sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Usínání, samostatnost, a závislost na rodičích
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 33, 34, 35, 36  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Děti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Cavendish
mňau


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 11161
Location: všude a nikde

PostPosted: Fri 27.1.2017 20:02    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Jednou jsem si v tichu řekl, že my spolu dožijem.
Jedna cesta do posledních tonů requiem.
Láska je proměnlivá, chcem ji pevnou jako kámen.
Dej mi ruku, povedu tě, pak se vystřídáme.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Fri 27.1.2017 20:53    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8188

PostPosted: Sat 28.1.2017 11:56    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Janeira
.


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 42006

PostPosted: Wed 18.10.2017 8:05    Post subject: Reply with quote

hope wrote:
Jan, to je v pohodě, teď je takové to období kdy přicházíš na to co dítě potřebuje.
že řvaní je prostě blbej uspávací ritual je jasný.. je potřeba vytvořit jinej.. Naučit dítě sklidnit se a usnout. Každé dítě to má jinak, V. měla vždycky různé procesy s usínáčkem, podle motorických schopností..Nebo i hrací strojek si pouštěla.
Musí usnout dřív, než je tak unavená že řve = je prostě přetažená = nemůže usnout = uřve se k spánku.
to máme my dospělý taky, že je člověk tak unavenej, že nemůže usnout, nebo teda mě se to stává.. a i my máme rituály před spaním.

udělala bych to, že bych vysledovala, jestli z toho vychází nějaká pravidelnost a dávala jí spát třeba o půl hodiny dřív. Budeš se muset obětovat a prostě jí uspávat.. zpívej jí, hlaď jí, drž jí za ruku, cokoliv aby se dosáhlo toho, že usne klidná. Časem to půjde samo.

Sorry za samozvanýho rádce Embarassed jak to popisuješ vlastně v kočárku při odpoledním spaní, i při večerním spaní..tak to není problém kočárku, slunce, boudy, nebo že by neviděla..


hope,
ja si ted projela konkretne ten vcerejsek a vazne si nejsem vedoma toho, co jsem udelala "spatne", takze pokud to nekdo vidi, budu rada, kdyz mi to sdeli Smile

Spala (jeste po noci) v postylce cca do 8:45. V 10 jsme vyrazily ven, pul hodiny kouklala ven, pul hodiny rvala, lehce po 11 usnula a spala tam asi 40 min. Takze kolem 12 jsem ji doma nakojila, pak si hrala a proste tu byla se mnou vzhuru, chystala jsem se ji po 14. nakojit a zkusit dat spat do postylky - tzn dve hodiny od posledniho spani, coz mi neprijde moc. No ale na to vubec nedoslo, protoze uz spustila ten sileny plac, o kterem jsem psala... Z nej usnula tak na 20 min a probudila se snad jeste se vetsim placem, kdy nic nepomahalo. Nosila jsem ji, to se pak trosku zklidnila, i se trochu napila, pak mi usnula v naruci, ale kdyz jsem ji zkusila polozit do postylky, zase se vzbudila. Tak jsem ji soupla do manducy, kde chvili poplakavala, ale pak usnula, resp tam tak pospavala. Vecer uz pak byla ok a s vecernim spanim zatim zadny problem nemame, vetsinou polozim a spi.

Takze dnes spala do 7:30, ted si hraje, kolem 10 ji chci nakojit a zkusit normalne ulozit v pytli do postylky. A odpo jit do kocaru po obede. Tak uvidime.

Den predtim jsem s ni byla odpoledne venku s kocarem, cely odpo nespala... No jezdila jsem s ni hodinu, jen koukala (bez place) a proste nezabrala. No a co pak predvedla vecer doma (unavena) - to nas vedlo k tomu, ze sla driv koupat a spat uz skoro po 6. Ale proste nemuze vubec nespat pres den a chodit brzo spat vecer Confused

Jeste me napadlo ji i pres den zavinout do ty pevny zavinovacky, ale mam to tak nejak spojeny s tou noci (a myslim, ze i ona ma), ze to nechci nejak narusit, aby se ji to pomichalo, z toho mam hruzu Embarassed Laughing

Nikdy bych neverila, ze budu resit takhle ty casy apod... Ale kdyz ono tohle "samo" nefunguje, kdyz ona si neumi sama rict, kdy potrebuje spat a spat musi. Confused
_________________
We can be heroes just for one day.
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35471

PostPosted: Wed 18.10.2017 8:14    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
spanish.eyes
vi, ale nedba


Joined: 20 Nov 2007
Posts: 37657
Location: Praha

PostPosted: Wed 18.10.2017 8:59    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
She's a rainbow and she loves the peaceful life
A change of heart comes slow..
*
Je třeba žít, je třeba milovat, je třeba tvořit
(JK)
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8188

PostPosted: Wed 18.10.2017 10:13    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Wed 18.10.2017 10:39    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Wed 18.10.2017 11:16    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
spanish.eyes
vi, ale nedba


Joined: 20 Nov 2007
Posts: 37657
Location: Praha

PostPosted: Wed 18.10.2017 11:50    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
She's a rainbow and she loves the peaceful life
A change of heart comes slow..
*
Je třeba žít, je třeba milovat, je třeba tvořit
(JK)
Back to top
View user's profile Send private message  
Janeira
.


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 42006

PostPosted: Wed 18.10.2017 13:29    Post subject: Reply with quote

Ja jsem si postupne precetla cely tohle tema a docela to doporucuju - je tu plno cennych rad a napadu Smile

U nas dnes spaci bilance:
dopoledni spani - 40 minut v postylce, kdyz jsem v pul 10 dopo uz videla, ze si na dece mne oci, rychle jsem ji nakojila a soupla do pytle do postylky a usnula
odpoledni spani - 25 minut v kocaru - predtim 20 minut plac a po probuzeni ihned sileny rev Rolling Eyes

Dva neuspesne pokusy o ulozeni v pytli do postylky jako dopoledne - proste neutuchajici plac, ktery nechci praktikovat k vyrvani Confused - jiny je treba ten, co ma v kocaru (kdy vidim, ze place a zaroven usina a klizi se ji oci) nebo jen knuceni. Takze ted jsem ji uz vyndala a mam ji v manduce, kde urcite na chvili usne. Prijde mi to dost slaby Confused Confused

Vecerni ritualy - ja myslim, ze dobry je prave to cteni nejaky pohadky - na to se docela tesim. Mne vetsinou neusne primo u prsa, spis se tam uklidni, uklimba, pak se probere pri krkani a vazni do zavinovacky, a pak znovu usne az v postylce.

Ty zavince pres den se budu branit jak nejdyl to pujde - to nocni spani je pro me posvatny Laughing To uz radsi bude furt v nositku
_________________
We can be heroes just for one day.
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Wed 18.10.2017 13:33    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Wed 18.10.2017 13:36    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
Janeira
.


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 42006

PostPosted: Wed 18.10.2017 13:39    Post subject: Reply with quote

Mne prave dnes vypravela mama o svy kolegyni. Dite jim najednou prestalo usinat vecer, tak na to sli nejakou tou metodou - polozit, nechat plakat, prijit, pohladit, odejit - a ty intervaly postupne prodluzovat. Pry si protrpeli tri vecery, ale ctvrty ho polozili a spal hned a od te doby to u nich tak funguje a maji pohodu. Jako je to trosku jedna pani povidala, ale ja byt v te situaci, tak bych asi minimalne tohle zkusila - jestli bych to vubec vydrzela ji nechat plakat. A verim, ze by to mohlo fungovat. Jak se to uz resilo na zacatku tohdle tematu v minulosti - ja jsem z ty skupiny lidi, co si mysli, ze je pozitivni, kdyz se dite nauci usinat samo. Ne opustene, ale samo - a to je dost velky rozdil. A nemyslim si, ze usinani samo = pocituje nedostatek lasky a pozornosti.

ephe - ano, ted zacina ctvrty mesic

To koupani je urcite taky super. Ja do minuleho tydne koupala ob den, ale ted jsem zacala denne, protoze se ji to myslim uz zacina libit a uziva si to, a hlavne z toho chci vytvorit ten navyk pres spanim. A mame to presne tak - koupani - do sera do loznice uz bez povidani - kojeni - krkani - zavinout - do postylky - pohladit, pusu a klidim se z loznice pryc.
_________________
We can be heroes just for one day.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Wed 18.10.2017 13:44    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Děti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 33, 34, 35, 36  Next
Page 34 of 36

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms