sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Skladování potravin /plasty
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13683

PostPosted: Thu 8.5.2014 7:20    Post subject: Reply with quote

já jediné co řeším je právě ta lahev, protože někde pryč jsem prakticky pořád (nemůžu pít ze sklenice) a dřív jsem to právě řešila tak, že jsem měla jednu PETku, kterou jsem si doplňovala novou vodou. nevíte, jestli nerezová lahev (resp. takové ty kovové, které drží chlad, nejsem si jistá, jestli je to nerez) je v pořádku nebo tam taky něco hrozí?
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Thu 8.5.2014 7:32    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Thu 8.5.2014 9:29    Post subject: Reply with quote

Doma a v práci, kde z 99 % piju, tak normálně ze sklenic. Smile
Vzpomněla jsem si, že disponujeme vapur lahvema, který bereme na dovolený. Je na nich bpa free. Jinak nic. Raději tohle než spotřebovávat další petky.

ed. Prohlídla jsem krabičky na jídlo a jsou to kategorie 3 a 5.
Asi začínám tušit, proč mi doma neprosperují kytky, když je zalévám petlahví starou pár let.


Last edited by Rokkan on Thu 8.5.2014 14:28; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Thu 8.5.2014 10:35    Post subject: Reply with quote

v praci mame barelovou vodu, kterou piju vyhradne ze sveho obriho pullitroveho hrnku nebo sklenice
doma mam bobble - ten ma na sobe PET1 (tak to je divne ne?) a pak tam je taky 3 - takze v tom pripade bobble je uplne blby?

pritel pije z plastu hodne (ne opakovane, ale proste vypije obsah a vyhodi - to tedy taky vadi? Shocked Embarassed teda pokud samozrejme pominu ten odpad, ktery tim produkuje)

musim se priznat, ze tohle jsou veci (jednorazove piti z PET lahve), ktere odmitam extra resit, protoze takovych veci je v kazdodennim zivote silene moc. snazim se zit v ramci moznosti zdrave, ale abych treba misto PET flasky, kterou jednorazove vypiju, tahala sebou venku neco jineho, to mi prijde prehnane

jinak teda jak tridime odpad, tak me vzdycky sokuje, kolik toho plastoveho je - a ted nemyslim zrovna pet lahve, tech mame spotrebu tak dve velke lahve/tyden, ale tech ostatnich plastu je opravdu hodne
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Thu 8.5.2014 19:07    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Thu 8.5.2014 19:45    Post subject: Reply with quote

U nás to samé... Plastového odpadu máme nejvíc. Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35485

PostPosted: Thu 8.5.2014 20:55    Post subject: Reply with quote

Clovece a odkud ty informace mas?
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13683

PostPosted: Fri 9.5.2014 14:56    Post subject: Reply with quote

obeně o těch plastech od austraské lékařky a ty konkrétní čísla jsou pak vygooglované.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26565

PostPosted: Fri 9.5.2014 15:58    Post subject: Reply with quote

To je zajimavy, urcite si o tom vygooglim vic! Zvlast o tech cislech plastu jsem vubec nevedela.

A z toho "jednickovyho" plastu piju denne Confused jednou za cas si koupim PETku a do te si pak dloooouho nalivam vodu z kohoutku Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Leni.ce
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 11 Jul 2012
Posts: 24281

PostPosted: Fri 9.5.2014 17:08    Post subject: Reply with quote

Hm, přítel to má jako terinas, dělá si do práce šťávu petky Confused Tak přemýšlím, co mu místo toho koupit. Myslela jsem, že bobble, ale tam je napsaná jednička a navíc by mu půl litru nestačilo. A je mi teda divný, že ta bobble láhev je určená k opakovanému používání, když je to škodlivý Confused
_________________
Než někoho odsoudíš, obuj si jeho boty a přejdi jeho cestu, přejdi jeho minulost, okus jeho slzy, zažij jeho bolest, radost, přejdi roky, kterými prošel on, klopýtni na každém kameni, na kterém klopýtl. Za každým klopýtnutím vstaň a jdi dál tak, jak to udělal on. A až potom můžeš chování druhých soudit a tvrdit, že někoho znáš. Ano, nesuď člověka, dokud se neprojdeš v jeho botách.
Back to top
View user's profile Send private message  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Fri 9.5.2014 17:32    Post subject: Reply with quote

jo, to mam stejne, mam nekolik sportovnich flasek, ale je to max.1l a ja za den vypiju cca 3-4l, takze bych, kdyz sem pryc vetsinu dne, musela tahat aspon 3 ty flasky a to se mne nechce Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29884

PostPosted: Fri 9.5.2014 18:12    Post subject: Reply with quote

No já bych to zas tak nedramatizovala, jako lepší se tomu vyhnout, ale nějaký zásadní vliv na zdraví to nemá, týká se to spíš hlavně těhotných a miminek, tam to může způsobit problémy s vývojem mozku a reprodukčních orgánů.
Podle mě je ten nejhorší efekt (v konečným důsledku i na naše zdraví) přes produkci odpadu, škodliviny z plastů se dostávají do zvířat (když pominu, že to ty zvířata často sežerou a pak na to chcípnou Confused ) a hromadí se ve vrcholových predátorech (takže i v lidech). Takže za mě radši recyklovat petku, než jich kupovat deset.
Mimochodem to s tím, že se z PET časem uvolňují ftaláty, je sice pravda, ale jedná se o měsíce, rozhodně ne dny.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13683

PostPosted: Fri 9.5.2014 23:27    Post subject: Reply with quote

já jsem nikdy velkej kupovač PETek nebyla, ale právěže jsem měla jednu a tu jsem nosila a použvala 2-3 měsíce (možná i dýl).

jinak s tou lékařkou jsme se na to dostaly tak, že jsem se jí ptala, co si myslí, že je největší problém toxinů, potažmo rakoviny. a ona mi odpověděla, že alkohol. když jsem se jí ptala na jídlo, tak to řekla, že taky, ale že větší problém než to vidí právě fakt, jak je vše zabalené do plastových obalů a že rakovina vzniká právě z toho. sice to nemá třeba efekt hned, ale douhodobě postupně ano. to jen tlumočím, co mi řekla. sama všechno uskladńuje v lednici v keramických nebo skleněných miskách a snaží se věi v plastu buď nekupovat nebo je vybaluje, aby v nich nebyly.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29884

PostPosted: Sat 10.5.2014 7:37    Post subject: Reply with quote

No ale tak právě by bylo lepší tu petku používat víckrát, když už, protože když to koupíš, tak nevíš, jak dlouho na skladu někde ležela, kdežto málokdo si natočí do láhve vodu a bude si ji tam tři měsíce louhovat.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 10.5.2014 13:27    Post subject: Reply with quote

plast si kupuju, vždycky tam bylo napsáno PET nebo PP (jsem byla zyklá třídit, tak to čtu) a to by podle té tabulky mělo být v pohodě,

Nepila bych ale kafe/čaje z těch termo hrníčků.
Bůhví co je to za gumu/plast, to se člověk nedozví a pod horkým nápojem se toho uvolní víc než ve studené PETce.
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 2 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms