliky od peciva atd. uzkoslive sbiram a pak si porcuju vlastni jidla pro psy a kdyz to nerozervu, tak i dokola.

ale ja jsem nejvic vysazena na plejtvani s jidlem. kdyz nekdo neumi nakoupit tak, aby to pak vcas spotreboval, tak je u me krupan. taky se nebranim dumpsteru. nejsem nejak zvlast aktivni, ale kdyz vidim vabnou popelnici u obchodaku, tak ji okouknu. ted minulej tejden jsem si prinesla asi osm pytlu mouky, ve kterejch jen byla dirka...na trzich skupuju ve velkym omlacenou zeleninu a delam nam zeleninovy smesi pro psy i lidi a je to milionkrat chutnejsi nez zelenina z marketu. z masny mam krasny odrezany maso pro psy atd.
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Tue 13.5.2014 18:33    Post subject: Reply with quote

Mykéna wrote:
Felicity, nevzpomeneš si, co to bylo za dokument? Asi by mě to zajímalo
http://www.csfd.cz/film/275330-rodinna-dieta/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9767

PostPosted: Tue 13.5.2014 18:53    Post subject: Reply with quote

Já zrovna třeba šunky dost preferuju balené, protože se na obalu můžu dočíst co v nich je.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 3 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms