sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Vysněná práce
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Cee
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 31 Jul 2008
Posts: 4951

PostPosted: Fri 17.1.2014 10:07    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by Cee on Tue 10.2.2015 21:43; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
spanish.eyes
vi, ale nedba


Joined: 20 Nov 2007
Posts: 37743
Location: Praha

PostPosted: Fri 17.1.2014 10:16    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
She's a rainbow and she loves the peaceful life
A change of heart comes slow..
*
Je třeba žít, je třeba milovat, je třeba tvořit
(JK)
Back to top
View user's profile Send private message  
ariely
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 6360

PostPosted: Fri 17.1.2014 10:19    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Please help me out
Hell is coming
Could you do it now?
Hell is here


Last edited by ariely on Mon 27.1.2014 21:40; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Tevi.
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 19340
Location: vedle blázince

PostPosted: Fri 17.1.2014 10:23    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________

* Žena nepotřebuje toho, kdo nepotřebuje ji.**
Back to top
View user's profile Send private message  
Terez1990
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8458

PostPosted: Fri 17.1.2014 12:04    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
it is what it is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Fri 17.1.2014 12:59    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
andrea-lin
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1504

PostPosted: Fri 17.1.2014 14:23    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Mari
addicted..
kytky 8, meta: 21650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 21243
Location: in my own time

PostPosted: Sat 18.1.2014 11:34    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
♪♪♪
Back to top
View user's profile Send private message  
BadHans
Nejstarší rebelka


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Sat 18.1.2014 20:02    Post subject: Re: Vysněná práce Reply with quote

Čím jste chtěli být, když jste byli děti?

Vono už to bylo FAKT dávno, tak si to moc nepamatuju Very Happy Ale asi už odmalička jsem chtěl bejt řidičem, takže to se mi docela splnilo. Je možný, že někdy v pubertě jsem chtěl být mechanikem, zejména když jsem se začal hodně motat kolem veteránů, ale to bylo ještě za komunistů a na obor automechanik se bez protekce nedalo dostat (cha cha), takže jsem šel na stavárnu - dopravní stavby. Byla to trochu znouzectnost, ale celkem mě to bavilo.

Je vaše momentální zaměstnání takové, jaké jste chtěli, nebo jen znouzectnost?

Ano, moje zaměstnání je momentálně nejlepší, jaké si umím představit. Jsem svým vlastním pánem, když překonám vrozenou lemrovitost, můžu mít volno relativně kdy chci a když pracuju, tak se většinou dost dobře bavím.

Jaké je Vaše vysněné zaměstnání, které byste chtěli dělat? Pokud ho ještě neděláte, proč?

viz o stupeň výš.

Necháváte se unášet tím, co zrovna najdete, nebo máte jasnou představu?

Co se týče rozvíjení, hodně záleží na situaci na trhu - nedávno jsem přešel na jiný web, byla to nabídka, která byla bez diskuse do budoucna lepší. Vždycky jednou za pár let mám takový záchvat, že je potřeba hodně pracovních věcí změnit, ale momentálně nejsou skoro žádné mínusy, takže snad vydržím, kde sem. Pochopitelně je potřeba udržet si nějaký drive k neustálému zlepšování, alespoň mírnému, což někdy není úplně jednoduchý. Ale snažím se.

A pokud jde o to, jak jsem tuhle práci vlastně získal (ačkoli to tu někde na boardu už určitě je) - kombinace dostatečné drzosti (vecpal jsem se s články do časopisu jako externista) a pak náhody (ve správný čas na správném místě, když se zakládal tehdy nový časopis) v kombinaci s odvahou chytit příležitost za pačesy.
_________________
I like pleasure spiked with pain and music is my aeroplane

Pro lásku bych třeba zemřel... ale pro život jsem se narodil.


(melouny, pochopitelně)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
culotes
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4783

PostPosted: Sun 19.1.2014 13:46    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Sun 19.1.2014 17:41    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14088

PostPosted: Mon 20.1.2014 16:47    Post subject: Reply with quote

jako malá jsem chtěla být zubařkou. rozhodla jsem se tak, když jsem si vytrhla první zub, ale myslim, že se mě to drželo ani ne do konce základky. pak jsem chtěla být módní návrhářka, šila jsem, kreslila, přihlásila se na různý vysoký a vyšší odborný, ale nikam mě nevzali. náhodou jsem to zkusila i na dějiny umění, páč jsem si řikala, že to mi vlastně vcelku jde a baví mě to. tam jsem se dostala a po prvnim semestru usoudila, že mi to jde a baví mě to víc než to šití.

ale popravdě jsem na vejšce úplně přestala řešit, čimže vlastně budu, protože pro historiky umění je míst málo a pro jistotu jsou povětšinou ještě dost na hovno placený. na nějakou akademickou dráhu jsem se necítila, takže jsem si tak představovala, že budu třeba v nějakym malym muzeu nebo galerii a můj přišerně malej plat bude tak nějak vyrovnávat příjem mýho tehdejšího přítele. případně že prostě budu někde, kde mě to nebude srát a bude to mít ideálně k té kultuře tak nějak blízko.

tahle představa ovšem taky nějak nevyšla. přítel se se mnou rozešel a ještě se mi nakonec naskytla práce v oboru na absolutně vysněném projektu. příjem jsem tehdy dorovnávala stavebnim spořenim, protože mi to za to prostě stálo. po konci projektu jsem ovšem musela hledat práci na plný úvazek, která by mě teda uživila i bez přítele. což naštěstí nebylo složitý a jsem spokojená. akorát bohužel mě to trochu zničilo v tom, že už asi v oboru na plný úvazek pracovat nechci, protože jsem si zvykla na příjem, který v galerii nedostanu. ale tak mám to jako koníček.
v práci je super, že dělám plno věcí a dost věcí jsem se naučila. akorát mám pak občas pocit, že dělám plno věcí a nic nedělám pořádně a jsem z toho zdeprimovaná. případně, že když už nastuduju jednu věc a mám v ní vcelku jasno, tak s tim zase souvidejí další věci, o kterých už vim prd. případně, že když ředitele něco napadne, že by bylo super, tak to většinou hodí na mě, ať se s tim nějak poperu. ale neni to nuda a stereotyp, což bych asi nevydržela. v podstatě pokud bych měla mluvit o vysněný práci, tak jediná změna by byla, že bych chtěla při práci aspoň trochu cestovat, což se tady neděje.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8847

PostPosted: Mon 20.1.2014 18:29    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13975

PostPosted: Mon 27.1.2014 15:47    Post subject: Re: Vysněná práce Reply with quote

Čím jste chtěli být, když jste byli děti?
Chtěla jsem být doktorkou, potom psychiatričkou a vydrželo mi to až do maturitního ročníku. A byla to pěkná blbost, na tuhle práci a studium bych se nehodila.

Je vaše momentální zaměstnání takové, jaké jste chtěli, nebo jen znouzectnost?
Tak já momentálně stále ještě studuju, ale chodím na praxi, hlavně proto, abych získala nějaký zkušenosti a kontakty v oboru, než mě škola vyplivne do absolventských mělčin. A baví mě to.

Jaké je Vaše vysněné zaměstnání, které byste chtěli dělat? Pokud ho ještě neděláte, proč?
Chtěla bych být zahradní architektka. Nebo vlastně krajinářská architektka, ale to se v našich končinách dělá dost blbě, hlavně do toho fušujou různý hipíci. Tady to není žádná architektura, ale spíš takový to environmentálno, neříkám, že to je chyba, to je prostě daný charakterem naší krajiny a přírody.
Naprosto nereálnej sen? Dělat landscape architecture nebo urban planning pro holandský MVRDV, Mecanoo, West 8, OKRA... nebo pro čínský Turenscape. To by bylo jako TOP. Jako jo, pošlu jim tam svoje CV a portfolio, ale pochybuju, že by se vůbec ozvali Laughing

Necháváte se unášet tím, co zrovna najdete, nebo máte jasnou představu?
Dřív jsem dělala různý nesmyslný brigády kvůli prachům (pokladna, pošta, telemarketing, akvaristika, články, překlady, scéna pro VJ v klubu), teď už jdu po praxi.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Mon 27.1.2014 16:34    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.


Last edited by Shrew on Sun 9.3.2014 19:58; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms